Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz cze 06, 2024 14:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo 
Autor Wiadomość
Post Re: Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo
Cytuj:
Dla mnie to ciekawa i ważna informacja. Uświadomię me dziecię, które jest karmione przez niektórych członków rodziny różnymi bajaniami za prawdę podawanymi. A tu sam papież mówi, że to mit, czyli bajka. To bardzo ważne.


No to dałes sie brachu nabrac kiepskim pismakom, którzy pewnie tej ksiązki nie mieli nawet w rekach.....ale jak to często bywa rzucili sie na temat o którym pojecia zielonego nie mają :D

Napisałbym, ze dziennikarstwo ostatnimi czasy spada na psy....ale psy inteligentnymi zwierzętami bardzo , natomiast niektóre pismaki tylko ssą :D


Otóż papież pisząc o tym, że w Ewangeliach nie ma nic o zwierzętach, parę zdan później nawiązuje do Izajasza:
"Wół rozpoznaje swego pana
i osioł żłób swego właściciela" (Iz 1, 3 )

Resztę warto doczytać, bo opierając sie na upadłych (na łeb) pismakach daleko sie nie zajdzie :D


So gru 01, 2012 18:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo
No a gdzie w Ewangeliach są wspomniane zwierzęta w stajence Jezusa?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So gru 01, 2012 21:24
Zobacz profil
Post Re: Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo
Jajko napisał(a):
No a gdzie w Ewangeliach są wspomniane zwierzęta w stajence Jezusa?


Oj Jajko....no nie rób jaj :)

Napisałem wyżej, że w Ewangeliach nie ma nic o zwierzakach u złobu....ale Pismo Święte to nie tylko Ewangelie. To także cały Stary Testament, Listy, Dzieje Apostolskie.

Dlatego tłumaczę, ze pismaki nie tylko nie znaja PŚ, ale nawet nie doczytali książki papieża.


So gru 01, 2012 21:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo
No ale trzoda w stajence Jezusa i anielskie trele to mit czy prawda?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So gru 01, 2012 21:54
Zobacz profil
Post Re: Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo
Jajko napisał(a):
No ale trzoda w stajence Jezusa i anielskie trele to mit czy prawda?


Trzoda????????? W żydowskim mieście nieczyste zwierzęta?????
Szaleju sie najadłeś? :mrgreen:

Osioł to zwierze pociągowe, a wół do bydląt nalezy.

Anioł objawił sie pasterzom. W szopie także był, bo katolicy wierzą, ze każdy ma swego Anioła Stróża. Tak więc conajmniej trzech tam musiało przebywać. Czy śpiewały? Tego nie wiem. Ja mojego nigdy nie słyszałem (może niemuzykalny jest :) ). Można jednak załozyć, że tak. To wielkie wydarzenie było, Bóg zstąpił na ziemię!
Czy ludzie te trele słyszeli?
Nie wiem, ale zawsze mogli tak to skojarzyć. Nie wiemy bowiem o której dokładnie godzinie narodził się Jezus i po jakim czasie dotarli tam pasterze.....więc może to słowik lub bardziej skowronek zerwał sie do lotu i "zatrelił" perliście niczym anioł :D


So gru 01, 2012 22:59
Post Re: Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo
Jajko napisał(a):
anielskie trele to mit czy prawda?

Autor wątku podaje link do wypowiedzi papieża. Jest tam wyjaśnienie, że:
Śpiewanie kolęd, zdaniem Benedykta XVI, to także efekt zakorzenionego wśród chrześcijan mitu. Chrześcijanie uważają, że aniołowie poinformowali pasterzy o narodzeniu Jezusa śpiewem. W rzeczywistości, jak wynika z Ewangelii, aniołowie obwieścili ten fakt mówiąc, a nie śpiewając.


So gru 01, 2012 23:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo
No właśnie. Mit czyli bajka. Trochę się dziwię, że papież to uświadamia owieczkom, ale raduje to serce me, bo lepszego źródła obalania "prawdy" być nie może.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N gru 02, 2012 12:23
Zobacz profil
Post Re: Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo
Jajko napisał(a):
No właśnie. Mit czyli bajka. Trochę się dziwię, że papież to uświadamia owieczkom, ale raduje to serce me, bo lepszego źródła obalania "prawdy" być nie może.


Jak na razie to papież nic nie obala. Obalili to niektórzy dziennikarze....ale nie mity tylko pewnie kilka flaszek.
Benedykt XVI bowiem niczego nie obala, ale precyzuje.
Nie ma więc żadnych podstaw do tego by eksmitowac w tym roku osiołki i wołki ze żłobka lub zaprzestać śpiewania kolęd.


N gru 02, 2012 16:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 03, 2012 12:04
Posty: 53
Post Re: Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo
humalog, dokładnie. Nie wiem czy takie opinie pojawiają się ze zwykłej pogoni za sensacją czy też może komuś zależy na kreowaniu wizerunku Kościoła jako tej złej instytucji, której nawet choinka i kolędy się nie podobają... Kto próbuje z papieża zrobić Grincha?


N gru 02, 2012 16:34
Zobacz profil
Post Re: Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo
Pankracy napisał(a):
humalog, dokładnie. Nie wiem czy takie opinie pojawiają się ze zwykłej pogoni za sensacją czy też może komuś zależy na kreowaniu wizerunku Kościoła jako tej złej instytucji, której nawet choinka i kolędy się nie podobają... Kto próbuje z papieża zrobić Grincha?


Wiadomo kto. Ci sami, którzy w imię "poprawności" robia wszystko by wyrugować chrześcijańskie święta w całej Europie. Wystarczy poczytac co sie dzieje na Zachodzie.
Teraz probują sie wysługiwać wyrwanymi z kontekstu zdaniami z ksiązki Benedykta XVI. Niestety żałosnie im to wychodzi

Natomiast sprzedajni dziennikarze niczym tanie dziwki, za kase sa w stanie napisac wszystko.


N gru 02, 2012 16:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo
Humanolog: ja niestety nie rozumiem co Ty piszesz. Benedykt wyraźnie stwierdził, że tradycja osiołków i wołków w żłóbku oraz śpiewania kolęd nie ma genezy ewangelicznej. No i że zwierzęta w żłóbku mają prawdopodobnie podłoże pogańskie. Tylko tyle i aż tyle.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn gru 03, 2012 10:24
Zobacz profil
Post Re: Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo
Jajko napisał(a):
Humanolog: ja niestety nie rozumiem co Ty piszesz. Benedykt wyraźnie stwierdził, że tradycja osiołków i wołków w żłóbku oraz śpiewania kolęd nie ma genezy ewangelicznej. No i że zwierzęta w żłóbku mają prawdopodobnie podłoże pogańskie. Tylko tyle i aż tyle.


Nawet sie za bardzo nie dziwie. Cóz to taka współczesna przypadłośc....nie rozumiec słowa pisanego :D

No i nie przekręcaj mojego nicku....chyba, ze tez nie rozumiesz.


Pn gru 03, 2012 10:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo
Faktycznie...dodałem sylabę, niechcący.. Twojego nicku nie rozumiem, to prawda.

Ciekawe czy Ty rozumiesz słowo pisane. Wszak Benedykt 16 wyraźnie stwierdził, że tradycja osiołków i wołków w żłóbku oraz śpiewania kolęd nie ma genezy ewangelicznej. No i że zwierzęta w żłóbku mają prawdopodobnie podłoże pogańskie. Będziesz temu zaprzeczał?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn gru 03, 2012 12:22
Zobacz profil
Post Re: Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo
Przeczytałes ksiażkę?
Przeczytałeś chociaż jakąs poważna wypowiedź w tym temacie?
Przeczytałe przynajmniej ten watek?

Obawiam sie, ze odpowiedź na każde z tych pytań brzmi - NIE

Dlatego nie rozumiesz :)


Pn gru 03, 2012 12:43
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Benedykt XVI: Kolędy i szopki to pogaństwo
Przeczytałem CYTAT. Jest dość jasny. Jak widać, nie dla każdego.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn gru 03, 2012 12:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL