Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 "Abp Życiński to łajdak i kłamca"- Grzegorz Braun 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post "Abp Życiński to łajdak i kłamca"- Grzegorz Braun
Szokuje mnie, to w jaki sposób katolicy odnoszą się do siebie nawzajem. Nie mówiąc już o tym, że co niektórzy nie są w stanie uszanować nawet zmarłych.
Czy religia katolicka, zamiast pokoju i szczęścia, zakorzenia w sercach swoich wyznawców gniew i nienawiść? Absolutny szok... :?
http://wyborcza.pl/1,75478,9596136,Hanba_na_KUL_u.html


So maja 14, 2011 12:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: "Abp Życiński to łajdak i kłamca"- Grzegorz Braun
szyszkownik napisał(a):
Czy religia katolicka, zamiast pokoju i szczęścia, zakorzenia w sercach swoich wyznawców gniew i nienawiść?
W tym akurat przypadku nie dopatrywałbym się wpływu religii.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


So maja 14, 2011 15:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: "Abp Życiński to łajdak i kłamca"- Grzegorz Braun
W sumie to masz rację. To jest efekt wpływu polityki, aniżeli religii. To co jest zadziwiające, że te wypowiedzi i sposób reakcji audytorium (oklaski), pochodzą od osób identyfikujących się z KK z Ewangelią. Zadziwia mnie, że oni nie widzą sprzeczności między tym, do czego wzywał JPII, a poglądami które w sobie hodują i wypowiedziami, które są efektami tych poglądów.


So maja 14, 2011 17:05
Zobacz profil
Post Re: "Abp Życiński to łajdak i kłamca"- Grzegorz Braun
Mnie zadziwia zachowanie kadry KUL.
Przez miesiąc milczeli, dopiero gdy studenci zamieścili film na facebooku, wydają oświadczenia odcinając się od wypowiedzi p. Brauna.
A w marcu podczas pogrzebu abp Życińskiego mowy pożegnalne to były peany na cześć zmarłego.
Dziwne i smutne :(


So maja 14, 2011 18:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: "Abp Życiński to łajdak i kłamca"- Grzegorz Braun
Cytuj:
Przez miesiąc milczeli, dopiero gdy studenci zamieścili film na facebooku, wydają oświadczenia odcinając się od wypowiedzi p. Brauna.


A dlaczego mieliby cokolwiek robić?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So maja 14, 2011 18:59
Zobacz profil
Post Re: "Abp Życiński to łajdak i kłamca"- Grzegorz Braun
Johnny99 napisał(a):
Cytuj:
Przez miesiąc milczeli, dopiero gdy studenci zamieścili film na facebooku, wydają oświadczenia odcinając się od wypowiedzi p. Brauna.


A dlaczego mieliby cokolwiek robić?

Pewnie....gdyby chodziło o innego hierarchę lament sięgnąłby niebios...
A po co teraz wydają oświedczenia??????


So maja 14, 2011 19:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: "Abp Życiński to łajdak i kłamca"- Grzegorz Braun
Johnny99 napisał(a):
Cytuj:
Przez miesiąc milczeli, dopiero gdy studenci zamieścili film na facebooku,
wydają oświadczenia odcinając się od wypowiedzi p. Brauna.

A dlaczego mieliby cokolwiek robić?
Ludzka przyzwoitość by tego wymagała.
Nie wspominając już o katolickiej.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


So maja 14, 2011 19:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: "Abp Życiński to łajdak i kłamca"- Grzegorz Braun
Johnny99 napisał(a):
Cytuj:
Przez miesiąc milczeli, dopiero gdy studenci zamieścili film na facebooku, wydają oświadczenia odcinając się od wypowiedzi p. Brauna.


A dlaczego mieliby cokolwiek robić?


Pewnie, lepiej sprawę zaitaić i udawać, ze nic się nie stało. Najwyżej później będzie wstyd, jak sprawa wyjdzie na youtube itd. Takie podejście w KK jest nie od dziś (pedofilia księży) i jeśli ktoś myśli, że w dobie interentu można ukrywać hańbiące zachowanie i słowa, padjące w instytucjach publicznych, cieszących się sławą i poważaniem, to życzę mu powodzenia.

Problem jednak nie leży w tym, że ktoś ma coś ukrywać, bądź wydawać oświadczenie, tylko w tym, że obecnie KK nie widzi pewnego problemu. Chodzi o to, że autorytet KK w Polsce jest coraz silniej wykorzystywane przez środowiska nacjonalsityczno-prawicowe. W efekcie cierpi na tym nie tylko autorytet KK, ale następuje odejście ludzi od Kościoła o innych poglądach. Język polityki, mocno różni się od języka Ewangelii. Gdy ludzie, tacy jak Braun dla swoich ideologii politycznych zwałaszczają przekaz Ewangelii, Kościół jeśli chce pełnić swoją misję, musi się od nich odcinać.
Na tym polegał geniusz JPII, że jego przekaz był kierowany zarówno do komunistów jak i kapitalistów. Obecnie dużo się mówiło o beatyfikacji JPII, jednak z tego mówienia niewiele wynika... Mało kto rozumie istotę naucznia JPII, zaś Kościół w Polsce zaczyna niebezpiecznie skręcać za mocno na prawo, stając się instytucją od określonych ugrupowań politrycznych.

Tacy ludzie jak Braun, Kaczyński są w KK jak pseudokibice na stadionach. Po latach istnienia nierozwiązanego problemu pseudokibiców, piłka nożna jako sport, jest postrzegana jak rozrywka huliganerii. Jeśli KK nie chce być postrzegany jak zaplecze polityczne faszystów i nacjonalistów, musi temu też przeciwdziałać.


So maja 14, 2011 19:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: "Abp Życiński to łajdak i kłamca"- Grzegorz Braun
Braun wyszedł na scenę i powiedział co wiedział. Dość już tego paranoicznego gadania, że za czyjeś słowa odpowiadają wszyscy naokoło, tylko nie sam delikwent. Dla każdego rozumnego człowieka jest oczywiste, że władze KUL nie utożsamiają się z poglądami Brauna i nie muszą one tego dodatkowo podkreślać. A że reszta wrzeszczy o jakieś "oświadczenia" to już jej problem.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So maja 14, 2011 19:26
Zobacz profil
Post Re: "Abp Życiński to łajdak i kłamca"- Grzegorz Braun
Elbrus napisał(a):
Johnny99 napisał(a):
Cytuj:
Przez miesiąc milczeli, dopiero gdy studenci zamieścili film na facebooku,
wydają oświadczenia odcinając się od wypowiedzi p. Brauna.

A dlaczego mieliby cokolwiek robić?
Ludzka przyzwoitość by tego wymagała.
Nie wspominając już o katolickiej.

Abp Zyciński "podaje się za biskupa" - i cały polski i światowy Kościół akceptuje, sankcjonuje kłamstwo? :o
Nie jest zupełnie zrozumiały brak reakcji na tego typu zarzut.
Johnny99 napisał(a):
Braun wyszedł na scenę i powiedział co wiedział. Dość już tego paranoicznego gadania, że za czyjeś słowa odpowiadają wszyscy naokoło, tylko nie sam delikwent. Dla każdego rozumnego człowieka jest oczywiste, że władze KUL nie utożsamiają się z poglądami Brauna i nie muszą one tego dodatkowo podkreślać. A że reszta wrzeszczy o jakieś "oświadczenia" to już jej problem.

Jesli wpuszczam świadomie do domu złodzieja - to ja ponoszę odpowiedzialność za powstałe szkody.
Wiedziano kogo zapraszają, a po ekscesie należało przyjąć stanowisko.
Tak uczynili jezuici w Krakowie po słynnym spotkaniu w kosciele J. R. Nowaka i B. Wolniewicza, w sprawie książki Grossa.


So maja 14, 2011 19:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: "Abp Życiński to łajdak i kłamca"- Grzegorz Braun
Johnny99 napisał(a):
A że reszta wrzeszczy o jakieś "oświadczenia" to już jej problem.
Czy oświadczenie, które zostało wydane, było wymuszone przez zaplutych krzykaczy?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


So maja 14, 2011 19:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: "Abp Życiński to łajdak i kłamca"- Grzegorz Braun
Tak, oświadczenie zapewne zostało wymuszone.

Alus napisał(a):
Jesli wpuszczam świadomie do domu złodzieja


Jakiego znowu złodzieja? Pan Braun ma poglądy jakie ma i je wygłosił. A wygłoszenie ich akurat na KUL dowodzi sporej odwagi. Albo głupoty. Tylko co mają do tego władze uczelni? I jakie "szkody" masz na myśli?

Cytuj:
Tak uczynili jezuici w Krakowie po słynnym spotkaniu w kosciele


Kościół to nie uniwersytet.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So maja 14, 2011 23:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: "Abp Życiński to łajdak i kłamca"- Grzegorz Braun
Johnny99 napisał(a):
Tak, oświadczenie zapewne zostało wymuszone.
Czy na władzach tej katolickiej uczelni można polegać,
skoro grupka krzykaczy może z powodzeniem wymusić na nich swoje histeryczne żądania?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N maja 15, 2011 0:07
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 21, 2009 10:50
Posty: 1679
Post Re: "Abp Życiński to łajdak i kłamca"- Grzegorz Braun
Wczoraj Grzegorz Braun wystąpił na antenie RM, a głównym tematem był jego film:"Eugenika- w imię postępu"
GB jest monarchistą i trudno zgodzić się z jego wieloma poglądami, ale w wielu sprawach ma rację np. w sprawie eugeniki.
Oczywiście podzielam pogląd, że nie do niego należy ocena bp.Życimskiego i że ta ocena być może była niesprawiedliwa.
Przeciwnicy KULu, Kościoła i RM moga wykorzystywać wypowiedzi GB.
Wielu może uważać, że takiego człowieka nie powinno się zapraszać do RM. Co do tego nie mam sprecyzowanego zdania, ale, że GB może robic mętlik w umysłach ludzkich to zgodzę się.


N maja 15, 2011 6:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: "Abp Życiński to łajdak i kłamca"- Grzegorz Braun
Cytuj:
Czy na władzach tej katolickiej uczelni można polegać,
skoro grupka krzykaczy może z powodzeniem wymusić na nich swoje histeryczne żądania?


Niestety, to nie jest pierwszy raz, kiedy obecne władze KUL zachowują się, powiedzmy, konformistycznie. A mówię to z żalem, bo sam jestem absolwentem KUL.

Władze KUL bardziej niż jakimś tam Braunem powinny się zainteresować tymi studentami, którzy mu ochoczo przytakiwali. Ja osobiście nie przypominam sobie, żebym słyszał jakieś negatywne opinie o abp. Życińskim na KUL. A propos, ciekawe, co z katedrą filozofii przyrody po tym, jak w jednym roku odeszło jej dwóch profesorów.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


N maja 15, 2011 8:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL