Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele 
Autor Wiadomość
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
Johnny99 napisał(a):
akruk napisał(a):
Masz w ogóle pojęcie, DLACZEGO w polskim prawie karalne jest zarówno seksualne obcowanie z dziećmi (art.200), jak i z osobami upośledzonymi (art.198)? Dlaczego w takim razie NIE jest karalne uprawianie stosunków homoseksualnych między dwoma chcącymi tego dojrzałymi, świadomymi osobami? Przejrzyj sobie cały Rozdział XXV Kodeksu karnego, to może zrozumiesz.
Ale co mnie obchodzi, co jest obecnie wpisane do Kodeksu karnego? Zadałem pytanie i oczekuję odpowiedzi.
Johnny, czy wiesz już DLACZEGO zakazany jest seks z dziećmi oraz z osobami upośledzonymi umysłowo? Jeśli się nad tym nie zastanawiałeś, to odpowiedz na proste pytanie:
czy TY dopuścił byś takie zachowania, a jeśli nie, to DLACZEGO?


Pt mar 16, 2012 14:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
akruk napisał(a):
Johnny, czy wiesz już DLACZEGO zakazany jest seks z dziećmi oraz z osobami upośledzonymi umysłowo?


Doskonale to rozumiem, ale NIE WIDZĘ ZWIĄZKU Z TEMATEM.

Przy okazji nie mieszaj tych dwóch przestępstw, bo one się różnią. Seks z osobami poniżej 15 roku życia jest zakazany bezwzględnie: tzn. nie mają tu żadnego znaczenia okoliczności, w szczególności zgoda tej osoby lub jej zdolność do rozpoznania znaczenia czynu. Jeżeli pójdziesz do łóżka z trzynastolatką, która o seksie wie więcej niż ty, miała już dziesiątki facetów i doskonale "rozpoznaje znaczenie" wszystkiego, co byście nie robili, a na dodatek sama ci się do tego łóżka pcha (casus Romana Polańskiego) - i tak popełniasz przestępstwo. Inaczej jest natomiast z niepełnosprawnymi, bo tu warunkiem jest, aby nastąpiło to poprzez "wykorzystanie bezradności tej osoby lub wynikającego z upośledzenia umysłowego lub choroby psychicznej braku zdolności tej osoby do rozpoznania znaczenia czynu lub pokierowania swoim postępowaniem". Innymi słowy: jeżeli nie wykorzystujesz bezradności tej osoby lub wynikającego itd.itp. to przestępstwa nie popełniasz. I wcale nie było takie jednoznaczne w doktrynie, czy i dlaczego właściwie tak to różnicować. Jednocześnie trzeba też zauważyć, że znamiona przestępstwa ze 198 kk są właściwie jedynie uszczegółowieniem w kontekście odrębnego przypadku znamion przestępstwa zgwałcenia (art. 197).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt mar 16, 2012 14:42
Zobacz profil
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
Johnny99 napisał(a):
akruk napisał(a):
Johnny, czy wiesz już DLACZEGO zakazany jest seks z dziećmi oraz z osobami upośledzonymi umysłowo?
Doskonale to rozumiem, ale NIE WIDZĘ ZWIĄZKU Z TEMATEM.
Przecież mówimy o homoseksualizmie! Brak zakazu zachowań homoseksualnych istnieje z TEGO SAMEGO POWODU, dla którego istnieje zakaz zachowań seksualnych wobec dzieci i osób upośledzonych. Prawo nie ingeruje w seksualność obywateli, jeśli seks uprawiają dobrowolnie DOJRZAŁE osoby.
Dlatego ani seksu z dziećmi, ani zoofilia nie są porównywalne z homoseksualizmem - co najmniej jedna ze stron (w przypadku seksu z dziecmi) NIE spełnia tego warunku.


Pt mar 16, 2012 14:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
akruk napisał(a):
Przecież mówimy o homoseksualizmie! Brak zakazu zachowań homoseksualnych istnieje z TEGO SAMEGO POWODU, dla którego istnieje zakaz zachowań seksualnych wobec dzieci i osób upośledzonych. Prawo nie ingeruje w seksualność obywateli, jeśli seks uprawiają dobrowolnie DOJRZAŁE osoby.
Dlatego ani seksu z dziećmi, ani zoofilia nie są porównywalne z homoseksualizmem - co najmniej jedna ze stron (w przypadku seksu z dziecmi) NIE spełnia tego warunku.


Ok. A teraz zacznij się nad tym zastanawiać (bo chyba jeszcze nie zacząłeś). Brak dobrowolności to jest, generalnie, coś, co powinno się udowodnić, by można było mówić o przestępstwie. Nie zostaniesz skazany za gwałt, jeśli wiarygodnie udowodnisz, że druga strona "też tego chciała". Tyle, że w przypadku przestępstwa z art. 200 takiego zastrzeżenia nie ma. Podkreśliłem to w poprzednim poście. Nie ma znaczenia, czy trzynastolatka, z którą spędzisz noc, chce tego czy nie - przestępstwo i tak popełnisz! To samo jest z niedojrzałością. W przypadku przestępstwa z art. 198 osoba, która cię oskarża, musi udowodnić, że np. wyzyskałeś jej bezradność. Jeżeli wykażesz, że nie wyzyskałeś jej bezradności, to nie popełniłeś przestępstwa - niezależnie od tego, czy ona faktycznie była bezradna (i np. nie mogłaby ci się sprzeciwić, gdyby chciała ci się sprzeciwić)! Art. 200 znowu to nie dotyczy - nie ma znaczenia, czy trzynastolatka była czy nie była bezradna, czy była czy nie była niedojrzała seksualnie itp. Przestępstwo jest zawsze, tak czy tak. Przecież granica 15 lat też została ustalona arbitralnie. Są osoby dojrzałe seksualnie mające mniej niż 15 lat (to jest np. problem z Cyganami, których tradycja przewiduje zawieranie małżeństw w wieku nastoletnim, często niższym niż 15 lat, zresztą w wielu kulturach osobę w wieku 12 lat uważa się już za dorosłą), a są też i osoby zupełnie niedojrzałe seksualnie, które mają nawet powyżej trzydziestki.

Dlatego nie jest to adekwatne do problemu homoseksualizmu. Dzieci poniżej 15 lat są arbitralnie i bezwzględnie wyłączone z "legalnego" seksu (bo NIE MA ZNACZENIA, czy spełniają warunek dobrowolności i dojrzałości), dokładnie tak samo, jak arbitralnie i bezwzględnie wyłączeni byliby z niego homoseksualiści, gdyby kontakty homoseksualne były zakazane.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt mar 16, 2012 15:10
Zobacz profil
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
akruk- czyli skoro inicjacja seksualna się obniża, to jak nastolatek przekona 8latkę o tym, jak ifajne jest seks i dojdzie do stosunku, to jest ok?

A jakie kryteria stosujesz do oceny, czy zwierzę czerpie przyjemność z seksu z człowiekiem?
Bo skąd wiesz, że zwierzę nie chce stosunku i się broni? :shock:

Jakie kryteria dojrzałości stosujesz u człowieka?

Nie możesz się zasłaniać prawem państwowym, bo to tak jak katolicy zasłaniaja się KK.


Pt mar 16, 2012 15:14
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
Najpierw ksiądz Amroth mówił o sekcie satanistycznej działającej w Watykanie, teraz ksiądz Isakiewicz-Zaleski wspomina, że: „środowisko homoseksualne zawsze miało w Watykanie ogromne wpływy”. Co też ci księża wyprawiają w tym Rzymie? :o


Pt mar 16, 2012 15:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
Sodoma i Gomora normalnie.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt mar 16, 2012 15:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
O tyle mi ciężko uwierzyć w teorie ks. Zaleskiego, że jakoś nie widzę istotnych efektów tych "ogromnych wpływów" jeśli chodzi o nauczanie Kościoła w kwestii homoseksualizmu :(

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt mar 16, 2012 15:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
Bo może wcale nie o nauczanie chodzi? A o stołki, kasę i chłopców?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt mar 16, 2012 15:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
A nie łatwiej by było o stołki, kasę i chłopców, gdyby zmienić nauczanie?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt mar 16, 2012 15:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
A dawałbyś im kasę, jakby zmienili nauczanie?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt mar 16, 2012 16:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
Myślę, że znacznie więcej osób by dawało - wszyscy ci, którzy teraz odchodzą, bo Kościół jest "zacofany" i "nieżyciowy". Czyli miliony bogatych Europejczyków..

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt mar 16, 2012 16:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
A ja myślę, że by nie dawało, bo i po co? W jakim celu? Dawać komuś kasę by mógł pociupciac z klerykami???? Bez sensu.

Za to tacy jak Ty by przestali płacić. I interes by się rypsnął.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt mar 16, 2012 16:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
Jajko napisał(a):
A ja myślę, że by nie dawało, bo i po co? W jakim celu?


A po co dawali, zanim uznali, że Kościół jest zacofany i nieżyciowy, więc przestają? Dawaliby, bo Kościół spełniałby wtedy ich oczekiwania.

Cytuj:
Za to tacy jak Ty by przestali płacić.


Takich jak ja jest niewielu. Mniejszość. Nawet wśród katolików, a co dopiero w "zlaicyzowanej" Europie.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt mar 16, 2012 16:11
Zobacz profil
Post Re: Ks. Isakowicz-Zaleski o lobby gejowskim w Kościele
Johnny99 napisał(a):
akruk napisał(a):
Przecież mówimy o homoseksualizmie! Brak zakazu zachowań homoseksualnych istnieje z TEGO SAMEGO POWODU, dla którego istnieje zakaz zachowań seksualnych wobec dzieci i osób upośledzonych. Prawo nie ingeruje w seksualność obywateli, jeśli seks uprawiają dobrowolnie DOJRZAŁE osoby.
Dlatego ani seksu z dziećmi, ani zoofilia nie są porównywalne z homoseksualizmem - co najmniej jedna ze stron (w przypadku seksu z dziecmi) NIE spełnia tego warunku.

Ok. A teraz zacznij się nad tym zastanawiać (bo chyba jeszcze nie zacząłeś). Brak dobrowolności to jest, generalnie, coś, co powinno się udowodnić, by można było mówić o przestępstwie.
Dalej nie rozumiesz - brak dobrowolności jest jedną z przesłanek, ale wcale nie jedyną. Namówienie dziecka na seks w zamian za lizaka powoduje, że ono uczestniczy dobrowolnie. Ale nie jest DOJRZAŁĄ OSOBĄ. Podkreślić ci jeszcze bardziej, może większą czcionką?

Johnny99 napisał(a):
To samo jest z niedojrzałością. W przypadku przestępstwa z art. 198 osoba, która cię oskarża, musi udowodnić, że np. wyzyskałeś jej bezradność.
To jest NIEPRAWDA!
Kk napisał(a):
Artykuł 205:
Ściganie przestępstw określonych w art. 197 lub 199 § 1, jak również w art. 198, jeżeli określony w tym przepisie stan ofiary nie jest wynikiem trwałych zaburzeń psychicznych, następuje na wniosek pokrzywdzonego.
Jeśli ktoś miał chwilową, czasową niepoczytalność psychiczną, upośledzenie, to wykorzystanie seksualne zgłasza sam. W pozostałych przypadkach - nie ma obowiązku udowadniania wykorzystania. Bo ono jest OCZYWISTE.

Johnny99 napisał(a):
Są osoby dojrzałe seksualnie mające mniej niż 15 lat
I CO Z TEGO? Gdzie ja w ogóle używam pojęcia "dojrzałość seksualna"?!? :o To chyba jakaś wyznaniowa obsesja na punkcie seksu. Napisałem "dojrzałe" osoby, a ten od razu widzi w tym "dojrzale seksualnie"!

Johnny99 napisał(a):
Dzieci poniżej 15 lat są arbitralnie i bezwzględnie wyłączone z "legalnego" seksu (bo NIE MA ZNACZENIA, czy spełniają warunek dobrowolności i dojrzałości)
Nie żadne "nie ma znaczenia", tylko Z ZAŁOŻENIA nie spełniają warunku dojrzałości. Piętnastolatki są osobami niedojrzałymi. (Ustawodawca nakłada arbitralną granicę wieku, ale zgodną z powszechną normą, według której wyjątkowo rzadko zdarzają się dojrzałe osoby 15-letnie).


Ostatnio edytowano Pt mar 16, 2012 16:18 przez Anonim (konto usunięte), łącznie edytowano 1 raz



Pt mar 16, 2012 16:13
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL