Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 8:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Zaśnięcie w Panu 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 05, 2006 9:39
Posty: 163
Post 
Zdecydowanie przychylam się do tego co pisze Exar Kun. Czy my naprawdę musimy zastępować chrześcijaństwo, które jest Duchem, chrześcijaństwem, które jest nauką?

Osobiście będąc w Odnowie Chryzmatycznej wiele lat, nigdy nie przeżyłem spoczynku w Duchu Świętym, bo po prostu nie chciałem.

Ale wiem, ze wielu osobom ten dar jest potrzebny, bo często w tym momencie Pan przychodzi z łaską spotkania się człowiekiem - ktoś kto wiedział wszystko o Jezusie teoretycznie, nagle spotkał Osobę Zmartwychwstałego Pana.
Są oczywiście przypadki markowania spoczynku w Duchu Świętym, ale z moich doswiadczeń wynika, że we wspólnocie spoczynek rodzi raczej dobre niż złe owoce. Osoby szukające sensacji, chcace na siebie zwrócić uwagę, prędzej, czy później odejdą. Pozostaną ci, któzy mieli osobiste spotkanie z Żywym Jezusem i zostali napełnieni Duchem Świętym.

Pozdr
Dabar

_________________
[color=#8000FF][b]Zawsze gdy wygrywałem dyskusję, traciłem jedną duszę[/b][/color]


So maja 03, 2008 17:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 09, 2008 12:02
Posty: 99
Post 
Widziałam osobiście przyapdek zasniecia w panu. bylo to na moich rekolekcjach oazowych podczas modlitwy wstawienniczej.Jest to jeden z charyzmatów Ducha świętego podobnie jak dar modlitwy w językach.


Pn maja 12, 2008 13:11
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 24, 2010 21:45
Posty: 1
Post Re: Zaśnięcie w Panu
Doświadczyłem też spoczęcia w Panu. Zadziwiające jest dla mnie to, że nikt, kogo widziałem, ani ja sam nie zrobiłem sobie krzywdy, ani nie uderzając o ławkę, ani nie tłukąc ciała, czy łokci... Bóg na pewno nie chciałby, aby coś nam się stało. zaskakuje tez zbieżność opisów, że traci się władanie nad ciałem, ale nie traci się świadomości, słychać co dzieje się wokół, ale jakiś czas trwa w tym stanie.


So kwi 24, 2010 21:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 11, 2005 11:48
Posty: 821
Post Re: Zaśnięcie w Panu
Ta... charyzmat... Co ten "charyzmat" daje Kościołowi?

_________________
Dominik Jan Domin


Pn kwi 26, 2010 15:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Zaśnięcie w Panu
djdomin napisał(a):
Co ten "charyzmat" daje Kościołowi?
Wystarczy że daje coś tej jednej osobie (ona też należy do Kościoła!).
//por. dar języków i co o nim mówił św. Paweł

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pn kwi 26, 2010 16:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post Re: Zaśnięcie w Panu
djdomin napisał(a):
Ta... charyzmat... Co ten "charyzmat" daje Kościołowi?

Uzdrowienie duchowe jego członków. To mało?

Znam kilka osób które przeżyły "upadek w Duchu Świętym" i zawsze te osoby twierdziły że to doświadczenie było uzdrawiające dla nich, wychodzili radośniejsi, napełnieni nadzieją i zaufaniem do Boga. Moja koleżanka po "spoczynku" została uzdrowiona z zaburzeń odżywiania (anoreksja i bulimia).

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


Pn kwi 26, 2010 19:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 11, 2006 5:55
Posty: 35
Post Re: Zaśnięcie w Panu
"Uzdrowienie duchowe jego członków. To mało?"

Do tego akurat zaśnięcie nie jest potrzebne.

_________________
Obrazek


So maja 01, 2010 20:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Zaśnięcie w Panu
sanctificetur napisał(a):
Do tego akurat zaśnięcie nie jest potrzebne.
Nie jest potrzebne, ale pomóc może, tak jak np. objawienie prywatne.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


So maja 01, 2010 21:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post Re: Zaśnięcie w Panu
O, mnóstwo rzeczy nie jest potrzebne. Spoczynek w duchu, uzdrowienia, cuda eucharystyczne, modlitwa do świętych czy do Maryi, objawienia siostry Faustyny Kowalskiej czy objawienia w Fatimie, czytanie książek religijnych, rodzinna modlitwa i wiele innych rzeczy nie jest konieczne. Katolik ma obowiązek wierzyć tylko w naukę Kościoła opartą na Piśmie Świętym i Tradycji a całą resztę można wrzucić do kosza i podpalić.

Tylko nie jestem pewna czy to jest dobry sposób na postępowanie z łaskami których sam Pan udziela żeby było nam łatwiej zbliżać się do Niego.

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


So maja 01, 2010 21:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 11, 2006 5:55
Posty: 35
Post Re: Zaśnięcie w Panu
Akurat np. Objawienie Fatimskie zostało uroczyście zaaprobowane przez Kościół i negowanie jego prawdziwości jest grzechem nieposłuszeństwa (ale nie herezją). Natomiast Kościół nigdzie w ten sposób nie uznał, że spotykane w Odnowie upadki są jakąś łaską. Dlatego mogą napisać, że według mnie to mamienie szatańskie.

_________________
Obrazek


N maja 02, 2010 11:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 01, 2009 14:28
Posty: 1680
Post Re: Zaśnięcie w Panu
No patrz. Neokatechumenat też został oficjalnie zaaprobowany przez Kościół i negowanie jego prawowierności jest grzechem nieposłuszeństwa. Czyż nie?

Owszem, możesz sobie pisać co chcesz. Ale po poziomie twoich wypowiedzi, głównie na temat neokatechumenatu widzę że masz bardzo małe pojęcie na tematy, o których się wypowiadasz.

Po owocach się poznaje, a jeśli jest przypadek że żyd, po modlitwie nad nim przeżywa "spoczynek" i w jego czasie objawia Mu się Jezus a potem wstaje, wyznaje że Jezus jest Panem i prosi o chrzest to jaki to owoc? Diabelski? Jakoś też wątpię, żeby uzdrowienia doświadczane w czasie upadku w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy pod przewodnictwem księży były działaniem szatańskim.

Poza tym nie masz racji. Katolik nie ma obowiązku wierzyć w żadne objawienia poza Objawieniem w Biblii i Tradycję. Na całą resztę można kichać, choćby ta "reszta" była nie wiem jak uznana.

Inaczej jest ze sprawami organizacyjnymi, bo tutaj Kościół ma już prawo stanowić, zatwierdzać coś albo rozwiązywać i tu trzeba być mu posłusznym bo inaczej popada się w schizmę jak ulubieni przez ciebie lefebryści. Swoją drogą do tych to lefebrystów, gdy jeszcze nie byli ekskomunikowani Komisja Kardynałów napisała pismo w którym stało co następuje:
„niedopuszczalne jest (…) poddawanie zarządzeń papieskich swojemu prywatnemu osądowi oraz samodzielne decydowanie o tym, które decyzje przyjąć, a które odrzucić”

Odnieś to do siebie i do neokatechumenatu.

_________________
"Niech przeto ten, komu się zdaje, że stoi, baczy, aby nie upadł." (1 Kor 10, 12)


N maja 02, 2010 11:27
Zobacz profil
Post Re: Zaśnięcie w Panu
sanctificetur napisał(a):
Akurat np. Objawienie Fatimskie zostało uroczyście zaaprobowane przez Kościół i negowanie jego prawdziwości jest grzechem nieposłuszeństwa (ale nie herezją). Natomiast Kościół nigdzie w ten sposób nie uznał, że spotykane w Odnowie upadki są jakąś łaską. Dlatego mogą napisać, że według mnie to mamienie szatańskie.


A mozesz mnie oswiecic, gdzie jest o tym mowa, ze nieuznawanie jakiegokolwiek prywatnego objawienia jest grzechem? Prosze o oficjalne dokumenty koscielne a nie prywatne opinie.


N maja 02, 2010 11:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 11, 2006 5:55
Posty: 35
Post Re: Zaśnięcie w Panu
"No patrz. Neokatechumenat też został oficjalnie zaaprobowany przez Kościół i negowanie jego prawowierności jest grzechem nieposłuszeństwa. Czyż nie?"

Nie. Neokatechumenat nie jest doktryną a organizacją, w której wiele rzeczy jest niezgodne z nauczaniem Kościoła. Nie negują statutu, a tego co wypisaływał Kiko w Konwiwencjach i Orientamenti. Te materiały nadal krążą po DN mimo, że ówczesny kard. Ratzinger nakazał ich uaktualnienie w ramach nauki Kościoła.

"nieuznawanie jakiegokolwiek prywatnego objawienia jest grzechem"
Nie jakiegokolwiek, a uznanego w sposób uroczysty przez Kościół. I nie na poziomie doktryny, a na poziomie posłuszeństwa.

_________________
Obrazek


N maja 02, 2010 12:27
Zobacz profil
Post Re: Zaśnięcie w Panu
sanctificetur napisał(a):
"nieuznawanie jakiegokolwiek prywatnego objawienia jest grzechem"
Nie jakiegokolwiek, a uznanego w sposób uroczysty przez Kościół. I nie na poziomie doktryny, a na poziomie posłuszeństwa.


A kto tak powiedzial? A moze nawet napisal oficjalnie? Dokumenty poprosze.

Bo ja moge wyglosic prywatna opinie, ze niesluchanie ksiedza proboszcza jest grzechem nieposluszenstwa, bo on przecie ma za soba autorytet Kosciola.

Jezeli nie mozesz znalezc nic "pisemnego", to ja juz cos znalazlam. I nie wynika z tego, ze ktokolwiek musi przyjmowac jakiekolwiek objawienia prywatne pod grozba grzechu.
Cytuj:
W historii zdarzały się tak zwane objawienia prywatne; niektóre z nich zostały uznane przez autorytet Kościoła. Nie należą one jednak do depozytu wiary. Ich rolą nie jest "ulepszanie" czy "uzupełnianie" ostatecznego Objawienia Chrystusa, lecz pomoc w pełniejszym przeżywaniu go w jakiejś epoce historycznej. Zmysł wiary wiernych, kierowany przez Urząd Nauczycielski Kościoła, umie rozróżniać i przyjmować to, co w tych objawieniach stanowi autentyczne wezwanie Chrystusa lub świętych skierowane do Kościoła.
Wiara chrześcijańska nie może przyjąć "objawień" zmierzających do przekroczenia czy poprawienia Objawienia, którego Chrystus jest wypełnieniem. Chodzi w tym wypadku o pewne religie niechrześcijańskie, a także o pewne ostatnio powstałe sekty, które opierają się na takich "objawieniach".
KKK 67


N maja 02, 2010 12:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 11, 2006 5:55
Posty: 35
Post Re: Zaśnięcie w Panu
Cytuj:
Nauczycielski Kościoła, umie rozróżniać i przyjmować to, co w tych objawieniach stanowi autentyczne wezwanie Chrystusa lub świętych skierowane do Kościoła.

Czytaj. :mrgreen:

_________________
Obrazek


N maja 02, 2010 14:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL