Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Wizja św franciszki niebo empirejskie rana serca. 
Autor Wiadomość
Post Wizja św franciszki niebo empirejskie rana serca.
Cześć co sądzicie o tej wizji. Oglądałem ostatnio na youtube I mnie to zaciekawiło. Czy nieznany zwykły człowiek idący drogą samotności bez małżeństwa I nie konsekrowany, ale wierzący w boga,dużo modlący się, chodzący do spowiedzi przynajmiej raz w miesiącu, przyjmujący opłatek I dbający o odpust zupełny co tydzień ma szanse według wizji franciszki być w niebie empirejskim I zagłębiać się w ranie serca? Czy jest informacja, kto się tam dostaje? Pozdrawiam


Śr kwi 17, 2019 8:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wizja św franciszki niebo empirejskie rana serca.
chwałabogu napisał(a):
Cześć co sądzicie o tej wizji. Oglądałem ostatnio na youtube I mnie to zaciekawiło. Czy nieznany zwykły człowiek idący drogą samotności bez małżeństwa I nie konsekrowany, ale wierzący w boga,dużo modlący się, chodzący do spowiedzi przynajmiej raz w miesiącu, przyjmujący opłatek I dbający o odpust zupełny co tydzień ma szanse według wizji franciszki być w niebie empirejskim I zagłębiać się w ranie serca? Czy jest informacja, kto się tam dostaje? Pozdrawiam



Najpierw byś napisał co to takiego jest, to całe Niebo empirejskie? no i co to za różnica czy ktoś żyje w samotności czy też nie? to samotnym do Nieba, trudniej się dostać?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr kwi 17, 2019 11:18
Zobacz profil
Post Re: Wizja św franciszki niebo empirejskie rana serca.
Robek napisał(a):
Najpierw byś napisał co to takiego jest, to całe Niebo empirejskie?
To termin historyczny, dziś używany tylko w poezji lub czasem literaturze pięknej. W dawnej kosmologii, zarówno geo- jak i heliocentrycznej, wszechświat był podzielony na sfery, nazywane też "niebami": Księżyca, Merkurego, Wenus, Marsa i tak dalej. Najdalszą z widocznych z Ziemi sfer była sfera gwiazd. Za nią znajdowała się najdalsza, najbardziej zewnętrzna sfera wszechświata --- w kosmologii chrześcijańskiej będąca siedzibą Boga, miejscem pobytu aniołów i świętych. Nazywano ją Empireum lub niebem empirejskim.
Benedykt Chmielowski, Nowe Ateny; wyróżnienie: akruk napisał(a):
Z tego wszystkiego wnoś, że jest trojakie Niebo: pierwsze najniższe respektem Ziemi, Cælum Aerum z Powietrza i Ognia złożone, które całe jest pod Xiężycem. Drugie Niebo Cælum Sydereum, na którym Płanety i Gwiazdy przez BOGA kollokowane. Trzecie niebo Cælum Empyreum, Najwyższe, Boga i Świętych Jego Beata Sedes, dokąd S. Paweł był porwany: Latius zaś biorąc Nieb liczą Astronomowie wszystkich 11. Pierwsze Niebo, na którym chodzi MIESIĄC, a te najniższe; drugie Niebo, na którym Płaneta MERKURYUSZA; trzecie Niebo na którym WENUS; czwarte Niebo, na którym SŁOŃCE; piąte, na którym Płaneta MARS; szóste Niebo, na którym Płaneta JUPITER, albo JOWISZ; siódme Niebo, na którym Płaneta SATURNUS; osme Niebo, na którym wszystkie Gwiazdy; i te to Niebo nazywa się FIRMAMENTUM, jako twierdzą; dziewiąte Niebo, primum Mobile, które się rusza, i obraca, i Nieba inne za sobą ciągnie Motu Raptus; jedenaste Niebo Najwyższe Empyrejskie Cælum Cælorum, Boskiej rezydencyi, Aniołów, i Świętych destynowane.


Śr kwi 17, 2019 11:33
Post Re: Wizja św franciszki niebo empirejskie rana serca.
Fajnie postać ks Chmielowskiego ukazała O. Tokarczuk w książce "Księgi Jakubowe".


Śr kwi 17, 2019 12:31
Post Re: Wizja św franciszki niebo empirejskie rana serca.
Robek mój temat powstał w związku wizjami św franciszki, które przedstawił autor ku bogu na youtube.


Cz kwi 18, 2019 9:49
Post Re: Wizja św franciszki niebo empirejskie rana serca.
chwałabogu napisał(a):
które przedstawił autor ku bogu na youtube.
W ciągu każdej minuty ląduje na YouTube 300 godzin materiałów wideo, bez względu na ich jakość techniczną i merytoryczną (czytaj: głupoty). To cały mój komentarz.


Cz kwi 18, 2019 10:17
Post Re: Wizja św franciszki niebo empirejskie rana serca.
O czym mamy tutaj rozmawiać? Jakie są w ogóle podstawy teologiczne pytania, które zadałeś? Czym według teologii różni się owo „niebo empirejskie” od jakiegoś innego (?) nieba, gdzie trafiają inni? Co to za wizja i co w tej wizji opisała sama mistyczka (a nie „ktoś na youtubie”). Proszę o odpowiedzi na te pytania. Inaczej zamykam.


Cz kwi 18, 2019 10:20
Post Re: Wizja św franciszki niebo empirejskie rana serca.
Dobrze odpowiadam. Chodzi mi o niebo empirejskie, gdzie w tej wizji było przedstwawione, że w niebie empirejskim dusze błogosławionych I świętych ziemi oświetlone promieniami idącymi z ran chrystusowych w ogniu nierównych promieni niejednakowo jaśniały. Rany nóg oświetlały tych, którzy kochali. Rany rąk tych którzy kochali goręcej. Rany serca oświetlały tych, których miłość była najczystsza. Święta franciszka w widzeniu tym ujrzała własną duszę zagłębioną w ranie serca. Chciałem się spytać czy tylko wybrani znani święci mogą zagłębiać się w ranie serca I czy mój przypadek osobowy ma jakieś przeciwskazania do tego?


Cz kwi 18, 2019 11:27
Post Re: Wizja św franciszki niebo empirejskie rana serca.
Jest to jedna z wizji i koncepcji nieba. Nie traktowałbym jej zatem jako jakiegoś ścisłego opisu, jak niebo wygląda i na tej podstawie czynienia jakiegoś dyskretnego, ścisłego podziału świętych. Naszym celem, zresztą, powinno być zbawienie w ogóle.


Cz kwi 18, 2019 11:44
Post Re: Wizja św franciszki niebo empirejskie rana serca.
Nadal żadne wizje nie uszczuplają nic ze słów Jezusa ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało.


Cz kwi 18, 2019 11:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wizja św franciszki niebo empirejskie rana serca.
chwałabogu napisał(a):
Dobrze odpowiadam. Chodzi mi o niebo empirejskie, gdzie w tej wizji było przedstwawione, że w niebie empirejskim dusze błogosławionych I świętych ziemi oświetlone promieniami idącymi z ran chrystusowych w ogniu nierównych promieni niejednakowo jaśniały. Rany nóg oświetlały tych, którzy kochali. Rany rąk tych którzy kochali goręcej. Rany serca oświetlały tych, których miłość była najczystsza. Święta franciszka w widzeniu tym ujrzała własną duszę zagłębioną w ranie serca. Chciałem się spytać czy tylko wybrani znani święci mogą zagłębiać się w ranie serca I czy mój przypadek osobowy ma jakieś przeciwskazania do tego?



Na jakiej zasadzie ma to zadziałać? ci co bardziej zasłużyli dostąpią w Niebie ogromnej ilości szczęścia, a cała reszat będzie w tym Niebie tylko troche szczęśliwa?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz kwi 18, 2019 12:18
Zobacz profil
Post Re: Wizja św franciszki niebo empirejskie rana serca.
Na zasadzie miłości do chrystusa. W moim rozumowaniu to tak jak przejawiasz, a św franciszka wskazała serce jako centrum miłości. Różne są objawienia, gdzie powstają modlitwy do ran chrystusowych, nabożeństwa. Przykładowo św berdnard ułożył modlitwe do ramienia chrystusowego. Zastanawiałem co może zrobić zwykły człowiek I doszedłem, że jest naprzykład praktykowanie pierwszego piątku miesiąca do najświętszego serca Jezusa I to jest bliższe zagłębianiu się w ranie serca. Jest jeszcze wiele innych. W tajemnicy szczęścia po roku czasu jest obietnica" Zaprowadziwszy ją tam, dam jej kosztować z przedziwnej studni Mojej Boskości, czego nie uczynię tym, którzy nie odmawiali tych czy podobnych modlitw". Tutaj brzmi inaczej objawienie. Z tego wynika, że trzeba praktykować tak by zagłębić się w ranie serca na sposób najbliższy by odczuwać to serce.


Cz kwi 18, 2019 13:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wizja św franciszki niebo empirejskie rana serca.
chwałabogu napisał(a):
Na zasadzie miłości do chrystusa.


Miłość chrystusa podzieli zbawionych na pewne grupy, gdzie jedni będą mieli lepiej od drugich? jakoś nie specjalnie widze żeby tak mogło być, i pierwsze słysze żeby w Niebie, miał być jakiś podział wśród zbawionych.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz kwi 18, 2019 18:53
Zobacz profil
Post Re: Wizja św franciszki niebo empirejskie rana serca.
Takie są wizje. Ja wierze mocno I chce żeby wszyscy w niebie byli szczęśliwi jednakowo I do każdego miłość była jednakowa, bo takie jest niebo.


Pt kwi 19, 2019 14:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wizja św franciszki niebo empirejskie rana serca.
chwałabogu napisał(a):
Takie są wizje. Ja wierze mocno I chce żeby wszyscy w niebie byli szczęśliwi jednakowo I do każdego miłość była jednakowa, bo takie jest niebo.



Będe szczęśliwy w tym Niebie? będe oglądał horrory? jadł kebaby? grał w piłkę?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt kwi 19, 2019 19:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL