Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 17:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 stygmaty - udział w pasji Chrystusa 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: stygmaty - udział w pasji Chrystusa
Skąd masz te wiadomości? Czy tylko z tego filmu czy również z jakiś innych źródeł?

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


So cze 23, 2012 10:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: stygmaty - udział w pasji Chrystusa
Stygmaty to bluźnierstwo. Niby że człowiek miał mieć udział w pasji Chrystusa, albo cierpieć za grzechy innych ludzi? Widać Jezusa ofiara nie wystarczyła, że teraz jeszcze inni muszą cierpieć za czyjeś grzechy. Na całe szczęście pismo wyraźnie mówi, że to czego dokonał Jezus na krzyżu było doskonałe, jednorazowe i nikt poza nim samym nie ma w tym udziału.


So cze 23, 2012 10:06
Zobacz profil
Post Re: stygmaty - udział w pasji Chrystusa
Login2 napisał(a):
Stygmaty to bluźnierstwo. Niby że człowiek miał mieć udział w pasji Chrystusa, albo cierpieć za grzechy innych ludzi? Widać Jezusa ofiara nie wystarczyła, że teraz jeszcze inni muszą cierpieć za czyjeś grzechy. Na całe szczęście pismo wyraźnie mówi, że to czego dokonał Jezus na krzyżu było doskonałe, jednorazowe i nikt poza nim samym nie ma w tym udziału.

Bliźnierstwo?...a kto wedle Ciebie jest źródłem stygmatów?
Zapewne podasz najprostsze wyjasnienie - szatan.
I tak bezwiednie czynicie z niego wszechmocnego.


So cze 23, 2012 10:57
Post Re: stygmaty - udział w pasji Chrystusa
Iwona19 napisał(a):
Skąd masz te wiadomości? Czy tylko z tego filmu czy również z jakiś innych źródeł?

Wiesz,dużo na ten temat czytałem i też oglądałem różne programy.W internecie można znaleźć strony,które poruszają tę kwestię.Ja osobiście nie mam w zakładkach linków do tej tematyki,ale wierzę,że jak zechcesz znaleźć to znajdziesz.


So cze 23, 2012 11:07
Post Re: stygmaty - udział w pasji Chrystusa
Alus--wiesz,że w okresie ośmiu ostatnich wieków naliczono ponad sześćset przypadków stygmatyzacji?Ale Kościół uznał mniej niż połowę.Widać więc,że mogą być stygmaty,które pochodzą nie od Boga.


So cze 23, 2012 11:13
Post Re: stygmaty - udział w pasji Chrystusa
Badacz_Pisma_Świętego napisał(a):
Alus--wiesz,że w okresie ośmiu ostatnich wieków naliczono ponad sześćset przypadków stygmatyzacji?Ale Kościół uznał mniej niż połowę.Widać więc,że mogą być stygmaty,które pochodzą nie od Boga.

Kościół w przypadku nieuznanych nie orzeka o żródłe stygmatów.
Podchodzi do nadprzyrodzonych zjawisk bardzo ostrożnie i jest to bardzo rozsądne stanowisko.
Nie koniecznie z powodu, że za tymi zjawiskami stoi szatan, ale z racji wskazania wiernym, że tak ponad stygmaty jak i wizjami, najwazniejsze jest Objawienia Pana.
Bo zdarza sie ludziom, że zauroczeni nadnaturalnymi zjawiskami koncentrują się na nich pozostawiając Objawienie na boku.


So cze 23, 2012 11:24
Post Re: stygmaty - udział w pasji Chrystusa
Tym samym można założyć,że istnieje możliwość otrzymania stygmatów od kogoś innego niż od Boga.
Tak samo jak z objawieniami,które bezpośrednio pochodziły od szatana choćby w Garabandal.


So cze 23, 2012 11:40
Post Re: stygmaty - udział w pasji Chrystusa
Badacz_Pisma_Świętego napisał(a):
Tym samym można założyć,że istnieje możliwość otrzymania stygmatów od kogoś innego niż od Boga.
Tak samo jak z objawieniami,które bezpośrednio pochodziły od szatana choćby w Garabandal.

Oficjalnie nikt nie stwierdził, że objawienia w Garabandal były dziełem szatana.
A o ich prawdziwości świadczyli m.in. św.o. Pio i św. Matka Teresa z Kaluty.
Kośćiół nie orzeka o żródle, chodzi o zachowanie, stosunek ludzi.
Kiedyś w TVReligia o Gużyński w programie Rozmównica mówił jak go irytują zaobserwowane zachowania ludzi, którzy przepychają się aby tylko dotknąć różańcem figury Matki Boskiej Fatimskiej i goniąc na figurką "nie zauważają", nie przyklękną, przez Chrystusem wystawionym w Najświętszym Sakramenie w momstrancji na ołtarzu.


So cze 23, 2012 11:49
Post Re: stygmaty - udział w pasji Chrystusa
...


So cze 23, 2012 11:54
Post Re: stygmaty - udział w pasji Chrystusa
Oficjalnego stanowiska nie ma ale sam/a wiesz,że są wypowiedzi biskupów na ten temat i z tych wypowiedzi wynika,że tamte objawienia nie były zgodne z tym czego naucza KK.Ale zaczynamy robić offtop.


So cze 23, 2012 12:25

Dołączył(a): N sty 23, 2011 11:09
Posty: 916
Post Re: stygmaty - udział w pasji Chrystusa
Cytuj:
I tak bezwiednie czynicie z niego wszechmocnego.


Wyjaśnij mi na jakiej zasadzie, bo nie pojmuję.


So cze 23, 2012 16:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL