Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 0:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 812 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 55  Następna strona
 Dylemat: Chrześcijanin czy katolik? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
prim0 napisał(a):
To ewangelia i Pismo Święte wyznacza, kto jest w Kościele Jezusa
Nie. Ewangelia jest głoszona przez Kościół Jezusa, a Pismo święte jest materiałem, które Kościół wykorzystuje do głoszenia.

Cytuj:
powinniśmy traktować siebie jak bracia, których łączy Chrystus, a nie jak ludzie, którzy są podzieleni denominacjami.
Niech ci, którzy stworzyli denominacje zlikwidują je, a podział zniknie.

Cytuj:
Cóż, mnie np. interesuje
W kontekście faktów, nikogo nie interesuje, co Ciebie interesuje.

Cytuj:
Aha, to kościół rzymskokatolicki jest właścicielem Biblii. I ma monopol na jej interpretację a wszyscy inni się mylą. Tak samo jak Świadkowie Jehowy.
Ktoś mówił o "kościele rzymskokatolickim"?

Cytuj:
Ten wątek został założony po to, żeby łączyć chrześcijań, a nie dzielić. Miał być zaproszeniem do wspólnego przeżywania tej samej wiary mimo różnic doktrynalnych
To przeżywaj wspólnie z katolikami i papieżem, którego ustanowił Jezus.

Cytuj:
Jednak niestety jest cała masa ludzi i kościołów
Nie ma "całej masy kościołów", jest jeden Kościół.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Ostatnio edytowano Wt gru 26, 2017 18:26 przez chwat, łącznie edytowano 2 razy



Wt gru 26, 2017 18:22
Zobacz profil
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
PoprostuChrześcijanin napisał(a):
"Ten wątek został założony po to, żeby łączyć chrześcijań, a nie dzielić. Miał być zaproszeniem do wspólnego przeżywania tej samej wiary mimo różnic doktrynalnych."

Dokładnie tak, jednak jak na razie bezskutecznie. :(

Jak mamy przeżywać jedną wiarę, skoro odrzucasz część z Ewangelii, którą przekazali nam Apostołowie? Sorry, ale na fałszywy ekumenizm polegający na udawaniu, że nie ma różnic między poszczególnymi wyznaniami, nas nie nabierzesz.


PoprostuChrześcijanin napisał(a):
Yarpen_Zirgin:
Odniosłem się do tego, ale przy okazji Ewangelii i to w ten sposób w jaki odniósł się Paweł, zobacz, że mimo tych słów Paweł nie wyciągnął takiego wniosku jaki wyciągacie Wy.

Nie wyciągnął, bo tak samo jak my, nie musiał tego robić. On od Chrystusa otrzymał naukę, że ten chleb i wino Ciałem i Krwią Chrystusa.

Cytuj:
To ciekawe... Powiedział również: 9 Ja jestem bramą. [J 10:9], 1 Ja jestem prawdziwym krzewem winnym [J 15:1], 6 Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą... [J 14:6]...
Skoro JEST, a nie oznacza, to gdzie ma zawiasy?

Szkoda, że nie chcesz zauważyć różnicy pomiędzy "to jest" i "ja jestem". :(

Aha... Na takie manipulacje łap protestantów. Oni w to uwierzą, bo tak jak Ty odrzucają przekazaną przez Chrystusa naukę, że mamy spożywać Jego Ciało i Krew pod postaciami chleba i wina.


Wt gru 26, 2017 18:23

Dołączył(a): Pn gru 25, 2017 22:26
Posty: 22
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Ale co dokładnie odrzucam?

Teraz Ty bawisz się w jakąś kazuistykę słownikową...


Ostatnio edytowano Wt gru 26, 2017 18:33 przez PoprostuChrześcijanin, łącznie edytowano 1 raz



Wt gru 26, 2017 18:31
Zobacz profil
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Nie udawaj greka. Chociażby to, że mamy spożywać Ciało i Krew Chrystusa.


Wt gru 26, 2017 18:32

Dołączył(a): Pn gru 25, 2017 22:26
Posty: 22
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Co to znaczy?


Wt gru 26, 2017 18:33
Zobacz profil
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Dobrze wiesz co to znaczy, więc nie udawaj greka.


Wt gru 26, 2017 18:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
prim0 napisał(a):
Ten wątek został założony po to, żeby łączyć chrześcijań, a nie dzielić. Miał być zaproszeniem do wspólnego przeżywania tej samej wiary mimo różnic doktrynalnych.


Skąd użytkownik "prim0" wie, po co został założony ten wątek i do czego miał być zaproszeniem, skoro to nie on był jego założycielem, ale założył go niejaki "PoprostuChrześcijanin"?

Czyżby występował tu przypadek tzw. MULTIKONTA?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt gru 26, 2017 18:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 25, 2017 22:26
Posty: 22
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
1413 Przez konsekrację dokonuje się przeistoczenie (transsubstantiatio) chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa. Pod konsekrowanymi postaciami chleba i wina jest obecny żywy i chwalebny Chrystus w sposób prawdziwy, rzeczywisty i substancjalny, z Ciałem, Krwią, Duszą i Bóstwem.
Pomijając arystotelesowskie podejście do żydowskiej kultury, rozumiem, że dosłowne zjedzenie dosłownego ciała Chrystusa, w postaci konsekrowanego chleba - jest tym co rozkazał Chrystus?

Jakoś bardziej mnie przekonuje Jego wersja:
"Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie".

chwat - Zachęcam moderatora do sprawdzenia, czy faktycznie tak jest.


Wt gru 26, 2017 18:43
Zobacz profil
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
PoprostuChrześcijanin napisał(a):
Pomijając arystotelesowskie podejście do żydowskiej kultury, rozumiem, że dosłowne zjedzenie dosłownego ciała Chrystusa, w postaci konsekrowanego chleba - jest tym co rozkazał Chrystus?

Jakoś bardziej mnie przekonuje Jego wersja:
"Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie".

Mnie zaś przekonuje to, że
1. Chrystus nie zaprzeczył dosłownemu zrozumieniu przez żydów, w tym Apostołów, nauczania o konieczności spożywania Jego Ciała i Krwi.
2. W Wieczerniku powiedział o chlebie "to jest moje Ciało", a o winie "to jest moja Krew Przymierza".
3. Św. Paweł przekazał, że niegodne spożycie postaci eucharystycznych zaciąga winę "Ciała i Krwi Chrystusa".
4. Tak wierzy Kościół od I wieku aż do dziś.

Rozumiem, że może być trudna wiara w tę naukę, ale tak samo jest trudne uwierzenie, że Bóg "ogołocił samego siebie" i stał się człowiekiem.


Wt gru 26, 2017 18:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
Zachęcam do przyjrzenia się ekumenistycznym poczynaniom PoprostuChrześcijanina, który mówi:
PoprostuChrześcijanin napisał(a):
Na tą okazję napisałem mały artykuł:
Kościół
"Nie ma tam nauki o duszy nieśmiertelnej, o preegzystencji dusz, o predestynacji czy nawet o Trójcy. Za to Jezus pięć razy powtórzył uczniom, aby się wzajemnie miłowali."

podważając naukę Kościoła, czyli próbując wprowadzić w niego kolejny podział.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt gru 26, 2017 18:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
PoprostuChrześcijanin napisał(a):
1413 Przez konsekrację dokonuje się przeistoczenie (transsubstantiatio) chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa. Pod konsekrowanymi postaciami chleba i wina jest obecny żywy i chwalebny Chrystus w sposób prawdziwy, rzeczywisty i substancjalny, z Ciałem, Krwią, Duszą i Bóstwem.
Pomijając arystotelesowskie podejście do żydowskiej kultury, rozumiem, że dosłowne zjedzenie dosłownego ciała Chrystusa, w postaci konsekrowanego chleba - jest tym co rozkazał Chrystus?

Jakoś bardziej mnie przekonuje Jego wersja:
"Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie".

Tutaj kolejny przykład polemizowania z Kościołem, w imię swoich własnych przekonań, żeby dyskredytować Kościół.

Dzielisz, żeby łączyć?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Wt gru 26, 2017 19:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 25, 2017 22:26
Posty: 22
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
1. Już widzę bochenek chleba zstępujący z nieba, by nas zbawić, tak, że będziemy go co niedziele jeść. (Na to by dosłowne branie słów Chrystusa wskazywało)
2. Tak, powiedział. Odpowiedz mi bez wykrętów językowych gdzie Jezus ma zawiasy.
3. Tak, bo w ten sposób znieważamy Jego ofiarę.
4. Od pierwszego wieku wierzy się w przeróżne herezje, na przykład gnoza. Musiałbyś zbyt wiele udowodnić, żeby wykazać, że faktycznie jest jak mówisz. Zostaje więc nam Biblia.

chwat Polemizuję z KRK, ale nie mówię, że robicie źle. Mówię, że przykładacie zbyt dużą wagę do swoich doktryn. Wierzcie, nie są one sprzeczne z Biblią, nie zgadzam sięz nimi, ale póki nie przeczą słowu Bożemu - nie mam nic przeciwko i niczego nie dyskredytuję, jeżeli ktokolwiek to tak odebrał to przepraszam.


Wt gru 26, 2017 19:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
No proszę, jaki wspaniały przykład braterskiej miłości, którą PoprostuChrześcijanin teoretycznie postulował, aż prawie zamieniał się w chodzący plaster miodu. Nic tylko do rany przyłóż.
Ta braterska miłość ma wszakże kilka małych warunków, mianowicie takich, że wypada zrezygnować z katolickich zabobonów typu bochenek chleba zstępujący z nieba i zrezygnować z Kościoła, który znieważa ofiarę Jezusa i przyjąć Biblię jako autorytet, którą zinterpretuje się wedle własnej modły.
Brzmi mi to jakoś znajomo :(

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


Ostatnio edytowano Wt gru 26, 2017 19:48 przez chwat, łącznie edytowano 1 raz



Wt gru 26, 2017 19:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 25, 2017 22:26
Posty: 22
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
"Wierzcie, nie są one sprzeczne z Biblią, nie zgadzam się z nimi, ale póki nie przeczą słowu Bożemu - nie mam nic przeciwko i niczego nie dyskredytuję"


Wt gru 26, 2017 19:47
Zobacz profil
Post Re: Dylemat: Chrześcijanin czy katolik?
PoprostuChrześcijanin napisał(a):
1. Już widzę bochenek chleba zstępujący z nieba, by nas zbawić, (...)

Nie wiem co widzisz. Wiem czego nauczał Chrystus i co przekazali nam Apostołowie.

Cytuj:
2. Tak, powiedział. Odpowiedz mi bez wykrętów językowych gdzie Jezus ma zawiasy.

Dlaczego? Ja odróżniam od siebie "to jest" i "ja jestem". Nie odpowiadam za to, że Ty nie widzisz różnicy.

Cytuj:
3. Tak, bo w ten sposób znieważamy Jego ofiarę.

To już Ty sobie dopowiadasz. Wina dotyczy Ciała i Krwi Chrystusa, a nie Jego ofiary.

Cytuj:
4. Od pierwszego wieku wierzy się w przeróżne herezje, na przykład gnoza. Musiałbyś zbyt wiele udowodnić, żeby wykazać, że faktycznie jest jak mówisz. Zostaje więc nam Biblia.

Nie. "Tylko Biblia" wymyślili odstępcy od Kościoła Chrystusa. Zaś nie muszę "wiele" udowadniać, bo wystarczy poczytać Ojców Kościoła, aby się przekonać, że właśnie taką wiarę mamy od I wieku.


Wt gru 26, 2017 20:09
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 812 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 55  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL