Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 5:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
Kael napisał(a):
Cytuj:
.Z lektury raportu można się dowiedzieć, że do dziś na dominikanach ciąży niewypełniony obowiązek dostrzeżenia w działaniach Pawła M. ciężkiego przestępstwa solicytacji, czyli „nakłaniania osoby w akcie spowiedzi, przy okazji spowiedzi lub pod jej pretekstem do czynów lubieżnych z samym spowiednikiem”
.


Uwaga na marginesie sąsiedniej dyskusji. Jakieś 15 lat temu było głośno o pewnej instrukcji na temat solicytacji, a głównym hasłem było to, że stosowanie tej instrukcji miało służyć tuszowaniu pewnych specyficznych skandali. Już wtedy twierdziłem, że najczęściej tej instrukcji tam nie stosowano a niektórych skandali można by uniknąć, gdyby ją stosowano prawidłowo. Gdyż przy paru tych specyficznych skandalach solicytacja była jednym z elementów manipulacji ofiarami.

Cóż, powyżej widać, że nie tylko w kwestii owych specyficznych skandali ale także tam, gdzie dochodziło do "solicytacji właściwej" u osób pełnoletnich przełożeni po prostu ignorowali te regulacje. Do tuszowania nie potrzeba żadnych instrukcji czy regulacji. Wystarczy to, że osoby odpowiedzialne nie robią tego, co powinny.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt wrz 17, 2021 13:10
Zobacz profil
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
Jak widac, wladza deprawuje. Jezeli prowincjal nie przestrzega zasad wlasnego zakonu, to zakon sie rozlazi.
Ryba psuje sie od glowy, a jak to w artykule napisano

Cytuj:
Czy wreszcie będziecie potrafili – jak radzi Wam komisja – zrezygnować z „magii liczb” i „mierzenia sukcesu duszpasterskiego Braci w kategoriach ekonomicznych i finansowych”? Zastanowicie się nad tym, co zrobić z demokracją dominikańską, skoro potrafiła ona doprowadzać do wybierania przełożonych z problemem alkoholowym? Czy ma rację jeden z Was, który powiedział przed komisją: „Jeżeli chodzi o wybór słabych przeorów – powody ludzkie: wybierzmy słabego, nie będzie się nas czepiał i da nam żyć”?


Czyli zakon to miejsce, gdzie sie po prostu wygodnie urzadza.
Znam zwyczaj, ze na prymicje w zakonie ksieza dostawali od rodzin samochody, bo prezenty na prymicje zostawaly prywatna wlasnoscia.

O dziwo! Nie slyszalam o takich zwyczajach w zakonach kobiecych. Tam przelozona kontroluje wszystko. Ale moze tez teraz sa inne zwyczaje?


Pt wrz 17, 2021 13:19

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
Kael napisał(a):
Czyli zakon to miejsce, gdzie sie po prostu wygodnie urzadza.
Znam zwyczaj, ze na prymicje w zakonie ksieza dostawali od rodzin samochody, bo prezenty na prymicje zostawaly prywatna wlasnoscia.

Chyba pomyliłeś z księżmi diecezjalnymi. Tam i owszem - zrzucała się cała rodzina i sąsiedzi.
Ale... Po pierwsze samochód nie jest wieczny i po iluś tam latach najpierw trzeba remontować, a potem to już nie ma sensu i się trzeba go pozbyć.
Po drugie samochód to nie żaden luksus (oczywiście nie mam na myśli najnowszych aut klasy premium - vernon, Maserati czy Lamborghini..). Ot narzędzie do przemieszczania się..


Pt wrz 17, 2021 14:38
Zobacz profil
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
Ja pisze o znanych mi sytuacjach z lat osiemdziesiatych XX wieku w jednym z odlamow franciszkanow.

Ponoc zakon zebraczy, a samochod byl prywatny. Choc mozliwe, ze byl "ukryty" przed wladzami zakonu do prywatnego uzytku w czasie wolnym. Nie dopytywalam szczegolow.
Tak czy inaczej, z ubostwem i wspolna wlasnoscia mi zgrzytalo. O czasie wolnym nie wspominajac. Mialam wtedy bliskie kontakty i znajome w klasztorze klauzurowym, ktore czasu wolnego nigdy nie miewaly.


Pt wrz 17, 2021 14:47

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
Kael napisał(a):
Ja pisze o znanych mi sytuacjach z lat osiemdziesiatych XX wieku w jednym z odlamow franciszkanow.

Ponoc zakon zebraczy, a samochod byl prywatny. Choc mozliwe, ze byl "ukryty" przed wladzami zakonu do prywatnego uzytku w czasie wolnym. Nie dopytywalam szczegolow.
Tak czy inaczej, z ubostwem i wspolna wlasnoscia mi zgrzytalo. O czasie wolnym nie wspominajac. Mialam wtedy bliskie kontakty i znajome w klasztorze klauzurowym, ktore czasu wolnego nigdy nie miewaly.


Zakon żebraczy to nie (niekoniecznie) zakon klauzurowy.


Pt wrz 17, 2021 14:59
Zobacz profil
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
Oczywiscie. Jednak w kazdych slubach zakonnych jest cos tam o ubostwie, czyz nie?
No ale mozna to roznie interpretowac...


Pt wrz 17, 2021 15:01
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
Kłania się Cincinnatus. Ponieważ zostałem wypędzony z tego forum (przy okazji pozdrawiam tego ... no ... administratora ... "apostolskiego" - bramina), wracam by dodać słowo o upadku Kościoła. Wszędzie słyszę, że Kościół nie może upaść za sprawą słów samego Jezusa:

Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą.

Powyższe zapewnienie Jezusa jest prawdziwe. Nie wątpię w Jego słowa. Bramy piekielne faktycznie nie przemogą Kościoła, ale zawsze, w każdych czasach, jest jednak zastawiona pułapka szatańska, w którą Kościół może wpaść i w rzeczywistości doczesnej się unicestwić. Bramy piekielne nie przemogą Kościoła w sensie duchowym, czyli na poziomie sakramentów, zwłaszcza Ciała i Krwi Pańskiej, ale mogą przemóc ludzi, którzy tworzą Kościół również w sensie materialnym. Pułapka szatańska polega na tym, że Kościół sakramentalny bez udziału ludzi będzie w rzeczywistości doczesnej martwy. Sakramenty same w sobie nie mają żadnego działania, bez udziału ludzi praktycznie nawet nie istnieją (istnieją tylko ziemskie przepisy na sakramenty, jak przepisy kulinarne, np. na zupę). Zaczynają działać tylko wtedy, gdy dokonują się w rękach ludzi, po czym są rozdawane przez ludzi (kapłanów) i przyjmowane przez ludzi (wiernych). Dzisiejszy Kościół coraz głębiej wpada w tę pułapkę szatańską. Zaczyna przypominać pustoszejącą fabrykę. Popyt na towar produkowany przez fabrykę zaczyna maleć, w związku z czym fabryka zaczyna się kurczyć, maszyny fabryczne zaczynają być wyprzedawane, w końcu ubywa w niej pracowników, aż przychodzi czas, że po fabryce nie ma śladu poza technologią na papierze, według której prowadzona była produkcja w tej fabryce.

P.S.
W Gazecie Wyborczej przeczytałem kilka dni temu, że 72% młodzieży w Łodzi (chodzi konkretnie o uczniów szkół średnich) nie chodzi na Religię. Rodzice wypisali ich z lekcji Religii. No ale podobno Wyborcza kłamie ... Czyżby ?


N paź 10, 2021 16:22
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
Piotr_Nazwa napisał(a):
No standardowo idziesz i mówisz, że na forum zdiagnozowaliśmy zagadnienie, które może być przyczynkiem do upadku dusz wielu i odkryliśmy od razu rozwiązanie. I że chcemy się nim podzielić, ponieważ narzuca się ono z wielu racjonalnych i oczywistych względów, więc niechybnie administracja Kurii temat podchwyci, bieg sprawie nada i temat wdroży.


No standardowo :D wysłałem mail do kanclerza kurii w mojej diecezji. W pewnej sprawie mi odpowiedział mailowo, więc ośmielony tym jego łaskawym gestem :D przesłałem mu link do dyskusji w tym temacie. A moje źródła donoszą, że naszą dyskusję przeczytał nawet BISKUP (link wysłałem też sekretarzowi biskupa i kilku innym kurialistom w koloratkach, więc któryś z nich musiał zaciekawić biskupa - by ładniej zabrzmiało: Jego Eks ... Eks ... Ekscelencję :D ).


N paź 10, 2021 16:39
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
Gazeta Wyborcza podała także, że do seminarium bydgoskiego nie zgłosił się żaden kandydat do kapłaństwa na I kurs w roku akademickim 2021/2022. W innych seminariach w Polsce władze cieszą się z kilku (dosłownie) nowych alumnów, a że więcej księży diecezjalnych umiera niż przybywa (po święceniach) każdego roku, to już wiadomo od lat.

P.S.
Jak już bramin wymodli się dzisiaj, w niedzielę, to jutro niech da mi ostrzeżenie. :D Po dobrej modlitwie trzeba przyłożyć bliźniemu. Zwyczaj polsko-katolicki :D


N paź 10, 2021 17:03
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
Cincinnatus2, wymodliłem się i odpowiadając pozytywnie na Twoją sugestię daję Ci ostrzeżenie (takze za trolling) :D

_________________
ksiądz


Pn paź 11, 2021 11:59
Zobacz profil
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
Bóg zapłać, Bracie kochany ! :D

Na tym forum i tak długo nie zabawię. Piszę książkę historyczną, więc mam co robić. :-D Wrzuciłem tu kilka ostrzeżeń dla Kościoła, właściwie dla kleru, który jest zepsuty. Wielu ludzi nie chce być w takim Kościele, w którym np. na pogrzebie biskupa Janiaka stado kapłanów oklaskuje przemówienie brata biskupa (też kapłana), w którym padły słowa w obronie biskupa, sugerujące jakoby został zaszczuty, nawet przez niektórych kapłanów i w którym zabrakło słów pokory i przeprosin w stosunku do ofiar pedofilii - przynajmniej w stosunku do tych konkretnych ofiar pedofilii, które bp Janiak sam zlekceważył.

P.S.

W moich snach widziałem mój kościół parafialny, który po przeróbkach (przede wszystkim zmniejszeniu wysokości o połowę) stał się ... budynkiem hurtowni. Widziałem biskupa, który przyjechał i zdesakralizował kościół, zabrał wyposażenie wraz z wielkimi witrażami, po czym go sprzedał jakiemuś przedsiębiorcy.


Pn paź 11, 2021 13:39
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
bramin napisał(a):
Cincinnatus2, wymodliłem się i odpowiadając pozytywnie na Twoją sugestię daję Ci ostrzeżenie (takze za trolling) :D


Pan Jezus może Ci kiedyś powiedzieć, że trzeba było słuchać tego trolla.

Dobrze widzę, co się dzieje. Nawet mój 13-letni siostrzeniec chce się wypisać z lekcji Religii. Do niedawna pobożne dziecko. Od swoich rodziców dostał zapewnienie, że do tej rozmowy powrócą z nim, gdy pójdzie do szkoły średniej. Obecnie jest w VIII klasie, bo objęła go reforma Tuska, wypędzająca do szkół 6-latków. Czuję, że mój siostrzeniec może dostać zwolnienie z Religii od rodziców - takie na wieki wieków amen.

A Pana Ministra Czarnka proponuję dać na następną kadencję. Jedynie przyspieszy exodus odchodzących z Kościoła. :D Jak to mówią: z niewolnika nie będzie pracownika. Zmuszanie do wiary przynosi odwrotne skutki.


Pn paź 11, 2021 15:06
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
Gdzieś przeczytałem, że ksiądz w podeszłym wieku nie zrobi krzywdy dziecku. A tu masz babo placek ! Molestowanie z końca sierpnia tego roku. Wodzisław. Sprawca: ksiądz, lat 72 (!). Ofiara: 16-letni ministrant. Mieści się Wam to w głowie ? Link:

https://www.radio90.pl/w-wodzislawiu-za ... zynki.html


Pn paź 11, 2021 16:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
Cincinnatus2, to jest wątek dyskusyjny w związku z tym:
- nie pisz czerech postów pod rząd,
- osobiste uwagi i wizje albo zachowaj dla siebie albo pisz we "wzajemnych uwagach" lub na PW,
- przestań trolować.
Ostatni post wylądował w koszu.

_________________
ksiądz


Wt paź 12, 2021 9:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: Myślałem, że nie będzie więcej skandali w Kościele ...
Cincinnatus2 napisał(a):
Gdzieś przeczytałem, że ksiądz w podeszłym wieku nie zrobi krzywdy dziecku. A tu masz babo placek ! Molestowanie z końca sierpnia tego roku. Wodzisław. Sprawca: ksiądz, lat 72 (!)


Hm... W tym czasie zapewne w innych zakątkach Polski też skrzywdzono dzieci, tyle że przestępcami nie byli duchowni. Prokuratura z pewnością zatrzymała i będzie sąd. A że nie jest to nagłaśniane? No bo to nieciekawe.


Wt paź 12, 2021 10:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL