Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 15:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 "To dzieci uwodzą księży? " 
Autor Wiadomość
Post Re: "To dzieci uwodzą księży? "
Cytuj:
Mądre podręczniki zachowań dla młodzieży od dziesięcioleci tłumaczą, by dziewczyny nie ubierały się wyzywająco i drastycznie nie malowały, by nie epatowały - mniej lub bardziej niechcący - seksem.
Skutki jakie wywierają są nie dość, że grzeszne - ale to temat do katolickich podręczników wychowawczych, to powodują nieetyczne zachowania wśród dorosłych, tak mężczyzn - których uwodzą, jak u kobiet - które odczuwają konkurencyjną niechęć do takich dziewczyn.

Przestępcy seksualni najczęściej nie wybierają na ofiary ludzi ubranych wyzywająco, a właśnie tych, którzy są "cichymi myszkami" takie nieśmiałe, skromne osoby z niskim poczuciem własnej wartości. Taka ofiara nie będzie się bronić, gdy zaatakuje ją napastnik.

Druga sprawa- polecasz powrót do czasów purytańskich? Czy też zalecasz styl muzułmański dla kobiet? Co ciekawe- arabki też epatują seksem- ich strój niedostatecznie zakrywa całe ich ciało i biedne chłopy są zachęcane przez nie do gwałtu. Ich prawo ma na to receptę- grzesznicę ukamieniować.

Poza tym- czort wie, co prowokuje mężczyzn. Zwykły t-shirt i jeansy, jakie ma ubrane kobieta wystarczą, aby chłop zamiast patrzeć na drogę(w końcu kierowca) dojeżdżając do ruchliwego skrzyżowania gapi się na idącą chodnikiem kobietę.

Po prostu zamiast pisać pie...ły, że coś prowokuje biednych mężczyzn, należy wprowadzić do szkół lekcje z zakresu panowania nad sobą. Jak nauczyciel podejrzewać zacznie, że coś uczeń średnio sobie radzi z popędem, to go do psychologa wysłać, żeby go nauczył życia w ramach norm społecznych.

Bo to nie otoczenie ma się dostosowywać do nieradzącego sobie z życiem społecznym człowieka, ale człowiek powinien się dostosować do istniejących norm społecznych. Postulowanie czegoś odwrotnego tylko maskuje problem i może prowadzić do czegoś gorszego- w własnym domu mając rodzinę trudno uniknąć intymnych sytuacji typu: córka w kostiumie kąpielowym się opala bądź jest skąpo ubrana z powodu upału. Jak się mężczyzna nie nauczy panować nad sobą, to kobiety ubrane w hidżab na ulicach nie sprawią, że będzie lepszym człowiekiem. To jego problem, nie innych.


Pt wrz 14, 2012 11:13
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: "To dzieci uwodzą księży? "
Powiedz to Hindusom, pod byle pretekstem gwałcącym zbiorowo chrześcijańskie kobiety i dziewczyny.

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Pt wrz 14, 2012 11:21
Zobacz profil
Post Re: "To dzieci uwodzą księży? "
homo_homini_canis_est napisał(a):
Powiedz to Hindusom, pod byle pretekstem gwałcącym zbiorowo chrześcijańskie kobiety i dziewczyny.


To akurat nie ma nic wspólnego z tematem. To oblicze wojny.
Wojna, która z normalnych ludzi robi zwierzęta, która wyzwala najniższe ludzkie instynkty, która z normalnych ojców, mężów, synów robi cos co jest tysiąckroć gorsze od bydła, bo żadne zwierze nie jest zdolne do takiego okrucieństwa jak człowiek. Tak więc to całkiem inny temat.


Pt wrz 14, 2012 11:30
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: "To dzieci uwodzą księży? "
Trudno mi się zgodzić ze zwalaniem uwolnionego instynktu i jego mocy na wojnę.
Są ludzie którzy niezależnie od stanu warunków pokojowo - wojennych są bardzo jurni i przy tym agresywni i "muszą mieć sex często i spektakularnie", są też tacy, dla których sex może nie istnieć. Możliwości wojenne dają szansę uwolnić skalę patologii, jednak nie uruchamiają jej źródeł.

Ja, podobnie jak ciciunia, nie wyobrażam sobie siebie w roli gwałciciela, obojętnie, czy w warunkach pokoju, czy wojny. I to właśnie jest ten temat.

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Pt wrz 14, 2012 11:37
Zobacz profil
Post Re: "To dzieci uwodzą księży? "
To czy się zgadzasz czy nie, akurat nie ma tutaj znaczenia.
Zrozum, ze to nie ten temat!
Ale odpowiadajac i kończąc.
Zboczeniec zawsze będzie zboczeńcem niezależnie od sytuacji. Natomiast wojna poteguje zło robiąc z normalnych ludzi zboczeńców.
Czy teraz juz mozemy zamknac offtop?


Pt wrz 14, 2012 11:41
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: "To dzieci uwodzą księży? "
humalog napisał(a):
Zboczeniec zawsze będzie zboczeńcem

Przy takim podejściu nie ma sensu w ogóle rozmawiać o karaniu za czynności przemocy wywołane zboczeniem, bo normalne społeczeństwa nie karzą swoich członków za ich działania wynikające z ich natury. Co najwyżej kierują ich do przymusowego leczenia, lub jeśli leczenie niemożliwe, do odosobnienia nie za karę, lecz w wyniku nieuleczalnej choroby, która może skutkować.

Mam inne zdanie. Uważam, że akty pedofilii, molestowania i gwałtu mogą być czynami, które dają się regulować aktem woli, lub takimi, które mają miejsce z ograniczonym świadomym aktem woli. Te pierwsze powinny podlegać karze, te drugie głębokiej analizie dla ustalenia kierunku właściwego leczenia danego człowieka.

Księża są takimi samymi ludźmi jak inni, tyle, że poddanymi wieloletniemu długotrwałemu naciskowi moralnemu, na odstępstwo od natury, czyli na brak realizacji naturalnych czynności seksualnych. Oczywiste jest, ze w tych warunkach może dochodzić do różnego rodzaju patologii.
To, że ksiądz pogłaszcze czy przytuli ministranta, to zasadniczo nie jest nic złego, aczkolwiek "zły dotyk" dziecko instynktownie wyczuwa i odróżnia od dotyku naturalnego.
Na ogół nikt nikogo nie chce karać za realizowanie potrzeby czułości, chociaż warto być ciągle świadomym, że na zastosowane środki czułości trzeba mieć zgodę drugiej strony. Czułość wyrażana i objawiana wobec dziecka, może być przez nie odczuwana zdecydowanie negatywnie (jak gwałt), mimo, że dziecko nie zgłosi żadnego protestu. Stąd problemy z kwalifikacją czynów...

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Pt wrz 14, 2012 12:08
Zobacz profil
Post Re: "To dzieci uwodzą księży? "
Ja o kozie, a on o wozie.

Homini czy ty rozumiesz co czytasz?


Pt wrz 14, 2012 12:11

Dołączył(a): So lis 19, 2011 20:53
Posty: 11
Post Re: "To dzieci uwodzą księży? "
Nawet jeżeli ofiara nie zgłosi protestu (bo np. jest zastraszona albo zawstydzona) to i tak nie miania faktu, ze nadużycie jest nadużyciem.

ps.

humalog, val dzięki, ze się odezwaliście - już myślałam, ze będę tutaj jakaś dziwna broniąc ofiar a nie oprawców. :)


Pt wrz 14, 2012 12:35
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: "To dzieci uwodzą księży? "
Ofiary, często po wielu latach uświadamiają sobie, że uległy w danej sytuacji przestępstwu, a samo przestępstwo miało znamienny wpływ na ich dalsze życie. Sądy i prawo uwzględniają wnioski karne z powództwa osób, które były molestowane wiele lat wcześniej, gdy były małoletnie.
W takich wypadkach istotna jest data uświadomienia sobie przestępstwa przez pokrzywdzonego, a nie tylko data dokonania przestępstwa.

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Pt wrz 14, 2012 12:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: "To dzieci uwodzą księży? "
mkb napisał(a):
ja patrze na Eucharystie, a nie na ręce.


Bingo.

Bez żadnych ukrytych uszczypliwości, z pełnym uznaniem dla celności lapidarnego podsumowania jednej z najważniejszych nici wątku: jak nikomu się to mkb udało, chylę czoła.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt wrz 14, 2012 14:43
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 19, 2011 20:53
Posty: 11
Post Re: "To dzieci uwodzą księży? "
Eucharystia Eucharystia a ręce rękami...

Nie można ani nie widzieć świętości Eucharystii, ani niegodności rąk (które nota bene nigdy godne nie będą). Do całości prawdy o Kościele należy i ta świętość Boga.... który (czasami nie wiedzieć czemu) pozwala się dotykać rękom, językom i sercom uwikłanych w to, co wydawałoby się absolutnie nie powinno się znaleźć obok świętości, i te łapska.

Miejmy nadzieje, ze świętość Eucharystii przemieni jeszcze niejedne ręce... i serce. Amen. :)


Pt wrz 14, 2012 17:10
Zobacz profil
Post Re: "To dzieci uwodzą księży? "
Cytuj:
ja patrze na Eucharystie, a nie na ręce.




Owszem to Jezus jest najważniejszy. Nikt mi jednak nie wmówi, ze będąc na Mszy odprawianej przez kapłana shańbionego obrzydliwym czynem czuły sie komfortowo, lub poszedłby bez żadnych oporów do takiego księdza do spowiedzi.
Człowiek potrafi wybaczyć, ale nie potrafi całkowicie zapomnieć. Tak już jesteśmy skonstruowani.
Taki ksiądz nadal jest kapłanem, ale nawet po odprawieniu pokuty nie nadaje się juz do pracy duszpasterskiej. Jedyne co byłoby dla niego dobre to dobrowolne zamkniecie sie w klasztorze kontemplacyjnym, bez kontaktu z wiernymi. W ten sposób można dobrze służyć Bogu......i to jedyny sposób na to by ten człowiek mógł dalej być księdzem.
No jest jeszcze drugi sposób, ale łaczy sie z porzuceniem kapłaństwa.

Co mnie najbardziej razi w pedofilskich aferach w Kościele. Nie to, ze tacy zboczeńcy nosza kapłańskie szaty, ale to, że ich przełożeni robili wszystko by ten fakt ukrywać, a winnych przenosili na inne parafie i pozwalali im na prace duszpasterską. To jest HAŃBĄ Kościoła.

Cytuj:
1 Słyszy się powszechnie o rozpuście między wami, i to o takiej rozpuście, jaka się nie zdarza nawet wśród pogan; mianowicie, że ktoś żyje z żoną swego ojca. 2 A wy unieśliście się pychą, zamiast z ubolewaniem żądać, by usunięto spośród was tego, który się dopuścił wspomnianego czynu. 3 Ja zaś nieobecny wprawdzie ciałem, ale obecny duchem, już potępiłem, tak jakby był wśród was, sprawcę owego przestępstwa. 4 Przeto wy, zebrawszy się razem w imię Pana naszego Jezusa, w łączności z duchem moim i z mocą Pana naszego Jezusa, 5 wydajcie takiego szatanowi na zatracenie ciała, lecz ku ratunkowi jego ducha w dzień Pana Jezusa. ( 1Kor 5, 1-5 )


Tak więc UKARAĆ i poddac pokucie, po to by ratować duszę, a nigdy ukrywac i udawać, ze nic sie nie stało.
Czyżby przełożeni tych zboczeńców nigdy tych słów nie czytali?


Pt wrz 14, 2012 17:36

Dołączył(a): Cz gru 07, 2006 8:54
Posty: 3956
Post Re: "To dzieci uwodzą księży? "
Coś w temacie dzieci i księży. xd

http://metromsn.gazeta.pl/Wydarzenia/51 ... 9806205754

_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, że każdy od razu automatycznie wierzy w ich prawdziwość" - Abraham Lincoln


Wt wrz 18, 2012 19:57
Zobacz profil
Post Re: "To dzieci uwodzą księży? "
Jajko był szybszy:
viewtopic.php?f=4&t=32277


Wt wrz 18, 2012 20:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: "To dzieci uwodzą księży? "
Tego księdza pewnie też uwiodły:
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/lo ... omosc.html

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt wrz 18, 2012 21:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL