Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 15, 2024 19:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 60-latka zmarła w kosciele w czasie mszy o uzdrowienie. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: 60-latka zmarła w kosciele w czasie mszy o uzdrowienie.
Mixer:

Za dużo mi się zacytowało. Chodziło mi o ten fragment: " jeśli ta kobieta raduje się teraz w niebie, to jest z czego się cieszyć"
Umarła, ale jeśli jest w niebie, to należy się radować. No więc, kochająca matka zabije swego dopiero co ochrzczonego noworodka, by zagwarantować mu zbawienie i radować się z tego powodu. Czyż może być coś lepszego niż GWARANCJA zbawienia???

Alus:

Wcale nie zapominam. Matka oczywiście grzeszy i skazuje się na potępienie (choć to akurat pewne nie jest), ale tym samym poświęca się dla dziecka. Czyż to nie piękne?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N sie 26, 2012 9:03
Zobacz profil
Post Re: 60-latka zmarła w kosciele w czasie mszy o uzdrowienie.
Cytuj:
Alus:

Wcale nie zapominam. Matka oczywiście grzeszy i skazuje się na potępienie (choć to akurat pewne nie jest), ale tym samym poświęca się dla dziecka. Czyż to nie piękne?

Piękne tylko dla ludzi podzielających poglądy Brevika.


N sie 26, 2012 9:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: 60-latka zmarła w kosciele w czasie mszy o uzdrowienie.
Oraz dla logicznie myślących. Na szczęście wiara nie jest dla ludzi o bardzo ścisłych umysłach...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N sie 26, 2012 9:25
Zobacz profil
Post Re: 60-latka zmarła w kosciele w czasie mszy o uzdrowienie.
Jajko napisał(a):
Oraz dla logicznie myślących. Na szczęście wiara nie jest dla ludzi o bardzo ścisłych umysłach...

Logicznie myślacy nie porwie się na zabijanie dziesiątków ludzi w imię urojonej koncepcji politycznej i nie kalkuluje zabójstwa niewinnego w celu zapewnienia mu zbawienia.


N sie 26, 2012 9:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: 60-latka zmarła w kosciele w czasie mszy o uzdrowienie.
Dlatego logicznie myślący nie może być fanatykiem religijnym.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N sie 26, 2012 9:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 03, 2012 14:37
Posty: 574
Lokalizacja: racjonalista@op.pl
Post Re: 60-latka zmarła w kosciele w czasie mszy o uzdrowienie.
Jakoś tak się składa ostatnimi czasy, że chadzamy tymi samymi drogami. Przeto znów przychodzi mi zacytować Twoje słowa. (Czyżby wola Boża pchała nas, w bardziej aniżeli siostrzano-braterskie - objęcia ;)?)

Alus napisał(a):
Jajko ucierasz kogel-mogel.....w zacietrzewieniu wobec chrzescijaństwa zapominasz o Dekalogu.

Wiesz @Alus. Ja byłbym nader ostrożny w powoływaniu się na Dekalog, szczególnie przez wyznawców katolicyzmu - wielbiących primo miłosiernego Boga i dopiero secundo - na zabój ludzkość miłujących.
Skądinąd znamy już "interesujące i egzaltowane" interpretacje piątego przykazania. O choćby tutaj;

Załącznik:
Dekalog w wersji hard..jpg
Dekalog w wersji hard..jpg [ 57.24 KiB | Przeglądane 1990 razy ]

(Gwoli uniknięcia zarzutu, że to mitologia załączam link do źródła;
http://gahom.ehess.fr/relex/dialogusmiraculorum1/CdH-Dialog.mir.-Vol1/CdH-Dialog.mir.-Volume1-308.html ).

Tak. Wiem. Było to dawno, wrażliwość ówczesnych ludzi była odmienna, kataryzm stanowił zagrożenie tak dla władzy duchowej jak i świeckiej, ect.

Jest jednak pewne "ale".
Jak długo dla dzisiejszych sukcesorów stolca Piotrowego, zwyczajna prezerwatywa jest deprecjonowano jako narzędzie diabła - choć nikt przy niezindoktrynowanych zmysłach nie podważa jej pozytywnego wpływu na obniżenie rozprzestrzenia AIDS. Tak długo trudno wierzyć w dobrą wolę natchnionych Duchem Świętym, interpretatorów Dekalogu przyczyniających się bezkompromisowym "NIE I AMEN" do śmierci ludzi!

(Wspomniałaś o Andersie Breviku. Rzeczywiście ma na sumieniu 77 ofiar. Mając sumienie - nie mam sumienia pytać: ile ofiar mają na sumieniu dzierżący władzę nad "rządem dusz"? A wiem, że jesteś osobą o wrażliwym sercu i otwartej duszy). - Wierzę, że masz sumienie?

Na koniec i w aspekcie poważnej dysputy (o śmierci i życiu ludzkim) pozwolę sobie zadać istotne pytanie. Czyje to słowa/przemyślenia/post :( ?

Cytuj:
Logicznie myślacy nie porwie się na zabijanie dziesiątków ludzi w imię urojonej koncepcji politycznej i nie kalkuluje zabójstwa niewinnego w celu zapewnienia mu zbawienia.

_________________
1. Religijność to postawa, w której BOHATERSKO pokonuje się trudności nieznane osobom bezwyznaniowym
- trawestacja ze Stefana Kisielewskiego
2. Gdzie mod nie może - admina pośle? - Obrazek


N sie 26, 2012 10:28
Zobacz profil
Post Re: 60-latka zmarła w kosciele w czasie mszy o uzdrowienie.
Jajko napisał(a):
Dlatego logicznie myślący nie może być fanatykiem religijnym.

A mordercą już może ....dobre :D

Cytuj:
Wiesz @Alus. Ja byłbym nader ostrożny w powoływaniu się na Dekalog, szczególnie przez wyznawców katolicyzmu - wielbiących primo miłosiernego Boga i dopiero secundo - na zabój ludzkość miłujących.
Skądinąd znamy już "interesujące i egzaltowane" interpretacje piątego przykazania. O choćby tutaj;

Załącznik:
Dekalog w wersji hard..jpg

(Gwoli uniknięcia zarzutu, że to mitologia załączam link do źródła;
http://gahom.ehess.fr/relex/dialogusmiraculorum1/CdH-Dialog.mir.-Vol1/CdH-Dialog.mir.-Volume1-308.html ).



Tak. Wiem. Było to dawno, wrażliwość ówczesnych ludzi była odmienna, kataryzm stanowił zagrożenie tak dla władzy duchowej jak i świeckiej, ect. [/quote]
Inne źródła negują autentycznośc tej wypowiedzi, o co od lat między historykami trwa nieroztrzygnięty spór.
Inna sprawa - a wiesz, że samo obwieszanie sie krzyżem lub dewocjonaliami nie świadczy o wierze.....wiarę posiada sie w sercu, nie w zewnętrznych znakach.

Cytuj:
Jest jednak pewne "ale".
Jak długo dla dzisiejszych sukcesorów stolca Piotrowego, zwyczajna prezerwatywa jest deprecjonowano jako narzędzie diabła - choć nikt przy niezindoktrynowanych zmysłach nie podważa jej pozytywnego wpływu na obniżenie rozprzestrzenia AIDS. Tak długo trudno wierzyć w dobrą wolę natchnionych Duchem Świętym, interpretatorów Dekalogu przyczyniających się bezkompromisowym "NIE I AMEN" do śmierci ludzi!

Nieprawda.
ABC - skuteczna metoda walki z HIV opracowana w Afryce przez Kościoły chrzescijańskie to - wierność + wstrzemiźliwość + prezerwatywa.
Godzi ona w interesy finansowe koncernów zarabiających krocie na dostraczaniu prezerwatych w ramach "walki z AIDS" niewyedukowanym, biedny afrykanom, więc dorabia sie gębę Kosciołowi.

Cytuj:
(Wspomniałaś o Andersie Breviku. Rzeczywiście ma na sumieniu 77 ofiar. Mając sumienie - nie mam sumienia pytać: ile ofiar mają na sumieniu dzierżący władzę nad "rządem dusz"? A wiem, że jesteś osobą o wrażliwym sercu i otwartej duszy). - Wierzę, że masz sumienie?

Na koniec i w aspekcie poważnej dysputy (o śmierci i życiu ludzkim) pozwolę sobie zadać istotne pytanie. Czyje to słowa/przemyślenia/post :( ?

Cytuj:
Logicznie myślacy nie porwie się na zabijanie dziesiątków ludzi w imię urojonej koncepcji politycznej i nie kalkuluje zabójstwa niewinnego w celu zapewnienia mu zbawienia.

Ile ofiar na sumieniu mają dzierżacy władzę nad rządem dusz zna jedynie Bóg.
Mającym na sumieniu ofiary brakuje tak logiki jak i autentycznej wiary.


N sie 26, 2012 10:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: 60-latka zmarła w kosciele w czasie mszy o uzdrowienie.
Alus napisał(a):
Jajko napisał(a):
Dlatego logicznie myślący nie może być fanatykiem religijnym.

A mordercą już może ....dobre :D


Nie wiem co w tym dobrego?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N sie 26, 2012 10:45
Zobacz profil
Post Re: 60-latka zmarła w kosciele w czasie mszy o uzdrowienie.
Jajko napisał(a):
Alus napisał(a):
Jajko napisał(a):
Dlatego logicznie myślący nie może być fanatykiem religijnym.

A mordercą już może ....dobre :D


Nie wiem co w tym dobrego?

W tym nic......jako "dobre" uznałam Twoją konkluzję o pięknie zabijania dziecka dla jego zbawienia.


N sie 26, 2012 10:52
Post Re: 60-latka zmarła w kosciele w czasie mszy o uzdrowienie.
boguśkuszyński napisał(a):
60-latka zmarła w kosciele w czasie mszy o uzdrowienie. Była jeszcze silna i pełna sił. Nagle po dotkięciu charyzmatyka upadla i juz nie wstała. Pogotowie zabrało ja juz martwą.
Czy to wola Boga czy winę za smierć powinien ponieść charyzmatyk ?

Przede wszystkim czy było to nabożeństwo katolickie czy nabożeństwo w jakies sekcie protestanckiej (Zielonoświątkowj)?


N sie 26, 2012 12:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: 60-latka zmarła w kosciele w czasie mszy o uzdrowienie.
Acro napisał(a):
Iwona19 napisał(a):
Nie żadna wina. Po prostu jej życie dobiegło końca. Nasze też kiedyś się przecież kończy.

Rozumiem, że dla Ciebie morderca też nie jest winny śmierci ofiary, bo to tylko "jej życie dobiegło końca?"

Bóg, to co innego niż morderca. Poza tym skąd wiesz, może ta pani cieszy się teraz z przebywania w niebie?

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


N sie 26, 2012 14:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: 60-latka zmarła w kosciele w czasie mszy o uzdrowienie.
Boguśkuszyński, nadal nie podałeś źródeł, z których wziąłeś tą informacje. Zaczyna się we mnie rodzić podejrzenie, że mogłeś całą sytuację zmyślić.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


N sie 26, 2012 14:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 21, 2010 19:56
Posty: 195
Post Re: 60-latka zmarła w kosciele w czasie mszy o uzdrowienie.
Iwona19 napisał(a):
Boguśkuszyński, nadal nie podałeś źródeł, z których wziąłeś tą informacje. Zaczyna się we mnie rodzić podejrzenie, że mogłeś całą sytuację zmyślić.

Nie czytasz wszystkich odpowiedzi stąd twoja niewiedza.


N sie 26, 2012 14:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 04, 2011 20:22
Posty: 296
Post Re: 60-latka zmarła w kosciele w czasie mszy o uzdrowienie.
Iwona19 napisał(a):
... może ta pani cieszy się teraz z przebywania w niebie?

Ale ten ksiądz katolicki trafi do piekła

_________________
*****


N sie 26, 2012 15:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 04, 2009 17:07
Posty: 4195
Post Re: 60-latka zmarła w kosciele w czasie mszy o uzdrowienie.
Iwona19 napisał(a):
Acro napisał(a):
Iwona19 napisał(a):
Nie żadna wina. Po prostu jej życie dobiegło końca. Nasze też kiedyś się przecież kończy.

Rozumiem, że dla Ciebie morderca też nie jest winny śmierci ofiary, bo to tylko "jej życie dobiegło końca?"

Bóg, to co innego niż morderca. Poza tym skąd wiesz, może ta pani cieszy się teraz z przebywania w niebie?

Może nie morderca, na pewno zabójca.
A skąd wiesz, że ofiary morderców nie cieszą się z przebywania w niebie? To coś zmienia w kwalifikacji czynu? Nawet przeprowadzających eutanazję nazywacie mordercami, choć ofiary cieszą się z niej już za życia.

_________________
Religia to para kul potrzebnych jedynie tym, którzy mają słabe nogi (Denis Diderot)


N sie 26, 2012 16:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL