Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 8:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 812 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 55  Następna strona
 Dylemat: Chrześcijanin czy katolik? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Przeemek napisał(a):
Czy modlenie się już do zmarłej osoby
Przeemek nie wie, że Bóg jest Bogiem żywych?

Cytuj:
Oddawanie się całkowicie Maryji, czyli w niewolę jej przekazać duszę i ciało, i to przez księdza i kardynała, następcy apsotoła nie jest czasem sprzeczne z Biblią i jej słowem Ewangelii?
Po pierwsze nie przekazał duszę i ciało, tylko poświęcił jej duszę i ciało.
Po drugie, dlaczego ma być sprzeczne? Według Bożego przykazania trzeba miłować Boga i bliźniego, więc Bóg nie tylko nie jest zazdrosny o okazywanie innym miłości, ale wręcz to nakazuje.

Cytuj:
Cienka linia jest między pośrednictwem jakie propaguje katolicyzm
Jakie to niby pośrednictwo propaguje katolicyzm?

Cytuj:
a o jakim naucza Biblia
O tym o czym naucza Biblia, mówi Kościół.

Cytuj:
Po drugie bardzo wygodne jest uciekać tylko do spisanej nauki Koscioła UNK, kiedy jego następcy wyrażają takie kontrowersje.
Następcy nie wyrażają żadnych kontrowersji.

Cytuj:
Jednak nieprawdziwie
Jednak co nieprawdziwie? Nieprawdziwie wyrażają kontrowersje? Zatem prawdziwie wyrażają brak kontrowersji, czyli wszystko się zgadza.

Cytuj:
Nawet wierni katoliccy mają prawo wyrażać objawienie Boże ustnym przekazem
Ktoś twierdzi, że nie mają takiego prawa? Kto?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N cze 17, 2018 19:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1481
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
chwat napisał(a):
Przeemek nie wie, że Bóg jest Bogiem żywych?

Chwat prowadził dialog z tymi świętymi z zeszłych stuleci?

chwat napisał(a):
Po pierwsze nie przekazał duszę i ciało, tylko poświęcił jej duszę i ciało.
Po drugie, dlaczego ma być sprzeczne? Według Bożego przykazania trzeba miłować Boga i bliźniego, więc Bóg nie tylko nie jest zazdrosny o okazywanie innym miłości, ale wręcz to nakazuje.

Komentujesz a nawet nie kliknąłeś na linka....... Jak zaczynasz swoją batalię, to nie popełniaj takich gaf, bo za kilka postów temat zejdzie na twoje wyobrażenia o moich argumentach i zrobi się bełkot oraz bezpodstawne włażenie na mnie.

A skąd wytrzasnąłeś że jej duszę poświęca? W tym kontekście poświęcam - to znaczy oddaję się całkowicie:

"Oddaję się Tobie, Maryjo, całkowicie w niewolę,
a jako Twój niewolnik poświęcam Ci ciało i duszę moją,
dobra wewnętrzne i zewnętrzne,
nawet wartość dobrych uczynków moich,
zarówno przeszłych jak obecnych i przyszłych,
pozostawiając Ci całkowite i zupełne prawo
rozporządzania mną i wszystkim bez wyjątku
,
co do mnie należy, według Twego upodobania,"


Jak takie wykręcanie tekstu ma być twoją argumentacją, to nie pogadamy za długo. Weź się w garść w końcu.

chwat napisał(a):
Jakie to niby pośrednictwo propaguje katolicyzm?

W następcach apostołów posiadających Ducha Prawdy takich jak Ks. kardynał Stefan Wyszyński - propaguje oddawanie duszy i ciała, i całkowite rozporządzanie sobą w ręce Maryi, a nie Boga.



Reszta twoich wycinków to kolejne niezrozumienie tego co napisałem, być może dlatego że zaczęło ciebie znowu mdlić. Weź z 20 min. przerwy i odetchnij, przeczytaj jeszcze raz i bądź w końcu merytoryczny jak zadajesz pytania.

Bo jak nie stosujesz się do regulaminu, to już ci inny użytkownik napisał co tu uprawiasz:
Zbigniew3991 napisał(a):
(...)Proszę o cytat, źródło lub argument. Chwyty erystyczne oraz stwierdzenia: "bo Papież tak powiedział" lub "bo tak twierdzi Kościół" nie są argumentami w dyskusji. Cytat można zinterpretować, skomentować i skrytykować. Można ocenić wiarygodność źródła. Na tym polega dyskusja. Przeemek prosi o jakiś argument lub cytat i ma do tego prawo. Nikt nie zmusza do wierzenia bez argumentu, poparcia w Biblii, Katechizmie lub Kodeksie Prawa. Z argumentami i cytatami można rozmawiać, bez nich nie ma dyskusji.

Jak będziesz wkółko gadał "Kościół to... Kościół tamto....", to idź wymachuj sobie takimi frazesami do innych użytkowników, bo z tobą może tylko do pewnego momentu da się dyskutować merytorycznie.

Poza tym jeszcze nie ustalilismy czy mówisz Kościół Chrystusa ze wspólnotą razem z Żydami, czy ekklezja katolicka?


N cze 17, 2018 19:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Przeemek napisał(a):
Chwat prowadził dialog z tymi świętymi z zeszłych stuleci?
Ja jestem Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba? Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych.(Mt 22,32)

Co Przeemek na to, że Bóg jest Bogiem żywych? Ma Przeemek inne zdanie na ten temat?

Cytuj:
za kilka postów temat zejdzie na twoje wyobrażenia o moich argumentach
W poprzednim temacie żadnego argumentu nie podałeś. To że własne farmazony nazywa się argumentami, to co najwyżej materiał na dowcip.

Cytuj:
A skąd wytrzasnąłeś że jej duszę poświęca?
Stąd, że mamy napisane "poświęca" :) Czy Przeemek nie umie czytać?

Cytuj:
W tym kontekście poświęcam - to znaczy oddaję się całkowicie
Czy chodzi o kontekst prymitywnego fałszowania tekstu, żeby uzyskać zaplanowany efekt?
No ja rozumiem, że taka metodologia ma przyszłość. Zastępuje Przeemek to co stoi czarno na białym jakąś konfabulacją własnej produkcji, mówi że to taki kontekst i ciach, produkuje Przeemek co tylko fantazja mu podsunie.

Podpowiem Przeemkowi parę kontekstów: czy nie zauważył Przeemek, że słowo "Maryja" to w tym kontekście "Belzebub"? Czy nie jest dla Przeemka jeszcze jasne, że prymas przyzywał ciemne moce, żeby wpakować katolików w ręce diabła? Ajajaj, aż przebieram nogami nie mogąc się doczekać, co też Przeemek za konteksty powymyśla i co ostatecznie z tekstu prymasa można wycisnąć. :)

Cytuj:
Jak takie wykręcanie tekstu...
Coraz lepiej. Przeemek opracowuje alternatywny słownik. Użycie tego samego słowa (poświęca = poświęca), to według Przeemka wykręcanie, a zamianę na inne słowo zawsze można wytłumaczyć dowolnym kontekstem. No po prostu hit :)
Czy Przeemek ma coś z głową, czy też z głową wszystko w porządku, a Przeemek tylko zwyczajnie troluje?

Cytuj:
całkowite rozporządzanie sobą w ręce Maryi, a nie Boga.
A poproszę o cytat zawierający "rozporządzanie sobą w ręce Maryi, a nie Boga"

Cytuj:
Jak będziesz wkółko gadał "Kościół to... Kościół tamto...."
Sprowadzam tylko Przeemka na ziemię. To że ledwie nauczył się czytać, do czego w zasadzie można mieć uzasadnione wątpliwości, nie robi z niego interpretatora Biblii. Biblia należy do Kościoła i to Kościół mówi jak należy ją rozumieć, a nie Przeemek.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


N cze 17, 2018 21:02
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
robaczek2 napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Przesunięcie granicy w wielu kwestiach jest niebezpieczne.

Kwestia kto ustala granice?
A Maria i swieci sa super. Ja z Piotrkiem juz dawno umowilem sie na ryby.


Ja też uważam, że Święci są super, ale nie modlę się do Nich. Modlę się razem z Nimi.

_________________
MODERATOR


N cze 17, 2018 21:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1481
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
chwat napisał(a):
Ja jestem Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba? Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych.(Mt 22,32)

A co to ma wspólnego z pośrednictwem?

i kontekstem poprzedzającym:

"30) Przy zmartwychwstaniu bowiem nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie Boży w niebie. (31) A co do zmartwychwstania umarłych, nie czytaliście, co wam Bóg powiedział w słowach:"(Mt22: 31)

chwat prowadzi już dialog z tymi żywymi zmartwychwstałymi?

To jest chwata intepretacja Biblii? jeżeli nie to skąd chwat wie co te słowa oznaczają? przecież "Kościół" chwatowi nie pozwala intepretować....

chwat napisał(a):
Czy chodzi o kontekst prymitywnego fałszowania tekstu, żeby uzyskać zaplanowany efekt?

chwat przeskakuje z frazesów na bełkot i oszczerstwa, tak jak było do przewidzenia. Z chwata infantylną zdolnością pojmowania faktów i wyrażania wypowiedzi, bo argumentów raczej nie będzie i konstruktywnego myślenia, ponieważ dla chwata nawet Pismo Święte nie jest Pismem kiedy nie jest intepretowane przez osoby trzecie.

Tak jak było z Piotrem i doktryną o obrzezaniu, która stała się opinią Piotra według chwata a nie doktryną, tak teraz modlitwa zatytułowana "Akt Osobistego Oddania się Matce Bożej" przez następcę apostołów, nie mówi o osobistym oddaniu się Maryi, tylko o interpretacjach chwata, który sam przyznaje że nie ma prawa do interpretacji bez osób trzecich. Ignorując również wypowiedzi innych świętych oddających duszę i ciało - całych siebie w ręce Maryji:
"...rzucam się do stóp Twoich kornie błagając, abyś mnie całego i zupełnie za rzecz i własność swoją przyjąć raczyła i uczyniła ze mną, wraz ze wszystkimi władzami mej duszy i ciała, i z całym mym życiem, śmiercią i wiecznością, cokolwiek Ci się podoba....."


Pn cze 18, 2018 9:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1481
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Zbigniew3991 napisał(a):
Ja też uważam, że Święci są super, ale nie modlę się do Nich. Modlę się razem z Nimi.

Niestety w "Kościele" jest całe litanie skierowane do Maksymyliana Kolbe https://gloria.tv/article/TXHTzYGK9vHt327fpfTxFyV2T, nawet zatytułowane:
"Modlitwy do Świętego Maksymiliana Kolbe", a inne:

- Do św. Maksymiliana, wstawiennika
- Do św. Maksymiliana, misjonarza
- Do św. Maksymiliana, świadka Ewangelii

A takich modlitw nie brakuje.... kolejny zestaw to "Modlitewnik Szkaplerzny" http://szkaplerz.pl/modlitewnik/index.php?go=modlitwy :

"...wznoszę błagalnie do Ciebie ręce i z głębi serca wołam: Królowo szkaplerza świętego ratuj mnie,...."
A co z ratunkiem którego nam Jezus już udzielił i nadal nas wspomaga zostawiając Pocieszyciela?


W istocie Maryja, tak jak przedstawia ją KK, jest prawie nie do odróżnenia od samego Syna Bożego pod wzgledem doskonałości, mocy i dokonań, przypisując jej atrybuty, tytuły, władze i prerogatywy. Różnią się jedynie stopniem, a które według Pisma Świetego należą wyłącznie do Boga. Dlatego wypowiedzi typu: "Oddajemy świętym inną część, a inną Bogu...." jest próbą zaciemniania rzeczywistości.


Pn cze 18, 2018 9:26
Zobacz profil
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Przeemek napisał(a):
Niestety w "Kościele" jest całe litanie skierowane do Maksymyliana Kolbe https://gloria.tv/article/TXHTzYGK9vHt327fpfTxFyV2T, nawet zatytułowane:
"Modlitwy do Świętego Maksymiliana Kolbe", a inne:

- Do św. Maksymiliana, wstawiennika
- Do św. Maksymiliana, misjonarza
- Do św. Maksymiliana, świadka Ewangelii

A takich modlitw nie brakuje.... kolejny zestaw to "Modlitewnik Szkaplerzny" http://szkaplerz.pl/modlitewnik/index.php?go=modlitwy :

"...wznoszę błagalnie do Ciebie ręce i z głębi serca wołam: Królowo szkaplerza świętego ratuj mnie,...."
A co z ratunkiem którego nam Jezus już udzielił i nadal nas wspomaga zostawiając Pocieszyciela?

Modlitwa do świętych

KKK 2683 Świadkowie, którzy poprzedzili nas w drodze do Królestwa (Por. Hbr 12, 1). szczególnie ci, których Kościół uznaje za "świętych", uczestniczą w żywej tradycji modlitwy przez wzór swojego życia, przez pozostawione przez nich pisma oraz przez swoją modlitwę dzisiaj. Kontemplują oni Boga, wychwalają Go i nieustannie opiekują się tymi, których pozostawili na ziemi. Wchodząc "do radości" swego Nauczyciela, zostali "postawieni nad wieloma" (Por. Mt 25, 21). Wstawiennictwo jest ich najwyższą służbą zamysłowi Bożemu. Możemy i powinniśmy modlić się do nich, aby wstawiali się za nami i za całym światem.

KKK 2692 W swojej modlitwie Kościół pielgrzymujący jest złączony z modlitwą świętych, których usilnie prosi o wstawiennictwo.


Cytuj:
W istocie Maryja, tak jak przedstawia ją KK, jest prawie nie do odróżnenia od samego Syna Bożego pod wzgledem doskonałości, mocy i dokonań, przypisując jej atrybuty, tytuły, władze i prerogatywy. Różnią się jedynie stopniem, a które według Pisma Świetego należą wyłącznie do Boga. Dlatego wypowiedzi typu: "Oddajemy świętym inną część, a inną Bogu...." jest próbą zaciemniania rzeczywistości.

Modlitwa do Maryi

KKK 2675 Na podstawie tego szczególnego współdziałania Maryi z działaniem Ducha Świętego Kościoły rozwinęły modlitwę do świętej Matki Boga, skupiając ją na Osobie Chrystusa ukazanej w Jego misteriach. W niezliczonych hymnach i antyfonach, które wyrażają tę modlitwę, najczęściej występują na przemian dwa dążenia: jedno "uwielbia" Pana za "wielkie rzeczy", jakie uczynił swojej pokornej Służebnicy, a przez Nią wszystkim ludziom (Por. Łk 1, 46-55.; drugie powierza Matce Jezusa błagania i uwielbienia dzieci Bożych, ponieważ Ona zna teraz ludzkość, która w Niej zostaje poślubiona przez Syna Bożego.

KKK 2676 Te dwa dążenia modlitwy do Maryi znalazły szczególny wyraz w modlitwie "Zdrowaś Maryjo"


Pn cze 18, 2018 10:46

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
"KKK 2675 Na podstawie tego szczególnego współdziałania Maryi z działaniem Ducha Świętego Kościoły rozwinęły modlitwę do świętej Matki Boga, skupiając ją na Osobie Chrystusa ukazanej w Jego misteriach."

Skupiając osobę Maryi na osobie Jezusa? Nie rozumiem.

Kult Maryi już od dawna przekracza ramy misteria Jezusa, a stał się kultem wręcz odrębnym. To, czy ten kult jest zaakceptowany przez Kościół, to inna sprawa. Faktem jest, że w duchowości ludowej, kult Maryi jest już kultem odrębnym od misterium Jezusa Chrystusa. Maryja stała się nie tylko odrębną osobą, co odrębną "instytucją". Myślę, że Maryja tego nie chciała, ale...

_________________
MODERATOR


Pn cze 18, 2018 10:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Zbigniew3991 napisał(a):
Ja też uważam, że Święci są super, ale nie modlę się do Nich. Modlę się razem z Nimi.

Rozumiem, ze nie zwracam sie do Ciebie tylko my rozmawiamy.
Tzn nie rozumiem.


Pn cze 18, 2018 14:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Zbigniew3991 napisał(a):
Myślę, że Maryja tego nie chciała, ale...

Ale chciala sobie porozmawiac np z Bernadeta.
Lub w Gietrzwaldzie.


Pn cze 18, 2018 14:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Zbigniew3991 napisał(a):
"KKK 2675 Na podstawie tego szczególnego współdziałania Maryi z działaniem Ducha Świętego Kościoły rozwinęły modlitwę do świętej Matki Boga, skupiając ją na Osobie Chrystusa ukazanej w Jego misteriach."

Skupiając osobę Maryi na osobie Jezusa? Nie rozumiem.

Kult Maryi już od dawna przekracza ramy misteria Jezusa, a stał się kultem wręcz odrębnym. To, czy ten kult jest zaakceptowany przez Kościół, to inna sprawa. Faktem jest, że w duchowości ludowej, kult Maryi jest już kultem odrębnym od misterium Jezusa Chrystusa. Maryja stała się nie tylko odrębną osobą, co odrębną "instytucją". Myślę, że Maryja tego nie chciała, ale...


Nie jesteś sam, ale ja mam o tyle łatwiej że jestem nie jestem katoliczką i to że nie rozumiem tylko mnie irytuje, bo wolę rozumieć to co czytam... Może ktoś rozumie to zdanie i je zrozumiale objaśni?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn cze 18, 2018 15:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
"Matka Najswietsza zapytana, czy czy szybciej jest wysluchiwana modlitwa zanoszona do Boga czy do Niej, odparla:

- Tak nie nalezy pytac ale sie modlic."

cytat z objawienia w Gietrzwaldzie. Do wykonania.


Pn cze 18, 2018 15:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1481
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
feelek napisał(a):
KKK 2683 Świadkowie, którzy poprzedzili nas w drodze do Królestwa (Por. Hbr 12, 1). szczególnie ci, których Kościół uznaje za "świętych", uczestniczą w żywej tradycji modlitwy przez wzór swojego życia, przez pozostawione przez nich pisma oraz przez swoją modlitwę dzisiaj. Kontemplują oni Boga, wychwalają Go i nieustannie opiekują się tymi, których pozostawili na ziemi. Wchodząc "do radości" swego Nauczyciela, zostali "postawieni nad wieloma" (Por. Mt 25, 21). Wstawiennictwo jest ich najwyższą służbą zamysłowi Bożemu. Możemy i powinniśmy modlić się do nich, aby wstawiali się za nami i za całym światem.

KKK 2692 W swojej modlitwie Kościół pielgrzymujący jest złączony z modlitwą świętych, których usilnie prosi o wstawiennictwo.

Dobrze by było jakiś mały komentarz wstawić, bo nawet ten tekst może nie być taki jednoznaczny dla wszystkich.

- Co to znaczy "uczestniczyć w żywej tradycji modlitwy" dla aumarłej docześnie osoby?
- Święci pozostawili wzór swojego życia, pozostawili też swoje pisma i pozostawili modlitwę - to są podstawy by do nich się modlić?
- Dalej: Kontemplują, wychwalają.... będąc już umarłymi, skąd wiadmo co tam robią?
- I wreszcie jakiś konkret do Słowa Bożego.... mówi o nagrodzeniu tych co nie zmarnują swoich talentów i to jest sprawiedliwe.
- Na koniec "Wstawiennictwo ich jest najwyższą służbą...", to znaczy że zamysł Boga jest by umarli pełnili cały czas służbę wstawiania się za nami którzy jeszcze żyją? To jest to co robimy po śmierci, ale jeszcze przed ponownym powrotem Chrystusa? A skąd to Kościół wogóle wie z tradycji apostolkiej?

To są powody dla których powinniśmy się modlić do umarłych docześnie ludzi?
I dlaczego modlitwy o ratunek są skierowane do swiętych?

Czy ktoś potrafi przetłumaczyć/zintepretować ten tekst?

feelek napisał(a):
Modlitwa do Maryi

KKK 2675 Na podstawie tego szczególnego współdziałania Maryi z działaniem Ducha Świętego Kościoły rozwinęły modlitwę do świętej Matki Boga, skupiając ją na Osobie Chrystusa ukazanej w Jego misteriach. W niezliczonych hymnach i antyfonach, które wyrażają tę modlitwę, najczęściej występują na przemian dwa dążenia: jedno "uwielbia" Pana za "wielkie rzeczy", jakie uczynił swojej pokornej Służebnicy, a przez Nią wszystkim ludziom (Por. Łk 1, 46-55.; drugie powierza Matce Jezusa błagania i uwielbienia dzieci Bożych, ponieważ Ona zna teraz ludzkość, która w Niej zostaje poślubiona przez Syna Bożego.

KKK 2676 Te dwa dążenia modlitwy do Maryi znalazły szczególny wyraz w modlitwie "Zdrowaś Maryjo"

Oczywiście tu też komentarz jak najbardziej wskazany.
Co to znaczy:
"Szczególne współdziałania Maryi z działaniem Ducha Świętego"? Ktoś potrafi to wytłumaczyć i podać jakieś odniesienia w tradycji apostolskiej, w końcu jest to nauka pochodząca od apostołów?


KKK 966 "Na koniec Niepokalana Dziewica, zachowana wolną od wszelkiej skazy winy pierworodnej, dopełniwszy biegu życia ziemskiego z ciałem i duszą wzięta została do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana jako Królowa wszystkiego, aby bardziej upodobniła się do Syna swego, Pana panujących oraz Zwycięzcy grzechu i śmierci" (Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 59; por. ogłoszenie przez papieża Piusa XII w 1950 r. dogmatu Wniebowzięcia Błogosławionej Dziewicy Maryi: DS 3903). Wniebowzięcie Maryi jest szczególnym uczestniczeniem w Zmartwychwstaniu Jej Syna i uprzedzeniem zmartwychwstania innych chrześcijan:

W narodzeniu Syna zachowałaś dziewictwo, w zaśnięciu nie opuściłaś świata, o Matko Boża: połączyłaś się ze źródłem życia, Ty, która poczęłaś Boga Żywego, a przez swoje modlitwy uwalniasz nas od śmierci (Liturgia bizantyjska, Troparion na Święto Zaśnięcia (15 sierpnia)).


Jezus uwolnił nas od śmierci przez swoją ofiarę na krzyżu, a Maria uwalnia nas przez modlitwy?
I tak przy okazji, gdzie jest napisane w tradycji apostolskiej, że Maria została wywyższona na "Królową Wszystkiego"?

Ciekawe co mają do powiedzenia nawróceni Żydzi w Kościele Chrystusa na temat modlitw do umarłych?


Ostatnio edytowano Pn cze 18, 2018 15:44 przez Przeemek, łącznie edytowano 1 raz



Pn cze 18, 2018 15:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 23, 2017 0:53
Posty: 1481
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
robaczek2 napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Myślę, że Maryja tego nie chciała, ale...

Ale chciala sobie porozmawiac np z Bernadeta.
Lub w Gietrzwaldzie.

"(6) Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. (7) Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. (8) Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! (9) Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą /od nas/ otrzymaliście - niech będzie przeklęty! " (Ga1: 6 - 9)



Skoro nawet Kościół Katolicki zgadza się co do tego, że objawienia się skończyły razem ostatnim prorokiem Janem, to czy jesteśmy wstanie zweryfikować inne nawiedzenia? Kościół ma takie narzędzia? A co mówi Pismo Świete na ten temat?

Po ostatnim objawieniu, nawet gdyby duch apsotoła lub anioła nawiedził Bernadetę, jeżeli nie jest to zgodne z Ewangelią, jest to oszustwo i zwiedzenie.
- "1J5: >> (20) Wiemy także, że Syn Boży przyszedł i obdarzył nas zdolnością rozumu, abyśmy poznawali Prawdziwego. Jesteśmy w prawdziwym Bogu, w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On zaś jest prawdziwym Bogiem i Życiem wiecznym."
- "2P1: >> (3) Boska jego moc obdarowała nas wszystkim, co jest potrzebne do życia i pobożności, przez poznanie tego, który nas powołał przez własną chwałę i cnotę,"


Właśnie dlatego masz rozum od Boga byś umiał odróżnić naukę od fantazji, czy fałsz od prawdy i potrafił odnaleźć prawdziwą drogę do Boga.


Pn cze 18, 2018 15:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Czegoś nie rozumiem...
Po śmierci według KRK mamy czekać na dzień sądu, gdy Bóg będzie sądził żywych i umarłych i dopiero potem trafiamy do nieba ( ew piekła? opcja czyśćca też wchodzi w grę?) czy też np święci trafili tam wcześniej?
Wychodzi na to że Maria została wniebowzięta a święci też się tam jakoś dostali i można się do nich modlić, aby się za nami wstawili u Boga w jakiejś naszej sprawie - skąd takie informacje? W PŚ z tego co wiem niczego takiego nie ma...
To zupełnie inna sprawa traktować świętych jako wzór do naśladowania ( choć jak się poczyta żywoty ludzi których KRK uznał za świętych to można się pogubić w tym co jest dobre a co złe, ale pewnie tylko ja jako ateistka uważam że ktoś kto siłą nawracał pogan czynił coś złego...), a coś innego wierzyć że mogą się wstawiać u Boga za człowiekiem, że mają jakąś specjalną moc.

Podobny problem mam z modleniem się za dusze w czyśćcu - bo niby ma nadejść dzień sądu i dopiero wówczas Bóg wszystkich osądzi albo sądzi każdego indywidualnie po śmierci i dlatego niektórzy już są w czyśćcu...
Skoro można po śmierci trafić do czyśćca to chyba tak samo do nieba i piekła, tylko wtedy co z tym ogólnym sądem?
Do tego kwestia ciała, bo Jezus zmartwychwstał ciałem i z ciałem trafił do nieba, Maria też z ciałem została do nieba zabrana, ale ciała świętych przecież normalnie trafiły do grobów - czyli że Jezus z Marią mają ciała a święci na nie czekają do dnia sądu?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn cze 18, 2018 16:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 812 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 55  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL