Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 16:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 347 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 24  Następna strona
 Polska nie zginie jeśli... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 14:19
Posty: 62
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
oleksa57 napisał(a):
Dwa posty, dwa odmienne zdania, do tego duży rozpęd i ostre hamowanie... Napisz trzeci post, bo może Ty tak naprawdę jesteś z nami, tylko jeszcze o tym nie wiesz?


A dlaczego mam być "z Wami" lub "przeciwko Wam"? ;) To właśnie mi nie odpowiada w postawie katolicyzmu "wojującego", że wszędzie stawia barykady. Każdy z nas podąża jakąś drogą w charakterze przede wszystkim POSZUKUJĄCEGO, a nie walczącego.

Napisz mi dokładnie, w czym dostrzegasz sprzeczności wypływające z moich postów, bo nie bardzo wiem, o co Ci chodzi, kiedy piszesz o "dwóch odmiennych zdaniach"...


Cz cze 02, 2011 7:57
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
Beszad napisał(a):
A dlaczego mam być "z Wami" lub "przeciwko Wam"? ;) To właśnie mi nie odpowiada w postawie katolicyzmu "wojującego", że wszędzie stawia barykady. Każdy z nas podąża jakąś drogą w charakterze przede wszystkim POSZUKUJĄCEGO, a nie walczącego.


A Ty napisz o tym do Kurii, o której wzmiankę wymazałeś ze swego pierwszego posta w sprawie.
Kuria ta niewątpliwie patronuje idei Intronizacji w sposób negatywny, usiłując zniszczyć przeciwników swojego stanowiska. Kuria aktualnie WALCZY z ks. Natankiem.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Cz cze 02, 2011 10:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 14:19
Posty: 62
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
maly_kwiatek napisał(a):
Kuria ta niewątpliwie patronuje idei Intronizacji w sposób negatywny, usiłując zniszczyć przeciwników swojego stanowiska. Kuria aktualnie WALCZY z ks. Natankiem.


Kwiatuszku, jeśli próbujesz walczyć z własną Kurią, w istocie walczysz z Kościołem. Bo czymże jest władza biskupia, jeśli nie przedłużeniem jurysdykcji samego Papieża? Zaś oddzielanie się od Watykanu (np. poprzez negowanie II Soboru Watykańskiego) jest równoważne z opuszczeniem Kościoła katolickiego, bo wkraczamy wówczas na grunt jakiejś schizmy lub zwykłego sekciarstwa.


Cz cze 02, 2011 11:55
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
No i wyszło szydło z worka :lol:
Beszad napisał(a):
jeśli próbujesz walczyć z własną Kurią, w istocie walczysz z Kościołem.


Nie ukrywam, że jestem szczęśliwy od pewnego czasu, że nie jestem poddanym Kurii Krakowskiej. Miałbym tam naprawdę wielkie problemy moralne z urzędującym tam biskupem.

Z Twoim zdaniem, Beszad oczywiście, na szczęście się nie zgadzam i jest ono wyjątkowo zabawne dla mnie. Z biskupem, który błądzi, wbrew prawu angażuje się w poza kanoniczne działania, a nawet wspiera łamiących prawo świeckie - należy się nie zgadzać. Nie uważam, podobnie jak chyba Ty, że trzeba z takim biskupem walczyć. Po prostu wystarczy opiniować negatywnie niesłuszne, antykościelne wystąpienia. Resztę powinna dokonać odpowiednia władza kościelna.

Biskup Dziwisz bardzo dobrze o tym wie, że nie jest Papieżem i jest omylny WE WSZYSTKICH SPRAWACH. Także w sprawach wiary i moralności. To dlatego zasłania się nieraz swoim rzecznikiem prasowym albo słowem - wytrychem - "Kuria".

Na koniec, podsumowując.
Kościół Katolicki, do którego mam szczęście należeć - nie jest Dziwisza, nie jest Natanka, nie jest Beszada, nie jest małego kwiatka i nie jest Benedykta XVI.
To jest Kościół Jezusa Chrystusa.
I warto o tym nie zapominać.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Cz cze 02, 2011 12:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 14:19
Posty: 62
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
maly_kwiatek napisał(a):
Kościół Katolicki, do którego mam szczęście należeć - nie jest Dziwisza, nie jest Natanka, nie jest Beszada, nie jest małego kwiatka i nie jest Benedykta XVI.
To jest Kościół Jezusa Chrystusa. I warto o tym nie zapominać.


AMEN! :)

Zastanawiam sie tylko, czy gdyby dzisiaj Chrystus nie przyszedł w koronie, wszyscy byśmy Go rozpoznali jako naszego Zbawiciela? I nie piszę tego z najmniejszym odcieniem złośliwości, tylko z autentyczną refleksją nad prawdziwym znaczeniem Chrystusowego KRÓLOWANIA...


Cz cze 02, 2011 12:28
Zobacz profil
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
Beszad napisał(a):
"Królestwo moje nie jest z TEGO świata" - mówi sam Jezus.

( wybacz, Beszad, chyba nawet dzieci znają ten cytat, ale przez przeciwników Intronizacji został wyeksploatowany do cna - w dodatku zostało wielokrotnie wyjaśnione, że dotyczy on czasu przed Męką i Zmartwychwstaniem)

+ rzuciłeś dodatkowo, Beszad, garść komunałów mogących znaczyć wszystko i nic :
Cytuj:
- budowanie "twierdzy obronnej" na tej ziemi (... )
- Apostołowie głosili słowo nieuzbrojeni w miecze (...)
- pierwsi chrześcijanie stawali się raczej pokarmem dla lwów, niż walczącymi krzyżowcami (...)
- W tym była ich cała siła duchowa, że nie budowali na zewnętrznym poskramianiu zła w innych (...)
- Wiele gorliwych katolików, a nawet duchownych, wpada w szatańską pułapkę (...)
- wciąż żywotna jest pokusa "zejdź z krzyża, a dam ci cały świat
( skąd ten cytat ?!)
- stań się zbrojnym rycerzem, a inni kłaniać ci się będą


Wybacz, ale to wszystko banały i ogólniki - i tylko tyle z nich wynika, że jesteś przeciwko, choć już nie za bardzo wiadomo - przeciwko czemu ?

A zaraz potem piszesz :
Beszad napisał(a):
Nie odniosłem się tu do samej intronizacji, bo nie jestem jej przeciwny (choć jeśli miałaby temu towarzyszyć podobna atmosfera, jaką tworzą "wojujący katolicy" , to - podobnie jak Gita - coraz bardziej się do tych dążeń dystansuję).

Skasowałem też zdanie odnoszące się bezpośrednio do ks. Natanka, bo nie chcę nikogo imiennie osądzać (zostawiam to Bogu i władzom zwierzchnim Kościoła). Niepokoi mnie natomiast samo zjawisko agresywnej "ewangelizacji".


Po pierwsze zatem - do czego wobec tego się odniosłeś?
- do zalinkowanych materiałów nie - bo ich nie czytałeś
- do Intronizacji także nie, bo - jak piszesz - nie jesteś jej przeciwny

Piszesz :
Cytuj:
atmosfera, jaką tworzą "wojujący katolicy"

Cytuj:
Niepokoi mnie natomiast samo zjawisko agresywnej "ewangelizacji"

Doprawdy, nie będę próbowała zgadywać, co miałeś na myśli. Może to być łamigłówka logiczna niemożliwa do rozwikłania.

Myślę, że Ty po prostu chciałeś się opowiedzieć po " jedynie słusznej stronie ", tylko Ci nie wyszło.


Cz cze 02, 2011 16:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 14:19
Posty: 62
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
Oleksa - wybacz, ale nie dam się wciągnąć w taki ton rozmowy. Wyczuwam u Ciebie spory ładunek agresji, podobnie jak u Kwiatka znajduję chęć wyśmiania każdego, kto inaczej myśli. Jeśli idea intronizacji ma takich orędowników, to ja dziękuję - zaczynam w tym wszystkim widzieć jakąś tragiczną karykaturę ewangelizacji.


Cz cze 02, 2011 18:36
Zobacz profil
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
Znowu nie przedstawiłeś argumentów, oprócz silnego przekonania , że wiesz lepiej.
To dyskusję jak na razie chyba wyczerpuje.
W końcu to Ty wszedłeś do tego wątku, żeby mi powiedzieć, że się mylę.
Nie interesowały Cię materiały dotyczące dyskusji zalinkowane w wątku.
Nie przywołałeś też własnych.
Chyba nie oczekujesz, że tak sobie, pomiędzy jednym a drugim postem, zmienię własne przekonania nie mając ku temu poważnych powodów.
Beszad napisał(a):
Jeśli idea intronizacji ma takich orędowników, to ja dziękuję - zaczynam w tym wszystkim widzieć jakąś tragiczną karykaturę ewangelizacji.

Idea Intronizacji ma takich orędowników, jak należy.
To przeciwnicy Intronizacji nie mają dobrych argumentów, oprócz obiegowych " gotowców ".
I to zwolenników Intronizacji próbuje się stłamsić, uciszyć, ośmieszyć, zmarginalizować.


Cz cze 02, 2011 19:02

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
Cytuj:
I to zwolenników Intronizacji próbuje się stłamsić, uciszyć, ośmieszyć, zmarginalizować.


Jak to tych, którzy chcą wprowadzać w polityce wewnętrznej 39-milionowego państwa pomysły, które nadają się co najwyżej do trzeciorzędnego kabaretu.

Kabaretu, dodam żeby wszystko było jasne, którego treścią są głównie drwiny z chrześcijaństwa.


Cz cze 02, 2011 21:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 02, 2011 12:07
Posty: 32
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
patrząc na to wszystko zaczynam chyba rozumieć ludzi którzy zaczęli nawoływać za intronizacją Latającego Potwora Spaghetti na króla Polski (mają nawet grupę na facebook'u), no bo czemu by nie ?

_________________
"Na początku było Słowo, a tym Słowem było 'ARRRRGH!'"
PIRATICUS 13:7


Więcej o naukach Prawdziwego Boga i Jego proroków na: http://fsm.boo.pl


Pt cze 03, 2011 8:44
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 21, 2011 14:19
Posty: 62
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
oleksa57 napisał(a):
Znowu nie przedstawiłeś argumentów, oprócz silnego przekonania , że wiesz lepiej.
To dyskusję jak na razie chyba wyczerpuje.
W końcu to Ty wszedłeś do tego wątku, żeby mi powiedzieć, że się mylę. Nie interesowały Cię materiały dotyczące dyskusji zalinkowane w wątku. Nie przywołałeś też własnych.


Czy jest możliwy dialog w sytuacji, gdy swego adwersarza już na samym początku etykietkuje się jako "nasłanego przez Kurię", a jego wszystkie argumenty traktuje się jako "obiegowe gotowce"? Jeśli zaś chodzi o linki, to zapytam tylko, czy Ty wchodzisz na każdy podany link? Trzeba najpierw kogoś do tego zachęcić własnym OTWARCIEM (już nie wspomnę o zwykłej życzliwości).

Na koniec jeszcze raz ponowię niezauważone wcześniej pytanie: czy gdyby dzisiaj Chrystus nie przyszedł do nas "w koronie i purpurze", rozpoznalibyśmy Go jako Zbawiciela? Odpowiedź na to pytanie powinna odsłonić prawdziwe znaczenie Chrystusowego KRÓLOWANIA. Ze swej strony zamykam dyskusję, a pytanie zostawiam do osobistego rozważenia w głębi serca.


Pt cze 03, 2011 10:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 09, 2011 12:28
Posty: 382
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
maly_kwiatek napisał(a):
Nie ukrywam, że jestem szczęśliwy od pewnego czasu, że nie jestem poddanym Kurii Krakowskiej. Miałbym tam naprawdę wielkie problemy moralne z urzędującym tam biskupem.


Nie żartuj. Nasz biskup przynajmniej nie myli religii z polityką, jak niektórzy inni pasterze. No i jest kontynuatorem myśli bł. Jana Pawła II.


Pt cze 03, 2011 13:21
Zobacz profil
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
Asparagus napisał(a):
Nasz biskup przynajmniej nie myli religii z polityką, jak niektórzy inni pasterze.

Masz rację, bo od kiedy zaczął wspierać platformę, uprawia głównie politykę.
Asparagus napisał(a):
No i jest kontynuatorem myśli bł. Jana Pawła II.

Przybliż, w którym miejscu, bo jakoś nie zauważyłam. Może książki jakieś teologiczne zaczął pisać, a mnie to umknęło i nic o tym nie wiem ?
Tak jak słońce jest panem dnia, tak księżyc jest panem nocy, ale świeci tylko światłem bladym i mglistym, bo pożyczonym.


Pt cze 03, 2011 15:19

Dołączył(a): Śr gru 24, 2008 11:14
Posty: 4800
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
Cytuj:
Masz rację, bo od kiedy zaczął wspierać platformę, uprawia głównie politykę.


Od kiedy zaczął dawać znaki, że nie jest po jego myśli linia ideologiczna PiSu, przestał być uwielbianym, długoletnim współpracownikiem i przyjacielem Jana Pawła II, a zaczął być łże-biskupem. Podobnie jak zresztą Życiński, chyba jeden z najlepiej wykształconych polskich duchownych, za nietrzymanie z tymi co trzeba, został uzurpatorem i pseudo-biskupem.

Generalnie praktyka klasyfikowania osób publicznych niebędących politykami, według ich politycznych sympatii jest durna (to działa w obie strony, za popieranie Kaczyńskiego też się niektórym dostaje), ale w przypadku osób duchownych przybiera naprawdę wredne i obleśne formy. Tak oto wierni, "owieczki", zaczynają wiedzieć lepiej kto jest prawdziwym biskupem niż Watykan, który jako jedyny ma prawo o tym decydować. A jeżeli kilku biskupów ma nie te poglądy polityczne co trzeba, to znaczy że Kościół przeżywa kryzys. W sumie zachowanie trochę podobne do np. lefebrystów czy innch odstępców, którzy też uważają, że to cały Kościół Rzymskokatolicki jest łże-kościołem, a to oni jako jedyni są prawdziwymi katolikami.


Pt cze 03, 2011 15:50
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
maly_kwiatek napisał(a):
Nie ukrywam, że jestem szczęśliwy od pewnego czasu, że nie jestem poddanym Kurii Krakowskiej. Miałbym tam naprawdę wielkie problemy moralne z urzędującym tam biskupem.


Asparagus napisał(a):
Nasz biskup przynajmniej nie myli religii z polityką, jak niektórzy inni pasterze.

Mój biskup (gliwicki) niczego nie myli, a na pewno nie myli polityki i religii.

Asparagus napisał(a):
No i jest kontynuatorem myśli bł. Jana Pawła II.


Nie zauważyłem. A właściwie zauważyłem, coś odwrotnego. Bł. Jan Paweł II był Papieżem Miłości i Mądrości. W sposób niezwykły łączył obie te wielkie cnoty. Więc o czym my tu mówimy?

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Pt cze 03, 2011 21:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 347 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL