Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 17:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Magna Polonia - duchowość chrześcijańska a antysemityzm 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Magna Polonia - duchowość chrześcijańska a antysemityzm
nolda napisał(a):
Chyba jako katechetka słyszałaś o Edyktcie z Alhambry wydanym w 1492...

Polujemy na czarownice? Tu nie rozmawiamy o odległej historii, więc Twoje wypowiedzi są spamem i jako stary user, dobrze o tym wiesz. Proszę udowodnić swoje twierdzenia w świetle nakreślonego tematu, współcześnie. Podpisuję się pod uwagami bramina i czekam na dowody. Brak takowych będzie potraktowany regulaminowo jako oszczerstwo.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N wrz 26, 2021 11:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: Magna Polonia - duchowość chrześcijańska a antysemityzm
Widzę że bojownicy "do spraw antysemityzmu" nie potrafią zachować dyscypliny intelektualnej, z resztą czemu się dziwić. W obecnych czasach to przecież takie modne...
Alus
Jakakolwiek bądź książka nie jest anty (czy pro) semicka, tylko dlatego że została wydana i ma jakiś tam tytuł. To że ktoś walnie hasło o antysemickości w dyskusji, o dziełach, które nie przeczytał, a zna tylko tytuły, nie oznacza to że są antysemickie. Odnosiłem się do tytułów zacytowanych przez wątkotwórcę i tyle. Ja o wozie, Ty o powrozie. Co to znaczy "tego typu" książki? Żeby nie było - nie bronię Magna Polonii, pierwszy raz o niej słyszę, książek nie czytałem, protestuję przeciwko ocenianiu czegokolwiek tylko po tytule.

Taka uwaga na marginesie - krytyczny stosunek do czegoś, lub kogoś nie musi oznaczać czegoś złego. Analiza historyczna, socjologiczna czy jakakolwiek tam nie jest fałszywa tylko dlatego że np. jest krytyczna wobec takiego czy innego człowieka, ludzi, państwa czy narodu, albo wręcz idei i religii, jeśli jest uczciwie przeprowadzona. Staje się wtedy przyczynkiem do dyskusji, a nie wojny.


N wrz 26, 2021 11:51
Zobacz profil
Post Re: Magna Polonia - duchowość chrześcijańska a antysemityzm
Czy poniższe przykłady można uznać za współczesne :

Athanase Seromba

Podczas ludobójstwa wikariusz parafii Nyange w prefekturze Kibuye. Wziął aktywny udział w zajściach z dnia 16 kwietnia 1994, podczas których milicje Hutu zburzyły kościół wraz z około 1500-2000 chroniących się w nim Tutsi a następnie wymordowały niedobitków[2][3][1][4]. Trybunał ustalił, że Seromba był na miejscu w trakcie zajść, uniemożliwiał Tutsim poszukiwanie pożywienia i wypychał szukających schronienia z obszaru prezbiterium. Wielokrotnie brał udział w spotkaniach z władzami miejskimi i zaakceptował ich decyzję o zburzeniu kościoła a nawet wskazał kierowcy buldożera najsłabszy punkt budynku[3].
Po zajściach, dzięki pomocy mnichów[5] Seromba przeniósł się do Włoch i w 1997 roku pojawił się pod zmienionym nazwiskiem Atanasio Sumba Bura w parafii Św. Marcina we Florencji. Posługiwał tam jako proboszcz[3] do roku 1999, kiedy został rozpoznany przez organizację pozarządową tropiącą rwandyjskich zbrodniarzy. Seromba został przeniesiony do parafii San Mauro w Signie, gdzie służył jeszcze dwa lata. 8 czerwca 2001 roku prokurator Międzynarodowego Trybunału Karnego dla Rwandy oskarżył go o zbrodnię przeciwko ludzkości − ludobójstwo. Po miesiącu wystawiony został nakaz aresztowania, którego Włochy nie uznały, twierdząc że nie posiadają przepisów regulujących współpracę z Trybunałem. 7 lutego 2002 roku Seromba sam poddał się Trybunałowi.
27 czerwca 2006 roku prokurator MTKR wygłosił mowę końcową wnioskując o dożywocie dla Seromby. 13 grudnia tego samego roku sędzia Trybunału uznał go za winnego pomocy w ludobójstwie, które uznał za zbrodnię przeciwko ludzkości, oczyścił go jednak z zarzutu współsprawstwa. Kapłan skazany został na 15 lat więzienia.
Po 9 dniach, 22 grudnia, prokurator złożył apelację od tego wyroku, podważając uniewinnienie oskarżonego od planowania, zlecenia i sprawstwa ludobójstwa. Również Seromba wniósł apelację odnośnie do przypisanych mu zbrodni oraz wymiaru kary[4]. 12 marca 2008 roku izba apelacyjna Trybunału ponownie rozpoznała sprawę i uznała Athanase Serombę za winnego bezpośredniego udziału i sprawstwa zbrodni przeciwko ludzkości i skazała go na karę dożywotniego pozbawienia wolności.


27 czerwca 2006 roku prokurator MTKR wygłosił mowę końcową wnioskując o dożywocie dla Seromby. 13 grudnia tego samego roku sędzia Trybunału uznał go za winnego pomocy w ludobójstwie, które uznał za zbrodnię przeciwko ludzkości, oczyścił go jednak z zarzutu współsprawstwa. Kapłan skazany został na 15 lat więzienia[3][1][2].
Po 9 dniach, 22 grudnia, prokurator złożył apelację od tego wyroku, podważając uniewinnienie oskarżonego od planowania, zlecenia i sprawstwa ludobójstwa. Również Seromba wniósł apelację odnośnie do przypisanych mu zbrodni oraz wymiaru kary[4]. 12 marca 2008 roku izba apelacyjna Trybunału ponownie rozpoznała sprawę i uznała Athanase Serombę za winnego bezpośredniego udziału i sprawstwa zbrodni przeciwko ludzkości i skazała go na karę dożywotniego pozbawienia wolności
https://pl.wikipedia.org/wiki/Athanase_Seromba

Wenceslas Munyeshyaka - duchowny Kościoła katolickiego.
Świadkowie zeznawali o masowych egzekucjach odbywających się w dniach od 17 do 22 kwietnia 1994 w parafii Świętej Rodziny w Kigali, gdzie Munyeshyaka był wtedy wikariuszem. W kwietniu i maju 1994 miał on wielokrotnie brać udział w selekcji Tutsich do zamordowania, bezczynnie obserwować jak umierają z pragnienia, donosić na osoby pomagające Tutsim a także dopuścić się gwałtów na szukających schronienia kobietach[1][2][3][4]. Wenceslas Munyeshyaka był fotografowany w trakcie ludobójstwa w stroju wojskowym, z pistoletem i granatami przy pasie.

W grudniu 2005 roku Rwanda wystawiła międzynarodowy nakaz aresztowania Wenceslasa Munyeshaki. W październiku 2006 roku został on osądzony in absentia i skazany zaocznie na karę dożywotniego pozbawienia wolności, wobec postulowanej przez oskarżyciela kary śmierci.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wenceslas_Munyeshyaka

PS
Zaznaczam, że to nie jest atak na religię chrześcijańską, pisałem o wszystkich religiach, jednak zgodnie z Twoim poleceniem ustosunkowałem się do chrześcijańskiej. Jeśli nadal coś robię, piszę nie tak to proszę o wyjaśnienie.


N wrz 26, 2021 19:59

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: Magna Polonia - duchowość chrześcijańska a antysemityzm
Sorry - zabrzmi rasistowsko, o co zaraz pójdzie dym (no ale takie mamy czasy)
Nolda - podałeś dwa przypadki dwóch dzikusów (nie dlatego że czarni, ale ze względu na ich postępki), winnych zbrodni, a teraz powiąż to zgrabnie z tezą

cytuję:

Cytuj:
Chrześcijańska religia idzie w parze z nienawiścią do innych religii i nacji, ponieważ niestety większość chrześcijan ma w sobie wystarczająco dużo religii, by nienawidzić, ale niewystarczająco, by kochać.


Potrafisz, czy nadal będziesz strzelać ślepakami? Czy może leczysz jakieś kompleksy?

Swoją drogą jakby znalazł się jakiś tekst o szalonym rabinie który coś tam nawywijał, czy byłoby to rasistowskie czy nie? Tak pytam retorycznie...


N wrz 26, 2021 21:03
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Magna Polonia - duchowość chrześcijańska a antysemityzm
nolda napisał(a):
Zaznaczam, że to nie jest atak na religię chrześcijańską, pisałem o wszystkich religiach, jednak zgodnie z Twoim poleceniem ustosunkowałem się do chrześcijańskiej.

a poniższe to niby co to jest? Kłąmiesz w żywe oczy.
nolda napisał(a):
Chrześcijańska religia idzie w parze z nienawiścią do innych religii i nacji, ponieważ niestety większość chrześcijan ma w sobie wystarczająco dużo religii, by nienawidzić, ale niewystarczająco, by kochać.

Twoje współczesne dowody są żadne, bo dwóch księży (nie sprawdzałam, czy piszesz prawdę) nie jest ogółem chrześcijan, a rozmawiamy o duchowości chrześcijańskiej (nie dwqóch czy nawet 10księży).
Przykro mi, nolda, ale znamy się nie od dzisiaj i nie przyjmuję do wiadomości, że nie rozumiesz i mam Ci cokolwiek wyjaśniać. To, co piszesz, to oszczerstwa, trolling, spam i wobec tego otrzymujesz ostrzeżenie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N wrz 26, 2021 21:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Magna Polonia - duchowość chrześcijańska a antysemityzm
nolda napisał(a):
Chrześcijańska religia idzie w parze z nienawiścią do innych religii i nacji, ponieważ niestety większość chrześcijan ma w sobie wystarczająco dużo religii, by nienawidzić, ale niewystarczająco, by kochać. W imię religii, w imię moralności, w imię narodowości, chrześcijanie torturują, zabijają. Znajdują piękne etykiety dla tych bardzo patologicznych, szalonych rzeczy. Szaleństwa nazywają "narodowościami", insanity "moralnościami".

Nalepianie etykietek to akt umysłowego lenistwa, łatwo jest bowiem komuś przyczepić etykietkę. Trudne to i wymagające, by zobaczyć konkretną osobę w jej niepowtarzalności.
Widzimy ludzi i rzeczy nie takimi, jakimi są, ale takimi, jakimi my jesteśmy.


N wrz 26, 2021 22:40
Zobacz profil
Post Re: Magna Polonia - duchowość chrześcijańska a antysemityzm
PeterW napisał(a):
Widzę że bojownicy "do spraw antysemityzmu" nie potrafią zachować dyscypliny intelektualnej, z resztą czemu się dziwić. W obecnych czasach to przecież takie modne...
Alus
Jakakolwiek bądź książka nie jest anty (czy pro) semicka, tylko dlatego że została wydana i ma jakiś tam tytuł. To że ktoś walnie hasło o antysemickości w dyskusji, o dziełach, które nie przeczytał, a zna tylko tytuły, nie oznacza to że są antysemickie. Odnosiłem się do tytułów zacytowanych przez wątkotwórcę i tyle. Ja o wozie, Ty o powrozie. Co to znaczy "tego typu" książki? Żeby nie było - nie bronię Magna Polonii, pierwszy raz o niej słyszę, książek nie czytałem, protestuję przeciwko ocenianiu czegokolwiek tylko po tytule.

Taka uwaga na marginesie - krytyczny stosunek do czegoś, lub kogoś nie musi oznaczać czegoś złego. Analiza historyczna, socjologiczna czy jakakolwiek tam nie jest fałszywa tylko dlatego że np. jest krytyczna wobec takiego czy innego człowieka, ludzi, państwa czy narodu, albo wręcz idei i religii, jeśli jest uczciwie przeprowadzona. Staje się wtedy przyczynkiem do dyskusji, a nie wojny.

Wystarczyło posłuchać/poczytać teksty Michałkiewicza aby poznać jego i jemu podobnie myślących "miłość" do Żydów.
Bo ocena przez tegoż pana dramatu 12 latki wykorzystywanej przez chrystusowca, namacalnym dowodem "miłości" bliźniego.


Pn wrz 27, 2021 7:05

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: Magna Polonia - duchowość chrześcijańska a antysemityzm
Alus napisał(a):
Wystarczyło posłuchać/poczytać teksty Michałkiewicza aby poznać jego i jemu podobnie myślących "miłość" do Żydów.
Bo ocena przez tegoż pana dramatu 12 latki wykorzystywanej przez chrystusowca, namacalnym dowodem "miłości" bliźniego.


Znowu nieuprawnione uogólnienie. Po pierwsze na liście tytułów nie ma podanych autorów, po drugie nawet jeśliby te książki napisał Michałkiewicz, ponieważ ani Ty ani ja ich nie czytaliśmy, nie możemy tak z pały je oceniać, tylko dlatego że są wydawane przez wydawnictwo zbliżone do Narodowców.
Przedstawiasz bardzo uproszczony sposób myślenia - taki hasłowy i do tego z czasów minionych:
narodowiec to faszysta, nazista, hitlerowiec i rasista, komunista to ten walczący o wolność i pokój. Jeśli nawet komunista jest nieaktualny, to narodowiec i owszem.


Pn wrz 27, 2021 8:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Magna Polonia - duchowość chrześcijańska a antysemityzm
@george45
Uwagi do moderacji są w innym miejscu i jako "stary" user dobrze o tym wiesz. Celowo spamujesz. Post został przeniesiony do archiwum, a Ty otrzymujesz ostrzeżenie za spam.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn wrz 27, 2021 10:47
Zobacz profil
Post Re: Magna Polonia - duchowość chrześcijańska a antysemityzm
PeterW napisał(a):
Alus napisał(a):
Wystarczyło posłuchać/poczytać teksty Michałkiewicza aby poznać jego i jemu podobnie myślących "miłość" do Żydów.
Bo ocena przez tegoż pana dramatu 12 latki wykorzystywanej przez chrystusowca, namacalnym dowodem "miłości" bliźniego.


Znowu nieuprawnione uogólnienie. Po pierwsze na liście tytułów nie ma podanych autorów, po drugie nawet jeśliby te książki napisał Michałkiewicz, ponieważ ani Ty ani ja ich nie czytaliśmy, nie możemy tak z pały je oceniać, tylko dlatego że są wydawane przez wydawnictwo zbliżone do Narodowców.
Przedstawiasz bardzo uproszczony sposób myślenia - taki hasłowy i do tego z czasów minionych:
narodowiec to faszysta, nazista, hitlerowiec i rasista, komunista to ten walczący o wolność i pokój. Jeśli nawet komunista jest nieaktualny, to narodowiec i owszem.

Projektujesz dopisując komunistę, nawet nie wiedząc czy którąś z tych książek czytałam.
EOT.


Pn wrz 27, 2021 11:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: Magna Polonia - duchowość chrześcijańska a antysemityzm
bramin napisał(a):
Skąd wiesz, ze antysemityzm sprzedaje sie dobrze wśród wierzących katolików. masz jakieś statystyki?

Nie znam statystyk, ale widzę, że antysemickie książki promowane są na portalach skierowanych do katolików. Znajdź mi proszę podobne książki na przykład na portalach ateistów. Jeżeli wydawcy tych książek trafiają z przekazem do katolików to właśnie dlatego, że wśród nich mają gorliwych odbiorców tych pozycji.

bramin napisał(a):
Nie neguję zjawiska antysemityzmu ale nie wciskajmy krytyki Izraela, Zydow i żydów jako wyznawców religii do worka z antysemityzmem i nienawiścią bo to jest prymitywne uproszczenie.

Prymitywne to jest tłumaczenie, że to nie antysemityzm, tylko krytyka Żydów. Prymitywne i wstrętne.

bramin napisał(a):
Gdzie tu jest nienawiść? Krytykę nazywasz nienawiścią? Przeczytałeś choć jedna z tych książek?

Wstrętne i obrzydliwe pudrowanie zła.

bramin napisał(a):
atheist napisał(a):
Dlaczego chrześcijańska duchowość tak chętnie idzie w parze z nienawiścią do innych religii czy nacji?

Najpierw dowiedz sie i doucz co to jest chrześcijańska duchowość a potem udowodnij ze jest ona powiązana z nienawiścią do innych religii czy nacji.


Chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem. Ja uważam, że przesłanie chrześcijaństwa nie ma nic wspólnego z antysemityzmem. I stąd uważam, że duchowość chrześcijańska powinna być jak najdalej od wszelkich form antysemityzmu. Dlatego dziwię się i nie rozumiem jak osoby mieniące się chrześcijanami, a więc osoby, które - jak domniemam - powinny przeżywać swoją duchowość zgodnie z zasadami chrześcijaństwa, są główną grupą docelową wydawców takich książek. Nie rozumiem, jak autorami takich książek mogą być księża. Nie rozumiem, jak administrator katolickiego forum może bronić jawnie antysemickich pozycji twierdząc, że to tylko krytyka Żydów.
[/quote]


Pn wrz 27, 2021 11:56
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Magna Polonia - duchowość chrześcijańska a antysemityzm
atheist napisał(a):
Chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem. Ja uważam, że przesłanie chrześcijaństwa nie ma nic wspólnego z antysemityzmem. I stąd uważam, że duchowość chrześcijańska powinna być jak najdalej od wszelkich form antysemityzmu. Dlatego dziwię się i nie rozumiem jak osoby mieniące się chrześcijanami, a więc osoby, które - jak domniemam - powinny przeżywać swoją duchowość zgodnie z zasadami chrześcijaństwa, są główną grupą docelową wydawców takich książek. Nie rozumiem, jak autorami takich książek mogą być księża.

Jak zwykle manipulujesz. W pierwszym poście wyraźnie napisałeś o katolikach, a nie chrześcijanach. Dodatkowo nie sprawdziłeś z jakiej formacji są księża autorzy zaledwie kilku pozycji. Teraz mówisz o chrześcijanach, a chrześcijanie to większa grupa niż katolicy. Rakiem, rakiem, aby wyszło na Twoje. Dodatkowo duchowość chrześcijańska to nie poglądy kilku czy nawet kilkuset osób, a jest oparta na nauczaniu Kościoła, czy to UNK, czy Cerkwi Prawosławnej czy też protestantów (każdej denominacji, a nie pojedynczych członków). Skończ takie praktyki, bo to nie jest pierwszy raz (czepialstwo KK, a potem manipulacja).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn wrz 27, 2021 12:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 07, 2012 20:58
Posty: 575
Post Re: Magna Polonia - duchowość chrześcijańska a antysemityzm
.


Pn wrz 27, 2021 12:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: Magna Polonia - duchowość chrześcijańska a antysemityzm
Alus napisał(a):
Projektujesz dopisując komunistę, nawet nie wiedząc czy którąś z tych książek czytałam.
EOT.


Niech zgadnę.. Nie - nie czytałaś. Bo jakbyś przeczytała, to pokusiłabyś się o jakąś minirecenzę którejś z NICH - nie dowolnie jakiejś, uogólniając na ten omawiany zbiór. Przytaczasz różne argumenty, tyle że niespójne z konkretnymi zarzutami.

Nic nie projektuję. W czasach minionych komuniści to było samo dobro, w przeciwieństwie do narodowców, faszystów, nazistów itd, teraz się zmieniło, że komuniści to już też zło, a narodowcy to pozostali tymi złymi.. Proszę - czytaj uważnie i argumentuj uważniej.


Pn wrz 27, 2021 12:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Magna Polonia - duchowość chrześcijańska a antysemityzm
Atheist, są granice absurdu, Ty je przekroczyłeś. Nie przeczytałeś żadnej z tych książek a zarzucasz autorom antysemityzm.
Na forum nie zajmujemy się jasnowidzeniem, domysłami, tylko dyskutujemy opierając się na faktach.
Jak możesz komuś cos zarzucać nie wiedząc co on napisał?
Nie podałeś żadnego cytatu z podanych pozycji, nawet nie wysiliłeś się aby przynajmniej podać recenzję jednej z podanych książek.

Zarzucasz mi, ze wstrętnie i obrzydliwie pudruję zło.
Dostajesz ostrzeżenie za oszczerstwa.

_________________
ksiądz


Pn wrz 27, 2021 12:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL