Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Czy JP II korzystał z usług New Age w czasie swojej choroby 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lis 04, 2011 20:22
Posty: 296
Post Czy JP II korzystał z usług New Age w czasie swojej choroby
Nie bardzo rozumiem o co tu chodzi ?
Cytuj:
- Podjął ksiądz jakąś inicjatywę?
- Chciałem Karola ratować. Pomyślałem: Jeżeli nie skutkują lekarstwa, to może odniosą skutek metody niekonwencjonalne. Uprosiłem księdza biskupa Dziwisza o prywatną audiencję u Papieża dla znanego mi bioenergoterapeuty. Zgodził się. Przyjechałem z nim do Rzymu. Doprowadziłem do Pałacu Apostolskiego. Oddałem w ręce księdza biskupa.
- No i jak się to odbyło? A przynajmniej z jakim skutkiem?
- Potem już nie wypytywałem ani jednej, ani drugiej strony o przebieg audiencji. Obserwowałem nadal postępowanie Papieża. Podobnie było za drugim razem.
- To był i drugi raz?
- A tak. Tym razem bioenergoterapeuta prosił mnie, żeby mógł się znowu spotkać z Papieżem, bo jedna wizyta to, jego zdaniem, za mało. Pod wpływem tych nalegań zwróciłem się do księdza biskupa z prośbą o kolejną audiencję dla niego u Papieża. I uzyskałem zgodę.
- I jaki był efekt?
- Tym razem wysłuchałem narzekania bioenergoterapeuty, że poprzednim razem zalecił codzienne ćwiczenia i zabiegi, ale jest pewien, że nie były wykonywane, bo są czasochłonne, a Papież ma dużo pracy.


http://www.malinski.pl/?inc=read&id=325

_________________
*****


Wt mar 13, 2012 6:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: Czy JP II korzystał z usług New Age w czasie swojej chor
...i gdzie tu ten tytułowy New Age?


Wt mar 13, 2012 8:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: Czy JP II korzystał z usług New Age w czasie swojej chor
WZasadzieNiegroźny napisał(a):
...i gdzie tu ten tytułowy New Age?

Bioenergoterapia to mało?
Niestety jest jakieś przyzwolenie na różne "różdżkarstwa i bioenergoterapie" bo jeżeli arcybiskup P. propaguje (wbrew kościelnym przepisom) to widocznie jest to dobre.


Wt mar 13, 2012 11:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: Czy JP II korzystał z usług New Age w czasie swojej chor
Mało. Bioenergoterapia to współczesna/zachodnia nazwa chińskiej praktyki medycznej, starszej zarówno od zjawiska pt. New Age jak i od chrześcijaństwa.


Wt mar 13, 2012 11:40
Zobacz profil
Post Re: Czy JP II korzystał z usług New Age w czasie swojej chor
Katolik nie powinien z bioenergoterapii korzystać. Wystarczy poczytać o korzeniach bioenergoterapeutów i przypomnieć sobie, że kiedyś byli zapraszani do kościołów, a obecnie nie wolno ich tam zapraszać.

Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim - nawet w celu zapewnienia mu zdrowia - są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności. Praktyki te należy potępić tym bardziej wtedy, gdy towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu człowiekowi lub uciekanie się do interwencji demonów. Jest również naganne noszenie amuletów. Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich (por. KKK 2117).

źródło1
źródło2
źródło3

Nie ma żadnego duchownego, który bioenergo popiera.

Cytuj:
Bioenergoterapeuci używają niejasnych i niezweryfikowanych naukowo terminów bardzo często pochodzących z obszaru wiedzy tajemnej (okultyzmu lub uproszczonych wersji religii Wschodu), takich jak „ciało astralne”, „ciało eteryczne” czy inne ciała subtelne, „myślokształty”, „wibracje”, „fluidy”, „ektoplazma” (jedno z typowych zjawisk seansów spirytystycznych), „sobowtór eteryczny”, „aura” itd. By wytłumaczyć znaczenie tych terminów używany jest język pseudonaukowy; mówi się np. o systemie energetycznym, nieharmonijnych stanach emocji czy potencjale energii. Wielu bioenergoterapeutów posługuje się wahadełkiem, uprawiając jasnowidzenie. Często w swych praktykach stosują ziołolecznictwo, metodę skuteczną i bezpieczną, jednak jej obecność często ma jedynie zasłaniać stosowane równolegle niebezpieczne duchowo praktyki.

Wielu bioenergoterapeutów używa chrześcijańskich pojęć, opisując swą działalność; bardzo często jest to tylko pozór chrześcijaństwa, ponieważ łączone jest ono z koncepcjami reinkarnacyjnymi czy okultystycznymi, które zmieniają zupełnie światopoglądowy sens tych idei.


Ponadto KK podchodzi sceptycznie do medycyny chińskiej. Egzorcyści katoliccy mówią o tym dobitnie.

Nie mam pojęcia co to za bioenergo i czy na pewno właśnie bioenergo zastosował na papieżu, bo jak to jedna wziyta? i zalecenie ruchu i ćwczeń WTF? Nawet jeśli był bioenergo, to może po prostu chodziło o to, ze ten człowiek, znał się na ziołolecznictwie czy czymś podobnym i zamiast bio po porstu porozmawiał z nim jak naturalnie może sobie pomóc.

Sama mam doswiadczenei z bioeneroterapeutami. Zawsze musiało być przynajmniej kilka sesji. I żaden nie mówił o ćwiczenaich fizycznych, więc coś mi w tej historii nie pasuje.


Wt mar 13, 2012 12:20

Dołączył(a): Pt lis 04, 2011 20:22
Posty: 296
Post Re: Czy JP II korzystał z usług New Age w czasie swojej chor
Val napisał(a):
Nie ma żadnego duchownego, który bioenergo popiera.

Oni nie popieraja ale sami chodzą i sami się tym zajmują. A nam wciskają, że to grzech. Jeśli to robiła najwyższa władza watykańska, to nie wiem co o tym sądzić.

_________________
*****


Wt mar 13, 2012 13:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: Czy JP II korzystał z usług New Age w czasie swojej chor
Val napisał(a):

Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim - nawet w celu zapewnienia mu zdrowia - są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności. Praktyki te należy potępić tym bardziej wtedy, gdy towarzyszy im intencja zaszkodzenia drugiemu człowiekowi lub uciekanie się do interwencji demonów. Jest również naganne noszenie amuletów. Spirytyzm często pociąga za sobą praktyki wróżbiarskie lub magiczne. Dlatego Kościół upomina wiernych, by wystrzegali się ich (por. KKK 2117).



No i? Co ma wspólnego bioenergoterapia z magią?


Wt mar 13, 2012 13:21
Zobacz profil
Post Re: Czy JP II korzystał z usług New Age w czasie swojej chor
WZasadzieNiegroźny czy ty wiesz na jakich założeniach stosuje się bioenergo?
To zwykła szarlanteria i tyle.
Wypowiadam się jako sceptyk, ponieważ byłam klientką kilku takich gości i nie odczułam absolutnie żadnej poprawy. A tym, którym to coś pomogło -zadziałało placebo.

Napisz mi- jakie podstawy naukowe ma bioenergo? Skąd pochodzi ta pseudo energia? Jakie dowody? Sam twórca bio powiedział o tym jakie siły okultystyczne działają przy jego "leczeniu". Napisz mi w jaki sposób ktokolwiek może zobaczyć "aurę".
Czytałam o tym dość sporo literatury zwolenników, przeciwników, świata nauki itp.

Dopóki nikt nie wyjaśni w sposób naukowy działania bioenergoterapii, dopóty te "energie" i im podobne są wymysłem lub pochodzą z "energii wszechświata" o której nic nie wiemy, bo jej nie znamy. teoria energii miała by sens, gdyby zaobserwowano powtarzalność w skuteczności, a takiej nie ma- szczęście jest tu losowe, co podważa te teorie.


Wt mar 13, 2012 13:57
Post Re: Czy JP II korzystał z usług New Age w czasie swojej chor
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,2723
Udowodnij, że autor pisze piramidalne bzdury, a tym samym uznam, że masz rację i energia bioenergoterapeuty to nie jest czary mary.
Będzie to kamień milowy dla świata nauki, który obecnie jednoznacznie ośmiesza fizyczne podstawy "energii" w rozumieniu tych ludzi.


Wt mar 13, 2012 14:31

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: Czy JP II korzystał z usług New Age w czasie swojej chor
Val napisał(a):
WZasadzieNiegroźny czy ty wiesz na jakich założeniach stosuje się bioenergo?
To zwykła szarlanteria i tyle.
Wypowiadam się jako sceptyk, ponieważ byłam klientką kilku takich gości i nie odczułam absolutnie żadnej poprawy.


Też jestem sceptykiem jeśli chodzi o działanie tego czegoś, też miałem okazję (jako dziecko) być klientem bioenergoterapeuty i nie zauważyłem żadnych skutków jego starań.

Val napisał(a):
Sam twórca bio powiedział o tym jakie siły okultystyczne działają przy jego "leczeniu".


Tzn. kto? Nie wiedziałem, że twórca tej metody jest znany.

Val napisał(a):
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,2723
Udowodnij, że autor pisze piramidalne bzdury


Proszę:

Podstawą działania bioenergoterapeuty jest przekazywanie „dobrej energii" biorcy.
- bzdura, nie chodzi o przekazywanie, a o ukierunkowywanie energii własnej osoby

Przeanalizujmy, czy istnieje „dobra" energia? - bzdurna analiza, nie chodzi przecież o żadną złą czy dobrą energię, tyko o energię właściwie lub niewłaściwie skanalizowaną


..i tak dalej. Zresztą nieważne. Wiesz, ja nie bronię tej metody ani jako skutecznej ani jako zgodnej z nauką, tylko zwracam uwagę, że po pierwsze nie jest wynalazkiem ani wyznacznikiem New Age a po drugie, że nie jest metodą magiczną.


Wt mar 13, 2012 14:51
Zobacz profil
Post Re: Czy JP II korzystał z usług New Age w czasie swojej chor
Faktycznie błąd. Nie chodziło o twórcę, a gościa, który to spopularyzował-Harrisa.

Cytuj:
- bzdura, nie chodzi o przekazywanie, a o ukierunkowywanie energii własnej osoby

???
Czyżby sami bio byli w tej sprawie podzieleni?
Większość bio po wykonaniu seansu potrzebuje przerwy np. refleksoterapeuci- ponieważ "pochłania" to ich energię i mają poczucie, jakby im jej "ubyło". Bio o których byłam, również potrzebowali "odpoczynku".
Przekazują energię, bo nawet na stronach internetowej np tu: http://bioenergoterapia.edu.pl/bioenerg ... yczne.html
piszą o przekazywaniu energii.

Bioenergoterapeuta przekazuje poprzez swoje dłonie energie potrzebne do życia i prawidłowego działania ludzkiego organizmu.
-> http://www.swiatenergii.vel.pl/page/index.php?pid=120

a także tu to samo:
http://www.bioterapia.org/

Wszędzie tam piszą o przekazywaniu energii bioenergoterapeuty w stronę klienta.
Gdy kiedyś sama uczęszczałam, to mówili tak samo: ręce mają kluczową rolę, bo to przez nie przekazuje się energię choremu.

Autor pisze o dobrej i złej energii na potrzeby zrozumienia procesu- źle ukierunkowana energia jest zła, a dobrze- dobra. W Chinach to normalne- feng shui się na tym opiera jak i medycyna chińska. Nie wiem, dlaczego przeczysz.

A jak Ty to rozumiesz- przykładanie dłoni???


Wt mar 13, 2012 16:25

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: Czy JP II korzystał z usług New Age w czasie swojej chor
Val napisał(a):
Czyżby sami bio byli w tej sprawie podzieleni?


Zapewne, ja odnosiłem się bardziej do źródeł, czyli tradycji chińskich. Nie ma chyba sensu drążyć tematu, tak jak pisałem nie jestem zwolennikiem ani obrońcą tej metody, chciałem tylko zaznaczyć, że wg. zarówno utożsamianie jej z ruchem/światopoglądem jakim jest New Age jak i z magią uważam za pewne nadużycia.


Wt mar 13, 2012 17:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 04, 2011 20:22
Posty: 296
Post Re: Czy JP II korzystał z usług New Age w czasie swojej chor
Val napisał(a):
Katolik nie powinien z bioenergoterapii korzystać..

Mam rozumieć, że JP II nie był katolikiem bo w jakiś sposób korzystał z usług bioenergoterapeuty. Czy ks. Mieczysław Maliński powinien ujawniać niewygodne fakty z zycia JP II.

_________________
*****


Śr mar 14, 2012 3:11
Zobacz profil
Post Re: Czy JP II korzystał z usług New Age w czasie swojej chor
anmara rewelacja rewelacją, ale nadal nie wiem co konkretnie się tam działo. Duchowny nie opisał tego wydarzenia, a jedynie wspomniał, że był u papieża.

Sesja bio potrzebuje co najmniej kilka seansów. I nie mówią oni o ćwiczeniach fizycznych.
Dlatego nie jestem pewna, co się tam działo. Podaj wiecej info, żeby nie było niepotrzebnego zamieszania. Równie dobrze, mogło chodzić o akupunkturę, porady ziołolecznicze czy ćwiczeniowe.
Szkoda gdybań i snucia insynuacji, gdy nie wie się nic prócz tego, że bio były u papieża i w dodatku nie robił tradycyjnych kilku seansów i polecał ćwiczenia. Kupy się to nie trzyma.


Śr mar 14, 2012 11:13

Dołączył(a): Pt lis 04, 2011 20:22
Posty: 296
Post Re: Czy JP II korzystał z usług New Age w czasie swojej chor
Val napisał(a):
Sesja bio potrzebuje co najmniej kilka seansów...

Ale nie o to chodzi czy jest potrzeba 2 czy 5 a może 10 sesji. Fak jest faktem, że "jeżeli nie skutkują lekarstwa, to może odniosą skutek metody niekonwencjonalne" Bioenergoterapeuta spotkał się w celu udzielenia pomocy papierzowi.
Czy to jest aby zagrożenie duchowe, jeśli zwierzchnik kościoła nie zawahał się skorzystać z usług New Age.
Co tacy młodzi jak ja teraz myślą, ktoś tu kogo oszukuje.

_________________
*****


Pt mar 16, 2012 4:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL