Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 B16 prosi Castro o wolny Wielki Piątek. 
Autor Wiadomość
Post Re: B16 prosi Castro o wolny Wielki Piątek.
-Vi- napisał(a):
Alus napisał(a):
I ponad 90% w sobotę wielkanocną gania z koszyczkiem do święcenia :-D

Bo taka jest tradycja.
Sama to - bezmyślnie w sumie - długo robiłam (ale już nie robię :) )

Poza tym te 90% już tak ochoczo nie siedzi w kościele co niedziela, ani nie żyje zgodnie z naukami kościoła. Cała religijność większości ogranicza się właśnie tylko do tego, co związane z tradycją.

W historii chrześcijaństwa (może tylko z wyjątkiem pierwszych chrzescijan) nigdy 100% wierzących/zadeklarowanych nie siedziało ochoczo w kościel co niedzielę.
Podobnie życie zgodnie z naukami Koscioła - gdyby zaistniał kiedykolwiek taki fakt, należałoby pousuwać z kościołow konfesjonały.


N kwi 01, 2012 21:36
Post Re: B16 prosi Castro o wolny Wielki Piątek.
Piotr1 napisał(a):
Jak to nie powinna?????? A Twoje prawo do pracy?????? :o :o :o

Wyjaśniłam. Czytaj "Edit" w jednym z poprzednich postów.

mykitos napisał(a):
Piotr1 napisał(a):
Spoko, -Vi- jest chętna, to zapracuje :badgrin:


Ja też
Rzecz w tym że ja pracuję jako kierowca autobusów miejskich.Pracuję więc czasami w niedziele,święta. Za to mam wolne w zwykłe dni
Dla mnie nie stanowi to problemu,ale dla ludzi religijnych owszem

Mnie częściowo ograniczają święta. Moja praca to giełdy i rynki finansowe, więc nie mogę działać, kiedy i one nie działają. Ale często robię wtedy inne rzeczy, również pod kątem pracy.
Za to wolne mam wedle swoich potrzeb :) I tu mnie nic nie ogranicza.


N kwi 01, 2012 21:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: B16 prosi Castro o wolny Wielki Piątek.
Alus napisał(a):
-Vi- napisał(a):
Alus napisał(a):
I ponad 90% w sobotę wielkanocną gania z koszyczkiem do święcenia :-D

Bo taka jest tradycja.
Sama to - bezmyślnie w sumie - długo robiłam (ale już nie robię :) )

Poza tym te 90% już tak ochoczo nie siedzi w kościele co niedziela, ani nie żyje zgodnie z naukami kościoła. Cała religijność większości ogranicza się właśnie tylko do tego, co związane z tradycją.

W historii chrześcijaństwa (może tylko z wyjątkiem pierwszych chrzescijan) nigdy 100% wierzących/zadeklarowanych nie siedziało ochoczo w kościel co niedzielę.
Podobnie życie zgodnie z naukami Koscioła - gdyby zaistniał kiedykolwiek taki fakt, należałoby pousuwać z kościołow konfesjonały.

Myśmy usunęli je już w XVI w. :mrgreen: :mrgreen:
a żyć trzeba zgodnie z sumieniem - własnym - , a nie naukami jakiejkolwiek instytucji.

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


N kwi 01, 2012 21:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: B16 prosi Castro o wolny Wielki Piątek.
Cytuj:
Nie oszukujmy się- aby Polska była krajem zamożnym musimy na to zapracować.


Niedawno w mediach było to żywe - jesteśmy jednym z najdłużej pracujących społeczeństw w Europie (obok.. Rumunów i Węgrów), a jednocześnie mamy najniższy w całej UE wskaźnik wydajności pracy. Naszym problemem nie są dni wolne (których mamy relatywnie mało i spokojnie moglibyśmy mieć więcej), tylko słaba wydajność.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn kwi 02, 2012 7:19
Zobacz profil
Post Re: B16 prosi Castro o wolny Wielki Piątek.
Tylko wydajność owa nie wynika z pracowitości a najczęściej z technologii lub organizacji pracy i przepływu informacji.


Pn kwi 02, 2012 8:08
Post Re: B16 prosi Castro o wolny Wielki Piątek.
Johnny99 napisał(a):
Niedawno w mediach było to żywe - jesteśmy jednym z najdłużej pracujących społeczeństw w Europie (obok.. Rumunów i Węgrów), a jednocześnie mamy najniższy w całej UE wskaźnik wydajności pracy. .


Za taki stan rzeczy podziękujcie PO,PiS,SLD PSL i innym rządom okrągłostołowym.
To dzieki temu że te "zacne" partie tak prace obwarowali kosztami pracy że tylko około 54% ludzi w wieku produkcyjnym pracuje utrzymując w ten sposób pozostałych


Pn kwi 02, 2012 16:06
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL