Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 19:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 To hańba dla Tygodnika Powszechnego... 
Autor Wiadomość
Post To hańba dla Tygodnika Powszechnego...
Modlitwa, poświęcenie, prostota - to istota zakonnego życia i powołania. Mówił o tym abp Józef Michalik podczas przemyskich obchodów Dnia Życia Konsekrowanego. Przewodniczący Episkopatu w homilii ostro zareagował na serię artykułów, które ukazały się w "Tygodniku Powszechnym" w grudniu ub.r. na temat żeńskiego życia zakonnego.

(...) Według arcybiskupa obraz życia zakonnego, jaki został tam przedstawiony jest przerażający. - Zakonnice zostały przedstawione jako prymitywne i bezmyślne kobiety, żyjące zasadami, których nie rozumieją, wtłoczone w struktury, zależności i relacje nie akceptowane, niezrozumiałe i infantylizujące. Życie bezsensowne i bezużyteczne. Po prostu "gąski" - ubolewał kaznodzieja. - To hańba dla Tygodnika Powszechnego i wyraz cynizmu myślowego - podkreślił hierarcha.

- Komu i czemu mają służyć takie artykuły w piśmie, które w podtytule nosi słowo katolickie? - pytał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Przypomniał, że w Polsce jest 30 tys. zakonnic, "które służą dniem i nocą w Kościele, są męczennicami za wiarę, wykonują niemalże wszystkie posłania - pracy intelektualnej i prostej posługi, dają serce dzieciom i starcom, upadłym dziewczętom z ulicy, opuszczonym i niechcianym".

Więcej na stronie KAI: http://e.kai.pl/?mid=00000000000000008954


Cz lut 03, 2005 9:47
Post 
Czytałam oba artykuły, nie znalazłam w nich nic co by mnie tak bulwersowało jak abpa.
Ale to tylko moje subiektywne odczucia, nie znam rzeczywistości zakonnej aby polemizować.
Zakon to ludzie zgromadzeni w jednym miejscu - z wadami, uprzedzeniami, stereotypowym myśleniem.
Czytając "Dzienniczek" św. Faustyny, napotyka się na różne postawy, zachowania sióstr.
Na przestrzeni lat ludzie nie zmieniają się tak diametralnie, aby sądzić, że obecnie nie występują konflikty, nadmirny rygoryzm, dewocjonizm - ot ..ludzie..


Cz lut 03, 2005 11:37
Post 
Abp Michalik powinien sie zajac skazanym za pedofilie proboszczem z Tylawy....a nie krytyka TP


Cytuj:
- Komu i czemu mają służyć takie artykuły w piśmie, które w podtytule nosi słowo katolickie?


Komu i czemu ma słyuzyc Przewodniczacy KEP, który "kryje" zboczeńca?


pozdrówka

P.S.
Nie rozumiem dlaczego poprzedni post został wyciety.....i przez kogo?


Cz lut 03, 2005 14:47

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
A kto mowi ze TP to chrzescianska gazeta?


Cz lut 03, 2005 23:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
wikingu? czyzbys uwazal, ze nie jest to gazeta chrześcijanska? :)
na jakiej podstawie? :)


Cz lut 03, 2005 23:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 08, 2005 2:20
Posty: 16
Post 
Czyżby Tygodnik Powszechny był poza krytyką?
Kiedy czytam ks.Hryniewieckiego to wręcz jestem przekonany, że to już nie teologia, ale zwykła herezja?

_________________
Nigdy nie dość ortodoksji


So lut 05, 2005 1:13
Zobacz profil
Post 
Może to i herezja, bo tak "po ludzku" patrząc, trudno sobie wyobrazić wśród grona zbawionych: Stalina, Hitlera...
Piekło "ogień wieczny" jest i będzie - o tym mówi Jezus.
Ale... "Jakim jest Bóg w istocie swojej, nikt nie zgłębi, ani umysł ludzki, ani anielski" 30, Dzienniczek św. Faustyny.


So lut 05, 2005 10:08

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
Przepraszam.
Troche sie zapedzilem, czasami tez wypowiadam troche prowokacyjne stwierdzenia.
Przyznaje od lat nie zagladalem do TP, teraz cos przejdzalem, faktycznie sa tam tez tresci chrzesciankie.
Chodzilo mi to ze za bardzo tam sie szuka, na pewno szukalo, madrosci ludzkiej. Za bardzo politycznie poprawnie czasami byl. Nie mowie ze odrazu walczyc ze wszystkimi, to tez nie zbyt chrzescianskie.

Zeby lepiej to napisac lub przerosic i wycofac sie z tego stwierdzenia teraz przez kilka dni bede sledzic TP

Dziekuje za wyrozumialosc


Pt lut 11, 2005 0:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 22, 2003 8:58
Posty: 3890
Post 
Cytuj:
Chodzilo mi to ze za bardzo tam sie szuka, na pewno szukalo, madrosci ludzkiej. Za bardzo politycznie poprawnie czasami byl. Nie mowie ze odrazu walczyc ze wszystkimi, to tez nie zbyt chrzescianskie.


hmm, a mozesz cos szerzej na temat szukania mądrości ludzkiej - na czym to polega? jak to rozróżnic? jak ty to rozróżniasz? :)

a odnosnie tej polityki - mogłbys przykłady? bo to pisanie zbyt ogólne niczemu nie słuzy, a zahacza o krytykanctwo ;)
Zygmuncie - Tygodnik nie jest poza krytyką :) nikt i nic nie jest.. i krytykę nalezy przyjmowac w duchu pokory - ale krytykę poparta argumentami, a nie zasadą "jest tak, bo ja tak uważam" ;)

hmmm, a walka z kimkolwiek [poza zlym] jest w ogóle chrześcijanska? z kim walczył Jezus? kogo zwalczał? :) [bo mysle ze czyny i słowa Jezusa sa dla chrzescijanina najlepsza miarą własnych uczynków i osądów :)]

pozdrawiam :)

_________________
Staraj się o pokój serca, nie przejmując się niczym na świecie, wiedząc, że to wszystko przemija.[św. Jan od Krzyża]


Pt lut 11, 2005 8:10
Zobacz profil
Post 
http://tygodnik.onet.pl/1546,1214901,dzial.html
Ks. Boniecki - "Hańba", 3 artykuły o ślubach zakonnych i polemiki do tych artykułów.


Pt lut 11, 2005 15:09
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 03, 2004 8:17
Posty: 407
Post 
A ja mam tylko pytanie
Kto jest redaktorem Tygodnika Powszechnego??

Pozdrawiam

_________________
Choć tak wiele nas różni jesteśmy do siebie bardzo podobni. Odpowiedzialni i samotni.


N lut 20, 2005 9:37
Zobacz profil
Post 
Redaktorem Naczelnym jest ks. Adam Boniecki.
W skład redacji wchodzą:Ks. J. Kracik, Ks. M. Turek, W. Bartoszewski, J. Henellowa, S. Stomma, J. Wożniakowski, T. Fijałkowski, S. Wilkowicz - to kilka znanych nazwisk.
Dla TP pisali:Ks. J. Tischner, ks. A. Bardecki, S. Świeżawski, J. Turowicz- wieloletni Redaktor Naczelny TP.
W trakcie trwania SW II pisał K. Wojtyłła.


N lut 20, 2005 10:54
Post 
A co wy sądzicie o tych kontrowersyjnych artykułach o życiu zakonnym które ukazały się w "TP"?http://tygodnik.onet.pl/tematy.html


Wt lut 22, 2005 22:48

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Czytałem te rzekomo kontrowersyjne artykuły w TP. Według siostry zakonne, które się tam wypowiadały, mówiły prawdę, chociaż może prawdę nieco jednostronną.
Za kontrowersyjną natomiast uważam postawę abpa Michalika, który z kościelnej ambony potępia te artykuły, a jednocześnie pozostawia w parafii księdza z Tylawy, który wyrokiem sądowym skazany został za pedofilstwo uprawiane na terenie tej parafii, gdy był jeszcze proboszczem.


Śr lut 23, 2005 7:34
Zobacz profil
Post 
:) :) :) :) Całkowicie się zgadzam


Śr lut 23, 2005 10:55
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL