Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 18:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 Czym jeździ Twój biskup? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Czym jeździ Twój biskup?
W tym tygodniu do Warszawy przyjechali polscy hierarchowie Kościoła, by rozmawiać o wyzwaniach nowej ewangelizacji i walce z pedofilią. Dzięki fotografowi ''SE'' dowiedzieliśmy się, czym przyjechali.

''Super Express'' sfotografował osiem biskupich aut, podając nazwiska biskupów, którzy z nich wysiedli oraz orientacyjne ceny, wahające się od 100 do 400 tysięcy złotych.

http://deser.pl/deser/1,111856,11361831 ... ezdza.html

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/twoj-b ... 45777.html

Nic dziwnego, że 0,3% podatku im mało...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So mar 17, 2012 21:03
Zobacz profil
Post Re: Czym jeździ Twój biskup?
Prezez mojej firmy ma lepszy ,a nam żałuje podwyżek


So mar 17, 2012 22:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Czym jeździ Twój biskup?
Audi A8?? Lexus RX 450??!

Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: "Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?" Jezus mu rzekł: "Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę". On Mu rzekł: "Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości". Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: "Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!" Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.
(Mk 10, 17-22)


Przed chwilką na stronie Skody skonfigurowałem bardzo elegancki model Superb, napęd na 4 koła, 140-konny silnik diesla, automat i sporo dodatków, cena - 149.000 zł. Jeżeli potrzeba czegoś z większym prześwitem to jest do kupienia jeszcze tańszy Hyundai ix35. Auta oczywiście nowe i z gwarancją.
Wg mnie to jak na duchownego katolickiego i tak za duży luksus, bo można przecież sporo taniej nabyć Fabię czy Octavię, które też dobrymi autami są, ale niech już biskup ma :)

_________________
pajacyk.pl


So mar 17, 2012 23:26
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Czym jeździ Twój biskup?
Niektóre silniki takich samochodów chyba niewiele spalają przy niskich obrotach? Nie wiem dokładnie dzięki jakiemu rozwiązaniu.

Ale może zaoszczędzą na spokojnej jeździe?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So mar 17, 2012 23:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Czym jeździ Twój biskup?
Chodzi Tobie o A8 i Lexusa? Bo np. Skoda którą opisałem przy spokojnej jezdzie spala tyle samo albo i mniej.

_________________
pajacyk.pl


N mar 18, 2012 1:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lis 04, 2011 20:22
Posty: 296
Post Re: Czym jeździ Twój biskup?
Jajko napisał(a):
W tym tygodniu do Warszawy przyjechali polscy hierarchowie Kościoła, by rozmawiać o wyzwaniach nowej ewangelizacji i walce z pedofilią. Dzięki fotografowi ''SE'' dowiedzieliśmy się, czym przyjechali.

''Super Express'' sfotografował osiem biskupich aut, podając nazwiska biskupów, którzy z nich wysiedli oraz orientacyjne ceny, wahające się od 100 do 400 tysięcy złotych.

http://deser.pl/deser/1,111856,11361831 ... ezdza.html

http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/twoj-b ... 45777.html

Nic dziwnego, że 0,3% podatku im mało...


Mój sługa Boży, pasterz ma pełne prawo jeżdzic wypasionym autem za 400 000 zł bo ciężką praca w pocie czoła zasłuzył na to.

_________________
*****


N mar 18, 2012 4:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: Czym jeździ Twój biskup?
Szkoda, że normalny zwykły ojciec niejednej polskiej rodziny, charujący całe dnie aby utrzymać rodzinę, jakoś nie zasłużył sobie na to.

Zatstanawiam się czy rzeczywiście posługa biskupa jest aż tak cieżka, że musi sobie ulżyć luksusowym autem?
A po drugie, skąd się bierze to zamiłowanie katolickich hierarchów do tych aut? Czyżby odniesienie do średniowiecznych złoconych karoc?


N mar 18, 2012 14:07
Zobacz profil
Post Re: Czym jeździ Twój biskup?
Mój sługa Boży, pasterz ma pełne prawo jeżdzic wypasionym autem za 400 000 zł bo ciężką praca w pocie czoła zasłuzył na to.

szyszkownik - to był sarkazm.


N mar 18, 2012 14:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post Re: Czym jeździ Twój biskup?
:D yyyy widzę ,że moj biskup tez się załapał)


N mar 18, 2012 15:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: Czym jeździ Twój biskup?
wloczykij napisał(a):
Mój sługa Boży, pasterz ma pełne prawo jeżdzic wypasionym autem za 400 000 zł bo ciężką praca w pocie czoła zasłuzył na to.

szyszkownik - to był sarkazm.


Tak zorientowałem się - nie mniej wielu katolików w ten sposób myśli, nie mówiąc już o samych sługach bożych... To pewnie dlatego nie chcą wypłacać opdszkodowania - komornicy mieliby co zająć...
Nie mniej aby nie być jednostronny, kiedyś za czasów studenckich spotkałem jednego z biskupów mojej dawnej diecezji (warszawsko-praskiej) w ... tramwaju. Tak więc zdarza się jak widać, że biskup jeździ na przysłowiowym "osiołku".


N mar 18, 2012 16:16
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Czym jeździ Twój biskup?
A może oni dostają te samochody za darmo od producenta, tak jak papież? :)

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


N mar 18, 2012 16:56
Zobacz profil
Post Re: Czym jeździ Twój biskup?
Awa napisał(a):
:D yyyy widzę ,że moj biskup tez się załapał)

A który się nie załapał....przecież biskupi nie jeżdżą takimi samochodami jak zwykły plebs, chocby w sutannie.

W tramwaju, autobusie, to można w drodze wyjątku spotkac biskupa pomocniczego, ale nie ordynariusza....no może z wyjątkiem śp Zycińskiego i Macharskiego.


N mar 18, 2012 17:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 12:43
Posty: 805
Post Re: Czym jeździ Twój biskup?
Masz racje Alus, to był właśnie biskup pomocniczy... :-( A Życiński i Macharski nie mieli takich fur?


N mar 18, 2012 17:52
Zobacz profil
Post Re: Czym jeździ Twój biskup?
Życiński miał świetną... z całym szacunkiem dla niego.
abp Budzik nie załapał się na listę.


N mar 18, 2012 18:12
Post Re: Czym jeździ Twój biskup?
szyszkownik napisał(a):
Masz racje Alus, to był właśnie biskup pomocniczy... :-( A Życiński i Macharski nie mieli takich fur?

Nie wiem czy mieli - zapewne mieli.
Ale ich zachowanie odbiegało od tych przyjętych przez większośc purpuratów otoczonych zawsze kręgiem duchownych zabezpieczających ich od bezpośredniego kontaktu z wiernymi.
Kard Macharskiego wielokrotnie widziałam jak wchodził bez żadnej asysty w tłumy procesji Wniebowzięcia NMP w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Abp Życiński też, z tego co o nim czytałam, miał drzwi otwarte dla każdego człowieka i publicznie znany nr telefonu osobistego.
W mojej diecezji podobnie zachowywał sie śp. bp Jaworski, który corocznie z tłumem pielrzymów wędrował z Wiślicy na Jasną Górę.
Ludzie go kochali, bo też można było pójść do niego każdego dnia do jego mieszkania z osobistym problemem.
W jego pogrzebie uczestniczyły tysiące wiernych.


N mar 18, 2012 18:16
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL