Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
 Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty? 
Autor Wiadomość
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Poznałeś odpowiedź, zrozumiałeś jakimi się posługujesz oceniając, na podstawie jakich kodeksów to robisz.
Zadaj sobie następne pytanie, np jakimi kryteriami będzie oceniał tą samą sytuację Japończyk, Żyd, Chińczyk. Jak oceni to wyznawca niej religii, czy ateista. Co powoduje, że ich oceny mogą się różnić od Twoich.


Cz maja 06, 2021 20:38

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Ty wiesz jak Japończyk, Żyd, Chińczyk, wyznawca innej religii, ateista będą interpretować słowa Jezusa "Podstawcie drugi policzek"? NO właśnie co powoduje, że ich oceny mogą się różnić od moich?


Cz maja 06, 2021 21:39
Zobacz profil
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Przemyśl i odpowiedz sobie, ma odpowiedź będzie mą odpowiedzią, stworzona przez mój umysł, zaprogramowany przez innych, twa będzie odpowiedzią Twego umysłu zaprogramowanego przez kogoś innego.
Może jak wyłączymy umysł, odłożymy na bok, nasze spostrzeżenie będzie identyczne.


Cz maja 06, 2021 22:10

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Ogólnie zrozumiałem co chcesz powiedzieć. Niegłupie słowa i odważnie przeciwstawiające się stereotypom ogólnie przyjętym. Nawet się zgadzam z tym, że jak odrzucimy zewnątrz sterowność nami, to mamy szansę na powrót do naturalności i wówczas nikt nas nie będzie kłócił ze sobą. Teraz mnie zainteresowałeś autentycznie. Twoja koncepcja podoba mi się. Nie jestem na tyle przewrażliwiony na swoim punkcie, żeby tego nie docenić co powiedziałeś.

Interesuje mnie mechanizm wyłączania umysłu, odkładania na bok i jak poznamy, że nasze spostrzeżenia będą identyczne?


Cz maja 06, 2021 22:57
Zobacz profil
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
nolda napisał(a):
Przemyśl i odpowiedz sobie, ma odpowiedź będzie mą odpowiedzią, stworzona przez mój umysł, zaprogramowany przez innych, twa będzie odpowiedzią Twego umysłu zaprogramowanego przez kogoś innego.
Może jak wyłączymy umysł, odłożymy na bok, nasze spostrzeżenie będzie identyczne.

Istota leży w wyłączaniu umysłu, owszem tłum wyłącza umysły i działa pod wpływem przywódcy.
Ale nadstawianie policzka to dziedzina serca u umysłu, w obliczu dążącego w kierunku dobra.
Przykład: piosenkarka Eleni, za zabicie córki, jej jedynego dziecka, miałaby prawo głośno domagać się zemsty, a ona wybrała wybaczenie i razem z matką chłopaka mordercy wspólnie opłakiwały los swych dzieci.
Inny przykład: list episkopatu Polski do episkopatu Niemiec "Przepraszamy i prosimy o przeproszenie", wobec potworności dokonanych w czasie wojny, niezrozumiały, a jednak po latach świat przyznaje, ze ten list legł u fundamentów pojednania i dobrych stosunków Polaków i Niemców.


Pt maja 07, 2021 7:00

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Alus napisał(a):
Istota leży w wyłączaniu umysłu, owszem tłum wyłącza umysły i działa pod wpływem przywódcy.
Ale nadstawianie policzka to dziedzina serca u umysłu, w obliczu dążącego w kierunku dobra.
Przykład: piosenkarka Eleni, za zabicie córki, jej jedynego dziecka, miałaby prawo głośno domagać się zemsty, a ona wybrała wybaczenie i razem z matką chłopaka mordercy wspólnie opłakiwały los swych dzieci.
Inny przykład: list episkopatu Polski do episkopatu Niemiec "Przepraszamy i prosimy o przeproszenie", wobec potworności dokonanych w czasie wojny, niezrozumiały, a jednak po latach świat przyznaje, ze ten list legł u fundamentów pojednania i dobrych stosunków Polaków i Niemców.


Też poruszyłeś ważny aspekt, który powoduje, że tłum jak stado owiec, z wyłączonym umysłem, pędzi do strzyżenia i golenia, a jeszcze gorzej gdy do krawędzi przepaści. Ciekawe co na to nolda napisze?

Co z tego, że Episkopat Niemiec przeprosił, jakoś nie reaguje gdy niemiecka praca i TV zmieniają historię obarczając polaków winą za holokaust.

Episkopat Niemiec jakoś nie jest skory do podstawiania drugiego policzka?


Pt maja 07, 2021 9:15
Zobacz profil
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Dowiar napisał(a):
Interesuje mnie mechanizm wyłączania umysłu, odkładania na bok i jak poznamy, że nasze spostrzeżenia będą identyczne?

Może zacznij od zadania sobie pytania, czy jesteś umysłem, czy go masz, jak również czy jesteś ciałem czy je masz?


Pt maja 07, 2021 12:36

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
nolda napisał(a):
Może zacznij od zadania sobie pytania, czy jesteś umysłem, czy go masz, jak również czy jesteś ciałem czy je masz?


A co to jest umysł? Co to jest ciało?


Pt maja 07, 2021 13:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Dowiar napisał(a):
Dla mnie jest oczywiste, że musi być jakaś wewnętrzna siła przewodnia, która uspokoi sprzeczności wewnętrzne w człowieku i ukierunkuje je.


Jakie sprzeczności?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt maja 07, 2021 15:24
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Czy to ważne jakie?


Pt maja 07, 2021 16:21
Zobacz profil
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Dowiar napisał(a):
nolda napisał(a):
Może zacznij od zadania sobie pytania, czy jesteś umysłem, czy go masz, jak również czy jesteś ciałem czy je masz?


A co to jest umysł? Co to jest ciało?

No to może, zacznij od znalezienia odpowiedzi na te pytania najpierw, to podstawa do dalszego rozważania czy tym jesteś, czy to posiadasz.


Pt maja 07, 2021 19:24

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
nolda napisał(a):
No to może, zacznij od znalezienia odpowiedzi na te pytania najpierw, to podstawa do dalszego rozważania czy tym jesteś, czy to posiadasz.


Odpowiedz Ty co to jest umysł i ciało?


Pt maja 07, 2021 21:50
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Dowiar napisał(a):
nolda napisał(a):
No to może, zacznij od znalezienia odpowiedzi na te pytania najpierw, to podstawa do dalszego rozważania czy tym jesteś, czy to posiadasz.


Odpowiedz Ty co to jest umysł i ciało? jesteś strasznie monotonny, mam wrażenie, że rozmawiam z programem komputerowym.


Pt maja 07, 2021 21:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Dowiar napisał(a):
Czy to ważne jakie?


Coś ci sie w głowie wymyśliło, i bym chciał wiedzieć co.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt maja 07, 2021 23:14
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Podstawiacie drugi policzek, ddajecie szaty?
Co konkretnie chcesz wiedzieć?


Pt maja 07, 2021 23:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL