Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 19:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
 Miliony ofiar 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post 
Kejsi trollu pineskowaty...

Napisane nie wiadomo jak dawno temu i po nic... po to by zacząć się kłócić a nie nic wyjaśnić...
Ani dyskutować nie chce ani nic...

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


Cz mar 27, 2008 16:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt kwi 29, 2008 6:20
Posty: 2
Post 
Cytuj:
Jezus:
Cytat:
Integralną częścią nauki Jezusa była nauka o przychodzeniu i odchodzeniu dusz, o reinkarnacji. Jezus nauczał tego co dzieje się po tzw. "śmierci", o uzdrawianiu. Tego, że liczy się to jak wypełniasz i stosujesz naukę Jezusa w życiu codziennym wobec innych ludzi, przyrody, zwierząt, roślin, ziemi, a nie to jak postępujesz jedynie od święta, czy też jakie odprawiasz rytuały religijne.


Noooo to się czegoś nowego o wierze Katolickiej dowiedziałem....kto by pomyślał.


Śr maja 14, 2008 13:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post 
Z tą Inkwizycją to jest przesadzone ;) Intersuję się tym i czytałem, że wcale nie było do końca tak jak podają źródła historyczne. Wyczytałem nawet, że stosunek do Kościoła robił się gorszy, dlatego tak wyolbrzymiano jego zbrodnie, które, niewątpliwie były, ale nie w aż tak wielkiej skali.


Śr maja 21, 2008 15:02
Zobacz profil
Post 
spokojnie
jeśli ktoś jest niewinny
a stał się ofiarą
Bóg go sprawiedliwie osądzi


Cz lut 05, 2009 0:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
a.R.E.k. zgadzam się oczywiście że inkwizycja to temat trudny, w którym jest wiele przekłamań, a niejednemu zależało aby stworzyć właśnie taką czarną legendę, jaką nam i dziś niejeden serwuje. Natomiast mówiąc szczerze przestraszyłem się gdy przeczytałem że "że wcale nie było do końca tak jak podają źródła historyczne". Raczej tylko z tych źródeł możemy konstruować obraz inkwizycji, obraz bardziej obiektywny, nie taki jaki serwuje nam czarna legenda, bo jeśli dziś mówimy "że wcale nie było tak strasznie" to tylko badając źródła, bo na czym innym się możemy oprzeć badając przeszłość? Także to taka moja uwaga, pewnie z Twojej strony było to przejęzyczenie. Chyba że miałeś na myśli jakąś literaturę piękną która przedstawia taki obraz, ale to już nie są źródła historyczne. Ale literatura ma to do siebie że nie tylko na rzeczowych badaniach się opiera, w końcu to też po części fikcja...

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz lut 05, 2009 18:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 23, 2009 12:37
Posty: 196
Post 
no i mamy takich co neguja isntnienie Holokaustu, a teraz widzimy takich co neguja istnienie swietej inkwizycji, palenia czarowni tudziez temu podobnych.
coraz lepsza ocene sobie wystawiacie moi drodzy "wierzacy"
a jestescie pewni ze waszym bogiem nie jest szatan? bo moze wszyscy zostaliscie wprowadzeni w blad i zyjecie sobie nadzieja wiecznego raju, dopoki nie okaze sie ze kotly ze smola dla was juz sie grzeja?


Cz lut 12, 2009 15:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Nie wiem do kogo pisałeś. Nie znam tej dyskusji na tyle dobrze zatem prosze wskaż mi kto tu neguje ofiary, bo ja widze raczej ludzi którzy widzą totalne zło, oraz takich którzy widzą zło, ale o zupełnie mniejszej skali niż oponenci. Tu jest różnica, a nie w tym że Inkwizycja nie ma żadnej skazy.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Cz lut 12, 2009 20:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 23, 2009 12:37
Posty: 196
Post 
wiec Wisit, nie dziw sie ze nie chce mi sie tu pokazywac ci palcem jak dziecku bo dzieckiem nie jestes. zapoznaj sie z cala dyskusja i wtedy dopiero bedziesz sie mogl wypowiadac


Pt lut 13, 2009 8:16
Zobacz profil
Post 
Wist - gdy odrzucisz dane historyczne np:
- podawaną oficjalnie liczbę ofiar Serbów w wojnie domowej z Chorwatami w granicach ok 600 tys, a przyznasz rację że założyciel wątku podaje prawdziwe liczby 3-4 miliony,
- przyznasz, że w wyprawach krzyzowych zginęła połowa ludności Europy...22 miliony wobec ok. 50 milionów zamieszkujących w tym czasie kontynent europejski,
możesz się dopiero wypowiadać.
W przeciwnym razie jesteś wyznawcą szatana :D


Pt lut 13, 2009 8:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post 
wasze sumienie napisał(a):
a teraz widzimy takich co neguja istnienie swietej inkwizycji, palenia czarowni tudziez temu podobnych.
coraz lepsza ocene sobie wystawiacie moi drodzy "wierzacy"


Przeczytałem cały wątek i ponawiam prośbę o zacytowanie fragmentu, w którym ktoś neguje istnienie:
1) inkwizycji
2) palenia czarownic
3) innych

Czekam. Bo jak na razie to Ty wystawiasz sobie kiepskie świadectwo o swoim czytaniu ze zrozumieniem. Tutaj nikt tego nie neguje, tylko pokazuje, że nie były to takie wydarzenia jak próbuje się je przedstawić, fałszować.

_________________
Piotr Milewski


Pt lut 13, 2009 13:12
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Wasze sumienie, ależ ja od początku zapoznalem się z calą dysuksją, ale odpowiedzi w niej padaj tak często że naprawde, ja mam co robić, zamiast zapoznawać się od nowa z tym co już było. Myśle że zwyczajnie łatwiej jest Tobie podac konkretne nicki, skoro pisząc wiadomośc byłeś na bierząco z tym kto co twierdzi, niż mnie rzucac wszystko i sprawdzać kto jest zwolennikiem totalnego wybielenia kadego zła. Ja w każdym razie nie jestem, tak samo totalnego zaczernienia wszystkiego.

Alus ???

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt lut 13, 2009 13:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 31, 2008 15:18
Posty: 272
Post 
mi się wydaje że co poniektórym przeszkadza "próba" oczyszczenie się KK z tego co się działo w średnich wiekach, nie chcę nikogo osądzac bo nie mam do tego prawa, chciałbym tylko przedstawić swój punkt myślenia... otóż inkwizycję, krucjaty rozpatrujemy i osądzamy z punktu widzenia obecnego człowieka, natomiast wszystko wydażyło sie dawno temu, wtedy było trochę inna moralność, ludzię inaczej myśleli i mieli inne światopoglądy... proszę nie chcę zostać źle zrozumiany, chodzi mi tylko że jak byśmy tak na wszystko patrzyli, to włochów trzeba by oskarżać za mordy których dokonywali w czasach Imperium Rzymskiego a Greków za to co się działo z małymi dziećmi w Sparcie...

inkwizycja i krucjaty były złe nie ma nawet co dyskutować, ale obecny kościół nie jest odpowiedzialny za to...


Pt lut 13, 2009 13:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 31, 2008 15:18
Posty: 272
Post 
to jak napisałem "żymskiego" ... wybaczcię :oops: :oops: :oops:


Pt lut 13, 2009 13:42
Zobacz profil
Post 
WIST napisał(a):
Alus ???

Zagwatwałam? :) ....nie godząc się z liczbami, faktami "zbrodni" Kościoła, zaprezentowanymi przez oskarżycieli, stajemy się automatycznie wyznawcami szatana.


Pt lut 13, 2009 16:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post 
Nawet teraz Alus nie jest to dla mnie jaśniejsze.

Worek, a ja powiem że ludzie raczej inni nie byli, rzecz w tym że byli właśnie tacy sami, choć pewne różnice zapewne możmy podać. Ale tak samo jak dziś byli źli, chciwi, omylni, pyszni itd. W tym ogólnym sensie nic się nie zmieniło.
A my właśnie powinniśmy dyskutować o tym czy były tak straszne jak to niektórzy malują, czy wręcz przeciwnie, że przyczepiono sie do tych kwestii bo są związane z Kościołem, choć w historii działy się rzeczy o wiwle sttraszniejsze, tylko że nie powiązane już z Kościołem. Mówi się zatem nie o tym co było bardzo złe, ale o tym co może zaszkodzić Kościołowi. Naprawde, mówienie że coś nie ulega wątpliwości jest tutaj wątpliwe.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pt lut 13, 2009 22:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL