Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 14:22



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Dzieciątko Jezus 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: Dzieciątko Jezus
logika napisał(a):
Daje do myślenia, co?
Daje... :?
Też mi się coś przypomniało. Dawno już temu, ale byłem z kimś, kto robił taką ankietę nt znajomości prawd biblijno-religijnych. Jedno z pytań mniej więcej tak brzmiało: Czy wierzy Pan/Pani, że Jezus Chrystus przyjdzie powtórnie?
Pewna pani tak odparła: Jak to przyjdzie?! Przecież umarł!
[i mówiąc to nie żartowała, bo była poważna i na inne pytania dała odpowiedzi takie, z których wynikało, że jest osobą w Boga wierzącą...]

Możecie mnie z forum wyrzucić, za to, co napiszę, ale to zrobię: Słaba jest w narodzie polskim edukacja w tematach związanych z wiarą chrześcijańską. Świadczy o tym nie tylko moja historia, ale też różne szersze badania, gdzie widać, że Polacy mają z tym problem, by się zorientować w tym, o co chodzi w chrześcijaństwie... dlaczego i po co w coś wierzą, albo nie wierzą...
No, nie ma się czym tu pochwalić, gdy tak całościowo się patrzy na to! Kto jest temu winien?... Ktoś wie, kto?...

Założyłem ten temat: https://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=1&t=43352
gdzie można się wzajemnie "przepytywać", aby wzrastać w świadomości tego, co jest w Biblii napisane... Jakie jest zainteresowanie tym tematem? Bliskie zera!... I to na forum, gdzie w moim odczuciu temat ten powinien należeć do czołówki wyświetlanych i komentowanych wątków... Czemu tak nie jest? Sam niech sobie każdy już odpowie...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Wt lut 14, 2023 13:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Dzieciątko Jezus
@Jerzy_67

Opowiem ci jeszcze jeden przypadek z życia wzięty.
Kiedy pewna starsza wierząca pani zle się wypowiadała o żydach .
Powiedziałem :,, co pani ma do żydów, przecież Jezus był Żydem,,
Odpowiedziała: ,, nieprawda, Jezus był Polakiem,,

Ręce opadają.


Wt lut 14, 2023 17:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: Dzieciątko Jezus
Jezus był Polakiem - to dlatego, że Jego Mama był góralką z Podhala (ponoć takie opinie i Niej się zdarzały)...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Wt lut 14, 2023 17:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Dzieciątko Jezus
Jerzy_67 napisał(a):
Możecie mnie z forum wyrzucić, za to, co napiszę, ale to zrobię: Słaba jest w narodzie polskim edukacja w tematach związanych z wiarą chrześcijańską. Świadczy o tym nie tylko moja historia, ale też różne szersze badania, gdzie widać, że Polacy mają z tym problem, by się zorientować w tym, o co chodzi w chrześcijaństwie... dlaczego i po co w coś wierzą, albo nie wierzą...
No, nie ma się czym tu pochwalić, gdy tak całościowo się patrzy na to! Kto jest temu winien?... Ktoś wie, kto?...
Założyłem ten temat: viewtopic.php?f=1&t=43352
gdzie można się wzajemnie "przepytywać", aby wzrastać w świadomości tego, co jest w Biblii napisane... Jakie jest zainteresowanie tym tematem? Bliskie zera!... I to na forum, gdzie w moim odczuciu temat ten powinien należeć do czołówki wyświetlanych i komentowanych wątków... Czemu tak nie jest? Sam niech sobie każdy już odpowie...

Ale czy trzeba duzo wiedziec? Czy naprawde dobre jest takie podejscie, aby miec odpowiedzi na wszystkie pytania?

Skad wiemy kim tu jestesmy?

"Będziecie stale słuchać, lecz nie zrozumiecie;
będziecie się przyglądać, lecz nie zobaczycie.
15 Gdyż tłuszczem obrosło serce tego ludu,
nic do nich nie dociera.
Oczy pozamykali, aby nie zobaczyć.
Uszy pozatykali, aby nie usłyszeć
i sercem nie zrozumieć,
nie przeżyć nawrócenia —
i nie dać się uzdrowić.

16 Lecz wasze oczy są szczęśliwe, bo widzą; wasze uszy — bo słyszą. 17 Zapewniam was: Wielu proroków oraz ludzi prawych pragnęło zobaczyć to, co wy widzicie, i nie zobaczyli; pragnęło usłyszeć to, co wy słyszycie — i nie usłyszeli.

A jesli w zwale slow utraci sie esencje?


Wt lut 14, 2023 18:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1941
Post Re: Dzieciątko Jezus
katon napisał(a):
Ale czy trzeba duzo wiedziec? Czy naprawde dobre jest takie podejscie, aby miec odpowiedzi na wszystkie pytania?
Na wszystkie pytania nikt z ludzi nie ma odpowiedzi. Jednak na pewne to raczej dobrze jest odpowiedź mieć w głowie... Np. nt narodowości Jezusa na ziemi (nie był Polakiem z Mamą Polką)... Fakcie Jego zmartwychwstania ("Jak to przyjdzie?! - przecież umarł" >> na własne uszy to słyszałem)... itp. itd.

katon napisał(a):
A jesli w zwale slow utraci sie esencje?
A to źle! Sedno/esencja są kluczowe... Dlatego wśród wielości tematów, trzeba te kluczowe wybierać, bo wszystkiego i tak nie da się ogarnąć...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Wt lut 14, 2023 23:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Dzieciątko Jezus
Zachodzi pytanie, czy Jezus odbiera chwałę od ludzi?
Oto słowa Jezusa z Jana 5:41

,,...Nie odbieram chwały od ludzi...,,

Skoro Jezus nie odbiera chwały od ludzi to wszelki modlitwy do niego nie mają sensu.


Śr lut 15, 2023 20:41
Zobacz profil
Post Re: Dzieciątko Jezus
Jerzy_67 napisał(a):
Na wszystkie pytania nikt z ludzi nie ma odpowiedzi. Jednak na pewne to raczej dobrze jest odpowiedź mieć w głowie... Np. nt narodowości Jezusa na ziemi […]

Jerzy_67 poproszę o udzielenie odpowiedzi, będącej w Twojej głowie, jakiej narodowości był Jezus na ziemi, z krótkim uzasadnieniem.
PS
@Logika, może również w sposób logiczny udowodni, że Jezus nie był Polakiem?


Śr lut 15, 2023 20:58

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Dzieciątko Jezus
nolda napisał(a):
@Logika, może również w sposób logiczny udowodni, że Jezus nie był Polakiem?


To znaczy , że według ciebie Jezus był Polakiem?


Śr lut 15, 2023 21:05
Zobacz profil
Post Re: Dzieciątko Jezus
To znaczy, że @Logika twierdzi, że Jezus nie był Polakiem, tym samym zgodnie z regulaminem forum proszę o dowód na swe twierdzenie.


Śr lut 15, 2023 21:19

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Dzieciątko Jezus
nolda napisał(a):
To znaczy, że @Logika twierdzi, że Jezus nie był Polakiem, tym samym zgodnie z regulaminem forum proszę o dowód na swe twierdzenie.


Wypowiedz Jezusa z Jana 4:21,22

,,...Odpowiedział jej Jezus: "Wierz Mi, niewiasto, że nadchodzi godzina, kiedy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie czcili Ojca.
Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, ponieważ zbawienie bierze początek od Żydów
....,,

Jezus był mesjaszem pochodzącym z Żydów.


Śr lut 15, 2023 21:34
Zobacz profil
Post Re: Dzieciątko Jezus
Proszę o dowód, na to że Jezus nie był Polakiem, a nie skąd zbawienie bierze początek.


Śr lut 15, 2023 21:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Dzieciątko Jezus
Jesteśmy w dziale duchowości a temat jest związany z kultem Dzieciatka Jezus.
Ostatnie posty to anegdotki i rozważania nie na temat.
Zamykam ten watek. Jak chcecie załóżcie nowy wątek a posty będące OT przeniosę do niego, jesli nie będzie reakcji będą one w koszu.

_________________
ksiądz


Śr lut 15, 2023 21:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL