Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 16:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 347 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 24  Następna strona
 Polska nie zginie jeśli... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr mar 09, 2011 12:28
Posty: 382
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
maly_kwiatek napisał(a):
Nie zauważyłem. A właściwie zauważyłem, coś odwrotnego. Bł. Jan Paweł II był Papieżem Miłości i Mądrości. W sposób niezwykły łączył obie te wielkie cnoty. Więc o czym my tu mówimy?


Zawiść przez was przemawia, nic więcej. Wiadomo, że Jan Paweł II wybrał najlepszą osobę z polskiego Kościoła na swojego najbliższego współpracownika i powiernika. Taki Rydzyk nie jest godzien Księdzu Kardynałowi butów wiązać.


Pt cze 03, 2011 21:14
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
Asparagus napisał(a):
Zawiść przez was przemawia

Dziękuje za pluralis majestatis.
Chodzi Ci z ta zawiścią, że bp. Dziwisz jest lepszy od bł. Jana Pawła II czy od mojego biskupa?
Bo ks. Rydzyk biskupem jeszcze nie jest, więc nie ma porównania.

A prawda historyczna jest taka, że Jan Paweł II nie mianował ks. Dziwisza nawet Kardynałem i bardzo długo nie mianował go biskupem. Do końca swego życia Papież utrzymywał na funkcji Biskupa Krakowskiego niezapomnianego, niezrównanego Kardynała Macharskiego. Z czegoś to wynikało chyba.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Pt cze 03, 2011 21:23
Zobacz profil
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
maly_kwiatek napisał(a):
Asparagus napisał(a):
Zawiść przez was przemawia

Dziękuje za pluralis majestatis.
Chodzi Ci z ta zawiścią, że bp. Dziwisz jest lepszy od bł. Jana Pawła II czy od mojego biskupa?
Bo ks. Rydzyk biskupem jeszcze nie jest, więc nie ma porównania.

A prawda historyczna jest taka, że Jan Paweł II nie mianował ks. Dziwisza nawet Kardynałem i bardzo długo nie mianował go biskupem. Do końca swego życia Papież utrzymywał na funkcji Biskupa Krakowskiego niezapomnianego, niezrównanego Kardynała Macharskiego. Z czegoś to wynikało chyba.


Z tego, że kardynał Dziwisz był sekretarzem papieża i papież chciał go mieć przy sobie.
Teraz dwa pytania do Ciebie;
1. Czy sugerujesz, że Benedykt XVI zrobił błąd, a może zrobił to specjalnie na szkodę Kościoła?
2. Czyżby nasz papież miał za sekretarza osobę, której nie ufał, czy może uważał, że się nie nadaje na inne stanowisko?


Pt cze 03, 2011 21:29
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
Asparagus napisał(a):
Zawiść przez was przemawia, nic więcej. Wiadomo, że Jan Paweł II wybrał najlepszą osobę z polskiego Kościoła na swojego najbliższego współpracownika i powiernika.

Skąd wiadomo ? O ile wiem, żadnego konkursu nie było.
I chyba to stwierdzenie jest niesprawiedliwe względem wielu duchownych w Polsce, którzy wypełniają swoje powołanie z najwyższym poświęceniem , nie zabiegając o prasową sławę, o pochwały polityków, i nie ustawiając się do kamer.
Asparagus napisał(a):
Taki Rydzyk nie jest godzien Księdzu Kardynałowi butów wiązać.

Myślę, że ojciec Rydzyk o tę godność nie zabiega.


Pt cze 03, 2011 21:32
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
Kacperek29, skieruj swoje pytania do Asparagusa, bo to on wprowadził wątek jakiejś zawiści wobec ks. Dziwisza. Może to więc wyjaśni?

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Pt cze 03, 2011 21:40
Zobacz profil
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
kacperek29 napisał(a):
Z tego, że kardynał Dziwisz był sekretarzem papieża i papież chciał go mieć przy sobie.
Teraz dwa pytania do Ciebie;
1. Czy sugerujesz, że Benedykt XVI zrobił błąd, a może zrobił to specjalnie na szkodę Kościoła?
2. Czyżby nasz papież miał za sekretarza osobę, której nie ufał, czy może uważał, że się nie nadaje na inne stanowisko?

kacperek, gdybyś zadał to samo pytanie w wątku do tego odpowiednim, to uzyskałbyś być może odpowiedź.
Mogłaby być dla Ciebie niemiła.
W tym wątku nie róbmy off topu.


Pt cze 03, 2011 21:42

Dołączył(a): Śr mar 09, 2011 12:28
Posty: 382
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
oleksa57 napisał(a):
Asparagus napisał(a):
Zawiść przez was przemawia, nic więcej. Wiadomo, że Jan Paweł II wybrał najlepszą osobę z polskiego Kościoła na swojego najbliższego współpracownika i powiernika.

Skąd wiadomo ? O ile wiem, żadnego konkursu nie było.
I chyba to stwierdzenie jest niesprawiedliwe względem wielu duchownych w Polsce, którzy wypełniają swoje powołanie z najwyższym poświęceniem , nie zabiegając o prasową sławę, o pochwały polityków, i nie ustawiając się do kamer.



Skoro piszesz, że Jan Paweł II był uosobieniem mądrości to zapewne dokonał mądrego wyboru. Czyż nie?

oleksa57 napisał(a):
Asparagus napisał(a):
Taki Rydzyk nie jest godzien Księdzu Kardynałowi butów wiązać.

Myślę, że ojciec Rydzyk o tę godność nie zabiega.


To błąd. Myślę, że gdyby ojciec Rydzyk spokorniał i zaczął naśladować Jego Eminencję byłby w końcu podobny do kapłana a nie do jakiegoś agitatora politycznego skrzyżowanego z szemranym biznesmenem...


Pt cze 03, 2011 21:43
Zobacz profil
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
Asparagus napisał(a):
Skoro piszesz, że Jan Paweł II był uosobieniem mądrości to zapewne dokonał mądrego wyboru. Czyż nie?

Chrystus wybrał Dwunastu. Wszyscy wiemy, czym się to skończyło.
Asparagus napisał(a):
Myślę, że gdyby ojciec Rydzyk spokorniał i zaczął naśladować Jego Eminencję byłby w końcu podobny do kapłana a nie do jakiegoś agitatora politycznego skrzyżowanego z szemranym biznesmenem...

To jest właśnie ta ślepa wiara, że wszystkich w polskim Kościele można rzucić na kolana i że należy do tego dążyć bez względu na koszty - bo w końcu kiedyś musi się udać.
Jeśli wszyscy zaczniemy używać takiego słownictwa, to posypią się bany i pewnie o to Ci ( Wam ) chodzi.
Asparagus napisał(a):
Myślę, że gdyby ojciec Rydzyk spokorniał i zaczął naśladować Jego Eminencję
- to stałby się podobny do Jego Eminencji. Nie wszyscy w Polsce tego jednak chcą. Co dla jednych marzeniem, to dla innych nieszczęściem.


Pt cze 03, 2011 22:00

Dołączył(a): Śr mar 09, 2011 12:28
Posty: 382
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
oleksa57 napisał(a):
Asparagus napisał(a):
Skoro piszesz, że Jan Paweł II był uosobieniem mądrości to zapewne dokonał mądrego wyboru. Czyż nie?

Chrystus wybrał Dwunastu. Wszyscy wiemy, czym się to skończyło.


Wiemy - Zbawieniem.

oleksa57 napisał(a):
To jest właśnie ta ślepa wiara, że wszystkich w polskim Kościele można rzucić na kolana i że należy do tego dążyć bez względu na koszty - bo w końcu kiedyś musi się udać.
Jeśli wszyscy zaczniemy używać takiego słownictwa, to posypią się bany i pewnie o to Ci ( Wam ) chodzi.


A co może nieprawdę napisałem?

oleksa57 napisał(a):
Asparagus napisał(a):
Myślę, że gdyby ojciec Rydzyk spokorniał i zaczął naśladować Jego Eminencję
- to stałby się podobny do Jego Eminencji. Nie wszyscy w Polsce tego jednak chcą. Co dla jednych marzeniem, to dla innych nieszczęściem.


Wielka szkoda. Wypada tylko modlić się o opamiętanie.


Pt cze 03, 2011 22:52
Zobacz profil
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
Asparagus napisał(a):
oleksa57 napisał(a):
Asparagus napisał(a):
Skoro piszesz, że Jan Paweł II był uosobieniem mądrości to zapewne dokonał mądrego wyboru. Czyż nie?

Chrystus wybrał Dwunastu. Wszyscy wiemy, czym się to skończyło.


Wiemy - Zbawieniem.

Dobrze wiesz, czym się skończyło:

20 Z nastaniem wieczoru zajął miejsce u stołu razem z dwunastu <uczniami>. 21 A gdy jedli, rzekł: "Zaprawdę, powiadam wam: jeden z was mnie zdradzi". 22 Bardzo tym zasmuceni zaczęli pytać jeden przez drugiego: "Chyba nie ja, Panie?" 23 On zaś odpowiedział: "Ten, który ze Mną rękę zanurza w misie, on Mnie zdradzi. Mat. 26, 21-23


Pt cze 03, 2011 23:03

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 17:48
Posty: 72
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
Geonides napisał(a):
Tylko nie rozumiem po kiego grzyba Wam uznanie intronizacji przez władze polityczne - świeckie?!


Dlaczego w kraju świeckim czołowa postać kilku religii, których wyznawcy stanowią większość, ma zostać ogłoszona królem?

_________________
[i]"Zdawać by się mogło, że ludzi powinna cechować naturalna chęć poszerzania wiedzy. Ale spróbuj ich czegoś nauczyć, gdy nie są skoszarowani w szkole."[/i] - A. Luna


Pt cze 03, 2011 23:09
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
Odeszły do Nieba niezwykłe istoty, które wspierały Naród Polski na drodze do odrodzenia i przebudzenia.
"Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi." - Tak modlił się Jan Paweł II nad Polską w 1979 roku.
Bóg wysłuchał modlitwy. Polska odrodziła się Solidarnością.

W majestacie niekoronowanego Króla Polski, Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego nikt nie śmiał robić Kościołowi w Polsce "kreciej roboty".

Potem nastąpiły czasy kolejnej martyrologii polskiej i świadectwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ks. Stanisława Małkowskiego, ks. Zycha i innych świadków Chrystusa.

Dziś jesteśmy ogołoceni z autorytetów. Większość biskupów zachowuje się w sposób dziwny, tak, jakby byli przedsoborowymi biskupami albo jakby nie mieli w ogóle pojęcia na czym ma polegać posługa pasterska.

Mam wrażenie, że Intronizacja nastąpi, gdy odrodzi się polskie duchowieństwo, a w szczególności biskupi. Polska odrodzi się, a Chrystus stanie się rzeczywistym Królem Polski, gdy biskupami zostaną Kamykowie...
I dlatego trzeba się spokojnie modlić i cierpliwie czekać ...

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


Pt cze 03, 2011 23:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 09, 2011 12:28
Posty: 382
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
oleksa57 napisał(a):
Asparagus napisał(a):
Wiemy - Zbawieniem.

Dobrze wiesz, czym się skończyło:

20 Z nastaniem wieczoru zajął miejsce u stołu razem z dwunastu <uczniami>. 21 A gdy jedli, rzekł: "Zaprawdę, powiadam wam: jeden z was mnie zdradzi". 22 Bardzo tym zasmuceni zaczęli pytać jeden przez drugiego: "Chyba nie ja, Panie?" 23 On zaś odpowiedział: "Ten, który ze Mną rękę zanurza w misie, on Mnie zdradzi. Mat. 26, 21-23


Właśnie na tym przykładzie jasno widać różnicę w pojmowaniu chrześcijaństwa pomiędzy Kościołem otwartym a odłamem reprezentowanym przez RM. Dla tego drugiego Zbawienie nie jest już takie istotne, liczy się Judasz...


Pt cze 03, 2011 23:20
Zobacz profil
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
Asparagus napisał(a):
Właśnie na tym przykładzie jasno widać różnicę w pojmowaniu chrześcijaństwa pomiędzy Kościołem otwartym a odłamem reprezentowanym przez RM. Dla tego drugiego Zbawienie nie jest już takie istotne, liczy się Judasz...

Teraz to wszystko udowodnij.


Pt cze 03, 2011 23:30
Post Re: Polska nie zginie jeśli...
Cytuj:
Właśnie na tym przykładzie jasno widać różnicę w pojmowaniu chrześcijaństwa pomiędzy Kościołem otwartym a odłamem reprezentowanym przez RM. Dla tego drugiego Zbawienie nie jest już takie istotne, liczy się Judasz...

Zbawienie jest istotne, tylko nurt nacjonalistyczno-katolicki, bardzo łatwo wskazuje i koncentruje się na Judaszach, obywatelach polskojęzycznych, masonach, żydach, zagrożeniach.


So cze 04, 2011 6:34
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 347 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 24  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL