Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Granie w gry z elementami halloween 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sie 01, 2018 14:14
Posty: 20
Post Granie w gry z elementami halloween
Jak myślicie, czy granie w gry z elementami halloween to grzech lub narażanie się na zniewolenie duchowe?


Pt paź 16, 2020 10:37
Zobacz profil
Post Re: Granie w gry z elementami halloween
A ogladanie horrorow z zombie? Jak myslisz?


Pt paź 16, 2020 11:38

Dołączył(a): Śr sie 01, 2018 14:14
Posty: 20
Post Re: Granie w gry z elementami halloween
Ksiądz Dominik Chmielewski powiedział (odnośnie innej rzeczy) że szatan nie zna się na żartach i jak się robi coś co do niego należy to wchodzi bez pytania.
Więc myślę że horrory z zombie to jeszcze jest w miarę bezpiecznie w zależności od intencji (gdy się ogląda normalnie a nie np. z pragnieniem aby tak wyglądało zmartwychwstanie), ale to halloween to już jest typowe święto dla szatana, a gry z tymi elementami to nie wiem - dlatego tu napisałam:)
A Ty co miałeś na myśli w swoim pytaniu retorycznym?


Pt paź 16, 2020 12:27
Zobacz profil
Post Re: Granie w gry z elementami halloween
Mozna widziec szatana wszedzie i az przykro, ze ksieza katoliccy zamiast przypominac o mocy Jezusa Chrystusa uwypuklaja (domniemane, badz nie) dzialanie szatana.

Halloween nie jest swietem ku czci szatana! Wiesz w ogole co ta nazwa oznacza i skad sie ten dzien wzial?
Owszem, laczy sie z tradycja celtycka dnia Samhain, ktory jest podobny do slowianskich Dziadow.
I teraz pytanie: czy czytanie "Dziadow" Mickiewicza, to narazanie sie na zniewolenie duchowe?


Pt paź 16, 2020 12:40

Dołączył(a): Śr sie 01, 2018 14:14
Posty: 20
Post Re: Granie w gry z elementami halloween
Widzę że będziemy się przepychać ,,ciosami" typu ja wiem to, Ty wiesz tamto.
Czy mógłbyś poprostu napisać mi, jak uważasz, czy może to być przyczyna do zniewolenia duchowego i/lub grzech?


Pt paź 16, 2020 13:04
Zobacz profil
Post Re: Granie w gry z elementami halloween
Ja uwazam, ze rodzaj gry nie ma duzego znaczenia, choc niewatpliwie szkodza gry z seksem, przemoca, mordami itp. Niekoniecznie ze wzgledu na szatana, choc niszczenie sobie psychiki niewatpliwie dobrem nie jest. A poniewaz niektorzy w kazdym zle widza diabla osobiscie, wiec...
Jezeli wszedzie widzisz furtki szatana, to nie wiem, ktora gra dostepna na rynku bylaby dopuszczalna?

Ale twoje pytanie na forum publicznym ma tyle sensu, co zapytanie ludzi przechodzacych kolo kosciola.


Pt paź 16, 2020 13:37

Dołączył(a): Śr sie 01, 2018 14:14
Posty: 20
Post Re: Granie w gry z elementami halloween
Dziękuję. Napisałam Poniewież w internecie nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi, pomyślałam że tutaj podyskutuję to rzuci to nowe światło na sprawę. Pozdrawiam.


Pt paź 16, 2020 13:46
Zobacz profil
Post Re: Granie w gry z elementami halloween
Rzucilam nowe swiatlo wyjasniajac geneze Halloween. Widze, ze to zbyt malo.


Pt paź 16, 2020 13:47
Post Re: Granie w gry z elementami halloween
Cytuj:
Mozna widziec szatana wszedzie i az przykro, ze ksieza katoliccy zamiast przypominac o mocy Jezusa Chrystusa uwypuklaja (domniemane, badz nie) dzialanie szatana.

Wielu kapłanów współcześnie zakodowuje się na demonie, który im przysłania Boga. Do takich właśnie należy m.in. ks Chmielewski.


So paź 17, 2020 7:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Granie w gry z elementami halloween
https://polskifr.fr/duchowa-strona/sekr ... e-smierci/

Cytuj:
Halloween jest antychrześcijańskie i niebezpieczne, ponieważ promuje kulturę śmierci, popycha ku mentalności ezoterycznej i magii – podkreśla sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński.


Cytuj:
Halloween było obchodzone przez małe społeczności już w latach 20. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Potem to wydarzenie komercyjne zaczęło się rozpowszechniać w krajach anglosaskich. Swoje korzenie ma ono w wierzeniach celtyckich. Według celtyckich kapłanów, zwanych druidami, w wigilię pierwszego listopada duchy błąkają się po ziemi i mogą wyrządzić krzywdę ludziom. Tej nocy czczono boga śmierci Samhaina, a wędrujący druidzi mordowali i składali ofiary nie tylko ze zwierząt, ale i z ludzi.

Ofiary z ludzi składają też aktualnie satanisci i lucyferianie.


Generalnie unikaj wszystkiego co prowadzi do zła by nie otwierać furtki do Twego serca dla szatana.

Naturalnie filmy, gry komputerowe o zombie, czy łamiące przykazania dekalogu jako cel gry np seria GTA są antychrześcijańskie i niedopuszczalne dla katolika. A gier dobrych jest wiele np symulatory, gry sportowe, logiczne, masowe np Fall Guys, a nawet gry zawierające treści niebezpieczne, ale mające szeroki cotent, by można było wybrać tą część zawartości, która nie jest antychrześcijańska np Black Desert Online, czy ArcheAge:Unchained itp

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Wt paź 20, 2020 2:33
Zobacz profil
Post Re: Granie w gry z elementami halloween
pom oczywiscie wie, ze slowuanski Dziady, tak wspaniale opisane przez Mickiewicza, maja te same korzenie co Samhain? I te swiatelka na grobach byly po to, zeby dusze swoje groby znalazly?

Halloween ma elementy Samhain, jak i u nas sa elementy Dziadow.


Wt paź 20, 2020 5:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 20, 2019 13:53
Posty: 1061
Post Re: Granie w gry z elementami halloween
Ale moja droga halloween i satanistów łączy składanie ofiar z ludzi tak jak Harrego Pottera z ezoteryką łączy prawdziwa czarna magia tam zawarta. I w jednym i w drugim przypadku wchodzenie w te sfery i traktowanie ich duchowo może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.

_________________
1J, 4, 16
Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.


Wt paź 20, 2020 6:05
Zobacz profil
Post Re: Granie w gry z elementami halloween
Ja tam słyszałem, że Szatan to się chrześcijan, a więc i katolików, generalnie boi i unika jak ognia; np. istnieje podanie celtyckie (konkretnie irlandzkie) o smoku, co ogon podkulił i zszedł na zawał na sam widok dwóch patyków w krzyż złożonych przez miejscową świętą.

Tymczasem okazuje się, że niejaki Artur Miziński, zamiast uczyć katolików, że są potęgą w służbie największej Potęgi, jaka może być na świecie - w każdym razie tak to wygląda wg wiary chrześcijańskiej - otóż pan Miziński, podobno biskup, naucza jak się prawidłowo bać Szatana; to właśnie uważa za istotny element wiary katolickiej. Szatana zapewne to urządza, że tak o nim mówią i przypisują mu potęgę, którą on realnie nie rozporządza; łatwiej mu potem otumaniać ludzi, na dzień dobry pełnych bojaźni wobec Złego. Komu natomiast realnie służy pan Miziński, podobno biskup? Chyba sobie tylko, na podobieństwo rasowego satanisty.

pom napisał(a):
Harrego Pottera z ezoteryką łączy prawdziwa czarna magia tam zawarta

Brehehe, sprawdzam. Jakie zaklęcia z Harry'ego Pottera zadziałały w realnym świecie, pod reżimem fizyki Newtona, Einsteina i Bohra? Pom nie musi się pysznić własnymi dokonaniami; może się powołać na wiarygodną relację, że ktoś np. machnął różdżką i się uniósł w powietrze na miotle. :D :D :D


Wt paź 20, 2020 6:20
Post Re: Granie w gry z elementami halloween
pom napisał(a):
Ale moja droga halloween i satanistów łączy składanie ofiar z ludzi tak jak Harrego Pottera z ezoteryką łączy prawdziwa czarna magia tam zawarta. I w jednym i w drugim przypadku wchodzenie w te sfery i traktowanie ich duchowo może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.

Mój drogi z hallowen i satanistami łączy się plemię z którego wywodził się Abraham, który podobnie jak jego przodkowie szedł ofiarować syna Bogu. Dopiero ingerencja samego Boga sprawiła, że odstąpił od tej ofiary.


Wt paź 20, 2020 7:27
Post Re: Granie w gry z elementami halloween
Naprawde pom ma swiadectwa, ze dzis w halloween ktos ofiary z ludzi sklada?
Bo np w Meksyku w swieto zmarlych na cmentarzach sa imprezy ze zmarlymi, zeby im smutno nie bylo. Jak nasze Dziady.
Chcesz to siarka i ogniem wypalac? Przeciez mamy nadzieje, ze po smierci wszyscy bedziemy razem swietowac.


ErgoProxy masz niestety racje. Zamiast radosci ze zwyciestwa Chrystusa, ciekawiej jest straszyc przegranym juz szatanem.


Wt paź 20, 2020 8:57
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL