Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 0:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Następna strona
 Kazanie Ks. Jacka Międlara 
Autor Wiadomość
Post Re: Kazanie Ks. Jacka Międlara
Kael napisał(a):
Wiesz, Helenka, ludzie rzadko slysza "glos Episkopatu", czy tez prymasa (na marginesie - kiedy jego glos jest "wiazacy", a kiedy jest "glosem biskupa"?) Czesciej slysza glos wlasnego biskupa spisany, czasem mowiony a najczesciej - glos proboszcza. I to jest dla nich "glos Kosciola".

Czyli Episkopat powinien zarządzić odczytywanie w każda niedzielę stosownego listu, najlepiej z lista nazwisk, które do Komunii nie powinny przystepować, aby ludziom zapadło to w głowie?
Ja tez co niedzielę słyszę kazanie mojego wikarego lub proboszcza (pożal się Boże), co nie przeszkadza mi patrzeć głębiej i pamietac o tym co mówi Episkopat i prymas (jego nie słyszę ciągle, a głównie z mediów i przy okazji spotkać rejonowych dwa razy w roku).
Kael napisał(a):
Trudno kazdemu tlumaczyc, ze proboszcz gada tak sobie, a Kosciol mowi co innego. Ja przychodze do kosciola, zeby posluchac Slowa Bozego i nauki Kosciola, a nie zeby cenzurowac proboszcza.

I dobrze. Ja też puszczam mimo uszu, jeśli słysze to czego nie powinno być w kazaniu.
Kael napisał(a):
I jest to wina biskupow i formacji w Kosciele, ze zdarzaja sie wcale nie tak rzadko, wypowiedzi duchownych uragajace Ewangelii. O zdrowym rozsadku nie wspominajac.

Skąd wiesz, że biskupi nie upominają proboszczów? Maja to robić publicznie? Moze jeszcze na rynku miasta pod pręgierzem?


Cz wrz 08, 2016 7:41
Post Re: Kazanie Ks. Jacka Międlara
Cytuj:
Część biskupów zabiera głos, a część zabiera popierając nacjonalizm mamy obowiązek bronic białej rasy, której ponoć zagraża zamkniecie w rezerwatach podobnie jak Indian.

Cytuj:
Nas obowiązuje oficjalne stanowisko, a nie prywatne wypowiedzi biskupów. Biskupi też są grzesznikami. Dla mnie wiążące jest stanowisko Episkopatu i prymasa, który jest także moim biskupem diecezjalnym.

Homilia nigdy nie jest prywatnym zdaniem biskupa, a te słowa padły w homilii podczas maszy św.


Cz wrz 08, 2016 8:29
Post Re: Kazanie Ks. Jacka Międlara
Helenka, a skad biskup wie, co jego proboszczowie glosza? Z mediow, albo ... z donosow..
I nie chodzi mi o zadne listy politykow z ekskomunika. Chodzi mi np o glos w kwestii uchodzcow, rasistowskich aktow np bicia egzotycznie wygladajacych wspolobywateli itp.
I nie co tydzien, ale w koncu Kosciol ktory milczy raczej nie glosi Ewangelii.

W koncu nasz prezydent (chyba) zyczyl sobie, zeby duchowni angielscy (!) pouczyli Anglikow z ambony, ze Polak to tez czlowiek.
Dlaczego on sam ani tego w kraju nie robi (i to tylko w stosunku do wlasnych rodakow, ktorych sam segerguje) ani naszych biskupow nie popedza?


Cz wrz 08, 2016 8:35
Post Re: Kazanie Ks. Jacka Międlara
Jak dla mnie, to nazwanie herezją, a pośrednio heretykiem, poglądów ks. Międlara i jemu przyklaskującym jest większą reprymendą niż wywołanie do tablicy po nazwisku. A co do uchodźców, to uważam, że wystarczająco dużo Kościół na ten temat mówił i mówi w kontekście miłości bliźniego opowiadając się za ich przyjmowaniem. Jeśli nie dotarło i nie dociera, a wręcz przeciwnie, wywołuje ataki na Kościół, to nic się nie zmieni, nawet jesli kazde kazanie, kazdego biskupa i wszystkich księży razem wziętych było wyłącznie o tym.


Cz wrz 08, 2016 18:38
Post Re: Kazanie Ks. Jacka Międlara
Helenka napisał(a):
A co do uchodźców, to uważam, że wystarczająco dużo Kościół na ten temat mówił i mówi w kontekście miłości bliźniego opowiadając się za ich przyjmowaniem. Jeśli nie dotarło i nie dociera, a wręcz przeciwnie, wywołuje ataki na Kościół, to nic się nie zmieni, nawet jesli kazde kazanie, kazdego biskupa i wszystkich księży razem wziętych było wyłącznie o tym.

Co dobitnie świadczy o coraz mniejszej roli Kościoła w Polsce :(


Pt wrz 09, 2016 6:39
Post Re: Kazanie Ks. Jacka Międlara
Łk 22,31-32 : "Szymonie, Szymonie, oto Szatan zażądał, żeby was przesiać jak pszenicę. Lecz ja błagałem za Tobą, by twoja wiara nie ustała,


Pt wrz 09, 2016 6:50
Post Re: Kazanie Ks. Jacka Międlara
Jak było do przewidzenia Międlar poszedł "drogą Chrystusa" opuszczając zakon liberalną narrację, środowiska żydowskie, lobbystów gejowskich, talmudycznych, przełożonych, od zła które zamieszkuje w licznych pałacach biskupich, a zatem od tych, którzy próbowali go w to wpisać.


Śr wrz 28, 2016 6:31
Post Re: Kazanie Ks. Jacka Międlara
Zalosne.

Zastanawiam sie, w jakim towarzystwie on sie obracal i dlaczego jego zgromadzenie ignorowalo jego nienawisc i dopzscilo go do slubow i swiecen?
Chyba ze sie zradykalizowal pozniej, co by jeszcze fatalniej swiadczylo o formacji w zgromadzeniu.

Ale wciaz sa ksieza, ktorzy potrafia macic twieŕdzeniami, ze Pan Jezus byl Galilejczykiem. Zydem byl.. Judasz.


Śr wrz 28, 2016 7:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Kazanie Ks. Jacka Międlara
Ale Kościół, rządzony wszak przez żydowski Watykan, też opuścił? Czy jeszcze nie?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr wrz 28, 2016 7:57
Zobacz profil
Post Re: Kazanie Ks. Jacka Międlara
Johnny99 napisał(a):
Ale Kościół, rządzony wszak przez żydowski Watykan, też opuścił? Czy jeszcze nie?

Prawdopodobnie na wzór ks Natanka zacznie odbudowywać swój Kościół
https://twitter.com/jarek_44


Śr wrz 28, 2016 8:13
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Kazanie Ks. Jacka Międlara
Alus napisał(a):
Johnny99 napisał(a):
Ale Kościół, rządzony wszak przez żydowski Watykan, też opuścił? Czy jeszcze nie?

Prawdopodobnie na wzór ks Natanka zacznie odbudowywać swój Kościół
https://twitter.com/jarek_44

Chyba nadinterpretowujesz.
Dla mnie, kolejna tragedia kapłana, który nie zmieścił się pomiędzy swoimi wyobrażeniami i ideałami Chrystusa, Kościoła i Ewangelii a realiami codziennego życia w posłuszeństwie ludziom o nieco innym podejściu, w jakie go rzucono.
Nie on jeden. Tym bardziej to przykre.
Może lepiej modlić się za niego i za kapłanów? A także za ich przełożonych?

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr wrz 28, 2016 10:46
Zobacz profil WWW
Post Re: Kazanie Ks. Jacka Międlara
medieval_man napisał(a):
Alus napisał(a):
Johnny99 napisał(a):
Ale Kościół, rządzony wszak przez żydowski Watykan, też opuścił? Czy jeszcze nie?

Prawdopodobnie na wzór ks Natanka zacznie odbudowywać swój Kościół
https://twitter.com/jarek_44

Chyba nadinterpretowujesz.
Dla mnie, kolejna tragedia kapłana, który nie zmieścił się pomiędzy swoimi wyobrażeniami i ideałami Chrystusa, Kościoła i Ewangelii a realiami codziennego życia w posłuszeństwie ludziom o nieco innym podejściu, w jakie go rzucono.
Nie on jeden. Tym bardziej to przykre.
Może lepiej modlić się za niego i za kapłanów? A także za ich przełożonych?

Bez Twojego doradztwa, codziennie modlę się za kapłanów.
Jakoś w odniesieniu do ks Bonieckiego i ks Lemańskiego zabrakło Ci podobnej wyrozumiałości.....


Śr wrz 28, 2016 11:33
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Kazanie Ks. Jacka Międlara
Ksiądz Boniecki, jak się domyślam, nie został znikąd usunięty?
Co do ks. Lemańskiego, to masz rację... nie byłem wyrozumiały. Resztę pominę milczeniem

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Śr wrz 28, 2016 13:16
Zobacz profil WWW
Post Re: Kazanie Ks. Jacka Międlara
Jaka reszte? Ze masz wiecej sympatii do ksiedza narodowca, antysemity, szkalujacwgo Kosciol?
I tak widac.


Śr wrz 28, 2016 13:22

Dołączył(a): So kwi 11, 2015 20:55
Posty: 187
Post Re: Kazanie Ks. Jacka Międlara
medieval_man napisał(a):
Ksiądz Boniecki, jak się domyślam, nie został znikąd usunięty?

nie mój Kościół, ale rzecz dotyczy osoby, która występuje w życiu publicznym. Na ile czytałem wypowiedź ks Holca ze Zgromadzenia Misji, ks. Jacek Międlar nie został znikąd usunięty. Decyzja o opuszczeniu Zgromadzenia była jego własną decyzją.

A co do dalszych losów - to też zależy od jego decyzji. Może znajdzie biskupa, który go przyjmie do diecezji; może inne zgromadzenie, albo instytut czy inny podmiot kościelny, który ma prawo inkardynacji duchownych- wówczas tam będzie pracował jako duchowny. Ma prawo też zawsze po określonym okresie czasu powrócić do Zgromadzenia Misji. Jak Jak na razie swoich planów nie ujawnił.

Cytuj:
Co do ks. Lemańskiego, to masz rację... nie byłem wyrozumiały. Resztę pominę milczeniem

Sytuacja, w sensie prawnym, bo o meritum jako nierzymskikatolik nie chcę się wypowiadać, jest zupełnie inna. Ks Boniecki i ks. Lemański nie występowali z niczego, zostali zgodnie z prawem swojego Kościoła ukarani przez przełożonych; kary w ramach prawa przyjęli i im się jak na razie podporządkowali.


Śr wrz 28, 2016 15:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 213 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL