Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Wyrzuty sumienia i poczucie winy oraz zanieczyszczenia duszy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt sty 08, 2021 11:34
Posty: 1
Post Wyrzuty sumienia i poczucie winy oraz zanieczyszczenia duszy
Jestem nastolatką, silnie wierzącą i starającą się być dobrą katoliczką. Przy tym mam problemy z sumieniem i rozpoznawaniem wagi grzechu, zdarzało mi się mieć znaczne wątpliwości czy mogę przystąpić do Komunii tydzień po spowiedzi.
Mój aktualny problem dotyczy gry, którą zainteresowałam się niedawno. Zdała ona mi się tak ciekawa, intrygująco napisana i unikalna, czytałam o jej postaciach i obejrzałam dwa odcinki na youtube gdzie gracze grali w nią.
Gra ta, choć nie grałam w nią osobiście, zdecydowanie przyniosła efekty w mojej psychice i strefie duchowej. Zawierała ona morderstwo i nieprzyjemne, nieraz brutalne sceny i zdarzenia oraz motywy. Myślę o niej i o postaciach z niej codziennie, w środku czuję się winna, zaniepokojona, pusta i brudna, jakby moja dusza została skażona, a także dalej od Boga.
Planuję iść do spowiedzi w tę niedzielę, ale chciałabym bardzo prosić o modlitwę i konkretne rady, co robić oprócz zaprzestania czytania o tej grze i nie rozmawiania o niej ze znajomymi będącymi jej fanami. Co jeszcze zrobić by znów poczuć się czysta i odzyskać względny spokój i bliskość z Bogiem?
Pozdrawiam.


Pt sty 08, 2021 11:45
Zobacz profil
Post Re: Wyrzuty sumienia i poczucie winy oraz zanieczyszczenia d
Ja jestem uzależniony od gier. Trwam w abstynencji. Kiedy gram mam podobne objawy do Twoich. Dlatego nie gram.

Jaka rada? Nie graj w żadne gry. Strata czasu ;)


Pt sty 08, 2021 12:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Wyrzuty sumienia i poczucie winy oraz zanieczyszczenia d
emiemii napisał(a):
Przy tym mam problemy z sumieniem i rozpoznawaniem wagi grzechu, zdarzało mi się mieć znaczne wątpliwości czy mogę przystąpić do Komunii tydzień po spowiedzi.


Jak nie masz żadnego poważniejszego grzechu w Twojej duszyczce to możesz bardzo długo przejmować Komunię.
Wielu ludzi traktuje Komunię wyłącznie jako nagrodę za dobre sprawowanie, zapominając, ze jest ona także lekarstwem na różne duchowe przypadłości i zjednoczeniem z Jezusem (Komunia, po łacinie communio, to wspólnota, jedność).

emiemii napisał(a):
Planuję iść do spowiedzi w tę niedzielę, ale chciałabym bardzo prosić o modlitwę i konkretne rady, co robić oprócz zaprzestania czytania o tej grze i nie rozmawiania o niej ze znajomymi będącymi jej fanami.


Modlitwę masz jak w banku a co do rady.
Natura nie znosi pustki. Nie wystarczy, ze będziesz chciała zrezygnować z tej gry, to za mało. Znajdź taką rzecz, która będzie sprawiała Ci przyjemność i będzie dla niej alternatywą, nie wiem np. może jakiś dobry film, książka, sport, rozmowa z psiapsiółką itp.

_________________
ksiądz


Pt sty 08, 2021 12:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL