Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 14:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Jak bardziej przekonać się do wiary katolickiej? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2733
Post Re: Jak bardziej przekonać się do wiary katolickiej?
lavender napisał(a):
2. Ciągle mi świdruje w głowie myśl, że powinno się święcić dzień sobotni(adwentyzm) i że jest to niezwykle ważne.
3. Pojawiają mi się z powrotem myśli, że powinienem spożywać jedynie pokarmy czyste(adwentyzm).

Dla mnie te dwa punkty byly by zupelnie nieistotne w poszukiwaniu Prawdy.
Oczywiscie niedziela ma swoje uzasadnienie ale dla mnie to jest tylko sprawa techniczna. Tak naprawde kazdy dzien jest darem od Boga i jedynie wazna rzecza jest aby go dobrze wykorzystac.
Pokarmy czyste i nieczyste to juz dla mnie zupelnie niewazne.


Cz sty 24, 2019 19:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak bardziej przekonać się do wiary katolickiej?
lavender napisał(a):
Brzmi to tak: akceptuj bez gadania wszystko w co wierzymy, albo zabieraj się stąd.


Jeżeli byś chciał żeby religia do ciebie sie dostosowała, to powiem ci że raczej może sie to nie udać :mrgreen:

I powiem ci że ciężko będziesz miał z religią, bo sie zaangażujesz poświecisz dużo czasu energii, i wszystko będzie ok, do momentu w którym coś ci zacznie przeszkadzać, wtedy po 10 latach wyznawania jednej religii, przejdziesz na jakąś inną, ponieważ coś zaczęło się nie zgadzać z twoim światopoglądem.
I le tu człowiek namorduje z tym wszystkim! ja bym tak nie dał rady, żeby co jakiś czas przechodzić z jednej religii na następną.



Zbigniew3991 napisał(a):
Ja chodzę do kościoła codziennie, ale niektórzy chodzą tylko od święta.


Dwa tak skrajne zwyczaje, a i tak jeśli sie z tego wyspowiada, to może wyjść na to samo.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz sty 24, 2019 19:52
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Jak bardziej przekonać się do wiary katolickiej?
Wiesz - jeśli ktoś chodzi tylko w niedzielę i święta nakazane, to nie musi się z tego spowiadać. Nie o to chodziło w moim poście.

_________________
MODERATOR


Cz sty 24, 2019 20:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak bardziej przekonać się do wiary katolickiej?
Zbigniew3991 napisał(a):
Wiesz - jeśli ktoś chodzi tylko w niedzielę i święta nakazane, to nie musi się z tego spowiadać. Nie o to chodziło w moim poście.



Z tą kompletnie błędną metaforą odnośnie "Mont Everest" to ci darowałem, ale tutaj kolejny opowiadasz jakieś dziwne rzeczy, to niby jak ktoś ci mówi, że chodzi do kościoła od święta, to u was jest, że ma na myśli coniedzielne wizyty w kościele?

Znam bardzo dużo ludzi którzy chodzą do kościoła, i zawsze takich którzy bywali w kościele 4 razy w roku, Borze narodzenie, Wielkanoc, Boże ciało, Wszystkich świętych, zawsze się nazywało że chodzą do kościoła, od święta, no chyba że u ciebie są inne zwyczaje, w sumie to nie wiem jakiego rodzaju słownictwa, w twojej okolicy się używa.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz sty 24, 2019 21:47
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Jak bardziej przekonać się do wiary katolickiej?
Robek - Ci, którzy chodzą do kościoła 4 razy do roku, są Katolikami. Ci, którzy chodzą co tydzień do kościoła, jak przykazanie mówi, są Katolikami. Ci, którzy chodzą codziennie do kościoła, także są Katolikami. Różnorodność postaw jest wielka. Stąd sens moich wypowiedzi - poszukiwanie Boga i praktykowanie wiary może przybierać różne formy.

_________________
MODERATOR


Pt sty 25, 2019 7:16
Zobacz profil
Post Re: Jak bardziej przekonać się do wiary katolickiej?
lavender napisał(a):
Wychowywałem się w domu bez religii oraz bez Boga. Nie byłem chrzczony. W domu jednak były schowane święte obrazki i pamiętam, że jak byłem mały, to tak po prostu z potrzeby serca powiesiłem sobie obrazek MB Częstochowskiej i odmawiałem czasami 'zdrowaś Maryjo'. W klasie licealnej dostałem od kolegi NT "Gedeonitkę" i zacząłem ją czytać. Jako, ona nie miała żadnych komentarzy, to czytałem ją dosłownie.

Początkowo interesowałem się KRK, ale sobie odpuściłem, ponieważ istnieje cała masa formalności, aby przystąpić do tego kościoła. Po za tym, moi rodzice są przeciwnikami tego wyznania i mi go obrzydzili.

Tak więc, ruszyłem w stronę kościołów protestanckich. Siedziałem praktycznie tylko w nurcie ewangelicznym, bo w moim mieście jest cała masa zborów. Nie przystąpiłem jednak do żadnej wspólnoty, bo miałem mętlik w głowie, które wyznanie jest prawdziwe np. czy zielonoświątkowcy, a może chrystusowcy, albo bezdenominacyjni.

W wieku 25 lat, nawiązałem kontakt z adwentystami i z nimi się zżyłem. Byłem przygotowywany do chrztu, ale się wycofałem, ponieważ zacząłem mieć obiekcje co do obchodzenia szabatu, nie jedzenia wieprzowiny i kilku innych rzeczy.

Nastąpił pewien we mnie przełom, bo postanowiłem zagłębić się w katolicyzm, którego podczas mojej przygody z protestantyzmem nienawidziłem.

Przeczytałem masę książek i oczarowała mnie postać Maryi. Odmawiałem różaniec oraz koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Zostałem ochrzczony w kościele starokatolickim mariawitów, a to dlatego, że niektórych dogmatów nie jestem w stanie jeszcze? zaakceptować np. spowiedzi usznej, prymatu papieża(choć to się zmienia pod wpływem książki ks. Gobbi do Kapłanów Umiłowanych synów Matki Bożej), i pewnie jeszcze tych dogmatów się jeszcze znajdzie.

Niestety, protestantyzm wciąż mi jeszcze chodzi po głowie czy, aby do niego nie wrócić konkretnie do adwentyzmu, bo zgadzałem się w wielu kwestiach z tym co nauczała ich prorokini Ellen White. Z drugiej strony jestem oczarowany Maryją i nie chcę Jej odrzucić zwłaszcza, że mocno trafiają do mojego serca Jej słowa, które przekazuje Ona w objawieniach, szczególnie tych z Medziugorje.

Chciałbym prosić, abyście polecili mi jakieś współczesne dobre książki, które można dostać w księgarniach, które pomogłyby mi przekonać się do ogólnej teologii katolickiej, jak i do tej rzymskokatolickiej.

Przydałyby mi się też książki, które pozwoliłyby mi się "wyleczyć" z myślenia protestanckiego.

Książki nie muszą być jakimiś traktatami lub wywodami wyśmienitych teologów. Mogą to być, a nawet dobrze by było, aby to były jakieś objawienia zatwierdzone lub nawet nie uznane(odpadają jednak heretyckie). Może mnie wyśmiejecie, ale objawienia mocno do mnie trafiają.

Polecam Ci bardzo dobrą książkę w której, mam nadzieję, znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań,
Paul Johnson "W poszukiwaniu Boga".


Śr sty 30, 2019 13:53
Post Re: Jak bardziej przekonać się do wiary katolickiej?
Wiara jest laska dana z gory,pros o ducha sw. Swymi "przemysleniami" do niczego nie dotrzesz.


Śr lut 05, 2020 21:41
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL