Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So mar 30, 2024 0:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Sen 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:46
Posty: 2
Post Sen
Czy śnicie o Bogu, Jezusie, czy przebywaliście z nimi we snie?
Dzisiaj śnilam, ze toczylam walke w kosciele z szatanem ... czesto snie, ze przebywam z Panem, Jezusem, Maryja....czy to tylko sen, czy cos wiecej?


Wt cze 14, 2005 6:55
Zobacz profil
Post 
Jezeli duzo myslisz o jakiejs rzeczy, to czesto o niej snisz, nie ma w tym nic nadzwyczajnego ;-). Ja na ten przykład miewam sny erotyczne i nie doszukuje sie w tym jakiejs wiekszej prawdy 8)


Wt cze 14, 2005 17:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 10, 2005 8:12
Posty: 2721
Post 
Moim zdaniem jest możliwe, że takie sny pochodzą od Ducha Świętego, ale sprawa wymaga dokładnego rozeznania, które jest trudne i nie zawsze możliwe.

Przede wszystkim radziłbym się przyjrzeć owocom tych snów. Można postawić sobie pytanie: Czy taki sen sprawia, że wzrasta moja miłość do Jezusa, Maryi? Czy utwierdzają moją wiarę? Czy wzrasta moja pokora?
Czy moge podac jakiś przykład - że taki sen - pomógł mi w jakiś sposób np. wzrosło we mnie pragnienie modlitwy. Odpowiedzi: tak - mogłyby wskazywać na pochodzenie snów od Ducha Świętego.

Można tez prześledzić treści snów: Czy nie są dziwaczne? Czy nie dzieje się w nich coś co nie przystoi Jezusowi, Maryi? Czy nie przeczą nauce Kościoła i treściom zawartym w Piśmie Świętym? Odpowiedzi: nie - mogłyby świadczyć o ich pochodzeniu od Ducha Świętego.

W Biblii w księdze Joela Bóg zapowiada, że w czasach ostatecznych (w których przecież żyjemy) obficie wyleje Ducha Świętego - jest tam mowa o proroczych snach( Jl3; 1-2).

Ale najlepiej skonsultować sprawę z jakimś mądrym, doświadczonym kapłanem - i trzymać się tego co on powie.

Pozdrawiam! :)


Wt cze 14, 2005 20:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 06, 2005 7:12
Posty: 14
Post 
Wiec ja slyszalam z 2 zrodel, ze sny wyrazaja nasze pragnienia, marzenia, sprawy ktorymi na codzien zyjemy, albo ktore chcielibysmy zeby bardzo sie spelnily ...


Śr cze 15, 2005 14:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
Jezeli sen ma swoje zrodlo w Bogu to dusza wiem o tym.Bog poslugiwal sie wizjami sennymi dla oznajmienia rzeczy przyszlych czego przykladem jest Jozej, ktory zostal sprzedany a pozniej stal sie rzadca Egiptu.W dzisiejszych czasach Bog bardzo zadko posluguje sie snami o czym powiedzial mi na spowiedzi kaplan.

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


Śr cze 15, 2005 23:48
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
W dzisiejszych czasach Bog bardzo zadko posluguje sie snami o czym powiedzial mi na spowiedzi kaplan.


Podał częstotliwość albo przykłady?


Cz cze 16, 2005 9:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 12, 2004 6:33
Posty: 171
Post 
Nie wiem jaka jest treść dokładna Twych snów, ale często sny bywają prorocze.

_________________
ProGóry Team www.progory.pl


Cz cze 16, 2005 16:13
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 07, 2005 17:29
Posty: 150
Post 
ja jeszcze ani razu nie śniałam ani o jezusie ani o bogu itp....hmmm :shock: ciekawe...

_________________
Jade jade na motorze....włosy mi rozwiewa wiatr :D:D.....


Cz cze 16, 2005 20:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 30, 2005 17:19
Posty: 33
Post 
Coz,rozumiem zdanie,ze Bog rzadko przemawia przez sny.Ale mimo to przemawia (chociazby do Jozefa). wydaje mi sie,ze jesli taki sen buduje,prowadzi do dobra,wzrostu milosci to na pewno jest darem od Boga, Jego glosem.

_________________
Wznoszę swe oczy ku górom....


Pt cze 17, 2005 8:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Mi po śmierci śnił się jedynie Papież, ale nie pamiętam co do mnie mówił i kościół parafialny mi się często śni :)


Pt cze 17, 2005 8:16
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn cze 06, 2005 7:12
Posty: 14
Post 
A mi sie dzis rano przypomnialo ... jak w 6 klasie podstawowki :)) ... kobieta na religii nas przestrzegala ... zeby nie "ufac" zbytnio snom w ktorych sie pojawiaja postacie Swietych Osob ... bo tym czasto posluguje sie szatan ... wie ze uwierzymy w to co mowi Jezus, Matka Boza and so on ... wiec ... tym w nas "celuje" ...


Pt cze 17, 2005 8:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
Ja to nawte gdybym chciałą, to nie mam jak ;-) :D Zawszej pamiętam co mi się śniło (osoba, miejsce) ale nie pamiętam co mówiłą. Ach ta skleroza :D :D


Pt cze 17, 2005 8:31
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 16:46
Posty: 738
Post 
snakee napisał(a):
Wiec ja slyszalam z 2 zrodel, ze sny wyrazaja nasze pragnienia, marzenia, sprawy ktorymi na codzien zyjemy, albo ktore chcielibysmy zeby bardzo sie spelnily ...


Wielu ludzi tak twierdzi i chyba jest w tym dużo prawdy.
Ja także wierzę, że można mieć sen "na zamówienie".
Niestety , na razie to tylko marzenie i wiara, bo chociaż przed snem często obmyślam różne wyprawy w góry ale jeszcze nigdy nie miałam oczekiwanego snu :(
W ogóle rzadko miewam jakieś konkretne sny i zaraz zapominam ich treść.
Nigdy nie miałam snu o Bogu chociaż trochę czasu spedzam na Portalu wiara.pl :)
Ale najczęściej śnią mi się moje ulubione koty. W kolorach :)

_________________
zielony anioł


Pt cze 17, 2005 8:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt cze 14, 2005 4:46
Posty: 2
Post 
Zawsze pamietam swoje sny, sa one bardzo wyrazne....gdy snie Pana, Jezusa budze sie zaplakana...Pierwszy raz, we snie Pan Bog powiedzial, ze jeszcze musze zostac tu na ziemi, chociaz tak blagalam, aby mnie zabral do nieba!Pan mi powiedzial, ze jeszcze nie czas!Rok temu snilam koniec swiata, cale niebo plonelo, a ja uciekalam i odmawialam Ojcze Nasz, i zostalam uratowana!!!!I jeszcze jeden sen, ktorego nie zapomne-to Jezus wychadzacy z wody w kosciele, to byl taki piekny sen!!
Moze to moja fantazja, ale wierze, ze Pan chcial mi cos przekazac!


Pt cze 17, 2005 9:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 17, 2005 22:28
Posty: 1652
Post 
A jak wyglądał sam Jezus? :D


Pt cze 17, 2005 9:43
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL