Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn paź 19, 2020 22:54

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Granie w gry z elementami halloween 
Autor Wiadomość

Post Granie w gry z elementami halloween
Jak myślicie, czy granie w gry z elementami halloween to grzech lub narażanie się na zniewolenie duchowe?

Pt paź 16, 2020 10:37

Post Re: Granie w gry z elementami halloween
A ogladanie horrorow z zombie? Jak myslisz?

Pt paź 16, 2020 11:38

Ksiądz Dominik Chmielewski powiedział (odnośnie innej rzeczy) że szatan nie zna się na żartach i jak się robi coś co do niego należy to wchodzi bez pytania.
Więc myślę że horrory z zombie to jeszcze jest w miarę bezpiecznie w zależności od intencji (gdy się ogląda normalnie a nie np. z pragnieniem aby tak wyglądało zmartwychwstanie), ale to halloween to już jest typowe święto dla szatana, a gry z tymi elementami to nie wiem - dlatego tu napisałam:)
A Ty co miałeś na myśli w swoim pytaniu retorycznym?

Pt paź 16, 2020 12:27

Mozna widziec szatana wszedzie i az przykro, ze ksieza katoliccy zamiast przypominac o mocy Jezusa Chrystusa uwypuklaja (domniemane, badz nie) dzialanie szatana.

Halloween nie jest swietem ku czci szatana! Wiesz w ogole co ta nazwa oznacza i skad sie ten dzien wzial?
Owszem, laczy sie z tradycja celtycka dnia Samhain, ktory jest podobny do slowianskich Dziadow.
I teraz pytanie: czy czytanie "Dziadow" Mickiewicza, to narazanie sie na zniewolenie duchowe?

Pt paź 16, 2020 12:40

Widzę że będziemy się przepychać ,,ciosami" typu ja wiem to, Ty wiesz tamto.
Czy mógłbyś poprostu napisać mi, jak uważasz, czy może to być przyczyna do zniewolenia duchowego i/lub grzech?

Pt paź 16, 2020 13:04

Ja uwazam, ze rodzaj gry nie ma duzego znaczenia, choc niewatpliwie szkodza gry z seksem, przemoca, mordami itp. Niekoniecznie ze wzgledu na szatana, choc niszczenie sobie psychiki niewatpliwie dobrem nie jest. A poniewaz niektorzy w kazdym zle widza diabla osobiscie, wiec...
Jezeli wszedzie widzisz furtki szatana, to nie wiem, ktora gra dostepna na rynku bylaby dopuszczalna?

Ale twoje pytanie na forum publicznym ma tyle sensu, co zapytanie ludzi przechodzacych kolo kosciola.

Pt paź 16, 2020 13:37

Dziękuję. Napisałam Poniewież w internecie nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi, pomyślałam że tutaj podyskutuję to rzuci to nowe światło na sprawę. Pozdrawiam.

Pt paź 16, 2020 13:46

Rzucilam nowe swiatlo wyjasniajac geneze Halloween. Widze, ze to zbyt malo.

Pt paź 16, 2020 13:47

Cytuj:
Mozna widziec szatana wszedzie i az przykro, ze ksieza katoliccy zamiast przypominac o mocy Jezusa Chrystusa uwypuklaja (domniemane, badz nie) dzialanie szatana.

Wielu kapłanów współcześnie zakodowuje się na demonie, który im przysłania Boga. Do takich właśnie należy m.in. ks Chmielewski.

So paź 17, 2020 7:14
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ]