Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 1:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Jaką wspólnotę katolicką byście polecili? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jaką wspólnotę katolicką byście polecili?
Dar "zaśnięcia" i "języków" to tematy, które budzą kontrowersje nawet w takich grupach. Czytałem artykuł Remigiusza Recława, który jest Jezuitą i prowadzi wspólnoty Odnowy w Duchu. Pisał właśnie o darze "zaśnięcia" i o tym, że jest on pożądany, ale nie zawsze. Podawał przykłady: kiedy idzie z monstrancją w procesji, a przed nim upada człowiek, bo zasypia w Duchu, ksiądz musi jedną ręką trzymać monstrancję, drugą "zadrzeć" albę i przejść nad człowiekiem. Nie będą czekać kwadransa zanim dar minie. Podał także inny przykład: na dużym spotkaniu charyzmatyków upadł człowiek. Podeszli do niego ratownicy medyczni, żeby sprawdzić, co się stało. Okazało się, że ma atak serca - na szczęście szybko się nim zajęto. To dlatego w tych grupach, w których ksiądz Recław jest opiekunem, zawsze sprawdza się takie przypadki - nie wiadomo, co człowiekowi się stało.

Z "darem języków" - namawiali mnie nie raz, ale nie daję się do tego przekonać, co mi w niczym nie przeszkadza.

_________________
MODERATOR


Cz sty 17, 2019 22:32
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Jaką wspólnotę katolicką byście polecili?
Zbigniew3991 napisał(a):
Z "darem języków" - namawiali mnie nie raz, ale nie daję się do tego przekonać, co mi w niczym nie przeszkadza.

Jaki dar języków???? Zwykłe blablanie. Zauważ, że w czasie Pięćdziesiątnicy apostołów wszyscy rozumieli, czyli mówili oni używanymi przez przybyłych językami, a w ODŚ nawet sami blablający nie wiedzą co blablają.
Oglądałeś materiał, który zalinkowałam?

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Cz sty 17, 2019 22:37
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jaką wspólnotę katolicką byście polecili?
Nie otwiera mi się link, ale wiem, o co chodzi. To dlatego używam cudzysłowu. Dar języków jest czymś innym niż glosolalia.

_________________
MODERATOR


Pt sty 18, 2019 9:38
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Jaką wspólnotę katolicką byście polecili?
Jeżeli próbowałes otworzyć przed poprzednim postem, to rzeczywiście był nieprawidłowy link. Teraz jest włąściwy. Warto posłuchać, nawet jesli wie się o co chodzi.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pt sty 18, 2019 9:53
Zobacz profil
Post Re: Jaką wspólnotę katolicką byście polecili?
Zbigniew3991 napisał(a):
Quinque napisał(a):
To pierwsze odradzam. Protestancki wymysł. Natomiast stary i tradycyjny różaniec jak najbardziej polecam


Odradzasz, bo wymyślili to Protestanci? Działanie na przekór jest według Ciebie rozsądne?


Oczywiście, wszystko co wymyślili protestanci jest złe. Oceniam po owocach a patrząc na owoce protestantyzmu widzę że są zgnite


Pt sty 18, 2019 10:56

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Jaką wspólnotę katolicką byście polecili?
Quinque napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
Quinque napisał(a):
To pierwsze odradzam. Protestancki wymysł. Natomiast stary i tradycyjny różaniec jak najbardziej polecam


Odradzasz, bo wymyślili to Protestanci? Działanie na przekór jest według Ciebie rozsądne?


Oczywiście, wszystko co wymyślili protestanci jest złe. Oceniam po owocach a patrząc na owoce protestantyzmu widzę że są zgnite


Oczywiście można zarzucać Kościołowi Katolickiemu pedofilię, winę za Inkwizycję, za Krucjaty, bo pojawiają się pojedyncze przypadki pedofilii, bo kilkoro księży wspierało Inkwizycję. Kościół Katolicki nie jest za to winien, ale idąc Twoim tokiem myślenia, możemy stwierdzić, że cały KK jest zły i zepsuty, bo jest winien za pojedyncze przypadki.

Nie generalizujmy i nie mówmy o złym i zgniłym Protestantyzmie i złym Kościele Katolickim, bo to niesprawiedliwe uogólnienia.

_________________
MODERATOR


Pt sty 18, 2019 14:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL