Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 9:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011 
Autor Wiadomość
czasowo zablokowana
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 05, 2010 22:26
Posty: 602
Post Re: 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
dlaczego?????, dlaczego????, dlaczego????... normalnie 5 letnie dziecko.

Poza tym jakoś nie wierze, że odpowiedzi cokolowiek zmienią w Twoim podejściu do kwestii czyśćca czy katolickiej wiary. Po prostu nudzisz się i szukasz dziury w całym. Po kolejnych odpowiedziach pojawią się następne dlaczego, i to w jeszcze większej ilości i tak do upadłego. Dlatego nazywam Cię prowokatorem, bo brak Ci dobrej woli w szukaniu. A szukasz JEDYNIE potwierdzenia SWOICH TEZ a nie prawdy. Dlatego radziłabym innym odpowiadającym nie wdawanie się w JAŁOWE dyskusje z Tobą. Jak dla mnie szkoda czasu, bo nie szukasz wcale odpowiedzi.

_________________
WSZYSTKO O NOWENNIE POMPEJAŃSKIEJ zwanej nie do odparcia: uzdrowienia, nawrócenia, objawienia Maryi na: www.pompejanska.rosemaria.pl


So lis 26, 2011 14:47
Zobacz profil
Post Re: 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
5-cio letnie dzieci zadaja bardzo ciekawe pytania zmuszające nas często do zastanowienia się. To najliczniejsza grupa filozofów świata. Przyjmuję to więc jako komplement.

Rozumiem twoja złość, widocznie nie znasz odpowiedzi i kierujesz się uprzedzeniami. Ja jednak chciałbym się czegoś dowiedzieć więcej a nie czytać tylko wycieczki osobiste.

Żadnych też nie przedstawiłem. Jeżeli chcę cokolwiek sprowokować, to rozmowę z której będę mógł wynieść jakąś rozsądną wiedzę.

Czy ktokolwiek moze mi odpowiedzieć konstruktywnie?


So lis 26, 2011 15:24
czasowo zablokowana
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 05, 2010 22:26
Posty: 602
Post Re: 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
podtrzymuję mój apel. Nie odpowiadajmy prowokatorom, chyba, że ktoś chce dać mu satysfakcję.

_________________
WSZYSTKO O NOWENNIE POMPEJAŃSKIEJ zwanej nie do odparcia: uzdrowienia, nawrócenia, objawienia Maryi na: www.pompejanska.rosemaria.pl


So lis 26, 2011 16:12
Zobacz profil
Post Re: 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
agawa napisał(a):
podtrzymuję mój apel. Nie odpowiadajmy prowokatorom, chyba, że ktoś chce dać mu satysfakcję.

Traktowanie mnie za prowokatora tylko dlatego, ze jestem metodystą jest ciosem ponizej pasa. Jest to zwykła cenzura, bo w ten sposób możesz potraktować dowolna wypowiedź, dowolne pytanie na tym forum zadane przez niekatolika. TO JEST WREDNE!

Postawiłem konkretne pytania, konkretne problemy z którymi nie mogę się uporać chcąc zrozumieć obca mi obrzędowość. Proszę o nie stosowanie cenzury ze względu na wyznanie, bo w zamyśle regulaminu takiej cenzury nie ma.


So lis 26, 2011 16:45
czasowo zablokowana
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 05, 2010 22:26
Posty: 602
Post Re: 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
Kozioł napisał(a):
agawa napisał(a):
podtrzymuję mój apel. Nie odpowiadajmy prowokatorom, chyba, że ktoś chce dać mu satysfakcję.

Traktowanie mnie za prowokatora tylko dlatego, ze jestem metodystą jest ciosem ponizej pasa. Jest to zwykła cenzura, bo w ten sposób możesz potraktować dowolna wypowiedź, dowolne pytanie na tym forum zadane przez niekatolika. TO JEST WREDNE!

Postawiłem konkretne pytania, konkretne problemy z którymi nie mogę się uporać chcąc zrozumieć obca mi obrzędowość. Proszę o nie stosowanie cenzury ze względu na wyznanie, bo w zamyśle regulaminu takiej cenzury nie ma.


biedny.. nie może się uporać! :(
Nikt nie stosuje cenzury. Jak ktoś chce stracić nerwy na rozmowy z kimś komu nie chodzi o znalezienie odpowiedzi, a tylko wykazanie wyższości swojej wiedzy, poprzez niekończące się bezsensowne zresztą pytania, to niech Ci odpisze. Proszę bardzo!

_________________
WSZYSTKO O NOWENNIE POMPEJAŃSKIEJ zwanej nie do odparcia: uzdrowienia, nawrócenia, objawienia Maryi na: www.pompejanska.rosemaria.pl


So lis 26, 2011 17:06
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 19, 2011 20:49
Posty: 10
Post Re: 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
agawa napisał(a):
Jak dla mnie szkoda czasu, bo nie szukasz wcale odpowiedzi.


Nie, to Ty nie potrafisz jej udzielić. :D

W innym watku ktoś pyta, jak zainteresować młodzież Bogiem i religią.
Tego nie wiem.
Wiem natomiast że przed taka młodzieżą należy unikać postawy jaka reprezentuje agawa.
Jeśli ktos zadaje pytanie, szuka a zamiast odpowiedzi maja miejsce wycieczki osobiste znaczy to, że za tym jest jedna wielka pustka, kit, nic nie znacząca paplanina.
W efekcie zniechęca to do samego katolicyzmu.
Chociaż w sumie, moze to i lepiej.

agawa napisał(a):
a tylko wykazanie wyższości swojej wiedzy, poprzez niekończące się bezsensowne zresztą pytania, to niech Ci odpisze.

Rozumiem, że myslenie i zadawanie pytań jest w katolicyźmie grzechem :D

Nie ma głupich pytań, są głupie odpowiedzi.


So lis 26, 2011 18:50
Zobacz profil
czasowo zablokowana
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 05, 2010 22:26
Posty: 602
Post Re: 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
babalon napisał(a):
agawa napisał(a):
Jak dla mnie szkoda czasu, bo nie szukasz wcale odpowiedzi.


Nie, to Ty nie potrafisz jej udzielić. :D

W innym watku ktoś pyta, jak zainteresować młodzież Bogiem i religią.
Tego nie wiem.
Wiem natomiast że przed taka młodzieżą należy unikać postawy jaka reprezentuje agawa.
Jeśli ktos zadaje pytanie, szuka a zamiast odpowiedzi maja miejsce wycieczki osobiste znaczy to, że za tym jest jedna wielka pustka, kit, nic nie znacząca paplanina.
W efekcie zniechęca to do samego katolicyzmu.
Chociaż w sumie, moze to i lepiej.

agawa napisał(a):
a tylko wykazanie wyższości swojej wiedzy, poprzez niekończące się bezsensowne zresztą pytania, to niech Ci odpisze.

Rozumiem, że myslenie i zadawanie pytań jest w katolicyźmie grzechem :D

Nie ma głupich pytań, są głupie odpowiedzi.


Odezwał się pomocnik Kozła, niedługo odezwie się sam diabeł co to ogonem na mszę dzwoni wielce zaniepokojony tym, że wiara katolicka słabnie..
Babalon ma problem jak zainteresować młodzież wiarą katolicką :mrgreen: po czym oświadcza, że to pewnie dobrze iż młodzież się tą wiarą nie zainteresuje.
W którym kościele babalon dzwonisz ogonem na mszę? :D

_________________
WSZYSTKO O NOWENNIE POMPEJAŃSKIEJ zwanej nie do odparcia: uzdrowienia, nawrócenia, objawienia Maryi na: www.pompejanska.rosemaria.pl


So lis 26, 2011 19:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
agawa napisał(a):
to niech Ci odpisze. Proszę bardzo!
A co z twoimi ponawianymi apelami - dajesz za wygraną?
Nie poddawaj się - walcz o godność!
agawa napisał(a):
W którym kościele babalon dzwonisz ogonem na mszę? :D
Sądząc po nicku, jest to Kościół Babilonu.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


So lis 26, 2011 19:53
Zobacz profil
Post Re: 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
agawa napisał(a):
Odezwał się pomocnik Kozła, niedługo odezwie się sam diabeł co to ogonem na mszę dzwoni wielce zaniepokojony tym, że wiara katolicka słabnie..
Babalon ma problem jak zainteresować młodzież wiarą katolicką :mrgreen: po czym oświadcza, że to pewnie dobrze iż młodzież się tą wiarą nie zainteresuje.
W którym kościele babalon dzwonisz ogonem na mszę? :D

No proszę, zadaje człowiek uczciwie pytania dość podstawowe (żadnych ocen, porównan, no raz pozwoliłem sobie na lekka ironię - do teraz nie rozumiem motywu ustanowienia limitu odpustu, nikt mi nie wytłumaczył), a tu od razu do diabła człowieka porównują.


So lis 26, 2011 19:55
Post Re: 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
Elbrus napisał(a):
agawa napisał(a):
to niech Ci odpisze. Proszę bardzo!
A co z twoimi ponawianymi apelami - dajesz za wygraną?
Nie poddawaj się - walcz o godność

Godności agawie nie odbieram. Sama sobie ja juz odebrała.

Czy ktoś moze jednak wznieśc się ponad uprzedzenia i udzielic uczciwej odpowiedzi?


So lis 26, 2011 19:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
Kozioł napisał(a):
Elbrus napisał(a):
agawa napisał(a):
to niech Ci odpisze. Proszę bardzo!
A co z twoimi ponawianymi apelami - dajesz za wygraną?
Nie poddawaj się - walcz o godność

Godności agawie nie odbieram. Sama sobie ja juz odebrała.
Chodzi o godność Kościoła i powagę tego katolickiego forum.
Kozioł napisał(a):
Czy ktoś moze jednak wznieśc się ponad uprzedzenia i udzielic uczciwej odpowiedzi?
Jeśli sam nie chcesz się wznieść ponad własne uprzedzenia,
to po co ktoś ma sobie głowę zawracać tłumaczeniem tobie takich rzeczy?

Ew. wg Mateusza, rozdz. 7:
(6) Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie,
by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.
(7) Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a
...a nie, ten 7. werset już nie.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


So lis 26, 2011 20:07
Zobacz profil
Post Re: 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
"Co do odpustów zupełnych, wydało się rzeczą stosowną, zmniejszenie odpowiednio ich liczby, aby wierni należycie doceniali odpust zupełny i by go mogli uzyskać, mając odpowiednie dyspozycje. Mało się bowiem zważa na to, co częściej występuje; mało się ceni to, czego nam obficiej użyczają. Wielu też chrześcijan potrzebuje odpowiedniego czasu, ażeby się dobrze przygotować do uzyskania odpustu zupełnego."
INDULGENTIARUM DOCTRINA.


Ostatnio edytowano So lis 26, 2011 20:13 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



So lis 26, 2011 20:09
Post Re: 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
Cytuj:
Ciekawa opinia, czyzby dusza czyśćcowa nie żałowała za swe grzechy i dlatego Papierz nie może ich jej odpuscic?

Pytanie o odpust masowy dotyczył (w kontekście) czyśćca. Skoro w czyśćcu dusze żałuja za swe grzechy, to co stanowi na przeszkodzie?

Kozioł - trynitarny chrześcijaninie.....czyżbyś nie wiedział, że my tu na ziemi mamy moc prosić o zbawienie tych po drugiej stronie.
Nikt nigdy nie dał człowiekowi zyjącemu w doczesnosci prawa odpuszczania win zmarłym.

Cytuj:
Ciśnie mi się następne pytanie: czy to wpływa na karę czyśćcową? Jeżeli tak, to czy odprawianie kazdej ze mszy w tej intencji nie byłoby wyrazem miłości do bliźniego jakiej od nas oczekiwał Jezus? Przeciez mozna mszę odprawiać w wielu intencjach .

"Proście a otrzymacie" - nigdzie Jezus nie ograniczył o co, kiedy, w intencji kogo winniśmy się modlić prosząc.
Więc mamy nadzieję, ze Bo nie zmienia swoich wyroków i nasze modlitwy mają wpływ na losy dusz czyścowych.

Cytuj:
Nadal nie rozumiem dlaczego odprawia się msze za zmarłych, dlaczego muszą to byc osobne, zamówione msze, dlaczego co najmniej dwie itd itp. Znalazłem coś o mszach gregoriańskich, czyzby to był pierwowzór? ale w takim razie co ma ją dwie msze w ciągu roku 9tak słyszałem) do codziennych mszy przez cały miesiąc?

Nie słyszałam aby musiały być co najmniej dwie Msze w ciągu roku w intencji konkretnego zmarłego.


Cytuj:
Przypisujecie mi ironię i cynizm a ja chcę tylko poznać podłoże takich a nie innych wierzeń, chcę to objac całościowo. Co w tym złego?

Dopytywanie nigdy nie jest złem.
Obszerne wyjaśnienie historii, aktualnej nauki o odpustach
http://voxdomini.com.pl/vox_art/odpust2.html


Ostatnio edytowano So lis 26, 2011 20:16 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



So lis 26, 2011 20:12
Post Re: 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
Elbrus napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Czy ktoś moze jednak wznieśc się ponad uprzedzenia i udzielic uczciwej odpowiedzi?
Jeśli sam nie chcesz się wznieść ponad własne uprzedzenia,
to po co ktoś ma sobie głowę zawracać tłumaczeniem tobie takich rzeczy?

Ew. wg Mateusza, rozdz. 7:
(6) Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie,
by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.
(7) Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a
...a nie, ten 7. werset już nie.


Diabeł, pies, swinia - dziękuję za "życzliwość".

Przypomnę:

§ I: Zasady ogólne:

1. Forum portalu WIARA.PL jest miejscem spotkania ludzi pragnących pogłębić swoją wiarę, poszukujących Boga, zainteresowanych problemami religii, a chrześcijaństwa w szczególności. Forum stanowi zatem miejsce rozmowy katolików i niekatolików, chrześcijan i niechrześcijan, wierzących i niewierzących.
....
3. Dyskusja zakłada dopuszczenie wyrażania własnych pogladów i przekonywania. W sposób kulturalny mogą być zatem wyrażane również poglądy kontrowersyjne. .....


Jeżeli rozmowa z metodystą o podstawach wiary katolickiej jest rzucaniem pereł przed świnie to po co owe zaproszenie?


So lis 26, 2011 20:16
Post Re: 15 dni dla Czyśćca 10.12.2011-24.12.2011
Alus napisał(a):
Kozioł - trynitarny chrześcijaninie.....czyżbyś nie wiedział, że my tu na ziemi mamy moc prosić o zbawienie tych po drugiej stronie.
Nikt nigdy nie dał człowiekowi zyjącemu w doczesnosci prawa odpuszczania win zmarłym.
To na jakiej zasadzie można ofiarować odpust zupełny (czy tez częściowy) za zmarłego?
Edit. Znalazłem odpowiedź w linku.
Alus napisał(a):
Cytuj:
Ciśnie mi się następne pytanie: czy to wpływa na karę czyśćcową? Jeżeli tak, to czy odprawianie kazdej ze mszy w tej intencji nie byłoby wyrazem miłości do bliźniego jakiej od nas oczekiwał Jezus? Przeciez mozna mszę odprawiać w wielu intencjach .

"Proście a otrzymacie" - nigdzie Jezus nie ograniczył o co, kiedy, w intencji kogo winniśmy się modlić prosząc.
Więc mamy nadzieję, ze Bo nie zmienia swoich wyroków i nasze modlitwy mają wpływ na losy dusz czyścowych.

Dzięki za odpowiedź.
Alus napisał(a):
Cytuj:
Nadal nie rozumiem dlaczego odprawia się msze za zmarłych, dlaczego muszą to byc osobne, zamówione msze, dlaczego co najmniej dwie itd itp. Znalazłem coś o mszach gregoriańskich, czyzby to był pierwowzór? ale w takim razie co ma ją dwie msze w ciągu roku 9tak słyszałem) do codziennych mszy przez cały miesiąc?

Nie słyszałam aby musiały być co najmniej dwie Msze w ciągu roku w intencji konkretnego zmarłego.
a ja tak, byc może ma to podstawę ludową, moze jakies objawienie, nie wiem. Wiedza o tym jest dość powszechna w moim rejonie i po śmierci często zamawia się od razu dwie msze.
Alus napisał(a):
Cytuj:
Przypisujecie mi ironię i cynizm a ja chcę tylko poznać podłoże takich a nie innych wierzeń, chcę to objac całościowo. Co w tym złego?

Dopytywanie nigdy nie jest złem.
Obszerne wyjaśnienie historii, aktualnej nauki o odpustach
http://voxdomini.com.pl/vox_art/odpust2.html

Link okazał się trafiony. Uzyskałem kilka odpowiedzi wprost.

Kilku niekonsekwencji nadal nie rozumiem ale pewnie maja podłoże historyczne, poszperam.

Jeszcze raz dzięki Alus za uczciwe podejście i odpowiedzi.


So lis 26, 2011 20:27
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL