Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 12, 2024 11:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedofili 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedo
Zdrowa postawa, niemniej warto zauważyć, że tematy takie jak ten dotyczą nie tyle występków pojedynczych osób działających w Waszej instytucji, a sposobu, w jaki ta instytucja do owych wystepków (i oskarżeń o nie) się ustosunkowuje

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt mar 26, 2013 10:44
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Re: Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedo
Kael napisał(a):
Cytuj:
A co z księżmi - ofiarami oskarżeń o pedofilię


Tacy tez byli i to wcale nie rzadko.
A "brudami kleru" mnie nie zafascynujesz. To ty lubisz sie w blocie grzebac. Mnie takie sensacje nie bawia.
Mam zdrowy dystans do kazdego czlowieka i od nikogo nie oczekuje perfekcjonizmu. Od ciebie Jajko tez nie. Cieszysz sie?


Ja też mam zdrowy dystans i to co tu poniżej piszą wcale nmie nie przekonuje.

"Małe gówniarze wołały za księdzem na ulicy: "pedał". On nawet się nie oglądał, tylko prosto do chałupy szedł. Skorodecki nie miał daru do kobiet w ogóle. Tylko chłopcy i tyle. Pogłaskał po głowie, pogłaskał i wio... Z zażenowaniem, ale bez przejęcia, bo tajemnica żadna. To wszyscy wiedzieli. Mówili tylko "a, ten pedał" – opowiada nasz rozmówca. Nazwijmy go Piotrem.

Piotr był ministrantem u Skorodeckiego przez siedem lat. Od trzeciej klasy podstawówki do ósmej. Rachunek się nie zgadza, bo dwa razy nie zdał. Ósmej klasy nie dosłużył do końca, zabrakło mu odwagi.

– Raz w tej kanciapie u księdza nie było zamknięte. Wszedłem tam po coś, już nie pamiętam, i widziałem jak Zenek Ryszewski jebie księdza.
On był pochylony, a ten z tyłu za nim. Uciekłem.

Do służenia Bogu u boku księdza Skorodeckiego chłopców zachęcali starsi koledzy ministranci. Oni byli jego pupilami i werbownikami. Mieli klucze do jego domu, dostawali pieniądze. Wieść niesie, że ich zabawy z księdzem przybierały wymiar mniej delikatny niż petting, czyli pieszczoty ręką. "
http://www.bhp.org.pl/index.php?name=Ne ... me=Printer


Wt mar 26, 2013 10:56
Zobacz profil
Post Re: Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedo
To po co wkleiles? Uwazasz, ze to cos tworczego w temacie watku da?


Wt mar 26, 2013 11:00

Dołączył(a): So wrz 10, 2011 8:40
Posty: 234
Post Re: Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedo
Kael napisał(a):
To po co wkleiles? Uwazasz, ze to cos tworczego w temacie watku da?

Ja tak nie uwazam, ale ci co pisza to to nie zasługują na moja uwagę...
[...]

Iroon, nie życzę sobie tu wulgarnych komentarzy z obcych for, które poza tym że szokują nagromadzeniem inwektyw, nie wnoszą nic do tematu! Za następną taką wklejkę przyznam ostrzeżenie (w najlepszym razie). Mariel


Wt mar 26, 2013 11:41
Zobacz profil
Post Re: Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedo
Kael napisał(a):
To po co wkleiles? Uwazasz, ze to cos tworczego w temacie watku da?

Promocja szmatławego tygodnika Urbana.


Wt mar 26, 2013 11:42

Dołączył(a): Wt sty 22, 2013 4:57
Posty: 96
Post Re: Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedo
Kael napisał(a):
Cytuj:
A co z księżmi - ofiarami oskarżeń o pedofilię


Tacy tez byli i to wcale nie rzadko.
A "brudami kleru" mnie nie zafascynujesz. To ty lubisz sie w blocie grzebac. Mnie takie sensacje nie bawia.
Mam zdrowy dystans do kazdego czlowieka....


Czcigodny bp T. Pieronek stwierdził, że kapłani zmaglił się z o wiele większymi tematami niż pedofilia wśród duchownych, jest wiele ważniejszych zadań, niż ukrócenie sprawy pedofilskiej.
Ma całkowitą rację.


Śr mar 27, 2013 8:08
Zobacz profil
Post Re: Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedo
W dobrym tonie jest dokładne przytoczenie słów wraz z kontekstem, t.zw. cytat, bo tak to wygląda jak wygląda...
Jedna baba drugiej babie rzekła cuś przy rannej kawie...


Śr mar 27, 2013 8:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedo
No to ja wrzucę pełen cytat, choć w oryginale te zdania nie padły jedno po drugim, jeśli się nie mylę, dlatego robię linijkę odstępu.

Czepianie się różnych spraw, które propaganda antykościelna wysuwa w ciągu ostatnich lat przeciwko chrześcijaństwu, w chwili kiedy papież podejmuje bardzo ważną decyzję dla Kościoła i świata, jest nadużyciem.
Papież zmagał się z o wiele większymi tematami niż pedofilia. Dbał o to, żeby ludzie żyli zgodnie z przykazaniami bożymi. To jest o wiele ważniejsze zadanie niż ukrócenie sprawy pedofilskiej, która była na świecie, jest i będzie. Żadna siła nie powstrzyma człowieka od tego, żeby korzystać z pewnych możliwości, jakie daje człowiekowi wolna wola i do czego pchają go namiętności. Świata nie zmienimy.

http://wyborcza.pl/2029020,75478,13386538.html

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr mar 27, 2013 9:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedo
A może jednak będą?

Osoby z całego kraju, które w dzieciństwie były molestowane przez księży, zarejestrowały w jednej z kancelarii notarialnych w Poznaniu Fundację "Nie lękajcie się". To ma być nasze forum współpracy z Kościołem. Chcemy, by osoby, które nas krzywdziły, wreszcie ukarano, zakazano im pracy z dziećmi, a nawet wyrzucono ze służby - mówi Marek, jeden z trzech założycieli fundacji.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,1388 ... BoxWiadTxt

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt maja 10, 2013 19:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedo
Jajko napisał(a):
Osoby z całego kraju, które w dzieciństwie były molestowane przez księży, zarejestrowały w jednej z kancelarii notarialnych w Poznaniu Fundację "Nie lękajcie się".


Wszystkie osoby?

Cytuj:
jeden z trzech założycieli fundacji.


Aha. Wszystkie trzy :roll:

Cytuj:
To ma być nasze forum współpracy z Kościołem.


ROTFL!!! :D :D :D :D :D

Cytuj:
Chcemy, by osoby, które nas krzywdziły, wreszcie ukarano,


W tym celu trzeba nie zakładać fundację, tylko złożyć doniesienie do prokuratury...

A! Prawda! Zapomniałem :oops: Doniesienie można złożyć tylko wtedy, gdyby do "krzywdzenia" rzeczywiście doszło. :roll:

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Wt maja 14, 2013 14:52
Zobacz profil
Post Re: Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedo
Cytuj:
To ma być nasze forum współpracy z Kościołem.

Na wzór FiM? :D


Wt maja 14, 2013 15:09
Post Re: Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedo
@wiosenka, post bez związku z tematem powędrował do kosza. To jest moja ostatnia uwaga.
Śmiecenie nie jest tu mile widziane.


Wt paź 01, 2013 7:10

Dołączył(a): Cz sty 17, 2013 11:36
Posty: 361
Post Re: Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedo
Johnny99 napisał(a):
Piotr1 napisał(a):
Dlaczego by nie miał?


A dlaczego by miał? Na jakiej podstawie prawnej?


Można pozwać Kościół za tzw. POMOCNICTWO. W myśl art. 18 § 3 Kodeksu karnego, odpowiada za pomocnictwo, kto w zamiarze, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, swoim zachowaniem ułatwia jego popełnienie, w szczególności dostarczając narzędzie, środek przewozu, udzielając rady lub informacji; odpowiada za pomocnictwo także ten, kto wbrew prawnemu, szczególnemu obowiązkowi niedopuszczenia do popełnienia czynu zabronionego swoim zaniechaniem ułatwia innej osobie jego popełnienie(...).

Przykładowo, jeśli do kurii wpływały skargi na zachowanie o charakterze przestępczym duchownego, a biskupi - jak to w praktyce często bywa - oleją takie zawiadomienie umożliwiając księdzu kontynuowanie bezprawnego procederu, daje to podstawę prawną do oskarżenia kurii o pomocnictwo.

_________________
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności" (Marie von Ebner-Eschenbach)


Wt paź 01, 2013 8:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N mar 28, 2004 8:38
Posty: 4769
Post Re: Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedo
Drapke napisał(a):
Przykładowo, jeśli do kurii wpływały skargi na zachowanie o charakterze przestępczym duchownego, a biskupi - jak to w praktyce często bywa - oleją takie zawiadomienie umożliwiając księdzu kontynuowanie bezprawnego procederu, daje to podstawę prawną do oskarżenia kurii o pomocnictwo.


Oczywiście - nie daje. Skargi na zachowania o charakterze przestępczym kierować należy do prokuratury i na policję. Nie zaś do kurii. Ta ma pełne prawo wyrzucać takie świstki do kosza. :(

_________________
Brothers, what we do in life, echoes in eternity

Jest inaczej - Blog człowieka leniwego


Śr paź 02, 2013 10:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Episkopat - NIE BĘDZIE odszkodowań dla ofiar księży pedo
Nie ma takiego prawa, gdyż każdy kto ma wiedzę o tym, że zostało popełnione przestępstwo (albo poważne podejrzenia co do tego), ma obowiązek zawiadomić stosowne organy. To tak jakby uczeń poskarżył się dyrekcji, że nauczyciel go gwałci, a dyrektor olał sprawę twierdząc, że uczeń ma z tym iść na policję....

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr paź 02, 2013 10:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL