Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Mordor 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Mordor
Jestem zdeterminowany po ostatniej spowiedzi, miało nie być w ogóle grzechów przeciwko VI przykazaniu, a i tak zdarzyło mi się raz, niewielkie jak na moje zwyczaje przekroczenie. W spowiedzi najpierw powiedziałem ten grzech, potem inne. A ksiądz w ogóle nie mówił o tych innych, tylko o tym. Uznaję to za znak, że w moim przypadku , trzeba najpierw całkowicie zwalczyć ten grzech, aby pójść dalej i walczyć z innymi, Choć kurz innych, nawet lekki, gdy się zbierze, to łatwiej jest popełnić, ten przeciw VI przykazaniu.
Więc trzeba będzie całkowicie zaprzeczyć swej seksualności nie "ślizgając" się, nie "krążąć" wokół seksu. I na zawsze pożegnać się z seksem, bo nawet w Niebie nie będzie można sobie odbić. Choć z drugiej strony pocieszam się , że może być zaspokojone nieuświadomione pragnienie, które za seksem stoi, i które szukam w seksie , ciągle się rozczarowując że to nie to.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz sty 21, 2021 19:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Mordor
Andy72 napisał(a):
Jestem zdeterminowany po ostatniej spowiedzi, miało nie być w ogóle grzechów przeciwko VI przykazaniu, a i tak zdarzyło mi się raz, niewielkie jak na moje zwyczaje przekroczenie. W spowiedzi najpierw powiedziałem ten grzech, potem inne. A ksiądz w ogóle nie mówił o tych innych, tylko o tym. Uznaję to za znak, że w moim przypadku , trzeba najpierw całkowicie zwalczyć ten grzech, aby pójść dalej i walczyć z innymi, Choć kurz innych, nawet lekki, gdy się zbierze, to łatwiej jest popełnić, ten przeciw VI przykazaniu.
Więc trzeba będzie całkowicie zaprzeczyć swej seksualności nie "ślizgając" się, nie "krążąć" wokół seksu. I na zawsze pożegnać się z seksem, bo nawet w Niebie nie będzie można sobie odbić. Choć z drugiej strony pocieszam się , że może być zaspokojone nieuświadomione pragnienie, które za seksem stoi, i które szukam w seksie , ciągle się rozczarowując że to nie to.

Nie wiem co to ma do Mordoru ale jak dla mnie to w seksie dwóch dorosłych i świadomych osób nie ma nic złego.


Cz sty 21, 2021 22:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Mordor
Andy72 napisał(a):
Kiedy będę mógł w pełni powiedzieć o sobie "jestem fajny, jestem aseksualny" ? ;-)


Nigdy tak nie będziesz mógł powiedzieć, bo wbrew opinii bardzo wielu znanych księży i zakonników, orientacji seksualnej nie da się zmienić, nie da się zrobić czegoś takiego, że facet którem podobają się dziewczyny, nagle postanowi zmienić orientacje, i zaczną mu się podobać jacyś inni faceci, to tak nie działa, w uproszczeniu można powiedzieć że orientacja to taki odruch jak uczucie głodu, tego nie da się wyłączyć, czy też zamienić na coś innego.

Andy72 napisał(a):
Ogólnie mam mała wiedzę na temat ksiązki, tyle co oglądałem niedbale film w telewizji.


Ten film jest lajtowo młodzieżowy, już dawno wyrosłem z dobranocek, nie widzę sensu żeby to oglądać, są komedie to się pośmieje, jest horror, to się tego horroru przestraszę :mrgreen: a we Władcy Pierścieni to co ja mam? nudno i nieciekawie.

Andy72 napisał(a):
Jestem zdeterminowany po ostatniej spowiedzi, miało nie być w ogóle grzechów przeciwko VI przykazaniu, a i tak zdarzyło mi się raz, niewielkie jak na moje zwyczaje przekroczenie.


Widzisz Andy jesteś taki jak ja :mrgreen: bo samemu również mam ogrom grzechów z szóstego przykazania.

Andy72 napisał(a):
Więc trzeba będzie całkowicie zaprzeczyć swej seksualności nie "ślizgając" się, nie "krążąć" wokół seksu.


Wierze w ciebie :biggrin: na pewno ci się uda, i w pewnym momencie nie będziesz już nic grzeszył, i wtedy nie będziesz już chodził na spowiedź, bo niby po co?

Andy72 napisał(a):
I na zawsze pożegnać się z seksem, bo nawet w Niebie nie będzie można sobie odbić.


Nie rozumiem twojego podejścia? co ty chcesz sobie odbić? przecież jeśli za życia doczesnego nienawidzisz seks, to i w Niebie będziesz ten seks nienawidził, nie wiem jaką inną opcje byś chciał tutaj wybrać?

Andy72 napisał(a):
Choć z drugiej strony pocieszam się , że może być zaspokojone nieuświadomione pragnienie, które za seksem stoi, i które szukam w seksie , ciągle się rozczarowując że to nie to.


Nic za niczym nie stoi, pranie to pragnienie i tyle.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt sty 22, 2021 16:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL