Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Przeżyć jeden dzień 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przeżyć jeden dzień
george45 napisał(a):
A ja wyobrażam sobie, jak Pan Jezus uśmiechając się podnosi kciuk i mówi: OK Robek, wszystko w porządku, jako jeden z nielicznych załapałeś moje nauki. Siadaj obok, posłuchamy tłumaczeń innych.


34 Wtedy Piotr przemówił w dłuższym wywodzie5: «Przekonuję się, że Bóg naprawdę nie ma względu na osoby. 35 Ale w każdym narodzie miły jest Mu ten, kto się Go boi i postępuje sprawiedliwie.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz sty 28, 2021 9:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przeżyć jeden dzień
george45 napisał(a):
A ja wyobrażam sobie, jak Pan Jezus uśmiechając się podnosi kciuk i mówi: OK Robek, wszystko w porządku, jako jeden z nielicznych załapałeś moje nauki. Siadaj obok, posłuchamy tłumaczeń innych.

Genialne! że też nikt na to wcześniej nie wpadł.
Tak jak niektórzy mieli "sposób na rosyjski" , modyfikując polskie słowa i wychodziły "babuszkina", "ja żywu w akademikie" czy "katoraja godzina?" to tutaj też mamy sposób.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz sty 28, 2021 13:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Przeżyć jeden dzień
Andy72 napisał(a):
george45 napisał(a):
A ja wyobrażam sobie, jak Pan Jezus uśmiechając się podnosi kciuk i mówi: OK Robek, wszystko w porządku, jako jeden z nielicznych załapałeś moje nauki. Siadaj obok, posłuchamy tłumaczeń innych.


34 Wtedy Piotr przemówił w dłuższym wywodzie5: «Przekonuję się, że Bóg naprawdę nie ma względu na osoby. 35 Ale w każdym narodzie miły jest Mu ten, kto się Go boi i postępuje sprawiedliwie.

No to Piotr się "przekonuje", ale Bóg tego mówił. Ot, tak sobie Piotr wymyślił i napisał lub podyktował, czy może ktoś spisał to co usłyszał. Bóg jest miłością, a nie jakimś tyranem, panem który wymaga posłuszeństwa strasząc. Tak to mogą robić ci, którym zależy na ilości wyznawców i kasy z tego płynącej.


Cz sty 28, 2021 14:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przeżyć jeden dzień
george45 napisał(a):
Zostałby skarcony i wyrzucony z kolejki przez tych "bez grzechu", bo się pcha bez kolejki. No oczywiście jego życie też by ocenili i wyrok prędzej wydali niż wydałby Bóg.


A to są jacyś ludzie bez grzechów? ilu ich może być?

Andy72 napisał(a):
Muszę Cię rozczarować, niestety u mnie nie ma bezgrzesznego życia. Gdyby było, to by nie było problemu.
To że opisałem eksperyment myślowy, nie znaczy że mi to wychodzi.


Ale kiedyś ci wyjdzie?

Andy72 napisał(a):
Natomiast Robek uznaje jakiś skrajny protestantyzm. "Grzeszę i będę grzeszył i jestem z tego dumny".


Te grzechy to jest dla mnie bardzo duży wysiłek finansowy, było by bardzo dziwne jakbym był przeciwko temu co robię, choć może być tak że ktoś weźmie kredyt kupi dom za 500 tysięcy, i przez kolejne 30 lat życia, będzie narzekał na to jak obrzydliwie brzydki dom sobie kupił, pewnie są tacy ludzie, ale to jest jakaś skrajność.

Andy72 napisał(a):
Wyobrażam sobie Sąd Ostateczny gdzie Robek mówi: "Panie Jezu, rozumiesz mnie, każdy musi sobie pogrzeszyć", mrugając znacząco okiem.


Chyba sobie źle wyobrażasz, jaki byłby sens rozmowy z kimś kto jest wszechwiedzący? przecież ktoś taki wie absolutnie wszystko, jaki sens byłoby mu cokolwiek tłumaczyć?
To ty myślisz że Jezus będzie na Sądzie Ostatecznym, podchodził kolejno do każdego człowieka, i pytał się jak się nazywa, skąd pochodzi?

george45 napisał(a):
A ja wyobrażam sobie, jak Pan Jezus uśmiechając się podnosi kciuk i mówi: OK Robek, wszystko w porządku, jako jeden z nielicznych załapałeś moje nauki. Siadaj obok, posłuchamy tłumaczeń innych.


Na pewno w ten sposób by to nie wyglądało, bo taka sytuacja by była dla mnie nie komfortowa, więc Jezus by nie robił takich rzeczy, w końcu co mnie obchodzą grzechy innych ludzi, a tym bardziej tłumaczenie się z nich.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz sty 28, 2021 14:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Przeżyć jeden dzień
Robek napisał(a):
Na pewno w ten sposób by to nie wyglądało [...]

Na pewno to umarł Kopernik, choć ostatnio ponoć ktoś go widział, jak przekonuje "płaskoziemców" do swego odkrycia.
A ja, to sobie tylko tak wyobrażałem.


Cz sty 28, 2021 14:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przeżyć jeden dzień
george45 napisał(a):
A ja, to sobie tylko tak wyobrażałem.


Co ty tutaj wymyślasz? to tobie się zdaje że wszechwiedzący Bóg nie wie jak się nazywasz, i będzie musiał się ciebie o to spytać? przecież jakby nie wiedział jak się nazywasz, to tym bardziej by nie wiedział że kogoś kiedyś potajemnie pobiłeś okradłeś czy zamordowałeś?
Wiec na Sądzie Ostatecznym byś kłamał, Bóg by uwierzył, i dzięki temu trafiłbyś do Nieba, czy ty widzisz do jakiego absurdu, te twoje wyobrażenia doprowadziły?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz sty 28, 2021 14:40
Zobacz profil
Post Re: Przeżyć jeden dzień
Robek napisał(a):
Wiec na Sądzie Ostatecznym byś kłamał, Bóg by uwierzył, i dzięki temu trafiłbyś do Nieba, czy ty widzisz do jakiego absurdu, te twoje wyobrażenia doprowadziły?

W sądzie oskarżony ma prawo kłamać. Nie składa przysięgi, że będzie mówił prawdę.


Cz sty 28, 2021 20:13

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Przeżyć jeden dzień
Robek napisał(a):
george45 napisał(a):
A ja, to sobie tylko tak wyobrażałem.


Co ty tutaj wymyślasz? to tobie się zdaje że wszechwiedzący Bóg nie wie jak się nazywasz, i będzie musiał się ciebie o to spytać? przecież jakby nie wiedział jak się nazywasz, to tym bardziej by nie wiedział że kogoś kiedyś potajemnie pobiłeś okradłeś czy zamordowałeś?
Wiec na Sądzie Ostatecznym byś kłamał, Bóg by uwierzył, i dzięki temu trafiłbyś do Nieba, czy ty widzisz do jakiego absurdu, te twoje wyobrażenia doprowadziły?

No a niby skąd ma wiedzieć jak się nazywam? Sędzia ma swoich pomocników którzy mu przynoszą akta sprawy, na ich podstawie dopiero się dowiaduje. Też nie wie czy kogoś skrzywdziłem, czy zostałem bezpodstawnie oskarżony. Przesłuchuje świadków, powołuje biegłych i na podstawie ich opinii i zeznań wydaje wyrok. Można się od niego odwołać do wyższej instancji, wystąpić o kasację, o ułaskawienie.
A tu mówisz, że jest gościu, który nie potrzebuje świadków i biegłych, bez nich wie jaki wyrok wydać, wie co zrobiłem złego, to oznacza że przy tym był, a skoro był to ponosi współodpowiedzialność. Nie powstrzymał, nie zapobiegł, nie udzielił pomocy. Wyobrażam sobie, że jakiś niebieski sąd najwyższy, odbierze immunitet i skaże tego sędziego za współudział.


Pt sty 29, 2021 8:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Przeżyć jeden dzień
nolda napisał(a):
W sądzie oskarżony ma prawo kłamać.

Ma prawo odmówić zeznań, kłamać mu nie wolno, gdyż za składanie fałszywych zeznań
grozi odpowiedzialność karna.

_________________
ksiądz


Pt sty 29, 2021 11:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Przeżyć jeden dzień
Możesz podać na podstawie jakiego artykułu oskarżonemu grozi odpowiedzialność karna za składanie fałszywych zeznań w swej obronie? Tyle tych zmian co chwilę wprowadza po nocy ten PIS, że może coś przeoczyłem. Do dziś uważałem podobnie jak nolda.
Nie tylko ja: https://prawo-karne-adwokat.com.pl/klam ... skarzonego


Pt sty 29, 2021 12:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Przeżyć jeden dzień
george45 napisał(a):
No a niby skąd ma wiedzieć jak się nazywam?


Skoro jest wszechwiedzący, to chyba wie jak się nazywasz?
Dalej nie rozumiem o czym ty tutaj mówisz? to chcesz żeby Sąd Ostateczny, wyglądał jak normalny sąd z prokuratorem i obrońcą? co to za jakieś dziwne pomysły?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt sty 29, 2021 17:43
Zobacz profil
Post Re: Przeżyć jeden dzień
bramin napisał(a):
nolda napisał(a):
W sądzie oskarżony ma prawo kłamać.

Ma prawo odmówić zeznań, kłamać mu nie wolno, gdyż za składanie fałszywych zeznań
grozi odpowiedzialność karna.

Chyba pomyliłeś oskarżonego ze świadkiem.


Pt sty 29, 2021 19:01

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Przeżyć jeden dzień
https://salezjanie.pl/wiadomosci/2020/04/03/cwiczenie-dobrej-smierci-modlitwy-dla-kazdego

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt kwi 06, 2021 9:40
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Przeżyć jeden dzień
george45 napisał(a):
A tu mówisz, że jest gościu, który nie potrzebuje świadków i biegłych, bez nich wie jaki wyrok wydać, wie co zrobiłem złego, to oznacza że przy tym był, a skoro był to ponosi współodpowiedzialność. Nie powstrzymał, nie zapobiegł, nie udzielił pomocy. Wyobrażam sobie, że jakiś niebieski sąd najwyższy, odbierze immunitet i skaże tego sędziego za współudział.


Jest powiedziane "Dzieje się Wam wedle Waszej Woli".

I to wszystko wyjaśnia!


N kwi 11, 2021 17:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL