Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty? 
Autor Wiadomość
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Dowiar napisał(a):
i nazywasz mnie żebrakiem

Nie jesteś żebrakiem, nie żebrzesz o śmiecio/skarby? Od rana do nocy o coś żebrzesz, a nawet w nocy podczas snu.
Panie daj mi zdrowie, daj podwyżkę, nie kuś mnie na pokuszenie, błogosław mi, miej mnie w swej opiece. Czy tak nie czyni żebrak?


Wt maja 04, 2021 6:22
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Dowiar napisał(a):
Mat. 5:39 Lecz ja wam mówię: Nie sprzeciwiajcie się złemu, ale jeśli ktoś uderzy cię w prawy policzek, nadstaw mu i drugi.
.
Łuk. 6:29 Temu, kto cię uderzy w policzek, nadstaw i drugi, a temu, kto zabiera ci płaszcz, i szaty nie odmawiaj..

Mat. 5:40 40 Temu, kto chce się z tobą procesować i wziąć twoją szatę, zostaw i płaszcz. 41 A jeśli ktoś cię przymusza, żebyś szedł z nim jedną milę, idź z nim i dwie. 42 Temu, kto cię prosi, daj, a od tego, kto chce od ciebie pożyczyć, nie odwracaj się.


Zastanawia mnie czy ktoś kieruje się tymi niezwykłymi słowami Jezusa, jeżeli tak, to interesuje mnie jak to wygląda praktycznie?

Czy faktycznie nadstawicie drugi policzek, jeżeli ktoś was spoliczkuje?
Czy oddajecie szaty, jeżeli ktoś wam je zabiera?

Nadstaw drugi policzek oznacza "zrezygnuj z odwety, zemsty"...tak trudne do zrozumienia????


Wt maja 04, 2021 7:14

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
nolda napisał(a):
Dowiar napisał(a):
i nazywasz mnie żebrakiem

Nie jesteś żebrakiem, nie żebrzesz o śmiecio/skarby? Od rana do nocy o coś żebrzesz, a nawet w nocy podczas snu.
Panie daj mi zdrowie, daj podwyżkę, nie kuś mnie na pokuszenie, błogosław mi, miej mnie w swej opiece. Czy tak nie czyni żebrak?


Rozumiem, że Ty nie jesteś żebrakiem, kradniesz, zabijasz, jesteś bandytą, bierzesz sobie sam bez zgody innych, jesteś gwałcicielem, złodziejem, oszustem, kombinatorem! Żebrak liczy na litość, na resztki z pańskiego stołu, jest lepszy niż bandziorek, a bandzior liczy na przemoc, gwałci i okrada. Widać z twojej postawy, jak się zachowujesz się jak typowy cham, wyzywasz, obrażasz.

Jezus powiedział gwałt i słabość bronią wchodu (do Nieba). Różnica między bandziorem i żebrakiem jest taka, że bandzior gwałci, a żebrak pokazuje słabość, żebrak przynajmniej nie szkodzi innym. Nawet gdybyś był największym złodziejem na świecie to Boga nie okradniesz i do niczego nie zmusisz!

Rozwiązaniem jest bycie pomiędzy bandziorem i żebrakiem, czyli postawa twórcza.

Tak należy się modlić - Panie Boże robię dla Ciebie wszystko co mogę, wypełniam twoje wskazania, wiec masz obowiązek mnie wesprzeć i w tym nie ma ani postawy bandziora, ani żebraka. Wymagam od siebie, to mam prawo i od Boga, ale zawsze zaczyna się od siebie i Bóg ma obowiązek zareagować!


Wt maja 04, 2021 8:58
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Alus napisał(a):
Nadstaw drugi policzek oznacza "zrezygnuj z odwetu, zemsty"...tak trudne do zrozumienia????


Nie trudne, dajesz jedynie połowę rozwiązania.

To o czym mówisz wymaga uzupełnienia. Nie dajesz ostatecznego rozwiązania, to tylko połowa rozwiązania.

Ja nadstawiam policzek i rezygnuję z odwetu, to jest symboliczny gest, ale jak widzę cios, to robię blok tak twardy, że przeciwnik ma dość i więcej już się nawet nie zamierza. Lub robię unik, jeżeli przeciwnik jest zbyt silny. Od tego momentu to ja kontroluję sytuację, a nie przeciwnik!

Ja jestem, ufny i jednocześnie czujny i gotowy do walki. Jeżeli nie podstawię drugiego policzka, to nigdy nie przekonam się kogo mam przed sobą, porządny człowiek powinien zareagować, gdy nadstawię mu drugi policzek, pokazuję, ze wierzę w człowieka i jego dobroć i pod wpływem mojej wiary i ufności w jego dobro powinien zrezygnować z ataku. Wyściskam go za taką decyzję.

Zły perfidny człowiek, widząc moją ufność i wiarę zaatakuje widząc we mnie ofiarę i łatwe zwycięstwo. Bo nie ma w nim woli zrozumienia mojego gestu dobrej woli! Napotka zdecydowany opór z mojej strony, jeżeli będzie zagrażał mojemu zdrowiu i życiu odpowiem adekwatnie, mam prawo zatrzymać go, obezwładnić, może się zdarzyć, że złamię mu rękę, nie musiał atakować.

Nie nadstawiając policzka, ja nie daje już tej osobie żadnego wyboru, przechodzę natychmiast do bezpośredniej walki, nadstawiając drugi policzek, daję szansę na wybór między miłością a nienawiścią, ja tez zostawiam sobie wybór, jeżeli po moim wystawieniu policzka nadużyje mojego zaufania, to jego ręka spotka się z moim blokiem, bo mam obowiązek się bronić i nie dać się zabić 5 te nie zabijaj! Siebie też!

Dlaczego Jezus powiedział, nadstaw drugi policzek, przecież nikt pierwszego specjalnie nie nadstawia, tylko z drugim można tak zrobić. Pierwszy policzek mógł być zadany w afekcie, podstawiając drugi, daje człowiekowi szansę na to żeby się poprawił, aby skorygował swój błąd, Jezus wiedział co mówi, SZACUN dla Jezusa! Jeżeli atakujący nie skorzysta z szansy, mamy jego pełny obraz i wiemy z kim mamy do czynienia.

Tak trudne do zrozumienia??? Hę! :D


Ostatnio edytowano Wt maja 04, 2021 9:44 przez Dowiar, łącznie edytowano 2 razy



Wt maja 04, 2021 9:38
Zobacz profil
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Alus napisał(a):
Nadstaw drugi policzek oznacza "zrezygnuj z odwety, zemsty"...tak trudne do zrozumienia????

Tak, bardzo trudne do zrozumienia dla Żyda, chrześcijanina. „A ja wam mówię, że jeśli ktoś z was uderzy, jeśli wymierzy wam policzek, wy macie nadstawić mu drugi”. Rabbinowie, uczeni Żydzi, widzieli to jasno – Chrystus przyniósł ze wschodu idee, które nie były żydowskie. Przyniósł coś obcego i nieznanego.
Dowiar napisał(a):
Wymagam od siebie, to mam prawo i od Boga, ale zawsze zaczyna się od siebie i Bóg ma obowiązek zareagować!
Narzucasz Bogu obowiązek reagowania? Szantażujesz Go tym, że skoro Ty wymagasz od siebie to i On ma również obowiązek reagować na Twe żebranie? Warunki stawiasz Bogu?


Wt maja 04, 2021 9:43

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
nolda napisał(a):
Narzucasz Bogu obowiązek reagowania? Szantażujesz Go tym, że skoro Ty wymagasz od siebie to i On ma również obowiązek reagować na Twe żebranie? Warunki stawiasz Bogu?


Bzdury opowiadasz! Jaki szantaż, współpraca z Bogiem. Każdy porządny Szef widząc, że pracownik się stara to wynagradza odpowiednio do umowy i daje premię.

Jest stare przysłowie, jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie!

Widzę, że zabolała prawda o bandziorze!m Robisz się agresywny! Dostałeś ode mnie zasłużony policzek, to nadstaw drugi :D


Wt maja 04, 2021 9:52
Zobacz profil
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Dowiar napisał(a):
nolda napisał(a):
Narzucasz Bogu obowiązek reagowania? Szantażujesz Go tym, że skoro Ty wymagasz od siebie to i On ma również obowiązek reagować na Twe żebranie? Warunki stawiasz Bogu?

Każdy porządny Szef widząc, że pracownik się stara to wynagradza odpowiednio do umowy i daje premię.

No tak, to już nie stawiasz warunków, ale bierzesz pod włos Boga. Ja się staram, a Ty jako porządny Szef mi dasz mi premie. Z kim chcesz handlować, z Bogiem? Ja Tobie Boże węgiel, a ty mi w zamian banana?


Wt maja 04, 2021 13:46

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
nolda napisał(a):
No tak, to już nie stawiasz warunków, ale bierzesz pod włos Boga. Ja się staram, a Ty jako porządny Szef mi dasz mi premie. Z kim chcesz handlować, z Bogiem? Ja Tobie Boże węgiel, a ty mi w zamian banana?



Nie zamierzam poddawać się na Twoje prowokacje i insynuacje wobec mnie. Chętnie nadstawiam drugi policzek, nie będę zniżał się do twojego poziomu agresji, ale blok mój będziesz czuł.

Nie ma we mnie pragnienia odwetu na Tobie, raczej współczucie oraz twarde bloki na twoje "próby bicia mnie po twarzy". Poniżej bloki, które zasłaniają mnie przed twoimi uderzeniami.

1 blok. Swoim zachowaniem agresywnym chcesz bić po twarzy to oczywiste, fizycznie nie masz możliwości, wiec uderzasz jak możesz.

Poniżej jeden z przykładowych twoich prób uderzania, wymierzasz go nawet Jezusowi!

nolda napisał(a):
Chrystus przyniósł ze wschodu idee, które nie były żydowskie. Przyniósł coś obcego i nieznanego.


2 blok. Twój policzek bez znaczenia dla Jezusa, bo to było posłanie od samego Boga, prorocy zawsze wprowadzali to co starym poglądom wydawało się nowe i nieznane, potwierdza we mnie wiarę i pewność, że to Jezus ma rację, nadstawiam policzek za Jezusa, bo On nie może, robię blok przed obliczem Jezusa, żeby go osłonić.

3 blok za Jezusa. Jezus urodził się również po to, aby pokazać fałsz nauk faryzeuszy i ich nędzną interpretację przekazów proroków o nauce Boga, przyszedł aby skorygować o tę Miłość jaka wyschła z winy Faryzeuszy, zamieniła ludzkie dusze w Pustynię bez wiary!

4 blok. Twoja demonstracja jest dla mnie doskonałą ilustracją właśnie tego świętego stwierdzenia Jezusa w praktyce, umożliwiasz mi pokazanie mechanizmu na tobie.

5 blok. Żeby odczuć, nie tylko zrozumieć Wielkość Słów Jezusa, potrzebne jest Wielkie Serce, kształtowane między innymi przez Jego słowa o nadstawianiu drugiego policzka. Wymaga dużej odwagi, zaniechania podłej agresji i odwetu.

6 blok. Konieczna jest fizyczna (w tym przypadku nie), psychiczna i duchowa skuteczna samoobrona, to jest norma, że człowiek zasłania się przed ciosami i chce zachować twarz.

7 blok. Dostałeś szanse ode mnie zgodnie z nauczaniem Jezusa, jemu bądź wdzięczny, że nie spuszczam ciebie ze schodów, lecz trzymam się Jego nauki, jestem Miłosierny dla ciebie! Ale zdecydowanie nie dopuszczam do realizacji ciosu, ten kto widząc nastawiony policzek zadaje cios jest w dwójnasób winien, bo bije bezbronnego, który jest odsłonięty, bo wierzy w ludzką dobroć do końca, wierzy Jezusowi do końca. Ten kto wypuści cios ten może się bardzo rozczarować gdy nic mu nie wyjdzie.

8 blok. Warto tak się zachować, żeby siebie skutecznie bronić, ma to też wydźwięk wychowawczy dla tych, którzy przyglądają się z boku, może to wzmocnić ich wiarę oraz rozwiać wątpliwości czy warto!

9 blok. Mistrzowie sztuk walki, aby zachęcić młodych ludzi do trenowania sztuk walki, szli w miejsca, gdzie można było spotkać rożnych zabijaków i tam tylko się skutecznie bronili, pokazywali wartość swojej szkoły, skuteczność bloków i to wystarczyło. Zabijaka spełniał swoją nieszczęśliwą rolę. Faryzeusze tez spełnili swoją rolę.

10 blok. Mógłbym jeszcze podać cała gamę bloków jakimi dysponuję do obrony przed atakiem na moje "policzki" - 10 wystarczy, każdy z nich jest skuteczny w rękach wyćwiczonego człowieka. Tobie wystarczy jeden z tych bloków, 10 jest dla innych, tych którzy obserwują walkę z boku robię to dla innych. Taka szkoła Jezusa, robił przy innych mamałygę z faryzeuszy już w wieku kilkunastu lat, podczas dyskusji zapędził ich wszystkich w kozi róg i tylko na poziomie ich własnej wiedzy. Już wtedy wielu skorzystało.

Ostatni blok - epilog może złamać rękę napastnikowi - teoretycy, którzy nie sprawdzili praktycznie czym są słowa Jezusa nie mają nic do gadania! Mielą mąkę w młynie.


Wt maja 04, 2021 15:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Dowiar napisał(a):
Ty jak oceniasz swój poziom agresji? Chętnie bijesz innych po policzkach, żeby sprawdzić czy podstawią drugi?


Mieszkam na wsi, tutaj bijatyk nie sposób ominąć, w końcu życie to nie jest serial, nie da rady zadzwonić po Strażnika Teksasu, który na moje wezwanie przyjedzie, i samemu będzie podejmował walkę, z osobnikami którzy są pod dość dużym wpływem alko.
Tyle że tacy ludzie z alko chcą sie nawzajem pobić, nadstawianie drugiego policzka to jakieś kuriozum, więc nawet nie bardzo rozumiem jak by takie coś miało wyglądać?

Dowiar napisał(a):
Bóg ocenia ludzi, i zapisuje każdy ich uczynek, twoje też


No i co z tego ma wynikać?

Dowiar napisał(a):
i nie widzę w tym, żadnej komercji.


No przecież chcesz przehandlować, swoje dobre uczyni na Niebo.

Dowiar napisał(a):
Ty masz jakieś niezdrowe podejście do tego tematu, wietrzysz wszędzie jakiś podstęp, to może być chorobliwe, fobiczne!


Zwracam uwagę na to, że bardzo sie zapędziłeś, bo zamiast nadstawiać drugi policzek, to ty będziesz zbierał kolejne dobre uczynki, a później na Sądzie Ostatecznym, zaczniesz sie domagać Nieba, w końcu masz czym handlować, uzbierałeś tych dobrych uczynków bardzo dużo, chciałbyś wreszcie z tego mieć jakiś pożytek.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt maja 04, 2021 16:25
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Robek napisał(a):
Mieszkam na wsi, tutaj bijatyk nie sposób ominąć, w końcu życie to nie jest serial, nie da rady zadzwonić po Strażnika Teksasu, który na moje wezwanie przyjedzie, i samemu będzie podejmował walkę, z osobnikami którzy są pod dość dużym wpływem alko.
Tyle że tacy ludzie z alko chcą sie nawzajem pobić, nadstawianie drugiego policzka to jakieś kuriozum, więc nawet nie bardzo rozumiem jak by takie coś miało wyglądać?


Trzeba uczyć się samoobrony wtedy można wspierać Jezusa w jego ideach. samo się nic nie zrobi. Jezus nic za nas nie zrobi, w zaświatach też jest bardzo zajęty! Jego idee są na tyle żywe na ile je wprowadzamy w życie!

Robek napisał(a):
No i co z tego ma wynikać?


Wszystko się zapisuje, skutki są takie, że jak już stracisz swoje ziemskie ciało i egoistyczną subiektywną osobowość, zostanie Twoja własna, czysta, sprawiedliwa i obiektywna dusza, to ona to wszystko przejrzy i włączy program skutków i tylko tyle! Bo dusza działa zgodnie z prawem duchowym, a ponieważ na ziemi była zasypana różnego rodzaju wpływami, które chętnie przyjmowało Ego i niezgodnie z duszą, to skutki będą.

Robek napisał(a):
No przecież chcesz przehandlować, swoje dobre uczyni na Niebo.


To tylko Twój punkt widzenia nie znasz moich intencji, jaka jest moja relacja do Nieba. Sądzisz po sobie widocznie?

Robek napisał(a):
Zwracam uwagę na to, że bardzo się zapędziłeś, bo zamiast nadstawiać drugi policzek, to ty będziesz zbierał kolejne dobre uczynki, a później na Sądzie Ostatecznym, zaczniesz sie domagać Nieba, w końcu masz czym handlować, uzbierałeś tych dobrych uczynków bardzo dużo, chciałbyś wreszcie z tego mieć jakiś pożytek.


W czym i gdzie ja tak się zapędziłem? Podstawiam jak trzeba, a jak nie trzeba to nie podstawiam, po co wykonywać ruchy zbędne i narażać się niepotrzebnie. Najważniejsze żeby znać miarę, a miara jest we wskazaniach Jezusa.

Dobre uczynki osądza niechybnie oraz te złe, dusza każdego człowieka i z nią nie da się zawrzeć żadnych paktów handlowych, pakt można zawrzeć tylko z diabłem, Ty pomyliłeś adresy! Z Niebem nie da się zawrzeć żadnych umów. Z Niebem jest albo/albo, wypełniasz warunki i wymagania, albo nie. Dusza jest pochodzenia niebiańskiego i w jej interesie jest powrót do ojczyzny i to jest tylko taki interes. Jezus bez przerwy mówił o powrocie do Ojca.

Nie uczynki decydują o tym gdzie pójdzie dusza, maja ogromne znaczenie, lecz jej wydoskonalenie się jej wibracje duchowne niższe lub wyższe, cechy jakie osiągnęła dzięki swoim uczynkom, do nieba nikt nie broni wejścia, dusza z negatywnymi wibracjami nawet nie zauważy Nieba i będzie się skłaniać do tych wibracji jakie ma, jeżeli ma piekielne to do nich sama się skieruje.

Twoje śledztwo w sprawie mojej duszy, jest błędnie prowadzone! Na fałszywych i obiegowych przesłankach się opierasz! Życzę Ci, abyś z nich wylazł dla Twojego dobra!


Wt maja 04, 2021 17:10
Zobacz profil
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Dowiar napisał(a):
nadstawiam policzek za Jezusa, bo On nie może, robię blok przed obliczem Jezusa, żeby go osłonić.
No to chyba pycha przemawia przez Ciebie. Jezus nie może (stracił swą Boską moc) i prosi Dowiara (może przytoczysz w jakich słowach), żeby Go osłonił? Bóg prosi Dowiara o osłonę? Mam wrażenie, że Dowiar słyszy jakieś dziwne głosy.


Wt maja 04, 2021 21:00

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
nolda napisał(a):
No to chyba pycha przemawia przez Ciebie. Jezus nie może (stracił swą Boską moc) i prosi Dowiara (może przytoczysz w jakich słowach), żeby Go osłonił? Bóg prosi Dowiara o osłonę? Mam wrażenie, że Dowiar słyszy jakieś dziwne głosy.


Znów próbujesz "policzkować", chociaż bardzo nieudolnie, "policzkować" mam na myśli atakować personalnie mnie, bez prezentacji rzeczowych argumentów do dyskusji, ale właściwie to jestem z Ciebie zadowolony, bo spełniasz swoja rolę, na Twoim przypadku mogę sporo wyjaśnić, co miał na myśli Jezus tym, którzy tego potrzebują i może im się przydać w konkretnych sytuacjach.

Jezus niejednokrotnie powtarza swoim uczniom, jestem pośród was jeżeli dwóch, trzech zbiera się w imię moje. Raczej nie pasujesz do tego grona. Ty atakujesz Jezusa, a każdy normalny człowiek, przy którym atakują jego wartości (Jezus jest dla mnie najwyższą wartością obok Boga, którego też atakujesz), będzie bronił tych wartości jak samego siebie i to jest autentyzm. Jestem autentyczny w tym co robię, dlatego nie mam się czego wstydzić! Robisz bez przerwy wycieczki osobiste, które nie mają nic wspólnego z mądrą prezentacją swoich przekonań na dany temat.

Nie osłaniam Jezusa fizycznie, to była przenośnia, znów czegoś nie rozumiesz. Ja osłaniam wizerunek Jezusa i Boga oraz wartości, które niesie Bóg oraz Jezus do ludzi, bo one same się nie obronią. Nie musisz martwić się tak szyderczo za Jezusa i Boga, oni na pewno dadzą sobie radę.

Kto ciągle próbuje "policzkować" innych, dokuczać im złośliwie ad personam, nie może zachować, ani pogody ducha w sobie, ani życzliwości do ludzi, bo to jest sprzeczność, złośliwe i złe traktowanie innych ludzi, musi dawać skutki w tym człowieku, brakiem wewnętrznego spokoju, nerwicą całego organizmu, tikami nerwowymi, chorobami. Mowa takich ludzi jest nerwowa, szarpana , mało składna, chaotyczna i nieprzekonywująca.

Złośliwość nigdy nie była przekonywująca, jest kłamstwem. Tylko prawda o sobie wyzwala z nerwicy, gdy człowiek ją uzna do końca! Współczuje takim ludziom, staram się być wyrozumiały, bo to nie jest ich wina do końca, dali się oszukać i ogłupić, że to może działać, działa na krótko i przeciwko autorom złośliwości.

Dobro potrzebuje zwolenników, dziwne, że tego nie rozumiesz. Zastanawiam, się czyim Ty jesteś zwolennikiem? Bo tak mocno zwalczasz Boga, Jezusa i tych, którzy są po ich stronie.

Proponuję Ci uspokój się pomedytuj nad sobą pomódl się "Ojcze nasz ...". Tylko Bóg daje ukojenie, nie ma nic innego we wszechświecie co może go dać człowiekowi, wszystko co jest poza Bogiem, jest złudzeniem, które oszukuje człowieka, że da mu szczęście i spokój, za chwilę pęka jak mydlana bańka, a człowiek zostaje ze swoim strachem, nerwicą i nienawiścią!


Wt maja 04, 2021 22:03
Zobacz profil
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Dowiar napisał(a):
Jezus jest dla mnie najwyższą wartością obok Boga,

To Jezus nie jest Bogiem?
Dowiar napisał(a):
Ja osłaniam wizerunek Jezusa i Boga oraz wartości, które niesie Bóg oraz Jezus do ludzi, bo one same się nie obronią.

Osłaniasz wizerunek Jezusa i Boga (ponoć Bóg jest w trzech osobach, zdaj się pomijasz Ducha Świętego) oraz wartości jakie zostały przekazane, bo coś zostało sknocone przez Boga? Uważasz, że dzięki Twym „osłonom” naprawisz to czego Bóg nie dopatrzył.
Moim zdaniem, pycha przez Ciebie przemawia.


Wt maja 04, 2021 23:02

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
nolda napisał(a):
Moim zdaniem, pycha przez Ciebie przemawia.


Łatwo jest przypisywać innym cechy, których u siebie się nie widzi! Może w końcu wniesiesz coś istotnego do tematu!

Potrenuj z tą przypoweiścią Jezusa na temat pychy, dobrze to Tobie zrobi!

Cytuj:
Jezus opowiedział przypowieść o dwóch ludziach, którzy poszli do świątyni pomodlić się. Jednym z nich był faryzeusz, a drugim celnik. W tamtych czasach większość celników była nieuczciwa i wyłudzała pieniądze. Każdy wiedział, że to grzesznicy. Natomiast faryzeusze byli ludźmi, którzy wydawali się powierzchownie bardzo świętymi. Ten faryzeusz stanął i modlił się: „Boże, dziękuję ci, że nie jestem jak inni ludzie, rabusie, oszuści, cudzołożnicy albo też jak ten oto celnik”. W swojej modlitwie wymienił wszystkie sprawiedliwe czyny, których dokonał – pościł dwa razy w tygodniu, oddawał dziesięcinę, itd. A celnik stanął z daleka i powiedział: „Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu”. Jezus powiedział, że ten człowiek – grzesznik, poszedł do swojego domu usprawiedliwiony, a nie faryzeusz.


Wt maja 04, 2021 23:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Dowiar napisał(a):
Wszystko się zapisuje, skutki są takie, że jak już stracisz swoje ziemskie ciało i egoistyczną subiektywną osobowość, zostanie Twoja własna, czysta, sprawiedliwa i obiektywna dusza, to ona to wszystko przejrzy i włączy program skutków i tylko tyle! Bo dusza działa zgodnie z prawem duchowym, a ponieważ na ziemi była zasypana różnego rodzaju wpływami, które chętnie przyjmowało Ego i niezgodnie z duszą, to skutki będą.


To co opowiadasz, to są jakieś Buddyjsko reinkarnacyjne brednie, co to ma do chrześcijaństwa? przecież to właśnie w wielu innych religiach, nie ma Sądu Ostatecznego, tylko jest samosąd.

Dowiar napisał(a):
To tylko Twój punkt widzenia nie znasz moich intencji, jaka jest moja relacja do Nieba. Sądzisz po sobie widocznie?


Chyba wszyscy na forum, widzą że chcesz handlować własnymi uczynkami.

Dowiar napisał(a):
Dobre uczynki osądza niechybnie oraz te złe, dusza każdego człowieka i z nią nie da się zawrzeć żadnych paktów handlowych


Ludzi będzie sądził Bóg, na Sądzie Ostatecznym, a to co opowiadasz, to jest jakaś inna religia, bardzo podobna do Buddyzmu.

Dowiar napisał(a):
Z Niebem jest albo/albo, wypełniasz warunki i wymagania, albo nie.


Ty oczywiście, wypełniasz te warunki?

Dowiar napisał(a):
wszystko co jest poza Bogiem, jest złudzeniem, które oszukuje człowieka, że da mu szczęście i spokój, za chwilę pęka jak mydlana bańka, a człowiek zostaje ze swoim strachem, nerwicą i nienawiścią!


To chyba ty z tym zostajesz :mrgreen: bo ja sie świetnie bawię, mam kasę to sie bawię :-D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr maja 05, 2021 17:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL