Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 01, 2024 16:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Kto nie jedzie na Światowe Dni Młodzieży do Kolonii? POLACY! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 23:29
Posty: 4
Post Kto nie jedzie na Światowe Dni Młodzieży do Kolonii? POLACY!
Jan Paweł II jest dla nas autorytetem. "Kochamy Cię, Ojcze Święty" - krzyczymy, gdy tylko jest ku temu okazja. Jednak z czynami jest "nieco" gorzej.

Ojciec Święty od początku pontyfikatu zaufał młodym - wiedział, że tylko w młodych jest nadzieja dla całego świata. Teraz, gdy zbliżają się XX Światowe Dni Młodzieży w Kolonii, wydaje się, że nikt z młodych Polaków o tym nie pamięta, albo - co gorsze - nie czuje więzi ze swoim "ukochanym" papieżem.

Łatwo się krytykuje młodych, ale słowa "uznania" należą się również duszpasterzom - księżom, katechetom... bo to od nich młodzież powinna dowiedzieć się o spotkaniu z Ojcem Świętym i to oni powinni zorganizować możliwość wyjazdu na XX ŚDM.

Wydaje się jednak, że to wszystko jest za trudne dla młodego Polaka i jego duszpasterza. Już marzec, a z Polski na spotkanie wybiera się aż 5 razy mniej osób niż w roku 2000 w Rzymie. Ciekawe, jak zareaguje Jan Paweł II gdy dowie się, że jego poświęcenie znaczy dla nas tak mało...

Z Bogiem,
simply


Wt mar 01, 2005 0:34
Zobacz profil WWW
Post 
Jak zareaguje?

Całkiem normalnie.....bo zdaje sobie sprawe, ze taki wyjazd jest sprawa kosztowna........i nie każdego stac. Tymbardziej niepracujacej mlodzieży......za co maja jechać?

pozdrówka


Wt mar 01, 2005 11:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2004 17:35
Posty: 1082
Post 
Beli ma racje ... taki wyjazd jest BARDZO drogi ... przynajmniej dla mnie. Koszt takiego wyjazdu (jak to powiedzial mi ksiadz) POWINIEN zamknac sie w granicy 1500zl (powinien bo nie byl znanny ostateczny koszt przejazdu). Nie wiem na jakiej stawce ostatecznie sie skonczylo.


A poza tym mam pytanie ... czy wyjazd do Kolonii bedzie prawdziwym dowodem na to, ze kochamy papieza ?? I czy mozna od razu mowic ze jak ktos nie jedzie to jest falszywy bo krzyczy "Kochamy Cie Ojcze Świety" a nie jedzie na spotkanie ??

_________________
Życie jest walką, z której nie możemy się wycofać, ale w której musimy odnieść zwycięstwo.


Wt mar 01, 2005 12:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 23:29
Posty: 4
Post 
Niestety, ale nie macie racji... Jest wiele sposobów na to, żeby być na ŚDM nawet wtedy, jeśli nie ma się zbyt wiele pieniędzy

W 2002 roku ŚDM odbywały się w Kanadzie i tam było nas ponad 4 tysiące! Teraz, gdy do Kolonii jest zaledwie kilkaset kilometrów, zgłosiła się stosunkowo niewielka liczba osób.

Jak zdobyć pieniądze - to proste dla wszystkich, którzy CHCĄ to zrobić. Znam duszpasterzy, którzy porozumieli się już z Niemcami i mają dofinansowany np. cały koszt transportu!

Koszt ŚDM z racji niskiego kursu euro zamyka się teraz spokojnie w 1000 zł, i aż mi się niedobrze robi, jak widzę, co tutaj wypisujecie. Zobaczcie www.sdm.org.pl/kolonia i nie siejcie zamętu.

simply


Wt mar 01, 2005 12:38
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Cóż mnie by nie było stać na wydanie 1000 zł dodatkowo. Mała i duża cena to pojęcia względne.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt mar 01, 2005 12:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 08, 2004 23:56
Posty: 573
Post 
simply - wez sie zastanow kto tu bzdury wypisuje - 1000 to jest miesieczna pensja - troche duzo jak na osoby ktore glownie nie pracuja...

_________________
Obrazek


Wt mar 01, 2005 16:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 03, 2005 21:25
Posty: 7301
Post 
Simply, według Ciebie odpowiedzią młodzieży na zaufanie papieża ma być koniecznie wyjazd do Kolonii ?????? Jeśli ktoś się nie wybiera, to znaczy, że zawiódł to zaufanie? :o Ciekawa teoria, ciekawa :)) :)) :))

Wiesz, nie zdziwiłabym się, gdybyś narzekał, że na Msze w czasie pielgrzymek papieża do Polski walą tłumy a nic z tego nie wynika. Ale że ktoś nie może pojechać na ŚDM...?


Wt mar 01, 2005 19:12
Zobacz profil
Post 
Cytuj:
Znam duszpasterzy, którzy porozumieli się już z Niemcami i mają dofinansowany np. cały koszt transportu!


Ilu jest tych duszpasterzy, którzy maja takie "chody" u Niemców? 6, 7.....? na cała Polske?



Cytuj:
Koszt ŚDM z racji niskiego kursu euro zamyka się teraz spokojnie w 1000 zł,


...alez to PRAWIE ZA DARMO!!!!!!!
Kpisz Waść czy o droge pytasz?
Jeżeli chodzi o kurs euro......ŚDM, odbedzie sie w sierpniu, kurs może sie zmienić.....tak więc nie gadaj głupot
Cytuj:
i aż mi się niedobrze robi, jak widzę, co tutaj wypisujecie.


...a mnie sie niedobrze robi, gdy czytam Twoje bezmyślne bzdury.......Wygląda na to, ze mierzysz wiare w Boga i przywiązanie do Ojca św. ilościa wydanych pieniedzy.......

Hmmmm.....a może po prostu prowadzisz biuro podróży, które ledwo zipie i dlatego szukasz klienteli, grając na uczuciach internautów???

pozdrówka


Wt mar 01, 2005 19:14
Post Re: Kto nie jedzie na Światowe Dni Młodzieży do Kolonii? POL
simply napisał(a):
Jan Paweł II jest dla nas autorytetem. "Kochamy Cię, Ojcze Święty" - krzyczymy

Nie zwykłem krzyczeć.


Wt mar 01, 2005 19:52

Dołączył(a): Śr lut 23, 2005 17:55
Posty: 196
Post 
Czy 1000 zł to dużo?? Dla osoby która nie pracuje lub pracuje na najniższej możliwej stawce, plus do tego musi opłacać studia, jest to horrendalna kwota. Co innego ktoś, kto ma wypłatę ok. 5 -6 tys. do tego rodzice pracują i dofinansowują. A nasza miłość do Papieża nie może się ograniczać tylko do bycia na wielkich zlotach, to ma być modlitwa i życie Jego słowami. Wszyscy krzyczą "Niech żyje Papież", "Kochamy Ciebie" i nic więcej nie robią. Seks przedmałżeński - dlaczego nie, antykoncepcja - czysta przyjemność bez konsekwencji, itd. itp. Nie mogę się doczekać sytuacji francuskiej - mało katolików, ale katolicy gorący, gorliwi, a nie "papierkowi"


Wt mar 01, 2005 20:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
To ja sie wypowiem jako mlodziez :)
Pomijam to, ze bardzo nie lubie tworzuc tlumu, ktory sam sie nakreca... ale dla mnie kwota 1000zl jest dosc nieosiagalna. Oczywiscie mozna zalozyc ze bede np rok oszczedzac, ale przez ten rok musze jeszcze jakos sie utrzymac, wiec bez zadnego finansowania ze strony np rodziny nie wyobrazam sobie zeby miec takie fundusze.

Jak ktos chce to moze pojechac, bo to taka impreza, ktora funkcjonuje przede wszystkim dzieki wolontariuszom. Wolontariat jest "darmowy" trzeba byc "tylko" dyspoozycyjnym i oplacic koszt przejazdu. Jest to jakas alternatywa, ale ta dyspozycyjnosc dla studenta tez moze byc dosc znaczna przeszkoda.

Na koniec - jakos nie przekonuje mnie stwierdzenie ze czynem potwierdzajacym haslo "Kochamy Cie Ojcze Swiety" jest wyjazd na SDM.

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


Wt mar 01, 2005 21:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 20, 2005 11:30
Posty: 114
Post 
Jako zwykły student mam olbrzymi problem, żeby uzbierać 150 złotych na upragniony wyjazd na koncert - jeden, jedyny raz w roku.
Będę wdzięczny, jeśli dowiem się, skąd wziąć jedyne 8 razy więcej na wycieczkę do Niemiec. Obawiam się, że modlitwa tu nie pomoże...


Wt mar 01, 2005 21:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 11, 2004 17:35
Posty: 1082
Post 
simply czytajac Twoje posty to sprawa wyglada tak jakby wyjazd na SDM byl najwazniejsza rzecza na swiecie !!

aha.....1000zl .... no to moze juz sie zaczne pakowac ... przeciez to prawie nic :? jak Ty w ogole mozesz tak napisac ? Czy wiesz ile to jest pieniedzy ? Po sposobie w jaki piszesz odnosze wrazenie, ze jestes jednym z tych nielicznych szczesciarzy ktorzy nie musza sie martwic o sprawy finansowe ... no niestety jednak nie kazdy ma tak jak Ty.

i przepraszam, ze osmielilam sie siac zamet

_________________
Życie jest walką, z której nie możemy się wycofać, ale w której musimy odnieść zwycięstwo.


Wt mar 01, 2005 21:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Jeszcze post z identycznego tematu...
Cytuj:
patrii

Dołączył: 12 Paź 2004
Posty: 54
Skąd: śląsk

Wysłany: Wto Mar 01, 2005 9:00 pm Temat postu:
Odnośnie wyjazdu do Kolonii to nie rozumiem skąd tak ostra krytyka z twojej strony, że jedzie tak mało osób z Polski i co sobie o tym pomyśli papież itd.
Uwierz mi, że nie chodzi tu o brak chęci czy jakiś brak „reklamy” ze strony księży, katechetów itd. tylko o brak pieniędzy. Znam nie jedną osobę, która chętnie by pojechała tylko nie ma za co.
PS. Z tego co mi wiadomo to w każdej diecezji są wyznaczone osoby odpowiedzialne za wyjazd na ŚDM i bez problemu można się z nimi z kontaktować („Szukajcie, a znajdziecie” )
Trochę zrozumienia i obiektywizmu

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt mar 01, 2005 22:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 23:29
Posty: 4
Post 
Ufff... nazbierało się tego tyle, że nie wiem czy dam radę na wszystko odpowiedzieć. Tymniemniej spróbuję :czytaj: :

:!: nie chciałem wcale powiedzieć, że jeśli ktoś nie jedzie na ŚDM, to nie kocha Ojca Św. i przepraszam tych, którzy tak to odebrali. Chodziło mi o tylko o świadomość, że Jan Paweł II liczy bardzo na obecność Polaków na tym spotkaniu.

:!: ŚDM to dla mnie sprawa ważna, ale nie najważniejsza na świecie! Ważniejsze od wyjazdu jest to, co mam w duszy i czym żyję na co dzień.

:!: nie prowadzę żadnego biura podróży(!), które chciałoby się dorobić na organizowaniu wycieczek na ŚDM... zresztą przy tej frekwencji, biznes raczej marny...

:!: nie uważam, że 1000 zł to mało, że wystarczy tylko pstryknąć palcem i już się ma te pieniądze. moja mama zarabia 600zł i wiem jak trudno się żyje w dzisiejszych czasach...

:!: euro nie zmieni się na pewno w sposób tak drastyczny żeby z 1000 zrobiło się 1500! pokazuję tutaj, że jeśli ktoś napisał sumę 1500 to przesadził o jakieś 30%!

:!: księża, którzy postarali się o zmniejszenie kosztów wyjazdu, dogadując się ze stroną niemiecką nie mają wcale jakichś niesamowitych wtyczek czy czegoś w tym rodzaju... po prostu znają j.niemiecki i mają głowę na karku. dzięki nim młodzi mogą jechać na spotkanie, płacąc znacznie mniej.

I coś na koniec...

Modlę się o to, żebyśmy mogli razem z Ojcem Świętym w Kolonii oddać pokłon Jezusowi, tak jak przed wiekami zrobili to Mędrcy ze Wschodu (ich relikwie znajdują się w kolońskiej katedrze)... i może rzeczywiście nie ma co narzekać, że pojedzie tam jakieś 40 tysięcy mniej Polaków niż do Rzymu w roku 2000... Mimo że blisko, że taniej, że Ojciec Święty nawet teraz - gdy ma problemy z mową - napisał list do kard. Maissnera z Kolonii, że chce tam być... Szkoda tylko, że my nie chcemy. Bo nie tylko możliwości się liczą, ale przede wszystkim chęci.

Z Bogiem.
[/b]


Wt mar 01, 2005 23:58
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL