Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 10:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego
Chyba mało przewidział, że pertraktacje między Kościołem a rządem będą aż tak ciężkie. Od miesięcy biskupi i ministrowie nie mogą się porozumieć w sprawie nowego sposobu finansowania Kościoła.

Rząd chce, by Fundusz Kościelny, z którego od 1989 r. płacone są składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne duchownych, zastąpił dobrowolny odpis podatkowy. Kościół nie ma nic przeciwko temu, tyle że nie zgadza się na wysokość odpisu: 0,3 proc.

http://wyborcza.pl/1,86116,11837618,Kos ... y_bez.html

Nie rozumiem o czym tu negocjować. Jest oferta rządu, Kościół może ją przyjąć albo się obrazić i nie przyjmować. Nie wiem doprawdy dlaczego rząd w ogóle dyskutuje w tej kwestii. Raczej nie trzeba się obawiać niepokojów społecznych, jak zabierze się Kościołowi odrobinkę kasiory....

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt cze 01, 2012 7:14
Zobacz profil
Post Re: Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego
Jajko...
to co napisałeś jest tak głupie, że aż ręce opadają.
Nie rozumiesz o czym tutaj dyskutować?
No cóż, jest demokracja a nie absolutny zamordyzm, dlatego się dyskutuje i szuka kompromisu, stara się przekonać drugą stronę.
Rząd dyskutuje, ponieważ ma szacunek do drugiej strony rozmów, w przeciwieństwie do ciebie. Świadczy to o ich kulturze.
Nie trzeba się obawiać niepokojów społecznych? :/
Urodziłeś się wczoraj?
Zobacz co się dzieje, jak TvT nie dostałą miejsca na głupim multipleksie i ile to już trwa!


Pt cze 01, 2012 8:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego
Ta sprawa miała i ma charakter czysto PRowski i po prostu na razie gadanie o tym przestało być rządowi potrzebne. Euro startuje, wszyscy mówią o piłce, do 1 lipca najlepsza możliwa przykrywka jest zapewniona. Jeśli zajdzie taka potrzeba, wróci się do tego po Euro. Oczywiste jest, że aby można było tego tematu po raz kolejny użyć, sprawa nie mogła być załatwiona - i nie będzie załatwiona, dopóki będzie rządowi potrzebna do przykrywania ważniejszych tematów i problemów. A więc zapewne nigdy nie będzie.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn cze 04, 2012 8:37
Zobacz profil
Post Re: Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sejm-odr ... omosc.html

No i na tym skończyły się kolejne obiecanki-cacanki Tuska i jego rządu :|
Teraz już otwarcie mówi, że Kościołowi krzywdy zrobić nie da. Za pieniądze podatników, oczywiście :|


Pt cze 15, 2012 11:25
Post Re: Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego
-Vi- napisał(a):
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sejm-odrzucil-projekty-sld-i-rp-likwidujace-fundus,1,5161566,wiadomosc.html

No i na tym skończyły się kolejne obiecanki-cacanki Tuska i jego rządu :|
Teraz już otwarcie mówi, że Kościołowi krzywdy zrobić nie da. Za pieniądze podatników, oczywiście :|

To zależy jak kto interpretuje....Tusk grozi Kościołowi
http://info.wiara.pl/doc/1182372.Tusk-grozi-Kosciolowi


Pt cze 15, 2012 12:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego
Vi napisał(a):
No i na tym skończyły się kolejne obiecanki-cacanki Tuska i jego rządu :|


Jeee tam. Po pierwsze, te projekty to była czysta prowokacja, identyczna jak np. projekt uchwały PiS o potępieniu czegoś tam (nie pamiętam czego), w którym znalazły się słowa o odpowiedzialności rządu, więc od początku było jasne, że PO go odrzuci i będzie można ją za to zjechać. Tak samo tutaj: projekty były napisane tak, żeby było oczywiste, że zostaną odrzucone i będzie można wszcząć kolejną medialną awanturę (Ruch Palikota nie robi absolutnie niczego innego). Po drugie, nawet gdyby były napisane po myśli PO (tzn. zawierały postanowienia o odpisie), to i tak byłyby odrzucone, bo rząd nie zamierza tej sprawy zakończyć (ze względów PR-owych, o czym pisałem gdzie indziej), a już na pewno nie w trakcie Euro.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt cze 15, 2012 14:24
Zobacz profil
Post Re: Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego
Alus napisał(a):
To zależy jak kto interpretuje....(...)

Co nie zmienia faktów:
- że padły takie a nie inne słowa,
- tego że projekty zostały odrzucone,
- tego że Fundusz jak był tak jest :|


Johnny99 napisał(a):
Tak samo tutaj: projekty były napisane tak, żeby było oczywiste, że zostaną odrzucone i będzie można wszcząć kolejną medialną awanturę (Ruch Palikota nie robi absolutnie niczego innego).

Projekty zostały napisane tak, żeby to było korzystne dla obywateli. I na tym to właśnie ma polegać. To raz.
RP złożył jeden projekt. Drugi był autorstwa SLD. To dwa.
Ruch Palikota przygotowuje i zgłasza ustawy zgodne z tym, co zapowiadał w kampanii wyborczej. Więc i wywiązuje się z tego, co zapowiadał, i robi to, co powinien robić. Nie kłam więc, że nie robią nic innego oprócz awantur.


Pt cze 15, 2012 15:26

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Re: Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego
Tyle w Polsce głodujących dzieci, a im malo i mało. Bóg to wszystko widzi.


So cze 16, 2012 15:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego
Euro się skończyło, przynajmniej dla nas, to może teraz w końcu załatwią tę sprawę? Tusk znów coś ostatnio przebąkiwał, że należy odciąć tę kościelną chorą pępowinę....ciekawe kiedy za słowami pójdą czyny?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So cze 16, 2012 23:19
Zobacz profil
Post Re: Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego
No w tym linku, który zapodałam, Tusk "przebąkiwał" o tym, że nie będzie osłabiał Kościoła... ;/
Sprawy póki co nie załatwili, tylko odrzucili :|


So cze 16, 2012 23:31
Post Re: Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego
-Vi- napisał(a):
No w tym linku, który zapodałam, Tusk "przebąkiwał" o tym, że nie będzie osłabiał Kościoła... ;/
Sprawy póki co nie załatwili, tylko odrzucili :|


Tusk jest z Platformy a oni ...
Załącznik:
wwwwwww.jpg
wwwwwww.jpg [ 92.62 KiB | Przeglądane 4915 razy ]


N cze 17, 2012 1:17
Post Re: Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego
@Martyna:
Świetne :!: :razz:
A jak prawdziwe... :-|

Ale jestem pewna, że kwestia Funduszu, i w ogóle rozdzielności Państwa od Kościoła, wypłynie przed następnymi wyborami. Wtedy PO da projekt swojego autorstwa, pogada co trza..., i będzie że to oni właśnie są odpowiedzią na potrzeby antyklerykalnej części społeczeństwa... :roll:


N cze 17, 2012 2:18
Post Re: Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego
Dla nas już po EURO, ale sprawy organizacyjne trzeba doprowadzić do końca. Chociaż, po finale będą wakacje, znowu będą zdj Tuska opalającego się na zielonej trawce w śmiesznych majteczkach :D
Wrócą do tego pewnie we wrześniu...


N cze 17, 2012 11:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego
Iroon napisał(a):
Tyle w Polsce głodujących dzieci, a im malo i mało. Bóg to wszystko widzi.


Gdyby ludzie byli lepsi dla nich to by tak nie było. Nikt nie podzieli się choć chlebem z potrzebującym. A ile jedzenia się marnuje to już o tym nikt nie wspomni. W sklepach drożyzna, a zarobki rodziców małe. To taka szara Polska rzeczywistość

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


N cze 17, 2012 16:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Nadal brak porozumienia w sprawie podatku kościelnego
Vi napisał(a):
Ruch Palikota przygotowuje i zgłasza ustawy zgodne z tym, co zapowiadał w kampanii wyborczej. Więc i wywiązuje się z tego, co zapowiadał, i robi to, co powinien robić. Nie kłam więc, że nie robią nic innego oprócz awantur.


A po co je składa w czasie, kiedy (przynajmniej oficjalnie) trwają rozmowy Boniego z biskupami na ten temat? Palikot musiałby mieć skrajnie mizerne pojęcie o polityce, by serio przypuszczać, że efektem tych projektów będzie cokolwiek poza medialną burzą (która zresztą i tak nie wybuchła - ludzi coraz mniej interesują jego happeningi, w końcu ile można). Ale skoro chcesz, to trwaj dalej w swoich złudzeniach, to w końcu nie moja sprawa ;-)

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Cz cze 21, 2012 14:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL