Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 2:18



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Pasterz z węgielnicami i piramidą 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 20:00
Posty: 747
Post Pasterz z węgielnicami i piramidą
Ojciec Święty Benedykt XVI przyjął rezygnację Księdza Biskupa Jana Wieczorka z posługi biskupa gliwickiego i mianował biskupem gliwickim dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji opolskiej Jana Kopca.
Warszawa, 29 grudnia 2011 roku.
† Celestino Migliore, Nuncjusz Apostolski

http://www.kuria.gliwice.pl/

Na zdjęciu poniżej specyficzny emblemat wyhaftowany na ornacie biskupa w formie czterech złotych „węgielnic” na czerwonym tle, ułożonych regularnie wewnątrz obręczy lub pierścienia.
Układ węgielnic w formie rółnoramiennego krzyża przypomina stylizowany tetragramaton – magiczny kwadrat, lub litery masońskiego alfabetu ACGI.
AC – antichrist
GI – gnosis i iluminati
Z tych „węgielnic” odpowiednio je przekładając można również złożyć dobrze znany satanistyczny i masoński symbol – krzyż z połamanymi ramionami, czyli sfastykę.
http://s.v3.tvp.pl/images/7/6/5/uid_765 ... 3_gs_0.jpg

I jeśli kto sądzi, że biskup nie wie co ma na szacie wyheftnięte, to jest naiwny. Biskup jest bowiem profesorem historii i za pewne nie tylko kościoła.
Ważnym motywem są również promienie wychodzące z dołu okrągłego emblematu.
To w całości jest nawiązaniem do OKA wszechwiedzącego Wielkiego Architekta.
Na ostatnim zdjęciu na stronce poniżej jest ornat w całej okazałości.
Promieniste klinowe pasy wychodzące z centrum „oka” z węgielnicami tworzą kształt piramidy zbudowanej jakby z bloków kamiennych.

Jest to nawiązanie do częstego motywu masońskiego.
http://www.360opole.pl/index.php?option ... &Itemid=77
http://radtrap.files.wordpress.com/2011 ... ce_oko.jpg

Podobne „kamienie”, czy może „cegły”, są również na rękawach szaty biskupa. Ich łaczna liczba może coś oznaczać, np. wprowadzonych w tajemnicę adeptów??


So sty 28, 2012 9:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 20:00
Posty: 747
Post Re: Pasterz z węgielnicami i piramidą
Na poniższym filmie bp pomocniczy jeszcze, a dziś nominat gestykuluje w bardzo charakterystyczny dla masonów sposób, w 120 sek. pojawia się „sygnał bestii - czyli znak 666″;
http://www.youtube.com/watch?v=YptQZoAWooI
W 10 i w 60 sek. pojawia się dyskretny gest (masonic hands signal), który jest często pokazywanym znakiem iluminatów piramidy (w klasycznym wydaniu z „Wszechwidzącym Okiem”). Szkoda, że nie wiemy co w tym momencie jest mówione.
Taki sam charakterystyczny gest pojawia się jeszcze, gdy w 2 min filmu mówca naiwązuje do „konkurencyjności wobec Kościoła Katolickiego”. Można to porównać do sygnału na poniższym zdjęciu.
http://www.tdbimg.com/files/2011/06/07/ ... 415399.jpg

Jakie są tego skutki, że do Kościoła Katolickiego przeniknęli masoni i zdobyli w nim stanowiska decyzyjne i sprawcze, świadczą ich dzieła, np. to:

http://www.youtube.com/watch?v=bp-LyFc27EY
http://www.youtube.com/watch?v=E1jVUtE1x4s
http://www.youtube.com/watch?v=H3fo4bgybpY


So sty 28, 2012 10:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 20:00
Posty: 747
Post Re: Pasterz z węgielnicami i piramidą
Cytaty z wywiadu z nowym biskupem gliwickim - "Biskupstwo bliżej krzyża"

Cytuj:
Wszyscy bowiem zostaliśmy wezwani do dawania świadectwa o nieodzowności uczciwości i żywotności naszej wiary i wszyscy wspólnie, na mocy charyzmatu otrzymanego od apostołów, mamy wypełniać to posługiwanie. Z naciskiem chciałbym podkreślić, że zamiast nadmiernie szafować pojęciami potrzeby dialogu, rozmawiania i cierpliwości, najpierw należy oczekiwać wewnętrznej dojrzałości i właściwego patrzenia na siebie i powołanie, a wstrętem powinno napawać każde zakłamanie. Wszystko inne zdoła się wówczas wewnętrznie ukonstytuować.

http://kosciol.wiara.pl/doc/1062835.Bis ... j-krzyza/2
Zapewne dlatego na biskupim ornacie pojawiły się masońskie emblematy. Po prostu nie chciał być dłużej zakłamany, co wiele wyjaśnia, ale też budzi szacunek.


i następne z ww tekstu:
Cytuj:
... – niekiedy trzeba uroczyście poświęcić nowo zbudowaną świątynię, ołtarz w niej, organy czy dzwony. To w pewnym sensie spaja z tymi miejscami i zamieszkującymi je wiernymi, a najpiękniejszą zapłatą jest, gdy po latach Opatrzność znowu tam skieruje, a witający powiedzą: „pamiętamy, jak ksiądz biskup był u nas przed laty...”.


Wyrażenie Opatrzność ("Oko Opatrzności", bardzo znamienny symbol masonów) pojawia się w wywiadzie parę razy. Zdaje się, że dla biskupa jest Ona szczególną wartością. Podobnie zresztą jak nowo zbudowana świątynia.


So sty 28, 2012 11:53
Zobacz profil
Post Re: Pasterz z węgielnicami i piramidą
obsesja - p. ginekolog z Lublina dostrzegła w geście Benedykta XVI znak pozdrowienia masońskiego.
Radzę tym ogarniętych paniką przed masonami zmienić Kosciół.


So sty 28, 2012 12:01

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 20:00
Posty: 747
Post Re: Pasterz z węgielnicami i piramidą
Pani ginekolog ma rację. Ale może jest to też jakaś jej obsesja. Jednak mnie nie dotyczy. Patrzę na to z dystansu, ale też z ciekawością. Masoneria w sutannach i nie tylko, to jeden z wielu przejawów zmiany współczesnego Kościoła, który już znacznie wcześniej się zdegenerował. To tylko kolejna faza tego procesu :)

Jestem za jawnością w tego rodzaju sprawach, bo często dochodzi do bardzo niewłasciwych działań i sytuacji.
Kaplice i miejsca kultowe religijne są takimi oficjalnie i ci co za nie płacą są tego świadomi. Natomiast loże i symbole masońskie w perfidny i podstępny sposób bywają poukrywane w obiektach oficjalnego chrześcijańskiego kultu, za których zbudowanie zapłacili ludzie nie mający o takim podstępie bladego pojęcia. I dlatego to jest nie tylko skandal i nie tylko występek moralny, a karygodne przestępstwo, za które odpowiedzialni są funkcjonariusze kościoła, w większości wypadków świadomi faktów.


So sty 28, 2012 12:09
Zobacz profil
Post Re: Pasterz z węgielnicami i piramidą
Dominikdano napisał(a):
Pani ginekolog ma rację. Ale może jest to też jakaś jej obsesja. Jednak mnie nie dotyczy. Patrzę na to z dystansu, ale też z ciekawością. Masoneria w sutannach i nie tylko, to jeden z wielu przejawów zmiany współczesnego Kościoła, który już znacznie wcześniej się zdegenerował. To tylko kolejna faza tego procesu :)

Jestem za jawnością w tego rodzaju sprawach, bo często dochodzi do bardzo niewłasciwych działań i sytuacji.
Kaplice i miejsca kultowe religijne są takimi oficjalnie i ci co za nie płacą są tego świadomi. Natomiast loże i symbole masońskie w perfidny i podstępny sposób bywają poukrywane w obiektach oficjalnego chrześcijańskiego kultu, za których zbudowanie zapłacili ludzie nie mający o takim podstępie bladego pojęcia. I dlatego to jest nie tylko skandal i nie tylko występek moralny, a karygodne przestępstwo, za które odpowiedzialni są funkcjonariusze kościoła, w większości wypadków świadomi faktów.


Skoro są poukrywane, to chyba tylko osoby wtajemniczone potrafią rozeznać, bo każdy przeciętny katolik nie gania za jakimiś znakami, symbolami masońskimi.
Wisi mi totalnie masoneria, mam swój rozum i sama decyduję w Kogo/co wierzę.


So sty 28, 2012 12:52

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 20:00
Posty: 747
Post Re: Pasterz z węgielnicami i piramidą
Alez nikt nikomu nie nie odbiera tej wolnosci. 
Kto ma taka wole, to moze mu to lub sio wisiec. Innemu przeciwnie, albo wisi jeszcze inne :)

Po to te znaki (sygnaly) i symbole sa poukrywane przed niewtajemniczonymi, zeby tylko wtajemniczeni je rozpoznali i by wiedzieli, ze naprawde jest to ich brat mason, ich masonski obiekt, ich masonska swiatynia, ich masonskie miasto, a w koncu ich masonski caly swiat. 
Tu link do książeczki ks.Luigi Villa o wybudowaniu żydomasońskiego, architektonicznie, „kościoła” w San Giovanni di Rotondo. Dla badaczy żydomasonerii problematyka arcyciekawa:
http://www.chiesaviva.com/381%20mensile%20pol.pdf


So sty 28, 2012 14:07
Zobacz profil
Post Re: Pasterz z węgielnicami i piramidą
Dominikdano napisał(a):
Alez nikt nikomu nie nie odbiera tej wolnosci. 
Kto ma taka wole, to moze mu to lub sio wisiec. Innemu przeciwnie, albo wisi jeszcze inne :)

Po to te znaki (sygnaly) i symbole sa poukrywane przed niewtajemniczonymi, zeby tylko wtajemniczeni je rozpoznali i by wiedzieli, ze naprawde jest to ich brat mason, ich masonski obiekt, ich masonska swiatynia, ich masonskie miasto, a w koncu ich masonski caly swiat. 
Tu link do książeczki ks.Luigi Villa o wybudowaniu żydomasońskiego, architektonicznie, „kościoła” w San Giovanni di Rotondo. Dla badaczy żydomasonerii problematyka arcyciekawa:
http://www.chiesaviva.com/381%20mensile%20pol.pdf

Co poniektórzy zapewne i w Bogu dopatrzą sie ukrytego masona.


So sty 28, 2012 14:18

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 20:00
Posty: 747
Post Re: Pasterz z węgielnicami i piramidą
Nabardziej slepi sa ci, ktorzy nie chca otworzyc oczu.

Czy to sami ksieza katoliccy w Bogu dopatrzyli sie masona, bo linkowane wyzej materaily na temat maonskich symboli sa ich dzielem?

W kazdym razie w Kosciele sa tacy, ktorym ta sytuacja nieco przeszkadza :)

Podstawą działania Bractwa jest przekonanie o panującym kryzysie wewnątrz Kościoła katolickiego, wywołanym przez czynniki zewnętrzne (masonerię i komunistów) i wewnętrzne (modernizm).
Deklaracja Soboru Watykańskiego II Dignitatis humanae wyrażająca przeciwny pogląd, jest według członków Bractwa kolejnym dowodem na uległość współczesnego Kościoła wobec masonerii.
Założyciel Bractwa, abp Lefebvre, przypisując sobie troskę o Kościół, wyrażał sprzeciw wobec postanowień Soboru i papieży. Odmówił podpisania dokumentów soborowych, do czego miał prawo. Ostatecznie ściągnął na siebie ekskomunikę za pogwałcenie prawa dotyczącego udzielonej przez niego sakry. Lefebvre i Bractwo tłumaczy to zawsze działaniem w stanie wyższej konieczności:
„Dlatego nie należy się dziwić, że nie udaje się nam porozumieć z Rzymem. Nie będzie to możliwe tak długo zanim Rzym nie powróci do wiary (...)."
— Marcel Lefebvre
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bractwo_Ka ... go_Piusa_X

Przełożony lefebrystów: Sobór Watykański II jest sprzeczny z Ewangelią
http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/ ... lia_17875/


So sty 28, 2012 14:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 20:00
Posty: 747
Post Re: Pasterz z węgielnicami i piramidą
I kolejny istotny cytat z wywiadu "Biskupstwo bliżej krzyża".
Ale jakiego?!
Cytuj:
W artykule na pożegnanie abp. Alfonsa Nossola, jaki ukazał się dwa lata temu w GN, kilkakrotnie nawiązywał Ksiądz Biskup do nauczania św. Bernarda z Clairvaux.
Była tam też uwaga o znaczeniu doradców w posłudze pasterskiej. Jak Ksiądz Biskup widzi rolę wspołpracy ze świeckimi w lokalnym Kościele?

– Spodziewałem się, że to pytanie padnie. Akurat przywołany został ulubiony przeze mnie św. Bernard z Clairvaux, geniusz duchowego postrzegania posługi Kościoła,
przy tym konsekwentny jego reformator. I to akurat w szczytowym średniowieczu, kiedy władza duchowna święciła znaczące triumfy.


Kim był św. Bernard z Clairvaux?
Był tym wielce wpływowym świętym KK, który należał do inicjatorów powstania Zakonu Tempariuszy.
Napisał podobno ich regułę i wszechstronnie im sprzyjał. To nie jest tajemnicą nawet dla profanów.
Masoneria aspiruje do tego by wywodzić swe korzenie właśnie od Zakonu Templariuszy. Nie te mityczne, ale te faktyczne.

A więc do jakiego krzyża biskupowi "ma być bliżej"?
Czy czasem nie do takiego?
Obrazek


So sty 28, 2012 15:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 20:00
Posty: 747
Post Re: Pasterz z węgielnicami i piramidą
kaos napisał(a):
A Lady Gaga?
Gdzie Lady Gaga? Zapomniałeś o Lady Gadze!
I Beyonce!

Ośmieszasz, ale tylko siebie, waląc te suchary o spiskach i wlepiając fotki z artystkami :D
Biskup ordymasonariusz nie chciałby się pokazać w tym towarzystwie.
Zapewne wolałby być zestawiany z Jacques (Jakubem) de Molay, oatatnim mistrzem Zakonu Templariuszy, jak podaje Wikipedia: "aresztowany na rozkaz króla Francji Filipa IV Pięknego w piątek, 13 października 1307, postawiony przed sądem. Oskarżony o herezje, stosowanie magii i czarów, homoseksualizm, dzieciobójstwo, wyrzeczenie się Chrystusa, bezczeszczenie krzyża, czczenie demona o imieniu Baphomet. Poddany w twierdzy Temple, w której został zamknięty w lochach, torturom przyznał się do zarzucanych zbrodni. Gdy następnie odwołał swoje zeznania, Filip IV Piękny nakazał spalić go na stosie. Wyrok został wykonany w Paryżu 18 marca 1314. (czyli prawie 700 lat temu)

Na chwilę przed śmiercią w płomieniach odwołał swoje zeznania i jak głosi legenda rzucił przekleństwo na papieża Klemensa V i króla francuskiego Filipa IV Pięknego. Papież zmarł miesiąc później z powodu dyzenterii[potrzebne źródło], natomiast niespełna rok po spaleniu de Molay'a, Filip IV zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach (prawdopodobnie na skutek wylewu krwi do mózgu[1]; inne wersje mówią o otruciu[potrzebne źródło] i wypadku przy polowaniu[potrzebne źródło]). Klątwa mistrza templariuszy miała dotyczyć również potomków Filipa IV, aż do 13. pokolenia.

Powiada się, że Jakobini przyjęli swą nazwę od imienia owego ostatniego mistrza Zakonu Templariuszy. Ale jest tu też pewne zamieszanie, bo gdzie indziej znów podają, że od miejsca obrad tego stowarzyszenia - w klasztorze dominikanów zwanych "jakobinami".


So sty 28, 2012 18:06
Zobacz profil
Post Re: Pasterz z węgielnicami i piramidą
Powierzono Ci misję szkalowania biskupa i KK?...czy sam uznajesz się za powołanego?.....Czyż nie wiece, że oszczercy nie posiądą królestwa niebieskiego (1 Kor 6,10) - Bractwo odrzuciło ten list?


So sty 28, 2012 18:18

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 20:00
Posty: 747
Post Re: Pasterz z węgielnicami i piramidą
Alusie, posługuję się tylko inteligencją i dostępną wiedzą.
Oczywiste jest też, że nie zachwycam się masonami.
Po prostu jestem za jawnością i za tym by tak, znaczyło tak, a nie znaczyło nie. Nic ponad to.
Jeśli się myle w swych dociekaniach to wykaż mi błędy.
Jezus też zwracał się w ten sposób do oponentów:
Jezus mu odpowiedział: Ja przemawiałem jawnie przed światem. Uczyłem zawsze w synagodze i w świątyni, gdzie się gromadzą wszyscy Żydzi. Potajemnie zaś nie uczyłem niczego. Dlaczego Mnie pytasz? Zapytaj tych, którzy słyszeli, co im mówiłem. Oto oni wiedzą, co powiedziałem. Gdy to powiedział, jeden ze sług obok stojących spoliczkował Jezusa, mówiąc: Tak odpowiadasz arcykapłanowi? Odrzekł mu Jezus: Jeżeli źle powiedziałem, udowodnij, co było złego. A jeżeli dobrze, to dlaczego Mnie bijesz?
(Ew. Jana 18:20...)

Cytuj:
- Widzisz, chłopcze - słyszę jeszcze słowa dziadka - po szale rewolucyjnym, który wstrząsnął wszystkimi krajami Europy, rozległ się pewien głos i wyjawił, że rewolucja była już tylko ostatnim, najbliższym nam w czasie etapem powszechnego sprzysiężenia, wymierzonego przez templariuszy w tron i ołtarz, to jest w królów, a zwłaszcza w królów Francji, oraz w Kościół, naszą ukochaną matkę Był to głos księdza Barruela, który w końcu ubiegłego wieku napisał swoją Historię jakobinizmu.
- Ale, panie dziadku, co mieli z tym wspólnego templariusze? - pytałem wtedy. Znałem już wprawdzie tę historię na pamięć, ale chciałem umożliwić dziadkowi ponowną wypowiedź na jego ulubiony temat.
- Chłopcze, templariusze to był nadzwyczaj potężny zakon rycerski, który król francuski zniszczył, aby zawładnąć jego mieniem. Większość templariuszy spalono na stosie, ale ci, którzy przeżyli, ustanowili tajemne zgromadzenie w celu dokonania zemsty na królach Francji. I rzeczywiście: kiedy gilotyna ucięła głowę króla Ludwika, na szafot wszedł nieznany osobnik i podniósł tę biedną głowę, wołając: "Jakubie de Molay, jesteś pomszczony!". De Molay był wielkim mistrzem templariuszy, którego Filip IV kazał spalić na krańcu ¸le de la Cité w Paryżu.
- Ale kiedy spalono tego Molay?
- W tysiąc trzysta czternastym roku.
- Zaraz policzę, panie dziadku. To prawie pięćset lat przed rewolucją. Jak udało się templariuszom pozostać w ukryciu przez pięćset lat?
- Wkradli się do stowarzyszeń dawnych budowniczych katedr, murarzy. Z tych stowarzyszeń zrodziła się angielska masoneria, która tak się nazywa, bo jej członkowie uważali się za free masons, czyli za wolnomularzy.

Więcej... http://wyborcza.pl/1,75402,8864691,Eco_ ... z1km7gG3Ut


So sty 28, 2012 18:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 20:00
Posty: 747
Post Re: Pasterz z węgielnicami i piramidą
To fakt, Umberto Eco trafnie zauważył, że masoni (spekulatywni) nie mają wiele wspólnego z wolnymi mularzami budowniczymi gotyckich katedr, zwanymi masonami operatywnymi.
Wolni mularze, których już nie ma i którzy swoje tajemnice zawodowe nietstety nie przekazali nastépcom, wznosili gotyckie świątynie pełne mocy, a masoni wznoszą budowle pełne bezwartościowej symboliki.


So sty 28, 2012 19:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 20, 2005 20:00
Posty: 747
Post Re: Pasterz z węgielnicami i piramidą
Ingres bpa Kopca nie stał się dziś tematem dnia lokalnych mediów gliwickich.
Zazwyczaj szybko reagują nawet na błache wydarzenia.
http://www.nowiny.gliwice.pl/
http://www.24gliwice.pl/
Również i delegacja biskupów bardzo skromniutka, a w niej ci, którzy z urzędu musieli uczestniczyć, a sam bohater imprezy zdawał się jakiś taki spłoszony.
Nie wykluczone też, że dekoracje masońskie na jego szatach w jakich wystąpił w trakcie pożegnania z Diecezją Opolską też zostały zauważone i wzbudziły niepokój duszy u niektórych hierachów KK.
Wiernym Diecezji Gliwickiej trzeba chyba współczuć, bo nie wiem, czy takiego pasterza oczekiwali.


So sty 28, 2012 23:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL