Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 17, 2024 6:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1091 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 73  Następna strona
 Atak na Kościół 
Autor Wiadomość
Post Re: Atak na kościół
Lokis, ośmieszasz się. Nie będę cię wprowadzał w działalność Komisji Majątkowych, bo to nie miejsce na to. Zapraszam do lektury: Komisja majątkowa


Cz sie 21, 2014 17:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 13, 2013 4:33
Posty: 1633
Post Re: Atak na kościół
Cytuj:
Zapraszam do lektury:

Spodziewalem sie innej odpowiedzi. Mowilismy o KrK. Nie rob ze mnie ignoranta. Nie uswiadamiaj w nieistotnych sprawach. Myslalem, ze chcesz prowadzic w miare powazna dyskusje. Jak juz taki "dobry" w prawie jestes, napisz czy powstanie Komisji, wybranie czlonkow bylo z nim zgodne.
Cytuj:
Widać po tym, że opierasz się na jakichś bzdurach wyssanych z palca, a nie rzetelnej wiedzy na temat zakresu działalności Komisji Majątkowych

Mozesz rowniez napisac o tej rzetelnej wiedzy. Ja czytalem wypowiedz czlonka ze strony rzadowej, ktory twierdzil, ze nie wiedzial o co wlasciwie chodzi.


Cz sie 21, 2014 18:26
Zobacz profil
Post Re: Atak na kościół
Najlepsze informacja posiada esbek, ale on z nikim się nie podzieli.


Cz sie 21, 2014 18:59
Post Re: Atak na kościół
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Ciekawi mnie, Kozioł, co byś Ty powiedział, gdyby nagle Tobie państwo ponad trzykrotnie podniosło jakiś podatek.

Poprosiłbym o rozłożenie na raty i cieszyłbym się, ze przez tyle lat płaciłem podatek zaniżony.
Dura lex sed lex.
Skoro KRK uczy (?!) praworządności, to należy się spodziewać, ze sam prawa naginać nie będzie.


Cz sie 21, 2014 20:21
Post Re: Atak na kościół
Rozumiem, że uważał byś tak samo także w przypadku, gdyby to jedynie Tobie podniesiono w ten sposób podatek, a nie wszystkim?


Cz sie 21, 2014 20:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Atak na kościół
Obawiam się, że wszystkim podniesiono go znacznie wcześniej, tylko o biednym kościółku "zapomniano".

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz sie 21, 2014 21:25
Zobacz profil
Post Re: Atak na kościół
Jajko napisał(a):
Obawiam się, że wszystkim podniesiono go znacznie wcześniej, tylko o biednym kościółku "zapomniano".

Nagle nabrałem przekonania, że nie przeczytałeś artykułu, który sam podlinkowałeś. W nim bowiem jak wół zapisano:

Natychmiast po otrzymaniu pisma od ks. Struzika z prośbą o wsparcie Milowański pytał kolegów radnych z innych dzielnic, czy zdarzały się już u nich podobne przypadki. Nikt jednak o takich podwyżkach dla innych parafii w Warszawie nie słyszał.


Cz sie 21, 2014 21:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Atak na kościół
Wszystkim czyli zwykłym maluczkim, a nie kościołom. Poza tym może w innych dzielnicach o innych parafiach nie "zapominano".

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz sie 21, 2014 21:42
Zobacz profil
Post Re: Atak na kościół
Jajko, skoro widać, że robisz sobie jaja, to ja z tej dyskusji znikam. Szkoda mi czasu na człowieka, który po skonfrontowaniu jego słów ze źródłem, na które sam się powołał, stosuje metodę rżnięcia głupa aby tylko nie przyznać, że coś tu nie gra...


Cz sie 21, 2014 22:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Atak na kościół
W 2014 r. czeka nas tradycyjna podwyżka podatków i opłat lokalnych. Niby będzie niewielka, bo o niespełna 1 proc., za to dotknie większość z nas. W górę pójdą maksymalne stawki podatków i opłat: za grunt, domy, mieszkania, handel na targowiskach czy wczasy w uzdrowiskach, a nawet za posiadanie psa. Rosną co roku, bo w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych zapisano mechanizm corocznej waloryzacji kwot maksymalnych stawek tych podatków i opłat. One po prostu podążają za inflacją.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,145 ... z3B41qVxXy

Jak widać, maluczkim podnoszą co roku. Zatkało kakało?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz sie 21, 2014 22:22
Zobacz profil
Post Re: Atak na kościół
Nic nie zatkało, bo czym innym jest podnoszenie co roku o 1% (gdyby tak robili, to stawka dla tej parafii wynosiła by obecnie nieco ponad 13,5 tys zł (czyli wzrost o około 12,7%)), a czym innym raz na dwanaście lat o ponad 300% (czyli z 12 tys do 37 tys zł) pod pretekstem rzekomego wzrostu wartości gruntów (w dodatku dokonane selektywnie, bo tylko w odniesieniu do tej jednej parafii).
Nie rżnij głupa, Jajko. W artykule, który sam podlinkowałeś, jak wół stoi, że w żadnej innej dzielnicy i żadnej innej parafii nie podniesiono opłat.


Cz sie 21, 2014 22:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Atak na kościół
A czy jest napisane, że nikomu innemu nie podnoszno w ciągu ostatnich 12 lat opłat????

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz sie 21, 2014 22:34
Zobacz profil
Post Re: Atak na kościół
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Rozumiem, że uważał byś tak samo także w przypadku, gdyby to jedynie Tobie podniesiono w ten sposób podatek, a nie wszystkim?

Ten sam podatek obowiązuje wszystkich dzierżawców wieczystych. Obliczany jest w ten sam sposób.
To nie jest podatek tylko dla tej jednej parafii, a że prze 12 lat nie urealniano podatku, to teraz jednostkowy skok jest spory.
Skoro wartość rynkowa przez te 12 lat wzrosła, to czego się spodziewasz? Specjalnej bonifikaty? Z jakiego powodu? Wg którego paragrafu?


Cz sie 21, 2014 22:42
Post Re: Atak na kościół
Kozioł napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Rozumiem, że uważał byś tak samo także w przypadku, gdyby to jedynie Tobie podniesiono w ten sposób podatek, a nie wszystkim?

Ten sam podatek obowiązuje(...)

Ja Ciebie nie pytam o obowiązujące prawo, ale o sytuację analogiczną do tej, która miała miejsce w tej parafii:
Czy uważał byś tak samo także w przypadku, gdyby to jedynie Tobie podniesiono w ten sposób podatek, a nie wszystkim?


Pt sie 22, 2014 8:46
Post Re: Atak na kościół
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Rozumiem, że uważał byś tak samo także w przypadku, gdyby to jedynie Tobie podniesiono w ten sposób podatek, a nie wszystkim?

Ten sam podatek obowiązuje(...)

Ja Ciebie nie pytam o obowiązujące prawo, ale o sytuację analogiczną do tej, która miała miejsce w tej parafii:
Czy uważał byś tak samo także w przypadku, gdyby to jedynie Tobie podniesiono w ten sposób podatek, a nie wszystkim?

Nie ma takiego zdarzenia, bo podatek podnoszą wszystkim.
Próbujesz przemycić jakaś teorię spiskową, ze tylko tej jednej parafii podatek podniesiono.
A jeżeli przez 12 lat by mi zaniżano podatek, to bym się z tego po ludzku cieszył (doskonały nie jestem).
A jezeli skok byłby tak duży, to bym sprawdził zasadność, a następnie poprosił o rozłożenie na raty. Nie robiłbym rabanu, ze mnie okradają, ze to zamach, niesprawiedliwość i inne pieniactwa.


Pt sie 22, 2014 8:53
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1091 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 73  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL