Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Lista poparcia partii politycznej a kac moralny 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sie 20, 2019 10:33
Posty: 2
Post Lista poparcia partii politycznej a kac moralny
Witam,
To jest mój pierwszy post na tym forum i od razu przejdę do sedna sprawy.
Pracuje w urzedzie, w którym rządy sprawuje partia, nazwijmy ją A. Ja jako chrześcijanin nie popieram tej partii bo jej dzialania sa sprzeczne z moim swiatopogladem. Większość wspolpracownikow nie wie, że jestem zwolennikiem przeciwnej partii. Jeden ze wspolpracownikow poprosił mnie ostatnio żebym podpisał listę poparcia partii A do nadchodzących wyborów i podpisalem. Teraz mam kaca moralnego. Czuje się jakbym sprzedal swoje zasady i zdradził swoją moralność. Straciłem sam do siebie szacunek bo podpisalem się pod listą partii, która krytykowałem. Co Wy o tym sądzicie?


Wt sie 20, 2019 10:51
Zobacz profil
Post Re: Lista poparcia partii politycznej a kac moralny
No cóż. Na pewno Twój kolega nie popisał się profesjonalizmem. Z zasady bowiem urzędnicy powinni być apolityczni. Wiem, że pewnie nie jest jednak łatwo być w takim przypadku sygnalistą i zgłosić taką nieprawidłowość do zwierzchników, którzy pewnie sami są zwolennikami A. Byłeś postawiony zatem w sytuacji, która wymagała odwagi i stchórzłeś. Takie sytuacje się zdarzają. Masz przynajmniej większe podstawy do pokory.


Wt sie 20, 2019 12:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 29, 2019 10:21
Posty: 310
Post Re: Lista poparcia partii politycznej a kac moralny
Piotr zaś siedział zewnątrz na dziedzińcu. Podeszła do niego jedna służąca i rzekła: «I ty byłeś z Galilejczykiem Jezusem». Lecz on zaprzeczył temu wobec wszystkich i rzekł: «Nie wiem, co mówisz». A gdy wyszedł ku bramie, zauważyła go inna i rzekła do tych, co tam byli: «Ten był z Jezusem Nazarejczykiem». I znowu zaprzeczył pod przysięgą: «Nie znam tego Człowieka». Po chwili ci, którzy tam stali, zbliżyli się i rzekli do Piotra: «Na pewno i ty jesteś jednym z nich, bo i twoja mowa cię zdradza». Wtedy począł się zaklinać i przysięgać: «Nie znam tego Człowieka».

Jak widać, nie ty pierwszy, nie ostatni zrobiłeś coś takiego ;) Ja na twoim miejscu wyspowiadałabym się z grzechu społecznego (https://www.wdrodze.pl/miesiecznik/inde ... t&id=14826) i zastanowiła się, jak zachować się kolejnym razem, gdy przydarzy mi się coś podobnego.


Śr sie 21, 2019 11:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL