Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 14:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Zabijanie niemowląt najlepszą drogą do zbawienia ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn maja 08, 2006 10:49
Posty: 453
Post 
Hehe, i bardzo slusznie :)


Wt maja 16, 2006 22:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post 
cichy napisał(a):
Tak, oczywiscie, sposób wychowania, sytuacje życiowe czy przynależnośc do danej grupy społecznej mają wielki wpływ kształtowanie się osobowości danego człowieka

Posiadanie ukształtowanej osobowości, opanowanie, zrównoważenie, dojrzałość emocjonalna, psychiczna, silny charakter mają duży wpływ na to że człowiek potrafi poskramiać swoją skłonność do zła i mniejsze ryzyko że popełni grzech. Także sposób wychowania, przynależność do danej grupy społecznej mają decydujący wpływ na to czy grzech zostanie popełniony
olfik napisał(a):
Ale co z ludzmi, ktorzy poznaja Dobra Nowine i uznaja ja za bajki podobnie jak wszystkie inne tego typu legendy? Maja trafic do piekla za brak naiwnosci? Tym bardziej, ze nic w niej nie ma takiego przekonujacego.

Tutaj mamy kolejny dowód na to że ludzie działają w nieświadomości będąc przygniecieni przez życie, sprawy tego świata że nie mogą w pełni poznać prawdy.
olfik napisał(a):
Zgodnie z doktryna KK bardzo latwo dostac sie do piekla, wiec trzeba uznac ze posyla Zreszta tak twierdzi pustelnik Ewentualnie mozesz zwalic na Boga chrzescijanskiego ze posyla, bez roznicy bo to ze soba powiazane. .

Trzeba zaufać Jezusowi Miłosiernemu i przylgnąć do Niego. Choćby sumienie było obciążone grzechami ciężkimi gdy z głęboką ufnością sercem skruszonym odda się to Jezusowi On przebaczy grzech. Także nad osobami umierającymi należy modlić się np Koronką do Miłosierdzia prosząc o łaskę Miłosierdzia a Bóg z pewnością jej udzieli gdy osoba pragnie ją przyjąć gdyż taka była obietnica Boga. Z ufnością należy powierzać sie Miłosierdziu Bożemu wtedy nie będzie lęku ze trafi się do piekła.


Śr maja 17, 2006 5:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 09, 2006 6:36
Posty: 93
Post 
-olfik- napisał(a):
Ale co z ludzmi, ktorzy poznaja Dobra Nowine i uznaja ja za bajki podobnie jak wszystkie inne tego typu legendy? Maja trafic do piekla za brak naiwnosci? Tym bardziej, ze nic w niej nie ma takiego przekonujacego.

Po pierwsze, większość odrzucających wiarę podkreśla, że ma prawo wyboru. Po drugie, skoro jest nieprzekonująca, to dlaczego wierzą w piekło?

_________________
Memento mori...


Śr maja 17, 2006 6:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 08, 2006 10:49
Posty: 453
Post 
akacja napisał(a):
olfik napisał(a):
Ale co z ludzmi, ktorzy poznaja Dobra Nowine i uznaja ja za bajki podobnie jak wszystkie inne tego typu legendy? Maja trafic do piekla za brak naiwnosci? Tym bardziej, ze nic w niej nie ma takiego przekonujacego.

Tutaj mamy kolejny dowód na to że ludzie działają w nieświadomości będąc przygniecieni przez życie, sprawy tego świata że nie mogą w pełni poznać prawdy.

Ale ci ludzie wcale nie sa przygnieceni, po prostu mysla samodzielnie bez narzuconych z gory ograniczen. Wtedy ciezko dojsc, ze jakas religia jest jedyniesluszna, wiec najsensowniejszym wyjsciem wydaje sie brak wyboru.

pusţelnik napisał(a):
Po pierwsze, większość odrzucających wiarę podkreśla, że ma prawo wyboru. Po drugie, skoro jest nieprzekonująca, to dlaczego wierzą w piekło?

1. Z ich punktu widzenia ich wolna wola to: jestem wolny i nie bede wierzyl w bzdury. Swiadomie wybieraja brak naiwnosci, nie brak Boga. Nie mozna swiadomie wybrac czy w cos wierzymy czy nie, aby swiadomie wybrac trzeba juz wierzyc. Jesli Bog chce aby dokonac swiadomego wyboru, to musi najpierw ten wybor wyraznie pokazac.
2. To wystarczy nie wierzyc w pieklo i juz sie tam nie pojdzie?


Śr maja 17, 2006 10:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 09, 2006 6:36
Posty: 93
Post 
-olfik- napisał(a):
1. Z ich punktu widzenia ich wolna wola to: jestem wolny i nie bede wierzyl w bzdury. Swiadomie wybieraja brak naiwnosci, nie brak Boga. Nie mozna swiadomie wybrac czy w cos wierzymy czy nie, aby swiadomie wybrac trzeba juz wierzyc. Jesli Bog chce aby dokonac swiadomego wyboru, to musi najpierw ten wybor wyraznie pokazac.

Ciekawy punkt widzenia. Czyli można wierzyć w Boga, jednocześnie odrzucając Objawienie? Powiało New Age. Nie każdy jednak jest Św. Pawłem, żeby Bóg dawał mu wybór niczym uderzeniem maczugą...

-olfik- napisał(a):
2. To wystarczy nie wierzyc w pieklo i juz sie tam nie pojdzie?

Wiedza o piekle też została objawiona, więc w którym momencie się zaczyna, a w którym kończy wiara?

_________________
Memento mori...


Cz maja 18, 2006 13:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 08, 2006 10:49
Posty: 453
Post 
pusţelnik napisał(a):
Ciekawy punkt widzenia. Czyli można wierzyć w Boga, jednocześnie odrzucając Objawienie?

No a nie mozna? Przeciez koncepcji jedynieslusznych Bogow jest kilka, kto zagwarantuje, ze w slusznego sie wierzy?

pusţelnik napisał(a):
Wiedza o piekle też została objawiona, więc w którym momencie się zaczyna, a w którym kończy wiara?

Widocznie nie dosc dobrze zostala objawiona, skoro malo kogo przekonuje. Nie wiem gdzie sie konczy a gdzie zaczyna wiara, ale interesuje mnie czemu sam akt wiary jest uwazany za cnote. Np. ja bym wolal, aby ktos sam sie przekonal o tym, ze jestem mily, niz zeby uwierzyl komus na slowo.


Cz maja 18, 2006 14:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post 
olfik napisał(a):
Jesli Bog chce aby dokonac swiadomego wyboru, to musi najpierw ten wybor wyraznie pokazac.


Jeśli ktoś będzie szczerym sercem pragnął znaleść prawdę i będzie szukał Boga to Go znajdzie i wtedy przylgnie do Niego całym sercem i umysłem. Dopuszczalne jest tutaj a nawet wskazane poszukiwania w wierze, zadawanie pytań i szukanie na nie odpowiedzi, wyjaśnianie niejasności i wątpliwości np z jakąś kompetentną osobą. Jeśli rozum zacznie zaprzeczać wierze należy pogłębiać swoją wiedzę na tematy wiary np przez czytanie Katechizmu Kościoła Katolickiego. Prawda o Bogu została wystarczającą objawiona, zawarta jest w Piśmie Świętym i obecna w Kościele np w nauczaniu Papieża. Tylko w człowieku musi zrodzić się pragnienie by tą prawdę odkryć, człowiek musi szukać i ją poznawać, a wtedy gdy ją rozpozna może do niej przylgnąć całym sercem i umysłem.


Cz maja 18, 2006 21:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 08, 2006 10:49
Posty: 453
Post 
akacja napisał(a):
Tylko w człowieku musi zrodzić się pragnienie by tą prawdę odkryć, człowiek musi szukać i ją poznawać, a wtedy gdy ją rozpozna może do niej przylgnąć całym sercem i umysłem.

No ja calym sercem pragne prawdy, jestem inzynierem wiec za klamstwami nie przepadam bo za ich pomoca trudno cokolwiek zrobic. Nawet nie wiesz ile serca wkladam w poznawanie prawdy, jestem z natury bardzo ciekawski i lubie duzo wiedziec, byle to mialo przyslowiowe 'rece i nogi' :)

Niestety za moje umilowanie prawdy laduje zawsze w piekle, bo sam sobie na nastepujace pytanie odpowiedziec nie moge (mam nadzieje, ze pomozesz):
Jak dojsc, ktore religijne ksiazki to cos wiecej niz zbior legend?
Aby dokonac swiadomego wyboru Boga trzeba na to pytanie odpowiedziec, inaczej wybor to loteria bo o Bogu nic nie wiemy.


Pt maja 19, 2006 16:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post 
Skoro jesteś żądny wiedzy, ciekawski to zacznij czytać książki religijne z zakresu teologii poznając ich treść coraz więcej dowiadując się o Bogu i wierze. Szukaj tego w Kościele Katolickim. Zacznij czytać Katechizm Kościoła Katolickiego, jest on tutaj a także może od artykułów zawartych na portalu wiara.pl. Z początku natkniesz na sceptyzm, czy to legendy, czy to prawda, także na niezrozumienie, możesz próbować wyjaśniać pojawiające się pytania, ale z dziedzinie wiary pozostanie zawsze jakaś tajemnica której nie zgłębimy rozumem.
Także bardzo istotne jest doświadczenie żywej więzi i obecności Boga, czyli zacznij się modlić, rozmawiać z Bogiem, nie obawiaj się Go, jest On dobrym kochającym Ojcem, możesz Mu nawet powiedzieć o swych wątpliwościach, czy On rzeczywiście istnieje czy jest, by dał się Tobie poznać, tak szczerze rozmawiaj z Nim jak z Przyjacielem także o tym co spotyka cię w życiu. Dobrze modlić się Słowem Bożym, czyli Pismem Świętym, zacząć od Nowego Testamentu jako pełni Objawienia w Jezusie Chrystusie (Stary Testament zostaw na póżniej bo to Stare Przymierze przed przyjściem Jezusa i jest ono często niezrozumiałe), od Ewangelii, także modląc się można czytać Psalmy. Gdy natkniesz na niezrozumiały tekst rozmawiaj z Bogiem o nim. Tak będziesz coraz więcej dowiadywał się o Bogu, by w końcu dokonać świadomego wyboru.
Bóg nie wrzuca to piekła, za zadawanie tego pytania, czy książki religijne to legenda. Piekło jest rzeczywistością gdy człowiek w sposób wolny do końca odrzuci Boga. Ale jest ono rzeczywistością niechcianą przez Boga, choć dopuszczoną, bo Bóg pragnie by ludzie doszli do poznania prawdy i wychodzi człowiekowi naprzeciw. Obecność Boga w tym świecie jest jakby ukryta, za mgłą, ale gdy człowiek zacznie szukać Boga to go znajdzie. Bo to Bóg szuka człowieka, szuka Go jak zaginionej owieczki, pragnie nawiązać z Nim kontakt, i w niebie ogromna jest radość z każdego nawracającego się grzesznika, z ogromną radością przytula do Swego serca zagubionego człowieka który do Niego chce wrócić i chce Go odnaleść. Jeśli człowiek zacznie szukać Boga tak jak powiedziałam w modlitwie, czytaniu Pisma Świętego, książkach religijnych Bog pomoże mu siebie odnaleść choć nie będzie to od razu, lecz dokona się powoli.
Niech się radują i weselą w Tobie,wszyscy, którzy Ciebie szukają. Ps 40,17


So maja 20, 2006 10:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 08, 2006 10:49
Posty: 453
Post 
akacja napisał(a):
Skoro jesteś żądny wiedzy, ciekawski to zacznij czytać książki religijne z zakresu teologii poznając ich treść coraz więcej dowiadując się o Bogu i wierze. Zacznij czytać Katechizm Kościoła Katolickiego[...]

No probowalem to przeczytac, ale sa problemy:
-same stwierdzenia, niczego nie wyjasnia a to wyklucza traktowanie tego jako powaznego zrodla poznania czegokolwiek poza jakimis sztucznymi tworami
-traktowac tego jako pozycje beletrystyczna tez sie nie da, bo nudne

akacja napisał(a):
Także bardzo istotne jest doświadczenie żywej więzi i obecności Boga, czyli zacznij się modlić, rozmawiać z Bogiem

Niestety na normalne zapytanie nic nie odpowiada, przynajmniej mi. Pytanie wprost wydaje sie najlepsza metoda w porozumiewaniu sie z kims kogo uwazam za powaznego, a nawet jakby nie byla to moglby mnie poprawic i powiedziec, ze trzeba inaczej. Ja przynajmniej bym tak zrobil jakbym chcial z kims pogadac.

akacja napisał(a):
Jeśli człowiek zacznie szukać Boga tak jak powiedziałam w modlitwie, czytaniu Pisma Świętego, książkach religijnych Bog pomoże mu siebie odnaleść choć nie będzie to od razu, lecz dokona się powoli.
Niech się radują i weselą w Tobie,wszyscy, którzy Ciebie szukają. Ps 40,17

Hmm, to jest bardzo podejrzane, jest identyczne w dzialaniu do zwyklej propagandy. Takie metody nie daja absolutnie zadnej gwarancji, ze tresci wpojone sa cos warte. Rownie dobrze czytajac w kolko tresci faszystowskie moge w koncu stac sie faszysta, a to raczej nikomu by nie posluzylo. Troche mi sie nie chce wiezyc, ze Bog musi stosowac metody propagandowe aby ktokolwiek go sluchal :( Nie moze jakos sensowniej sie zaprezentowac?

Zawsze bylem zwolennikiem tego, aby niczego nie wpajac sobie na sile a tylko analizowac pod wzgledem spojnosci i szeroko rozumianej sensownosci. Dzieki takiemu podejsciu nikt nigdy mi nie wmowi, ze np. Zydzi to podludzie, co przy stosowaniu metody jaka proponujesz (czytaj puki sie nie przekonasz) byloby calkiem mozliwe. Wiec metode sceptycznego podchodzenia do poznawanych tresci stosuje konsekwentnie i nie widze na razie powodow aby z niej rezygnowac. Oczywiscie jesli Ty znasz jakies to chetnie przedyskutuje, jak pisalem lubie poznawac nowe rzeczy.

O ile wiem tytulowej watpliwosci tego watku nikt nie wyjasnil, wiec wciaz kwestia wartosci tresci ktore chesz abym sobie wpoil na sile pozostaje otwarta.


So maja 20, 2006 13:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post 
Tak jak uczyłeś się swojego fachu, zdobywałeś wiedzę która potrzebna ci jest w pracy oraz zdobywa się wiedzę o otaczającym nas świecie tak samo należy poznawać i pogłębiać swoją wiedzę o Bogu i wierze by dojść do świadomego wyboru Boga. Tak jak czytać można książki historyczne, przygodowe tak podobną pasją może stać się czytanie książek religijnych, poznawanie i odkrywanie czegoś nowego.
Tak jak w tym kontrowersyjnym temacie ja szukałam wyjaśnienia swoich wątpliwości i niejasności tak Ty również możesz w poszukiwaniach w wierze stosować metody sceptyczności, szukania spójności i sensowności. Jest ryzyko że może dojść do zaprzeczenia prawd wiary, ale można tak czynić szukając prawdy, by odkrywać i poznawać coś nowego. Jeszcze raz powiem, że za Twój charakter że chcesz szukać sensowności i podchodzisz sceptycznie Bóg nie chce karać Ciebie piekłem. Ale wykorzystując swój charakter jak najbardziej możesz szukać Boga a On pomoże Ci Siebie znaleść.
Jak powiedziałam z Bogiem kontakt nawiązujemy przez modlitwę szczególnie czytanie Pisma Świętego, rozmowie z Nim nawet gdy początkowo nie czujemy Jego obecności, ale ciągle trzeba starać się wejść z Nim w kontakt. Tak jak napisałam gdzie Bóg się objawił i możemy znaleśc prawdę o Nim samym.
Ale Boga można także odnaleść w wydarzeniach życia, gdy spotyka nas coś dobrego, mamy kochającą rodzinę, dobrych przyjaciół, wyjeżdzamy na wycieczkę w góry i w pięknie przyrody zauważamy Boga czy nawet w cierpieniu gdy ktoś zaczyna wołać o ratunek do Boga, także w zdobywaniu i poszerzaniu swej wiedzy o świecie, rozwijaniu zainteresowań i pasji można odnaleść Boga.


So maja 20, 2006 19:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 08, 2006 10:49
Posty: 453
Post 
Skoro znalazlas sensowne wyjasnienie to moze sie podzielisz, nie ma sensu abym wywazal otwarte drzwi :) Tym bardziej, ze w kolejce czekaja kolejne zagadnienia np. to nieszczesne traktowanie gejow jak zboczencow, to tez trzeba jakos z sensem wyjasnic. A jesli sie nie da to przynajmniej bedzie mozna z czystym sercem odrzucic wierzenia oparte na Bibli jako nieprawdziwe a zajac sie innymi swietymi ksiegami np. Koranem.

Cytuj:
Jak powiedziałam z Bogiem kontakt nawiązujemy przez modlitwę szczególnie czytanie Pisma Świętego, rozmowie z Nim nawet gdy początkowo nie czujemy Jego obecności, ale ciągle trzeba starać się wejść z Nim w kontakt.

Oj, skoro sam stwarza takie problemy komunikacyjne to raczej powinno sie zaczac watpic w ta szczera chec zbawienia.


So maja 20, 2006 20:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post 
Nie napisałam tego dlatego byś odrzucił wiare ale chodziło mi o to byś staral się rozumowo poznawać i zgłębiać prawdę zawartą w Biblii dopuszczając te metody sceptyzmu i w ten sposób szukał prawdy o Bogu. Wtedy będziesz mógł mieć czyste sumienie.

Co do gejów - uważa się tak dlatego, bo głównym celem seksu jest przekazanie życia nowym istotom ludzkim a w przypadku homoseksualistów jest to niemożliwe.


So maja 20, 2006 20:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 08, 2006 10:49
Posty: 453
Post 
Rozumiem, ze teza z tym zabijaniem niemowlat z tego watku okazala sie sluszna, skoro zignorowalas moja prosbe?

akacja napisał(a):
Nie napisałam tego dlatego byś odrzucił wiare ale chodziło mi o to byś staral się rozumowo poznawać i zgłębiać prawdę zawartą w Biblii dopuszczając te metody sceptyzmu i w ten sposób szukał prawdy o Bogu. Wtedy będziesz mógł mieć czyste sumienie.

Zaraz, a to jest tylko jedna wiara? Ja myslalem ze jest tego duzo, nawet w obrebie Chrzescijanstwa jest sporo odmian, a Chrzescijanstwo to jedno z wielu wierzen.

A do tego czy w Bibli jest prawda trzeba najpierw dojsc, nie mozna tego z gory przyjac bo to niezgodne ze sceptycyzmem. A do tego nie ma sensu studiowanie bo i tak nie wiadomo co trzeba doslownie a co w przenosni interpretowac, lepiej sprawdzac, czy to co mowia zawodowcy ma sens (ktos kiedys nawet kazal poznawac po owocach).

akacja napisał(a):
Co do gejów - uważa się tak dlatego, bo głównym celem seksu jest przekazanie życia nowym istotom ludzkim a w przypadku homoseksualistów jest to niemożliwe.

Ale po co maja sie zmuszac, skoro chetnych do przekazywania zycia jest az nadto wsrod hetero, a i sami zainteresowani wcale nie narzekaja na swoja orientacje?


So maja 20, 2006 21:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 15:17
Posty: 1998
Post 
Odnosnie Twojej prośby czy chodziło ci o ten post:
olfik napisał(a):
O ile wiem tytulowej watpliwosci tego watku nikt nie wyjasnil, wiec wciaz kwestia wartosci tresci ktore chesz abym sobie wpoil na sile pozostaje otwarta.

Co do tematyki tego wątku, to rzeczywiście nie zostało to wyjaśnione. Z jednej strony wiadomo że dusza małego dziecka jest czysta, bez winy i idzie prosto do nieba a z drugiej strony wiadomo że nie wolno nam zabić żadnego człowieka. Jak dla mnie argumentacja osób przeciwnych temu mnie nie przekonywuje. Sens życia na ziemi wyjaśniłam sobie tym, że mamy dokonać tutaj wyboru czy chcemy żyć z Bogiem na wieczność, wypełnić życie dobrymi uczynkami by dojrzeć do tego że w wieczności będziemy blisko Boga i taka jest droga do zbawienia.
Nie usiłuję ci niczego wpoić na siłę, to Ty zadałeś pytanie i poprosiłeś mnie o opinię, więc napisałam swoje zdanie co o tym myślę, ale do Ciebie należy co zrobisz, to zależy czy chcesz. Ja tak spotkalam Boga tak jak napisałam, pomimo różnych trudności i wątpliwości.
A kwestia wartości treści, to nie ja to wymyśliłam, ale w ten sposób poznałam prawdę o Bogu, tak mi została przekazana, tak zostało mi przedstawione Objawienie Boże i tak ją doświadczyłam i pragnę przy niej trwać. A do Ciebie należy decyzja co wybierzesz.
olfik napisał(a):
Zaraz, a to jest tylko jedna wiara? Ja myslalem ze jest tego duzo, nawet w obrebie Chrzescijanstwa jest sporo odmian, a Chrzescijanstwo to jedno z wielu wierzen.
A do tego czy w Bibli jest prawda trzeba najpierw dojsc, nie mozna tego z gory przyjac bo to niezgodne ze sceptycyzmem. A do tego nie ma sensu studiowanie bo i tak nie wiadomo co trzeba doslownie a co w przenosni interpretowac, lepiej sprawdzac, czy to co mowia zawodowcy ma sens (ktos kiedys nawet kazal poznawac po owocach).

Chodziło mi o to byś od razu nie dążył do odrzucenia Bibli i szukania prawdy gdzie indziej. Oczywiście że szukając prawdy można poznawać różne religie. W każdej religii bowiem widzimy że człowiek szuka Boga.
Aby odkryć prawdę o Bogu wydaje mi się że dobrze jest dokładnie i dogłębnie poznawać Biblię, bo jedynie wyrywanie zdań z kontekstu nie daje możliwości pełnego zrozumienia i odkrycia co w niej jest przekazane. Choć również słusznie zauważyłeś że należy poznawać po owocach.

olfik napisał(a):

Ale po co maja sie zmuszac, skoro chetnych do przekazywania zycia jest az nadto wsrod hetero, a i sami zainteresowani wcale nie narzekaja na swoja orientacje?

Orientacja homoseksualna jest uważana za wewnętrznie nieuporządkowana gdyż sprzeczna jest z podstawowym celem seksu do jakiej jest on przeznaczony. Nie chodzi o to by tych ludzi do czegoś zmuszać tylko o to ze tak wogóle to każdy seks więc nie tylko homoseksualizm który dokonuje się poza małżeństwem uważany jest za grzech, ze względu na szacunek iż jedynie w małżeństwie przekazywane jest życie. Więc inne formy seksu niż w małżeństwie uważane są za nieuporządkowane.


N maja 21, 2006 16:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL