Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Czy oddałem duszę? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lip 03, 2019 17:29
Posty: 2
Post Czy oddałem duszę?
Ostatnio moje problemy się narastałały, zaczołem się zastanawiać nad sensem życia,aż ostatnio vo zastaniwieniu się powiedziałem w myślach,, oddaje się szatanowi,, chwilę (10min) później wpadłem w chisterię, zaczołem się zastanawiać co zrobiłem.Czy mam jakąkolwiek szansę dostać się do nieba? Czy jak naprawdę szczerze tak pomyślałem to miało jakąś siłę? Czy zostanę na zawszę ,,naznaczony tą decyzją ? Czy Bóg mi wybaczy ?


Śr lip 03, 2019 17:29
Zobacz profil
Post Re: Czy oddałem duszę?
Oczywiście, że masz szansę na zbawienie i oczywiście, że Bóg Ci to wybaczy. Nawet święci miewali bluźniercze myśli. Szatan nie ma takiej władzy, aby Cię „przejąć” na stałe przez jakąś głupią myśl.


Śr lip 03, 2019 18:21

Dołączył(a): Śr lip 03, 2019 17:29
Posty: 2
Post Re: Czy oddałem duszę?
A czy jakąkolwiek myśl np ( jak ktoś terzaz się odezwie w tym ja to oddaje duszę) ma moc?


Śr lip 10, 2019 11:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy oddałem duszę?
Myśli mają moc, ale zależy ona od zaangażowania i trwałość myśli. Jeśli coś stanie się Twoim autentycznym i ugruntowanym przekonaniem ma odczuwalną moc. Myśli automatyczne, przypadkowe, niechciane i nie wzmacniane mają moc bliską zeru, podobnie jak to czego za chwilkę żałujemy.
Istotniejsze są przyczyny pojawiania się takich a nie innych myśli.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr lip 10, 2019 12:20
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Czy oddałem duszę?
Panx napisał(a):
A czy jakąkolwiek myśl np ( jak ktoś terzaz się odezwie w tym ja to oddaje duszę) ma moc?

Same myśli grzechem nie są, podobnie jak emocje, jeżeli reagujesz bardzo emocjonalnie na różne bluźniercze myśli, to znaczy, że nie masz pełnej świadomości siebie, a tym samym nie ma tu "mocy", są emocje.
Możesz np. przez godzinę mieć złe myśli, ale to oznacza, że z czymś się zmagasz i dlatego się pojawiają. Dlatego warto zastanowić się co dziś, wczoraj, przedwczoraj się wydarzyło, że jesteś niespokojny. Gdy poznasz przyczynę, zrozumiesz swoje myśli i że one przeminą. Daj sobie prawo do przeżywania trudnych emocji, Bóg Cię nie pokara za to, że jest Ci ciężko i nie tryskasz pozytywną energią. Po prostu nastaw się, że pojawiają się złe myśli, bo masz z czymś problem, ale one przeminą. Nie bój się swoich myśli, tylko potraktuj je jak część Ciebie, która czasem utrudnia kontrolę nad sobą.

Taki akt oddania duszy, żeby miał sens o którym Ircia pisze, musiałby być w pełni świadomy i dobrowolny, to nie zryw, chwile kiedy jest Ci smutno, masz dość wszystkiego i pojawiają się złe myśli, to jest przekonanie o tym, że chcesz tego, wynika z długich przemyśleń i na samą myśl o tym, czujesz się dobrze. Nie dręczą Cię wątpliwości czy wyrzuty sumienia.
Zawsze możesz po złych myślach, gdy poczujesz się lepiej, pomodlić się, odmawiając Akt Oddania się Marce Bożej bądź Jezusowi. Możesz też spróbować modlić się w ten sposób, gdy przychodzi trudny czas.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Śr lip 10, 2019 17:20
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 17, 2019 20:31
Posty: 10
Post Re: Czy oddałem duszę?
A czy myśli takiego typu , ale skierowane w inne osoby mają moc, oraz czy stwarzają zagrożenia duchowe dla tych osób. Piszę bo ostatnio miałem okropne myśli o najważniejszej osobie w rodzinie.

Tj.: ,, oddaje czyjąś duszę,,


I w kółko świadomie to powtarzałem, i teraz boję się o tę osobę i o siebie.


EDIT: Scalenie i ort. - szumi


Wt wrz 03, 2019 20:58
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 17, 2019 20:31
Posty: 10
Post Re: Czy oddałem duszę?
Naprawdę się boję że zrobiłem coś okrpnego osobie którą kocham.


Śr wrz 11, 2019 22:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy oddałem duszę?
Masz nerwicę natręctw widocznie

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr wrz 11, 2019 22:15
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 17, 2019 20:31
Posty: 10
Post Re: Czy oddałem duszę?
I ostatnie pytanie czy istnieją związki między dusza mi na przykład w jakimś tam stopniu duża brata jest uzależniona od duszy innego brata czy takie coś istnieje?


Wt paź 22, 2019 19:14
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 17, 2019 20:31
Posty: 10
Post Re: Czy oddałem duszę?
I czy przez myśl ,, odaje duzzę aby ciś się stało,, mogłem ją oddać przez samą myśl, bardzo tego żałuje, czy jest jeszcze dla mnie nadzieja?


Pt lis 01, 2019 17:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy oddałem duszę?
Nie obraź się, ale może warto pomyśleć o konsultacji ze specjalistą, bo wygląda to na jakąś nerwicę natręctw, myślenie magiczne lub coś w tym stylu.
Nie, nie można sobie ot tak za pomocą myśli oddać duszy, dusze nie są od siebie uzależnione przez relacje rodzinne. Ogólnie o duszy wiadomo mało konkretów, ale nic nie wskazuje na to aby to o co pytasz mogło się zdarzyć.
Jeśli jesteś katolikiem może warto poczytać co Kościół mówi na ten temat np z KKK lub wypowiedzi teologów? Albo pogadać z jakimś ogarniętym w temacie księdzem?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt lis 01, 2019 18:31
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 17, 2019 20:31
Posty: 10
Post Re: Czy oddałem duszę?
Udało mi się skonsultować z psychologiem i wszyszły mi stany lękowe, jest z mną coraz lepiej, ale zdążają mi się gorsze sytuację już nie naznaczone zaburzeniem. Na przykład dziś próbowałem się nad czym skupić ale nie mogłem więc ,, oddaje duszę żeby się skupić,, i zrobiłem to świadomie, i co w takiej sytuacji gdy nie jest to zaaferowane przez zaburzenie tylko z własnej woli, czy naprawdę oddałem w tym momencie duszę?


N gru 01, 2019 13:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 24, 2019 8:25
Posty: 53
Post Re: Czy oddałem duszę?
Skąd wiesz, że to nie związane z zaburzeniem? Psycholog powiedział czy sam sobie zdiagnozowałeś?

Załóżmy nawet, że oddałeś duszę, to co w takim razie? Myślisz, że jest jakaś równowaga sił między Bogiem a resztą świata? Albo że On niby ma przewagę, ale niewielką i musi się teraz zmagać o Twoją duszę?

_________________
Chcesz mi odpowiedzieć albo czegoś się ode mnie dowiedzieć, wymienić się poglądami czy raczej mnie koniecznie przekonać?


Pn gru 02, 2019 17:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy oddałem duszę?
Narzędzie nie może oddać właściciela w niewolę. Czyli zwykła myśl, która jest narzędziem nie może ot tak oddać duszy.
Zresztą- jak definujesz duszę?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr gru 04, 2019 8:42
Zobacz profil

Dołączył(a): So sie 17, 2019 20:31
Posty: 10
Post Re: Czy oddałem duszę?
Duszę definiuję tak jak jest opisana w Biblii. Ale to co się dziś wydarzyło było okropne. Moja sytuacja się ustabilizowała aż sam niczym nie przypuszony wypowiedziałem ,, oddaję duszę do piekła,, czy takie coś miało moc sprawczą, naprawdę się boję bo moje wcześniejsze perypetie opierały się na zwykłych myślach a to teraz?


Pt gru 27, 2019 0:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL