Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lip 07, 2011 22:36
Posty: 19
Post 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
Nazywam się bombka 10 grudnia odbędzie się 15 dni dla Czyścca :-) i pragne was wszystkich chętnie zaprosić na te 15 dni

15 dni Dla czyśćca


Intencja:Z racji, że to 15 dni więc uszczególnimy je na każde 5 dni inna intencja
1 pięć dni)Dusze najbardziej opuszczone za które nikt się nie modli
2 pięć dni)Dusze Kapłanów,Zakonnic,Osób Konsekrowanych Bogu
3 pięć dni )Dusze Konające, Samobójców i osób zagrożonych Samobójstwem

Być w Łasce Uświęcającej!!!

1)Korzystać z Odpustów zupełnych jak i cząstkowych przy tym należy pamiętać ze Odpust zupełny stosujemy tylko do jednej konkretenej duszy czyśccowej zaś cząstkowy może byc dla kilku
*Przy każdej modlitwie jeżeli chcemy uzyskać odpust dla tych dusz załaczamy modlitwe Wstępną:
Pragne ofiarować tą modlitwę na cześć i chwałę Boga w Trójcy Jedynego, na uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie oraz na cześć Najświętszej Maryi Panny Wszystkie zaś odpusty przywiązane do niego razc przyjąć o Panie za zmarłych w czyśccu a zwłaszcza za.....
Warunki odpustów:
Odpust zupełny
polega na całkowitym darowaniu przez Boga kary doczesnej pozostającej po odpuszczeniu grzechów.
W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych (1-8 listopada), każdego dnia można zyskać jeden odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i od mówienie modlitwy (choćby tylko w myślach) za zmarłych. W dniu wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych (2 listopada) jest możliwość zyskania odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy.
Listopadowe odpusty można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące (!), a więc nie można ich ofiarować za siebie. Jest to specjalny „przywilej” dany im ze strony Kościoła. Należy przy tym pamiętać, że
- w celu zyskania odpustu zupełnego w tych dniach - trzeba spełnić zwykłe warunki: - być w stanie łaski uświęcającej (odbyć sakramentalną spowiedź - najlepiej przed rozpoczęciem miesiąca listopada)
- przyjąć każdego dnia Komunię świętą, - nie być w sercu przywiązanym do jakiegokolwiek grzechu (nawet lekkiego); taką dyspozycję zazwyczaj mamy po dobrze odbytej spowiedzi świętej - pomodlić się według intencji papieża (Wierzę w Boga…, Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…).

Odpusty cześciowe
Odpusty częściowe Odpust częściowy powoduje częściowe darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy w sakramencie pojednania. Przy tym rodzaju odpustu od razu pojawia się ważne pytanie: jaką część kary doczesnej daruje Bóg osobie zyskującej odpust częściowy? „Odpuszczenie kary doczesnej jest tym większe, im większa jest miłość działającego i im godniejsze dzieło” (Paweł VI, Indulgentiarum doctrina 10). Tak więc miara odpustu częściowego uzależniona jest od miary miłości, a tej zmierzyć nie sposób. Stąd musimy zgodzić się na niewiadomą – zgodzić się na tajemnicę znaną tylko samemu Bogu.W ciągu całego roku odpust dla dusz czyśćcowych wierny może zyskać za pobożne nawiedzenie cmentarza połączone z modlitwą za zmarłych (przynajmniej myślną). Ponadto każdorazowe, pobożne odmawianie aktu strzelistego: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen” niesie ze sobą możliwość zyskania odpustu częściowego dla dusz czyśćcowych. Do zyskania odpustu częściowego wymagany jest jedynie warunek trwania w stanie łaski uświęcającej (tzn. serce nie może być obciążone żadnym grzechem ciężkim).

Należy przy tym pamiętać, że Kościół daje nam możliwość zyskania wielu odpustów częściowych w ciągu jednego dnia, ale tylko jeden zupełny (!).
2)Przez co najmniej 10-15 minut Poświęcamy na dowolną modlitwe
3)Jeśli to możlliwe przyjąć Komunie Świętą za te Duszyczki
4)Wyrzeczenia lub ograniczenia np:od Kawy,herbaty,Komputera,telewizji
5)Ofiarowywanie cierpień,trudów,radosci,chorób np: Prace swoją.codzienne czynności,Przykrości doznawane od innych a także może byc granie na gitarze nasz uśmiech to wszystko możemy Ofiarować dla Dusz w Czyśccu
załączam akt codziennego ofiarowania do 5 punktu który odmawiamy przez 15 dni
 „Panie Jezu, Odkupicielu świata, w zjednoczeniu z Twoją Ofiarą Krzyżową, ofiaruję Ci przez ręce Matki Niepokalanej moje modlitwy i prace, radości, trudy i cierpienia w intencji konających i zmarłych poddanych oczyszczeniu, błagając Cię o przyspieszenie ich wejścia do chwały, gdzie Ty wraz z Ojcem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen”.
6)Jeśli to możliwe można zamówić Msze Świętą(oczywiscie jak ktoś chce nie jest to konieczne)

Jeżeli chcielibyście pomagać duszom nie tylko w wybrane dni albo na jakiś czas:D zapraszam do przyłaczenia się do Ruchów Modlitewnych APDC(Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśccowym) I MDPC(Młodzieżowe Dzieło Pomocy Dla Czyścca) organizowane przez Wspomożycielki. Każdy członek tego Ruchu pomaga Duszom w Czysccu i oddaje siebie w codzienności dla tych dusz.

Szczegóły na stronie:http://katolik.d500.pl/index.php?option=com_kunena&func=showcat&catid=175&Itemid=121


Pt lis 11, 2011 18:34
Zobacz profil
czasowo zablokowana
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 05, 2010 22:26
Posty: 602
Post Re: 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
Super sprawa, popieram i się przyłączam!

_________________
WSZYSTKO O NOWENNIE POMPEJAŃSKIEJ zwanej nie do odparcia: uzdrowienia, nawrócenia, objawienia Maryi na: www.pompejanska.rosemaria.pl


Pt lis 25, 2011 18:22
Zobacz profil
Post Re: 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
Mam pytanie: czy nie odbywają się msze w intencji wszystkich zmarłych?
Dalej: czy dwie takie msze nie "załatwiają" sprawy czyśćca?
Dalej: dlaczego np. w Watykanie nie odprawia się np. raz w miesiącu msze w intencji dusz czyśćcowych, czy to by nie załatwiło sprawę czyśćca?
Mam jeszcze wiele innych pytań.


Pt lis 25, 2011 18:57

Dołączył(a): Wt lut 22, 2011 16:05
Posty: 7
Post Re: 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
Piękna inicjatywa. Msze są najbardziej pożądane ale pomagają też w takim stopniu w jakim dana dusza traktowała poważnie Eucharystię za życia...Sprawiedliwość Boża! Trzeba wspierać takie pomysły i mówić o tym. Oby za nas też ktoś się modlił po naszej śmierci...


Pt lis 25, 2011 19:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
Kozioł napisał(a):
Mam pytanie: czy nie odbywają się msze w intencji wszystkich zmarłych?
Dalej: czy dwie takie msze nie "załatwiają" sprawy czyśćca?
Dalej: dlaczego np. w Watykanie nie odprawia się np. raz w miesiącu msze w intencji dusz czyśćcowych,
czy to by nie załatwiło sprawę czyśćca?
viewtopic.php?f=46&t=29984 - Modlitwa "za wszystkich"

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pt lis 25, 2011 19:51
Zobacz profil
Post Re: 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
Fakt, podobny dylemat.

Ja jednak zadałem konkretne pytania.


Pt lis 25, 2011 20:41
Post Re: 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
Kozioł napisał(a):
Mam pytanie: czy nie odbywają się msze w intencji wszystkich zmarłych?

Oczywiście - 2 listopada w Dzień Zaduszny wszystkie Msze św odprawiane sa w intencji wszystkich zmarłych.
Za wszystkich zmarłych jest modlitwa w każdej Mszy św.
Cytuj:
Dalej: czy dwie takie msze nie "załatwiają" sprawy czyśćca?
Dalej: dlaczego np. w Watykanie nie odprawia się np. raz w miesiącu msze w intencji dusz czyśćcowych, czy to by nie załatwiło sprawę czyśćca?
Mam jeszcze wiele innych pytań.

To już wiedza tylko Boga.


So lis 26, 2011 9:48
Post Re: 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
Alus napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Mam pytanie: czy nie odbywają się msze w intencji wszystkich zmarłych?

Oczywiście - 2 listopada w Dzień Zaduszny wszystkie Msze św odprawiane sa w intencji wszystkich zmarłych.
Za wszystkich zmarłych jest modlitwa w każdej Mszy św.

Dzięki za konkret.
Alus napisał(a):
Cytuj:
Dalej: czy dwie takie msze nie "załatwiają" sprawy czyśćca?
Dalej: dlaczego np. w Watykanie nie odprawia się np. raz w miesiącu msze w intencji dusz czyśćcowych, czy to by nie załatwiło sprawę czyśćca?
Mam jeszcze wiele innych pytań.

To już wiedza tylko Boga.

No własnie tu się spotkałem z tym, że trzeba zamówic za zmarłego DWIE msze.
Dalsze pytanie: dlaczego Papierz nie korzysta już z udzielania masowego odpustu. Mógłby "mocy swej władzy apostolskiej" odpuścić grzechy i skutki grzechów (bo chyba na tym to polega?) zmarłym i wybawic ich w ten sposób o czyśćca.
Dalsze pytanie: dlaczego w 1967 zmniejszono liczbę odpustów oraz ograniczono możliwość uzyskania do jednego odpustu dziennie? Czyżby za dużo zmarłych zostało z czyśćca zbawionych, jest jakis limit?


So lis 26, 2011 10:46
czasowo zablokowana
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 05, 2010 22:26
Posty: 602
Post Re: 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
Myślałby kto, że Koziołowi zależy na katolickiej wierze i to jeszcze wierze w czyściec. E.. nie rób tutaj prowokacji. OK?
Kozioł to prowokator i szuka zaczepki. :!:

_________________
WSZYSTKO O NOWENNIE POMPEJAŃSKIEJ zwanej nie do odparcia: uzdrowienia, nawrócenia, objawienia Maryi na: www.pompejanska.rosemaria.pl


So lis 26, 2011 12:18
Zobacz profil
Post Re: 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
Jakiej prowokacji?
Chcę poznać bliżej katolicyzm i jego założenia.
Zadałem konkretne pytania aby poznać mechanizm, ograniczenia i ich źródła.

Chyba nie są to pytania trudne skoro pytają o podstawy.


So lis 26, 2011 12:34
czasowo zablokowana
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 05, 2010 22:26
Posty: 602
Post Re: 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
Kozioł napisał(a):
Jakiej prowokacji?
Chcę poznać bliżej katolicyzm i jego założenia.
Zadałem konkretne pytania aby poznać mechanizm, ograniczenia i ich źródła.

Chyba nie są to pytania trudne skoro pytają o podstawy.


Akurat, teraz grasz niewiniątko :D

Czytaj se jak takiś "chłonny" katolickiej wiary :badgrin:

http://www.piotrandryszczak.pl/czysciec.html

_________________
WSZYSTKO O NOWENNIE POMPEJAŃSKIEJ zwanej nie do odparcia: uzdrowienia, nawrócenia, objawienia Maryi na: www.pompejanska.rosemaria.pl


So lis 26, 2011 12:41
Zobacz profil
Post Re: 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
Dziękuję, nie znalazłem tam odpowiedzi na moje pytania.

Zastanowiło mnie natomiast że kary w czyśćcu ponoszone są w radości i bez rozpaczy. A że jest to kara cielesna, kara piekielnych płomieni, to dusze fizycznie/zmysłowo płoną w radości i bez rozpaczy.(IIA i IIB owego "dokumentu").

Ale cóż, wracajmy do moich pytań. Ktos potrafi konkretnie/szczerze, bez cynizmu odpowiedzieć?


So lis 26, 2011 13:31
Post Re: 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
Cytuj:
No własnie tu się spotkałem z tym, że trzeba zamówic za zmarłego DWIE msze.
Dalsze pytanie: dlaczego Papierz nie korzysta już z udzielania masowego odpustu. Mógłby "mocy swej władzy apostolskiej" odpuścić grzechy i skutki grzechów (bo chyba na tym to polega?) zmarłym i wybawic ich w ten sposób o czyśćca.

.....nawet biskup, nawet papież - nie ma władzy rozgrzeszyć kogoś, kto nie żałuje za swoje grzechy, albo kto nie zamierza porzucić okazji do złego
http://mateusz.pl/ksiazki/js-sd/Js-sd_45.htm


Cytuj:
Dalsze pytanie: dlaczego w 1967 zmniejszono liczbę odpustów oraz ograniczono możliwość uzyskania do jednego odpustu dziennie? Czyżby za dużo zmarłych zostało z czyśćca zbawionych, jest jakis limit?

Dalsze pytanie to już ironia.


So lis 26, 2011 14:10
Post Re: 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
Alus napisał(a):
Cytuj:
No własnie tu się spotkałem z tym, że trzeba zamówic za zmarłego DWIE msze.
Dalsze pytanie: dlaczego Papierz nie korzysta już z udzielania masowego odpustu. Mógłby "mocy swej władzy apostolskiej" odpuścić grzechy i skutki grzechów (bo chyba na tym to polega?) zmarłym i wybawic ich w ten sposób o czyśćca.

.....nawet biskup, nawet papież - nie ma władzy rozgrzeszyć kogoś, kto nie żałuje za swoje grzechy, albo kto nie zamierza porzucić okazji do złego
http://mateusz.pl/ksiazki/js-sd/Js-sd_45.htm

Ciekawa opinia, czyzby dusza czyśćcowa nie żałowała za swe grzechy i dlatego Papierz nie może ich jej odpuscic?

Pytanie o odpust masowy dotyczył (w kontekście) czyśćca. Skoro w czyśćcu dusze żałuja za swe grzechy, to co stanowi na przeszkodzie?
Cytuj:
Oczywiście - 2 listopada w Dzień Zaduszny wszystkie Msze św odprawiane sa w intencji wszystkich zmarłych.
Za wszystkich zmarłych jest modlitwa w każdej Mszy św.

Ciśnie mi się następne pytanie: czy to wpływa na karę czyśćcową? Jeżeli tak, to czy odprawianie kazdej ze mszy w tej intencji nie byłoby wyrazem miłości do bliźniego jakiej od nas oczekiwał Jezus? Przeciez mozna mszę odprawiać w wielu intencjach .

Nadal nie rozumiem dlaczego odprawia się msze za zmarłych, dlaczego muszą to byc osobne, zamówione msze, dlaczego co najmniej dwie itd itp. Znalazłem coś o mszach gregoriańskich, czyzby to był pierwowzór? ale w takim razie co ma ją dwie msze w ciągu roku 9tak słyszałem) do codziennych mszy przez cały miesiąc?

Przypisujecie mi ironię i cynizm a ja chcę tylko poznać podłoże takich a nie innych wierzeń, chcę to objac całościowo. Co w tym złego?


So lis 26, 2011 14:41
Post Re: 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
Alus napisał(a):
Cytuj:
Dalsze pytanie: dlaczego w 1967 zmniejszono liczbę odpustów oraz ograniczono możliwość uzyskania do jednego odpustu dziennie? Czyżby za dużo zmarłych zostało z czyśćca zbawionych, jest jakis limit?

Dalsze pytanie to już ironia.

Przyznaję się do ironii w pytaniu o limit ale nadal nie dostałem odpowiedzi na główne tu pytanie: dlaczego ograniczono możliwość uzyskania do jednego odpustu dziennie? To w swietle wielu starań i poczynań aby wybawić dusze z czyśca jest dla mnie nie zrozumiałe, przeciez każdy z tych odpustów można by ofiarować kolejnemu zmarłemu. Jakie były intencje Papierza?


So lis 26, 2011 14:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL