Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 12:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Barbarzyńcy z Frondy zachęcają do palenia książek. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: Barbarzyńcy z Frondy zachęcają do palenia książek.
Znaczy - np. palenia książek?


Pn lut 13, 2012 10:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 16:54
Posty: 125
Post Re: Barbarzyńcy z Frondy zachęcają do palenia książek.
Elbrus napisał(a):
Proszę podać cytat z Biblii Szatana, którego treść propaguje zabijanie w celach rytualnych.


A w którym miejscu powiedziałem, że w Biblii Szatana są takie zapisy?
Do satanizmu podam to:
http://www.awronka.nazwa.pl/bazya/archiwumtxt/wywolywacze.htm napisał(a):
Z 2 na 3 marca 1999 roku grupa kilku satanistów udała się do przedwojennego bunkra, aby tam złożyć szatanowi swe ofiary. Tym razem miały być to ofiary z ludzi. Wybrano kilkunastoletnich Kamila i Karinę, która właśnie wróciła z londyńskiego collegu na trzy tygodniowe ferie. Nie wiedząc chyba do czego zostali wytypowani, weszli do środka bunkra ok. godz. 20.00. Klęcząc na zimnej posadzce, na tle satanistycznego pentagramu, zwróceni do siebie plecami, nagle zostali zaatakowani i otrzymali kilkanaście ran kłutych rytualnym satanistycznym sztyletem. Jak wykazała sekcja zwłok, przynajmniej kilka z nich było śmiertelnych.




WZasadzieNiegroźny napisał(a):
Choć z drugiej strony łatwo da się wykazać, że Biblia (ST+NT) była w historii inspiracją bądź pretekstem dla największej liczby zbrodniczych działań, zatem...


Wykaż, skoro to takie banalne.


Pn lut 13, 2012 22:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Barbarzyńcy z Frondy zachęcają do palenia książek.
iks_iks napisał(a):
A w którym miejscu powiedziałem, że w Biblii Szatana są takie zapisy?
W tym, w którym odpowiedziałeś twierdząco na pytanie,
czy można palić Biblię Szatana ze względu na szkodliwe treści.
Ale jak widać było to zwykłe oczernienie
mające na celu skojarzenie Biblii Szatana z nakazem rytualnego zabijania.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pn lut 13, 2012 22:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: Barbarzyńcy z Frondy zachęcają do palenia książek.
iks_iks napisał(a):

WZasadzieNiegroźny napisał(a):
Choć z drugiej strony łatwo da się wykazać, że Biblia (ST+NT) była w historii inspiracją bądź pretekstem dla największej liczby zbrodniczych działań, zatem...


Wykaż, skoro to takie banalne.


Chrystianizacja Prus, wyprawy krzyżowe, wojny religijne we Francji (Noc św. Bartłomieja jako rodzynek), wojny husyckie, Konkwista Ameryki, prześladowania ''czarownic'' w Europie i Ameryce... długo, naprawdę długo tak można.


Masz ze swej strony jakiś - choć jeden - argument na potwierdzenie szkodliwości Biblii Szatana?


Wt lut 14, 2012 9:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Barbarzyńcy z Frondy zachęcają do palenia książek.
Weźcie już ludzie nie przesadzajcie. Czy książka to jakiś święty artefakt, że nie wolno jej zniszczyć?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt lut 14, 2012 9:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: Barbarzyńcy z Frondy zachęcają do palenia książek.
Pewnie, że jak masz swój prywatny osobisty egzemplarz wszystko wolno, tyle, że
Cytuj:
Pamiętam jak kiedyś rodzicom wyrzuciłem do zsypu jakiś cykl książek (z 3 czy 4 tomy) o harikrisznowcach, czy tam innych bóstwach z Indii.

to już chyba grubsza sprawa, prawda?


Wt lut 14, 2012 9:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Barbarzyńcy z Frondy zachęcają do palenia książek.
Nie, dlaczego? No, chyba, że ktoś to zrobił na złość rodzicom.. no to nie wolno robić na złość rodzicom, to oczywiste ;)

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt lut 14, 2012 9:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: Barbarzyńcy z Frondy zachęcają do palenia książek.
Wiesz, jak dla mnie to śliska sprawa, bo gdy mowa o paleniu książek raczej rzadko chodzi o palenie własnych, bo w jakim celu ktoś by nabywał książki, które uważa za szkodliwe? No, chyba, że odziedziczył... Tak czy siak palenie książek ma dość obrzydliwą tradycję.


Wt lut 14, 2012 9:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 16:54
Posty: 125
Post Re: Barbarzyńcy z Frondy zachęcają do palenia książek.
Elbrus napisał(a):
iks_iks napisał(a):
A w którym miejscu powiedziałem, że w Biblii Szatana są takie zapisy?
W tym, w którym odpowiedziałeś twierdząco na pytanie,
czy można palić Biblię Szatana ze względu na szkodliwe treści.
Ale jak widać było to zwykłe oczernienie
mające na celu skojarzenie Biblii Szatana z nakazem rytualnego zabijania.


Dokładnie tak powiedziałem, ale nigdzie tam nie ma wspomniane, że Biblia Szatana zawiera szkodliwe treści. Na myśli miałem 'satanizm propaguje szkodliwe treści'.

WZasadzieNiegroźny napisał(a):
iks_iks napisał(a):
WZasadzieNiegroźny napisał(a):
Choć z drugiej strony łatwo da się wykazać, że Biblia (ST+NT) była w historii inspiracją bądź pretekstem dla największej liczby zbrodniczych działań, zatem...

Wykaż, skoro to takie banalne.

Chrystianizacja Prus, wyprawy krzyżowe, wojny religijne we Francji (Noc św. Bartłomieja jako rodzynek), wojny husyckie, Konkwista Ameryki, prześladowania ''czarownic'' w Europie i Ameryce... długo, naprawdę długo tak można.
Masz ze swej strony jakiś - choć jeden - argument na potwierdzenie szkodliwości Biblii Szatana?


Choć jeden argument - już podawałem cytat o rytualnym zabójstwie dokonanym przez satanistów - w poprzednim poście.

To co wymieniasz oczywiście zasługuje na potępienie i było błędem, jednak nijak nie można porównywać tego ani ze zbrodniami dokonanymi w czasie II WŚ, ani z liczbą ofiar które ona pochłonęła.
Rewolucja francuska też niczego dobrego nie przyniosła, a nie zauważyłem, aby katolicy wyciągali ją w dyskusjach tak często jak antyklerykałowie wspominaj ą o inkwizycji, nierzadko niewiele o niej wiedząc.


Wt lut 14, 2012 18:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Barbarzyńcy z Frondy zachęcają do palenia książek.
iks_iks napisał(a):
Elbrus napisał(a):
iks_iks napisał(a):
A w którym miejscu powiedziałem, że w Biblii Szatana są takie zapisy?
W tym, w którym odpowiedziałeś twierdząco na pytanie,
czy można palić Biblię Szatana ze względu na szkodliwe treści.
Ale jak widać było to zwykłe oczernienie
mające na celu skojarzenie Biblii Szatana z nakazem rytualnego zabijania.


Dokładnie tak powiedziałem, ale nigdzie tam nie ma wspomniane,
że Biblia Szatana zawiera szkodliwe treści. Na myśli miałem 'satanizm propaguje szkodliwe treści'.
Proszę więc o wyjaśnienie, za które szkodliwe treści zawarte w Biblii Szatana, można palić tę księgę?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Wt lut 14, 2012 18:27
Zobacz profil
Post Re: Barbarzyńcy z Frondy zachęcają do palenia książek.
Czy rozmawiacie o Biblii LaVey'a?
Chciałabym się dowiedzieć czy trzeci rytuał satanistyczny, który autor opisuje,
polegający na rzuceniu klątwy na osobę, aby jej zaszkodzić, lub nawet spowodować jej śmierć
to jest treść szkodliwa, czy nie?

Proszę o wyrozumiałość bo książki nie czytałam, nie zamierzam jej też palić :) chcę się tylko dowiedzieć, czy dostępne w sieci komentarze są wiarygodne.


Wt lut 14, 2012 18:56

Dołączył(a): Cz gru 01, 2011 16:54
Posty: 125
Post Re: Barbarzyńcy z Frondy zachęcają do palenia książek.
Elbrus napisał(a):
Proszę więc o wyjaśnienie, za które szkodliwe treści zawarte w Biblii Szatana, można palić tę księgę?


MARIEL o czymś wspomniała. Nie czytałem, konkretnych przykładów nie podam. Biblia Szatana raczej miłą historyjką dla grzecznych dzieci nie jest, skoro jest związana z taką sektą.


Wt lut 14, 2012 19:07
Zobacz profil
Post Re: Barbarzyńcy z Frondy zachęcają do palenia książek.
Na diablos.pl czytamy :

"LaVey wyróżnia również trzy typy rytuałów: seksualny, litości i destrukcji.

Rytuał seksualny ma na celu wzbudzenie pragnienia i pożądania w osobie, której pożąda odprawiający rytuał, lub też wezwanie seksualnego partnera do zaspokojenia jego żądz.

Rytuał litości odprawiany jest, aby pomóc sobie lub innym. Stosuje się go w celu pomocy w takich dziedzinach jak szczęście, miłość, materialne powodzenie czy sukces w pracy.

Trzeci rytuał, zniszczenia, używany jest aby zaspokoić swój gniew, nienawiść czy pogardę. Ma on na celu rzucenie klątwy bądź przekleństwa znienawidzonej osoby. LaVey głosi również, iż osoba, na którą rzuca się klątwę, nie musi wcale wierzyć w magię.
Największą szkodę wyrządzić można „człowiekowi oświeconemu”, dla którego sama myśl o klątwie potrafi zagnieździć się w psychice i spowodować największe spustoszenie. Zatem najbardziej narażona na działanie klątwy jest osoba nie wierząca w nią.
Odwrotnie jest w przypadku rytuału seksualnego i litości, kiedy to osoba wierząca w magię i rytuały poczuje największe oddziaływanie."


Wt lut 14, 2012 19:20
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Barbarzyńcy z Frondy zachęcają do palenia książek.
MARIEL napisał(a):
Na diablos.pl czytamy :

"Zatem najbardziej narażona na działanie klątwy jest osoba nie wierząca w nią."

Ale głupi był ten LaVey. Odwrotnie miałoby to chociaż skuteczność analogiczną do placebo.

Może te jego deficyty intelektualne to jakaś Boża litość nad ludźmi :)

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt lut 14, 2012 19:35
Zobacz profil
zbanowana na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 09, 2010 15:18
Posty: 352
Post Re: Barbarzyńcy z Frondy zachęcają do palenia książek.
Magia działa. I z tego załozenia wychodzi LaVey.
W swojej Biblii Szatana pisze:

"Do największych błędów popełnianych przy praktykowaniu magii rytualnej należy pogląd, że ofiara niszczycielskiego rytuału musi wierzyć w potęgę magii, aby mogła zostać przez nią skrzywdzona lub zniszczona. Nic bardziej błędnego, jako że ofiary najbardziej podatne na klątwy zawsze traktowały magię szyderczo. Przyczyna tego jest przerażająco prosta. Gdy niecywilizowany dzikus poczuje, że została na niego rzucona przez wroga klątwa, natychmiast biegnie do najbliższego znachora lub szamana. Posiada świadomość obecności wyrządzonej mu krzywdy, a tak silnie wierzy w potęgę przekleństwa, że podejmie wszelkie środki ostrożności. W ten sposób poprzez zastosowanie magii sympatycznej będzie w stanie przeciwdziałać każdej próbie wyrządzenia mu krzywdy. Człowiek taki jest niezwykle ostrożny i nie podejmuje żadnego ryzyka.
Z drugiej strony człowiek "oświecony", który nie daje wiary takim "zabobonom", przenosi swój instynktowny strach przed klątwą do własnej podświadomości, pozwalając rozwinąć się mu w niezwykle niszczącą siłę, potęgującą się z każdym kolejnym nieszczęściem. Oczywiście za każdym razem, gdy zdarzy się jakieś niepowodzenie, nie wierzący w podobne rzeczy automatycznie zaprzeczy jakiemukolwiek powiązaniu fatalnej sytuacji z rzuconą klątwą, zwłaszcza jeśli dotyczy to jego samego. To świadome, stanowcze zaprzeczenie możliwości działania klątwy stanowi właśnie czynnik umożliwiający jej powodzenie wskutek wywołania przypadkowych sytuacji zewnętrznych. W wielu przypadkach, nawet w momencie swego ostatniego tchnienia, ofiara zaprzeczać będzie jakiemukolwiek powiązaniu magii z jej losem - podczas gdy mag jest całkowicie zadowolony z osiągnięcia pożądanego efektu. Należy pamiętać, że nie ma znaczenia to, czy ktoś przywiązuje jakąkolwiek wagę do tego, co robisz, dopóki wyniki twojej pracy są zgodne z twoją wolą. Superlogicy zawsze będą wyjaśniać związek magicznego rytuału z końcowym wynikiem jako "zbieg okoliczności".

_________________
"Kiedy zorientowałem się, że jestem symbolem Polski, wpadłem w depresję" - ORZEŁ


Wt lut 14, 2012 20:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL