Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 6:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 812 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 55  Następna strona
 Dylemat: Chrześcijanin czy katolik? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Małgosiaa napisał(a):
Nie spamuj. Rozmawiamy o wierze w Boga. Pytanie zadałam po Twoim poście: viewtopic.php?p=1007365#p1007365 , więc dla każdego myślącego człowieka jasne jest o jaką wiarę chodzi.

Jak już to Ty spamujesz. Zaraz po moim poście, oprócz twojego pytania jest też prośba o sprecyzowanie twojego pytania przez innego użytkownika. Więc przestań mi rzucać uwagi o myśleniu, kiedy po wskazaniu dowodu, sama tego nie wykazujesz.

A wierzyć w sensie religijnym to znaczy wierzyć w istnienie Boga.


Pt lip 06, 2018 11:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
chwat napisał(a):
Chwat doktryn protestanckich nie stosuje.

A jak Przeemek nie wie skąd się bierze wiara, to też niech się nie stosuje do niezrozumiałych doktryn.

Jakie doktryny chwat stosuje nie są przedmiotem pierwotnego pytania. Chwat otrzymał odpowiedź na zadane pytanie: skąd wziąć wiarę, więc ją podałem skoro tego jeszcze chwat nie wiedział.

chwat napisał(a):
Ircia mówi, że słuchała Słowa Bożego i wiary nie otrzymała. To jak to jest? Bo rada nie działa.

Słuchając księdza co tydzień na ambonie i biorąc udział w rytuałach, też można wiary nie otrzymać.
Zapomniałeś, że Bóg każdemu dał wolną wolę/wolny wybór.


Pt lip 06, 2018 11:57
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Przeemek napisał(a):
A wierzyć w sensie religijnym to znaczy wierzyć w istnienie Boga.

W istnienie Boga wierzą też złe duchy, Szatan.
Czyli nie masz pojęcia czym jest wiara w Boga i w jaki sposób się wyraża :? Tak myślałam.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt lip 06, 2018 12:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Przeemek napisał(a):
chwat napisał(a):
Chwat doktryn protestanckich nie stosuje.
A jak Przeemek nie wie skąd się bierze wiara, to też niech się nie stosuje do niezrozumiałych doktryn.
Jakie doktryny chwat stosuje nie są przedmiotem pierwotnego pytania. Chwat otrzymał odpowiedź na zadane pytanie: skąd wziąć wiarę, więc ją podałem skoro tego jeszcze chwat nie wiedział.
Wytłumaczyłem nieskuteczność tej rady. Skoro słuchanie jest nieskuteczne, to wniosek stąd taki, że błędnie Przeemek rozumie fragment o słuchaniu.




Przeemek napisał(a):
chwat napisał(a):
Ircia mówi, że słuchała Słowa Bożego i wiary nie otrzymała. To jak to jest? Bo rada nie działa
Słuchając księdza co tydzień na ambonie i biorąc udział w rytuałach, też można wiary nie otrzymać. Zapomniałeś, że Bóg każdemu dał wolną wolę/wolny wybór.
Ależ oczywiście, że słuchanie co tydzień księdza z ambony nie daje wiary. Każde słuchanie jako takie jest nieskuteczne.

Nie ci bowiem, którzy przysłuchują sie czytaniu Prawa, są sprawiedliwi wobec Boga, ale ci, którzy Prawo wypełniają, będą usprawiedliwieni Rz 2,13

To dopiero słuchanie w sensie posłuchu, czyli posłuszeństwa temu co się usłyszało, jest skuteczne w sensie powstania wiary.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Pt lip 06, 2018 12:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Małgosiaa napisał(a):
W istnienie Boga wierzą też złe duchy, Szatan.
Czyli nie masz pojęcia czym jest wiara w Boga i w jaki sposób się wyraża :? Tak myślałam.

Aha.. to znaczy że jak Szatan wierzy w Boga, to my już nie powinniśmy.
Ty też Małgosiu widzę masz pojęcie o wierze w Boga i w jaki sposób się wyraża..... z tym, że ja tak o tobie nie myślałem, zaskoczyłaś mnie.


So lip 14, 2018 15:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1468
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
chwat napisał(a):
Wytłumaczyłem nieskuteczność tej rady. Skoro słuchanie jest nieskuteczne, to wniosek stąd taki, że błędnie Przeemek rozumie fragment o słuchaniu.

Skuteczność tej rady dowodzi poniższa odpowiedź chwata, tylko widocznie chwat potrzebował chwili by do niej dojść.

chwat napisał(a):
Ależ oczywiście, że słuchanie co tydzień księdza z ambony nie daje wiary. Każde słuchanie jako takie jest nieskuteczne.

Nie ci bowiem, którzy przysłuchują sie czytaniu Prawa, są sprawiedliwi wobec Boga, ale ci, którzy Prawo wypełniają, będą usprawiedliwieni Rz 2,13

To dopiero słuchanie w sensie posłuchu, czyli posłuszeństwa temu co się usłyszało, jest skuteczne w sensie powstania wiary.

I drogą własnej konkluzji, chwat dowiedział się o co chodzi i jak ma zastosować odpowiedź którą ode mnie wcześniej otrzymał, czyli posłuszeństwo temu co się słyszy od Chrystusa:

"(17) Przeto wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa." (Rz10: 17)


So lip 14, 2018 15:44
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Małgosiaa napisał(a):
Przeemek napisał(a):
A wierzyć w sensie religijnym to znaczy wierzyć w istnienie Boga.

W istnienie Boga wierzą też złe duchy, Szatan.
Czyli nie masz pojęcia czym jest wiara w Boga i w jaki sposób się wyraża :? Tak myślałam.


Wydaje mi się, że Przemek zastosował odpowiednią definicję wiary. Szatan wierzy w istnienie Boga i wyraża tę wiarę w odpowiedni dla siebie sposób - wypowiadając się przeciwko Bogu. Ja, jako Chrześcijanin, mogę wierzyć w Boga i albo stwierdzić, że to Bóg dobry i chcę nawiązać z Nim relację i wypełniać Jego prawo, albo mogę wierzyć w Boga i stwierdzić, że nie chcę nawiązywać z Nim relacji i wypełniać Jego prawa, bo mi to nie na rękę, bo mi się nie chce, bo coś tam...
Każdy ma swój sposób wyrażania wiary, więc stwierdzając, że ktoś nie ma pojęcia o tym, jak się wyraża wiarę, czy jak się wyraża wiara, to stwierdzanie, że ma się monopol na wszelką wiedzę o Bogu i o tym, jak należy oddawać Mu cześć.

_________________
MODERATOR


So lip 14, 2018 17:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 12, 2018 16:50
Posty: 214
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
chwat napisał(a):
To dopiero słuchanie w sensie posłuchu, czyli posłuszeństwa temu co się usłyszało, jest skuteczne w sensie powstania wiary.

Tak nie jest..

1 O, nierozumni Galaci! Któż was urzekł, was, przed których oczami nakreślono obraz Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego? 2 Tego jednego chciałbym się od was dowiedzieć, czy Ducha otrzymaliście na skutek wypełnienia Prawa za pomocą uczynków, czy też stąd, że daliście posłuch wierze?1 3 Czyż jesteście aż tak nierozumni, że zacząwszy duchem, chcecie teraz kończyć ciałem?2 4 Czyż tak wielkich rzeczy doznaliście3 na próżno? A byłoby to rzeczywiście na próżno. 5 Czy Ten, który udziela wam Ducha i działa cuda wśród was, [czyni to] dlatego, że wypełniacie Prawo za pomocą uczynków, czy też dlatego, że dajecie posłuch wierze?(Gal 3)

1 Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy(Hbr 11)

_________________
"To become a monster like me, is to admit you were too weak to remain a human."
"The Bird of the Hermes is my name, eating my wings to make me tame."
https://www.youtube.com/watch?v=YeeRgiT_Edo&t=130s


N lip 15, 2018 13:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Przeemek napisał(a):
I drogą własnej konkluzji, chwat dowiedział się o co chodzi i jak ma zastosować odpowiedź którą ode mnie wcześniej otrzymał, czyli posłuszeństwo temu co się słyszy od Chrystusa:

"(17) Przeto wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa." (Rz10: 17)


Jeżeli wiara rodzi się z posłuszeństwa słowom Chrustusa to zgoda, o to chodziło. Chodziło o to, skąd wziąć wiarę potrzebną do zbawienia.

W tym kontekście posłuszeństwo (czyli wiara) jawi się w praktyce jako uczynek zgodny z przykazaniami, a nie jest wiara efemerycznym i niezrozumiałym tworem jak u niektórych protestantów, którzy stawiają ją po drugiej stronie uczynków.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N lip 22, 2018 10:59
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Wiara, to wiara. Wierzę w coś, to znaczy: uznaję, że coś istnieje. Wierzę, że jest tak, a nie inaczej, to znaczy: myślę, że tak jest. Już wspomniałeś gdzieś na tym forum o tym, że Szatan również wierzy w Boga, ale nie postępuje zgodnie z Jego przykazaniami. Szatan wie, że Bóg istnieje. Złe duchy absolutnie nie są posłuszne. Wiara nie jest więc równa posłuszeństwu.

_________________
MODERATOR


N lip 22, 2018 19:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Przeemek napisał(a):
Aha.. to znaczy że jak Szatan wierzy w Boga, to my już nie powinniśmy.
Ty też Małgosiu widzę masz pojęcie o wierze w Boga i w jaki sposób się wyraża..... z tym, że ja tak o tobie nie myślałem, zaskoczyłaś mnie.

Najpierw, mój drogi, trzeba przeczytać ze zrozumieniem to co zacytowałeś (jesli masz problemy, poproś kogoś o wytłumaczenie), bo moje twierdzenie, ze Szatan tez wierzy w Boga nijak nie sugeruje, że my nie powinniśmy. Kolejny raz dowiodłeś, że jakakolwiek dyskusja z Tobą mija się z celem. Od tej pory z mojej strony EOT.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N lip 22, 2018 22:39
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Jaka wyniosłość, Małgosiu...

To jest oczywiste, że demony wierzą w Boga. Nawet demony wiedzą, że Bóg istnieje - ich wiara nie podlega zwątpieniu. Z tym, że... demony nie wierzą w dobroć Bożą. Demony muszą uznać sprawiedliwość, ale miłosierdzia nie znoszą. Wiara to nie tylko uznawanie, że Bóg istnieje, ale poznawanie tego, jakim On jest, jakie ma cechy. Demony właśnie widzą Boga jako wroga.

_________________
MODERATOR


Pn lip 23, 2018 18:59
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
O czym Ty do mnie mówisz, bo najwyraźniej nie masz pojęcia co i na jaki temat odpowiedziałam Przeemkowi? :o

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lip 23, 2018 19:27
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
O pojęciu wiary piszę. Wiara to nie tylko uznawanie, że coś istnieje, ale takie postrzeganie czegoś lub kogoś, jakim to coś lub ten ktoś jest. Szatan widzi Boga inaczej niż Anioł Michał, a inaczej widzimy Boga my. Szatan nie wierz w to, że Bóg jest dobry, a Anioł Michał wierzy w to, że Bóg jest dobry. Wiara jest więc czymś głębszym niz uznawanie istnienia czegoś. Głęboka wiara to uznawanie czegoś za takie, jakim naprawdę jest. Stąd w tej perspektywie pogłębianie wiary to pogłębianie osobistej relacji z Bogiem i poznawanie Boga, a nie skupianie się na swoich czynach i dążenie do doskonałości.

_________________
MODERATOR


Pn lip 23, 2018 21:18
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
A jak to sie ma do mojej konwersacji z Przeemkiem? Gdzie zasugerowałam, że Szatan wierzy, że Bóg jest dobry/ Litości!!!!

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn lip 23, 2018 21:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 812 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 55  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL