Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 14:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Grzech 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn kwi 05, 2004 5:23
Posty: 1
Post Grzech
Czy wypicie kilku łyków piwa w przeciągu dwóch godzin to grzech? Picie alkocholu podpada pod przykazanie "nie zabijaj" bo szkodzi zdrowiu, ale te kilka łyków nic mi niezaszkodzi. Czy mimo wszystko jest to grzech?


Pn kwi 05, 2004 7:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
To zależy ile masz lat

przy I Komunii, a potem przy bierzmowaniu składa się przyrzeczenie abstynencji do 18 roku życia

tak więc te kilka łyków może nie tyle szkodzi zdrowiu co jest złamaniem obietnicy danej Panu Bogu - i w tym sensie jest grzechem

Pozdrawiam


Pn kwi 05, 2004 9:29
Zobacz profil
Post 
picie alkoholu nie "podchodzi" pod "nie zabijaj", bo nie niszczy zdrowia

wrecz przeciwnie, dziala pozytywnie na uklad krwionosny

_naduzywanie_ alkoholu owszem

ale naduzywanie czegokolwiek niszczy zdrowie, mozna przedawkowac wode


Wt kwi 06, 2004 21:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 11, 2004 22:48
Posty: 25
Post 
nadużywanie też może podchodzić pod nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu !!

_________________
Wszystko moge w Tym Który mnie umacnia
Jezus umacnia mnie :)
dzieki Mu za to !!
Pozdrowka dla wszystkich :)


Pt kwi 23, 2004 21:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 23, 2003 15:46
Posty: 358
Post 
saxon napisał(a):

przy I Komunii, a potem przy bierzmowaniu składa się przyrzeczenie abstynencji do 18 roku życia

tak więc kilka łyków może nie tyle szkodzi zdrowiu co jest złamaniem obietnicy danej Panu Bogu - i w tym sensie jest grzechem



podoba mi się ta krótka i mądra odpowiedź saxonie
:-D

pozdrawiam
awe

_________________
.. „Szatan w ciemnościach łowi. Jest to nocne zwierzę.
Kryj się przed nim w światło, tam cię nie dostrzeże.” A. Mickiewicz


Pt kwi 23, 2004 22:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 30, 2004 16:24
Posty: 3075
Post 
picie alkoholu nie jest grzechem jeśli jest to nie niszczy człowieka. jak piszesz, kilka łyków... jednak to u dorosłego i odpowiedzialnego człowieka. U alkoholika te kilka łyków może być dawka śmiertelną, ale... to jest sprawa indywidualna....

_________________
Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie...
Obrazek
Obrazek


Wt sie 24, 2004 12:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 20:30
Posty: 469
Post 
Saxon napisał:
Cytuj:
"To zależy ile masz lat

przy I Komunii, a potem przy bierzmowaniu składa się przyrzeczenie abstynencji do 18 roku życia

tak więc te kilka łyków może nie tyle szkodzi zdrowiu co jest złamaniem obietnicy danej Panu Bogu - i w tym sensie jest grzechem "



tak, to jest własciwa odpowiedź, można natomiast dodać że samo picie alkoholu nie jest grzechem, tylko własnie jego nadużywanie, o tym można także poczytać w księdze Mądrości Syracha, który pisze że alkohol jest dla ludzi ale trzeba znać w tym umiar.

pozdrawiam

_________________
Obrazek
Tomasz32 -->ADONAJ ELOHENU
ADONAJ EHAD


Wt sie 09, 2005 17:15
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pt mar 25, 2005 15:52
Posty: 586
Post 
Picie alkoholu nie jest grzechem. A nadużywanie wszystkiego jest grzechem jeżeli prowadzi do jakiejś szkody, od telewizji, poprzez alkohol, po czekoladę.

Pozdrawiam,
1KOR13


Wt sie 09, 2005 19:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 22, 2005 14:17
Posty: 476
Post 
Czekolada jest pycha :D
Nie pozwalam mowic ze jedzenie czekolady to obzarstwo :D :D
Niech zyje czekolada czarna ,biała i wszelka inna :jem1: :-D


Wt sie 09, 2005 20:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lip 20, 2005 20:30
Posty: 469
Post 
tak, czekolada jest pycha, a zęby cię nie bolą od jej jedzenia czy też picia lub nie mdli cię jak dużo jej zjesz?, ale jeśli objadasz się czekoladą nie wiadomo ile to raczej nalezy to zaliczyć do obżarstwa, jak by nie patrzeć, nadużywanie jedzenia to obżarstwo, nie znaczy to że czekolada jest zła, jest bardzo dobra, jedzona z umiarem.

pozdrawiam cię czekoladowy człowieku i życze smacznego

_________________
Obrazek
Tomasz32 -->ADONAJ ELOHENU
ADONAJ EHAD


Wt sie 09, 2005 21:00
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 9:43
Posty: 11
Post 
Wszystko w nadmiarze jest grzechem...ja nie pije piwa wcale ale mimo to powiem ze jestem czlowiekiem grzesznym....


Śr sie 24, 2005 16:29
Zobacz profil YIM
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 30, 2004 13:22
Posty: 1845
Post 
Kalinka, to nie spowiedź, ale powiedz w takim razie, co pijesz, że grzeszysz?
Jeśli zaś o mnie chodzi, to uważam, iż picie piwa nie prowadzi do zabijania siebie, nie!
Ale, jak saxon powiedział, zależy w jakim wieku jesteśmy, ile tego "wyskokowego" pijemy, czy po takim wypiciu mamy świadomość samegorzeczywistnienia?
Kalinka, modlimy się za ciebie, ty swoją drogą też się módl, Pan Bóg cię poprowadzi, ON zna dobrą drogę, chociaż ty nie widzisz JEGO drogowskazów.

_________________
Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego, jak siebie samego daleko więcej znaczy niż wszystkie całopalenia i ofiary. Mk12,33


Śr sie 24, 2005 17:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 9:43
Posty: 11
Post 
Nie chodzi o to co pije ale kazdy z nas jest czlowiekiem grzsznym...czy ty siebie uwazasz ze jestes bez grzechu??? Toz TY ANIOŁ nie czlowiek....za czasów Jezusa nie było takich aniolow-bo kiedy kazal cisnąc kamieniem temu kto jest bez grzechu nie został nikt...szkoda ze ciebie tam nie było mogłbys cisnac jak jedyny tym kamieniem. :-D


Śr sie 24, 2005 18:09
Zobacz profil YIM
Post 
Odpowiem Ci pokrotce tak (a raczej nie bedzie to po krotce):

ja przyzeczen nie skladalem
i jestem niewierzacy
pierwszy raz spilem sie... jak mialm 14 lat, moze nawet mniej

Od tego czasu podpijalem sobie troche, a czemu nie?

Skonczylo sie to tak, ze w 4 klasie ogolniaka potrafilem pic w szkole z kumplem. Generalnie wiekszosc czasu bylem na rauszu.
Potem na imprezach mialem wielki problem - ja zawsze konczylem z morda w salatce. Po prostu po wypiciu 2-3 piw "pompka zasyslala" i pilem juz do konca.

Tak wiec, te przyzeczenia maja sens. Zakaz sprzedazy alkoholu do 18 roku zycia tez ma sens, chociaz 18 to tez w wielu przypadkach za niska granica.

Zanim siegniesz po alkohol - pomysl. Bo ja tez na poczatku pilem max 1 piwo. Potem przyszly tanie wina, spirytus... pomysl, po prostu pomysl.

Bo alkohol moze byc fajny, ale tak naprawde zawsze pijac go, zblizasz sie do stromej sciezki.


Crosis


Śr sie 24, 2005 18:44

Dołączył(a): Śr sie 17, 2005 20:23
Posty: 321
Post 
Tak jak Crosis miałem pierwsze kontakty z alkoholem bardzo wcześnie i miało to złe skutki.

Alkohol nie jest zły sam w sobie, ale jeśli ktoś jest bardzo młody, albo nadużywa alkoholu (upija się), albo jest od alkoholu uzależniony to powinien zrozumieć, że alkohol nie jest dla niego, ze nie powinien pić wcale. W tych przypadkach alkohol jest grzechem.
Myślę,że częstowanie i namawianie na picie alkoholu takich osób też jest grzechem, ale ludzie tu łatwo sie usprawiedliwiają mówiąc, że do gardła alkoholu nie wlewali.

Ilość wypijanego alkoholu też nie jest myślę najważniejsza, ale fakt w jakim celu sięga się po alhohol. Jeśli np. żeby "odreagować", uwolnić się od problemów, zabić nudę to już to jest złe.

Niestety największym problemem z alkoholem (czy innymi używkami jak np papierosy) jest to, że osoba która ma problem na ogół tego nie dostrzega. Zauważenie przez nią problemu jest często początkiem zdrowienia. I tu myślę rola napomnienia braterskiego. Brak takiego napomnienia też może być grzechem.

Ja od początku 1999 roku nie piję alkoholu wcale. Z bożą pomocą wyciągnąłem wniosek, że alkohol nie jest dla mnie.

Ze zła można też wyprowadzić dobro.
Od jakiegoś czasu jestem w Krucjacie Wyzwolenia Człowieka. Ofiarowałem Bogu w intencji naszego społeczeństwa całkowita abstynencję od alkoholu. Dziękuję Bogu, że uzdolnił mnie do takiej decyzji.
W KWC w większości są osoby które same problemu z alkoholem nie miały. Za nie szczególnie chciałbym w tym miejscu Bogu podziękować.
"Dziękujkemy Ci za tych, którzy nie myślą wyłącznie o sobie."

_________________
Jezu, ufam Tobie


Cz sie 25, 2005 9:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL