Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
 Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty? 
Autor Wiadomość
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Dowiar napisał(a):
Dowiar napisał(a):
nolda napisał(a):
No to może, zacznij od znalezienia odpowiedzi na te pytania najpierw, to podstawa do dalszego rozważania czy tym jesteś, czy to posiadasz.


Odpowiedz Ty co to jest umysł i ciało? jesteś strasznie monotonny, mam wrażenie, że rozmawiam z programem komputerowym.

To będzie moja odpowiedź, monotonnego, programu komputerowego, co ona będzie miała za znaczenie dla kogoś takiego jak Ty.
Kto/co określił/o "mnie" strasznie monotonny, program komputerowy. Kto dokonuje tej oceny, na podstawie czego, skąd wzięły się w nim takie kryteria, czy one są słuszne. Przemyśl.


So maja 08, 2021 6:17

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Ile razy w życiu podstawiłeś drugi policzek, masz coś do powiedzenia w tym temacie? Zgadzasz się z tym, nie zgadzasz?

Co Ty robisz tutaj w moim temacie? jakie masz cele, co chcesz osiągnąć? Zachowujesz się jak robot tylko w jedną strone, jesteś zamknięty na dialog! Program to na dodatek wadliwie skonstruowany.


So maja 08, 2021 9:08
Zobacz profil
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
I następna ocena, skąd one się u ciebie biorą, co powoduje, że oceniasz, sądzisz, wydajesz opinie. Wiesz jak powinno być, jak powinni inni robić, jacy są, denerwuje cię, że nie są w stanie sprostać twym wymaganiom. Zadaj sobie pytanie, czemu ja Dowiar tyle wiem, a ci inni nie mają o tym pojęcia, czym zasłużyłem na taki przywilej mądrości, skąd się u mnie wziął.


So maja 08, 2021 12:51

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
nolda napisał(a):
I następna ocena, skąd one się u ciebie biorą, co powoduje, że oceniasz, sądzisz, wydajesz opinie. Wiesz jak powinno być, jak powinni inni robić, jacy są, denerwuje cię, że nie są w stanie sprostać twym wymaganiom. Zadaj sobie pytanie, czemu ja Dowiar tyle wiem, a ci inni nie mają o tym pojęcia, czym zasłużyłem na taki przywilej mądrości, skąd się u mnie wziął.


Wiesz co to jest dialog? Uprawiasz jedynie swój monolog, do siebie mówisz cały czas. Prowadzisz jakiś dyskurs ze sobą, a sadzisz, że mówisz do mnie. Jak wejdziesz w dialog, to będzie rozmowa.


So maja 08, 2021 13:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Dowiar napisał(a):
Co konkretnie chcesz wiedzieć?


Przecież sie spytałem o te sprzeczności.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So maja 08, 2021 16:51
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Z naszej rozmowy na privie wyraźnie widać, ze w Tobie jest sporo sprzeczności.


So maja 08, 2021 18:30
Zobacz profil
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Dowiar napisał(a):
nolda napisał(a):
I następna ocena, skąd one się u ciebie biorą, co powoduje, że oceniasz, sądzisz, wydajesz opinie. Wiesz jak powinno być, jak powinni inni robić, jacy są, denerwuje cię, że nie są w stanie sprostać twym wymaganiom. Zadaj sobie pytanie, czemu ja Dowiar tyle wiem, a ci inni nie mają o tym pojęcia, czym zasłużyłem na taki przywilej mądrości, skąd się u mnie wziął.

Wiesz co to jest dialog? Uprawiasz jedynie swój monolog, do siebie mówisz cały czas. Prowadzisz jakiś dyskurs ze sobą, a sadzisz, że mówisz do mnie. Jak wejdziesz w dialog, to będzie rozmowa.

To raczej nie jest odpowiedź na moje pytanie. Mogę jedynie stwierdzić, że masz wielką wiedzę, celnik to dla Ciebie małe piwko przed śniadaniem.


N maja 09, 2021 2:44

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Mam wiedzę, co ma do tego celnik?


N maja 09, 2021 11:13
Zobacz profil
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Dowiar napisał(a):
Mam wiedzę, co ma do tego celnik?

Po tym pytaniu, pokazujesz, że raczej jej nie masz. No przynajmniej w sprawach przypowieści. Ale zawsze możesz ją od kogoś przejąć i przypisać sobie, a potem bronić jak niepodległości.


N maja 09, 2021 19:28

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
nolda napisał(a):
Po tym pytaniu, pokazujesz, że raczej jej nie masz. No przynajmniej w sprawach przypowieści. Ale zawsze możesz ją od kogoś przejąć i przypisać sobie, a potem bronić jak niepodległości.


I co ma wynikać z Twoich słów? W jakim celu mi je napisałeś?

Czym jest dla Ciebie wiedza?

Ty posiadasz jakąś wiedzę, którą zawdzięczasz tylko sobie i jej nie przejąłeś od innych?


N maja 09, 2021 21:58
Zobacz profil
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Dowiar napisał(a):
Czym jest dla Ciebie wiedza?
Czy zdobyłeś jakąkolwiek wiedzę? Wiesz wiele, ale wszystko to jest pożyczone. Ktoś to powiedział, ktoś ci to dał. Nauczyciele, rodzice, środowisko uwarunkowali twój umysł. „Wiesz” o Bogu, „wiesz” o miłości, „wiesz” o medytacji. Naprawdę nie wiesz nic! Niczego nie spróbowałeś, wszystko masz pożyczone. Ktoś inny tego skosztował, nie ty. Ktoś inny to widział, a ty masz oczy, lecz ich nie używasz. Ktoś inny czegoś doświadczył: Budda, Jezus, a ty stale sięgasz po ich wiedzę. Jest fałszywa! Dla ciebie jest bezużyteczna. Jest bardziej niebezpieczna niż ignorancja, bo ignorancja jest przynajmniej twoja, a ta wiedza jest pożyczona.

Wiedza pożyczona warunkuje Twój umysł. Ktoś ci powiedział: Co niedzielę do kościoła, w piątek post, rano wieczór paciorek, kilka litanii w między czasie, pielgrzymka do Mekki – hadżdż, przynajmniej raz w życiu, dziesięcina ze wszystkiego co nabywasz.
Spełnisz i dziękujesz jak faryzeusz, że nie jesteś taki, jak ci co nie spełniają.


Pn maja 10, 2021 6:47
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Nolda, Dowiar zadał pytanie czy my (w domyśle chrześcijanie) przestrzegamy nauk Jezusa i czy jego wskazanie bierzemy dosłownie.
Powołujesz się na nauki Buddy. Fakt, jest tam duży relatywizm, wszystko jest względne a jednocześnie paradoksem jest, ze człowiek żeby mógł coś osiągnąć na drodze duchowego rozwoju potrzebuje mistrza, nauczyciela.

Z jednej strony jest "zabij Buddę" czyli samodzielne myślenie, niewiązanie się żadnymi zasadami, pouczeniami, które się słyszy, z drugiej strony nauka u mistrza, powoływanie się na mistrza i autorytet całej linii przekazu.

W duchowości chrześcijańskiej tez mocno zaznaczona jest rola mistrza, przewodnika duchowego ale tez i indywidualność ucznia, który ma naśladować przede wszystkim Jezusa a nie swojego przewodnika. Mistrz, przewodnik ma być obserwatorem z zewnątrz i na podstawie pewnych kryteriów oceniać czy uczeń idzie właściwą drogą czy zbyt szybko nie uwierzył we własną doskonałość.

_________________
ksiądz


Pn maja 10, 2021 9:29
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
nolda napisał(a):
Wiedza pożyczona warunkuje Twój umysł. Ktoś ci powiedział: Co niedzielę do kościoła, w piątek post, rano wieczór paciorek, kilka litanii w między czasie, pielgrzymka do Mekki – hadżdż, przynajmniej raz w życiu, dziesięcina ze wszystkiego co nabywasz.
Spełnisz i dziękujesz jak faryzeusz, że nie jesteś taki, jak ci co nie spełniają.


Nie odpowiedziałeś na żadne moje pytanie!

Lekceważysz rozmówców, ale pewnie nie zdajesz sobie z tego sprawy, bo jak napisałem uprawiasz dyskurs ze sobą.

Mówisz rzeczy oczywiste, w Twoich słowach nie ma nic odkrywczego, zgadzam się, że wielu wyznawców jedynie odklepuje swoje "pacierze" i "mantry", to ma miejsce we wszystkich religiach. Ludzie śpią dlatego tak się zachowują, żyją jak w pół-hipnozie. Także jeżeli będziesz w stanie zauważyć, ja mam jeszcze bardziej krytyczne spojrzenie na to o czym piszesz, ale nie biegam, nie krzyczę i nie skarżę się na ludzkość, że taka jest w większym %.

Przemawia przez Ciebie jakaś gorycz, masz żal o to i tak powtarzasz to w kółko do mnie na tym forum, w różnych wariantach. Zamiast tak rozpaczać nad tym i rwać szaty na sobie z tego powodu, może lepiej dać dobry przykład innym?! Może tym razem uzyskam konkretną odpowiedź od Ciebie na postawione pytanie.

Możesz napisać coś bardziej odkrywczego od siebie bez tych szablonów myślowych, bez tej niekończącej się krytyki, coś konstruktywnego. Sam nie bądź jak ci wszyscy, których oskarżasz o robotyzm i bezmyślność tępego naśladownictwa!

Może już dość tego mielenia bez końca tego samego?!


Pn maja 10, 2021 14:48
Zobacz profil
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Dowiar napisał(a):
Nie odpowiedziałeś na żadne moje pytanie!
To, że odpowiedzi nie rozumiesz, nie oznacza, że jej nie było.

Dowiar napisał(a):
Lekceważysz rozmówców, ale pewnie nie zdajesz sobie z tego sprawy, bo jak napisałem uprawiasz dyskurs ze sobą.

To Ty tak uważasz, a jak jest naprawdę?

Dowiar napisał(a):
nie biegam, nie krzyczę i nie skarżę się na ludzkość, że taka jest w większym %.
Dowiar, każdy Twój post, to krzyk. Poczytaj siebie, zobacz te wykrzykniki które stawiasz, uzurpując sobie prawo do „prawdy”. Argumentem dla kogoś kto nie ma argumentów jest krzyk. Popatrz poniżej, na swe wykrzyczane argumenty, o czym one świadczą...?
Dowiar napisał(a):
Możesz napisać coś bardziej odkrywczego od siebie bez tych szablonów myślowych, bez tej niekończącej się krytyki, coś konstruktywnego. Sam nie bądź jak ci wszyscy, których oskarżasz o robotyzm i bezmyślność tępego naśladownictwa!

Może już dość tego mielenia bez końca tego samego?!


bramin napisał(a):
Powołujesz się na nauki Buddy. […]

który ma naśladować przede wszystkim Jezusa a nie swojego przewodnika.[…]

Poza tym, że wierzą na podstawie wiedzy przejętej z innych źródeł, nie widzę żadnej różnicy, między chrześcijanami, buddystami, muzułmanami i innymi wyznawcami.
Mistrz, przewodnik, on tego doświadczył i to jest jego. Doświadczenie, jest takim samym poczuciem danej rzeczy. Doświadczający głodu, doświadczający bólu poparzenia, czują to indywidualnie, ale jest ono takie samo dla tych którzy doświadczyli. Nigdy nie będzie ono wspólnym dla tych, którzy doświadczyli i tych którzy „czują” na podstawie przejętej wiedzy od tych, którzy doświadczyli.
Jezus doświadczył, Budda doświadczył i wielu innych doświadczyło. W jaki sposób chcesz przejąć ich doświadczenie? Jak chcesz naśladować Jezusa. Doświadczyłeś, że jesteś jednością ze wszystkim? Myślę, że tylko doświadczając jej, będziesz wiedział co to znaczy nastawić drugi policzek, oddać szatę, iść ile będzie trzeba.


Cz maja 13, 2021 9:15

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
nolda napisał(a):
Poza tym, że wierzą na podstawie wiedzy przejętej z innych źródeł, nie widzę żadnej różnicy, między chrześcijanami, buddystami, muzułmanami i innymi wyznawcami.
Mistrz, przewodnik, on tego doświadczył i to jest jego. Doświadczenie, jest takim samym poczuciem danej rzeczy. Doświadczający głodu, doświadczający bólu poparzenia, czują to indywidualnie, ale jest ono takie samo dla tych którzy doświadczyli. Nigdy nie będzie ono wspólnym dla tych, którzy doświadczyli i tych którzy „czują” na podstawie przejętej wiedzy od tych, którzy doświadczyli.
Jezus doświadczył, Budda doświadczył i wielu innych doświadczyło. W jaki sposób chcesz przejąć ich doświadczenie? Jak chcesz naśladować Jezusa. Doświadczyłeś, że jesteś jednością ze wszystkim? Myślę, że tylko doświadczając jej, będziesz wiedział co to znaczy nastawić drugi policzek, oddać szatę, iść ile będzie trzeba.


Ty doświadczyłeś?

Ty podstawiałeś drugi policzek?

Ty oddawałeś szatę?

Tak, czy Nie?


Odpowiedz jednoznacznie Tak, albo Nie! bez wykręcania się i intelektualizmu, bądź spójny z tym co napisałeś.


Wykrzykniki istnieją i do czegoś służą, drażni Ciebie używanie przeze mnie tych znaków?

Istnieje fundamentalna różnica między chrześcijaństwem i buddyzmem, taka, że w chrześcijaństwie jest Bóg, a w buddyzmie go nie ma.


Cz maja 13, 2021 13:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL