Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 7:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Mordor 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Mordor
A czy to nie przypadkiem Frodo chciał się pozbyć Golluma, a Gandalf go od tego odwiódł?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr sty 20, 2021 18:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Mordor
Tak jak pisałem. Zarówno z Biblii jak i z Władcy Pierścienia można wyczytać co się chce i przypasować do swoich przekonań.


Śr sty 20, 2021 18:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Mordor
Andy72 napisał(a):
A czy to nie przypadkiem Frodo chciał się pozbyć Golluma, a Gandalf go od tego odwiódł?


Nie. W "Drużynie Pierścienia" Frodo wyraził żal że "Bilbo nie zadźgał tej poczwary, skoro miał po temu okazję". Gandalf mu wtedy zwrócił uwagę, że ze względu na okazane Gollumowi miłosierdzie w pierwszych chwilach posiadania pierścienia, Bilbo doznał stosunkowo niewielkich szkód zeń wynikłych ze strony złych sił.

W "Dwóch Wieżach" Sam oponował za pozbyciem się Golluma, spętując go i zostawiając na śmierć - Frodo się sprzeciwił.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Śr sty 20, 2021 18:34
Zobacz profil
Post Re: Mordor
Andy72 napisał(a):
A czy to nie przypadkiem Frodo chciał się pozbyć Golluma, a Gandalf go od tego odwiódł?

Moze na poczatku. Potem Sam chcial sie pozbyc Golluma a Frodo go powstrzymal. Moze pod wplywem Gandalfa.

afilatelista wiesz jaki jest sens basni?
Cytuj:
Zdaniem Brunona Bettelheima baśń ukazuje problemy egzystencjalne w sposób zwarty i prosty, w formie przyswajalnej dla dziecka. Jej specyficzne cechy (m.in. odszczegółowienie fabuły oraz bohaterowie, którzy reprezentują określony typ, a nie niepowtarzalne indywiduum) sprawiają, że baśń może dostarczyć dziecku objaśnień dotyczących jego własnej psychiki i wspiera rozwój dziecięcej osobowości, dojrzewanie.


https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Ba%C5%9B%C5%84

Swiat Tolkiena to swiat wielowarstwowy, a nie powiastka o przygodach hobbitow, ktorych w rzeczywistosci nie ma


Śr sty 20, 2021 18:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Mordor
No_Pasaran napisał(a):
Andy72 napisał(a):
A czy to nie przypadkiem Frodo chciał się pozbyć Golluma, a Gandalf go od tego odwiódł?


Nie. W "Drużynie Pierścienia" Frodo wyraził żal że "Bilbo nie zadźgał tej poczwary, skoro miał po temu okazję". Gandalf mu wtedy zwrócił uwagę, że ze względu na okazane Gollumowi miłosierdzie w pierwszych chwilach posiadania pierścienia, Bilbo doznał stosunkowo niewielkich szkód zeń wynikłych ze strony złych sił.

W "Dwóch Wieżach" Sam oponował za pozbyciem się Golluma, spętując go i zostawiając na śmierć - Frodo się sprzeciwił.


Zamiast „oponował” powinno być „opowiadał się”.

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Śr sty 20, 2021 19:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Mordor
Kael napisał(a):
No_Pasaran ma racje:


Wydaje mi się, że Andy dopasowuje rzeczywistość do swoich poglądów, a jeśli ktoś mu na to zwróci uwagę, to albo ignoruje, albo rezygnuje z forum na parę miesięcy, i wraca jak już się sytuacja uspokoi.

Kael napisał(a):
Czyli zlo bywa przydatne, bo na koncu niszczy samo siebie, a wspolczucie, nawet jesli wydaje sie naiwne, prowadzi do zwyciestwa nad zlem.
Moze dlatego "chwastow" nie nalezy wyrywac?


Każdy popełnia grzechy, każdy grzech to zło, każdy jest chwastem którego trzeba wyrwać.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz sty 21, 2021 2:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Mordor
Kiedy będę mógł w pełni powiedzieć o sobie "jestem fajny, jestem aseksualny" ? ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz sty 21, 2021 18:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Mordor
Andy72 napisał(a):
Kiedy będę mógł w pełni powiedzieć o sobie "jestem fajny, jestem aseksualny" ? ;-)


Aż boje się spytać co to ma wspólnego z "Władcą Pierścieni"

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Cz sty 21, 2021 19:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Mordor
Pierścień kojarzy się z grzechami seksualnymi, Gollum to człowiek zniszczony przez wieloletnią masturbację ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz sty 21, 2021 19:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Mordor
Więc kim jest Sauron? Administratorem stronki dla dorosłych?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Cz sty 21, 2021 19:06
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Mordor
Skojarzenia mogą zaprowadzić za daleko ;-)
Sauron kojarzy się z szatanem.
Oczywiście Władca Pierścieni o tym nie mówi. To takie bardzo luźne skojarzenia.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz sty 21, 2021 19:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Mordor
Cytuj:
Sauron kojarzy się z szatanem.


To z kim kojarzy się Morgoth? A z kim Saruman?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Cz sty 21, 2021 19:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Mordor
Ogólnie mam mała wiedzę na temat ksiązki, tyle co oglądałem niedbale film w telewizji.
z Wiki:
Sauron (qya. Ohydny) – postać ze stworzonej przez J.R.R. Tolkiena mitologii Śródziemia, władca Mordoru, zły duch, który przybiera różne postaci cielesne. W Silmarillionie jest sługą Morgotha, a we Władcy Pierścieni występuje jako główny antagonista

Saruman:
Najpotężniejszy z Istarich wysłanych do Śródziemia. Zajmował wyższą pozycję, niż pozostali, został więc przywódcą wyprawy i otrzymał szaty koloru białego. Został na tę misję wskazany przez Aulëgo, któremu służył i był podobny w zainteresowaniach. Stąd brał się tytuł Sarumana – „Mistrz Rzemiosł”. Miał także zdolność przekonywania umysłów słabszych od swojego.

Morgoth – postać ze stworzonej przez J.R.R. Tolkiena mitologii Śródziemia.
Początkowo miał na imię Melkor. Był najpotężniejszym Ainurem, ponadto miał udział w wiedzy i władzy każdego z pozostałych Ainurów.

---
Wszystkiego nie da się przełożyć, te moje skojarzenia dotyczą tylko drobnej części ksiązki.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz sty 21, 2021 19:22
Zobacz profil
Post Re: Mordor
Andy72 napisał(a):
Pierścień kojarzy się z grzechami seksualnymi, Gollum to człowiek zniszczony przez wieloletnią masturbację ;-)

Niektorym wszystko sie z seksem kojarzy.
A to nawet nie jest "najciezszy" grzech.


Cz sty 21, 2021 19:38

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Mordor
Andy, gonisz w pietke z tym opetaniem wina za swoja seksualna nature. Jezeli wierzysz w katolickiego Boga, to on cie wlasnie stworzyl jako istote seksualna, wiec widocznie mial w tym jakis cel - nie tylko przedluzenie gatunku. To tylko durni i skrzywieni ludzie uznali seks za zlo i zrobili z tego narzedzie do wpedzania maluczkich w poczucie winy, zeby sami mogli sie lepiej poczuc, zarzadzac ta cala reszta i ciagnac z nich kase.


Cz sty 21, 2021 19:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL