Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 7:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Wielki Tydzień - tydzień modlitwy o nawrócenie Żydów 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 1:39
Posty: 109
Post Re: Wielki Tydzień - tydzień modlitwy o nawrócenie Żydów
alpert napisał(a):
NowennaPompejanska napisał(a):
Filmik obejrzałeś? No to git. Przynajmniej nie będziesz potem zdziwiony i nie będziesz się głupio tłumaczył.

Śmieszny ten filmik...

I ten strach jaki odczuwacie i próbujecie zaszczepić innym... piekne :D

Dla ukojenia tego strachu słowa z Liber CVI - o śmierci, przepełnione pieknem i miłoscią:

"W 'Księdze Prawa' napisano: 'Każdy mężczyzna i każda kobieta to gwiazda'. Tymi słowy przemówiła do ciebie Nasza Pani Gwiazd, i ty jesteś gwiazdą, członkinią ciała Nuit. Słuchaj uważnie, albowiem twe uszy ogłuszane są przez hałasy ziemi. Nieskończona cisza gwiazd delikatnie koi cię swą subtelną muzyką. Ujrzyj ją, ów pochylający się 'migotliwy płomień błękitu, wszechdotykający, wszechprzenikający, ze swymi wspaniałymi dłońmi opartymi o czarną ziemię & ze swym zwinnym ciałem w łuk wygiętym dla miłości, i ze swymi delikatnymi stopami, nie raniącymi małych kwiatów'. Wiedz, że zostawisz za sobą wszelki ciężar, kiedy tylko ruszysz na Jej spotkanie, a odczuwana przez Nuit miłość sprawi, iż staniesz się kroplą rosy, którą obsypuje pocałunkami wschód słońca."


strach? Przed piekłem? Ja nie odczuwam takiego strachu. Jak się żyje według tego co naucza Kościół to człowiek nie odczuwa strachu ani przed śmiercią ani przed piekłem.

Poza tym śmieszna to jest ta grafomania, którą wkleiłeś. Zastanawia mnie jak głupim trzeba być aby coś takiego napisać i jeszcze głupszym aby w to wierzyć. :lol:


So kwi 07, 2012 18:38
Zobacz profil WWW
Post Re: Wielki Tydzień - tydzień modlitwy o nawrócenie Żydów
NowennaPompejanska napisał(a):
Poza tym śmieszna to jest ta grafomania, którą wkleiłeś. Zastanawia mnie jak głupim trzeba być aby coś takiego napisać i jeszcze głupszym aby w to wierzyć. :lol:

No w końcu. Ile mozna czekać az katolik zacznie rzucac błotem :D


So kwi 07, 2012 18:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 20, 2012 22:55
Posty: 414
Post Re: Wielki Tydzień - tydzień modlitwy o nawrócenie Żydów
A może chociaż w święta jakiś szacunek dla odmiennych poglądów? :roll:


So kwi 07, 2012 19:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 1:39
Posty: 109
Post Re: Wielki Tydzień - tydzień modlitwy o nawrócenie Żydów
alpert napisał(a):
NowennaPompejanska napisał(a):
Poza tym śmieszna to jest ta grafomania, którą wkleiłeś. Zastanawia mnie jak głupim trzeba być aby coś takiego napisać i jeszcze głupszym aby w to wierzyć. :lol:

No w końcu. Ile mozna czekać az katolik zacznie rzucac błotem :D


Znowu odzywa się twoje ego. ;)

grafomański utwór pseudo filozoficzny zawsze pozostanie grafomańską twórczością. Co do głupoty,
to zadziwia mnie, że można wierzyć w takie grafomaństwo i traktować to śmiertelnie poważnie.


So kwi 07, 2012 19:05
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 1:39
Posty: 109
Post Re: Wielki Tydzień - tydzień modlitwy o nawrócenie Żydów
Aditu napisał(a):
A może chociaż w święta jakiś szacunek dla odmiennych poglądów? :roll:


dobra rada dla tych co nie szanują naszych katolickich wartości na katolickim forum zresztą. :)


So kwi 07, 2012 19:06
Zobacz profil WWW
Post Re: Wielki Tydzień - tydzień modlitwy o nawrócenie Żydów
Jeśli juz przywółałaś Bl Jana Pawła II, to zacytuję jego słowa:
Głębia i bogactwo naszego wspólnego dziedzictwa otwierają się dla nas przedewszystkim w nastawieniu na dobro dialogu i w pełnej zaufania współpracy.
Pierwszy wymiar tego dialogu - a mianowicie spotkanie między ludem Bożym nie odwołane prze Boga Starego Przymierza (por Rz 11,29) a ludem Nowego Przymierza - jest zarazem dialogiem wewnątrz naszego Koscioła, jakby między pierwszą i drugą księgą jego Biblii.
Drygim wymiarem naszego dialogu - istotnym i centralnym - jest spotkanie między dzisiejszym Kosciołem chrześcijańskim i dzisiejszym ludem tego Przymierza, które Bóg zawarł z Mojżeszem
Trzecie wymiar naszego dialogu: Żydzi i chrześcijanie, jako synowie Abrahama, są powołani do tego by byli błogosławienie dla świata (por Rdz 12,2n) wspólnie przyczyniając sie do pokoju i sprawiedliwosci między wszystkimi luźmi i narodami - i to w tej pełni i głebi, którą Bóg sam dla nas zamierzył, a także z gotowością do ofiar, których może wymagać tak wzniosły cel

Wspólnie a nie jak Ty usiłujesz przekazać - my uświęceni katolicy i oni grzeszni, podli Żydzi.......a gdzie nakazana miłośc bliźniego?
NowennaPompejanska napisał(a):
Aditu napisał(a):
A może chociaż w święta jakiś szacunek dla odmiennych poglądów? :roll:


dobra rada dla tych co nie szanują naszych katolickich wartości na katolickim forum zresztą. :)

Szacunek można utracić ukazując jawną pogardę dla innych narodów lub wyznawców innych religii.


So kwi 07, 2012 19:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 20, 2012 22:55
Posty: 414
Post Re: Wielki Tydzień - tydzień modlitwy o nawrócenie Żydów
Dobra rada tez dla tych, co nie szanują niekatolickich wartości. To jest dobra rada dla WSZYSTKICH.


So kwi 07, 2012 19:08
Zobacz profil
Post Re: Wielki Tydzień - tydzień modlitwy o nawrócenie Żydów
NowennaPompejanska napisał(a):
Co do głupoty,
to zadziwia mnie, że można wierzyć w takie grafomaństwo i traktować to śmiertelnie poważnie.


Zawsze mnie dziwiło, że mozna traktowac smiertelnie powaznie zbiór mitów hebrajskich i straszyc piekłem tych którzy nie podzielają tej fascynacji bo wola na przykład mity i bóstwa greckie xD


So kwi 07, 2012 19:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 1:39
Posty: 109
Post Re: Wielki Tydzień - tydzień modlitwy o nawrócenie Żydów
alpert napisał(a):
NowennaPompejanska napisał(a):
Co do głupoty,
to zadziwia mnie, że można wierzyć w takie grafomaństwo i traktować to śmiertelnie poważnie.


Zawsze mnie dziwiło, że mozna traktowac smiertelnie powaznie zbiór mitów hebrajskich i straszyc piekłem tych którzy nie podzielają tej fascynacji bo wola na przykład mity i bóstwa greckie xD


mity... cóż jakoś nie ma nikogo kto by umierał za mity greckie. czy jakieś inne. Za mity się nie umiera. Za Jezusa i wiarę umarło tysiące, jak nie setki tysięcy wierzących. Umiera się bowiem tylko za PRAWDĘ.
No chyba, że ty będziesz pierwszym, który umrze za grafomaństwo i jakąś śmieszną i groteskową postać z tej grafomańskiej bajki.


So kwi 07, 2012 19:15
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 09, 2012 1:39
Posty: 109
Post Re: Wielki Tydzień - tydzień modlitwy o nawrócenie Żydów
Alus napisał(a):
Jeśli juz przywółałaś Bl Jana Pawła II, to zacytuję jego słowa:
Głębia i bogactwo naszego wspólnego dziedzictwa otwierają się dla nas przedewszystkim w nastawieniu na dobro dialogu i w pełnej zaufania współpracy.
Pierwszy wymiar tego dialogu - a mianowicie spotkanie między ludem Bożym nie odwołane prze Boga Starego Przymierza (por Rz 11,29) a ludem Nowego Przymierza - jest zarazem dialogiem wewnątrz naszego Koscioła, jakby między pierwszą i drugą księgą jego Biblii.
Drygim wymiarem naszego dialogu - istotnym i centralnym - jest spotkanie między dzisiejszym Kosciołem chrześcijańskim i dzisiejszym ludem tego Przymierza, które Bóg zawarł z Mojżeszem
Trzecie wymiar naszego dialogu: Żydzi i chrześcijanie, jako synowie Abrahama, są powołani do tego by byli błogosławienie dla świata (por Rdz 12,2n) wspólnie przyczyniając sie do pokoju i sprawiedliwosci między wszystkimi luźmi i narodami - i to w tej pełni i głebi, którą Bóg sam dla nas zamierzył, a także z gotowością do ofiar, których może wymagać tak wzniosły cel

Wspólnie a nie jak Ty usiłujesz przekazać - my uświęceni katolicy i oni grzeszni, podli Żydzi.......a gdzie nakazana miłośc bliźniego?
NowennaPompejanska napisał(a):
Aditu napisał(a):
A może chociaż w święta jakiś szacunek dla odmiennych poglądów? :roll:


dobra rada dla tych co nie szanują naszych katolickich wartości na katolickim forum zresztą. :)

Szacunek można utracić ukazując jawną pogardę dla innych narodów lub wyznawców innych religii.


Tak, nie wolno pogardzać innymi, nawet Żydami. Trzeba za to za nich się modlić i pisać prawdę o ich działaniach mających na celu niszczenie Kościoła, tak jak pisał św. Maksymilian.


So kwi 07, 2012 19:22
Zobacz profil WWW
Post Re: Wielki Tydzień - tydzień modlitwy o nawrócenie Żydów
NowennaPompejanska napisał(a):
Za Jezusa i wiarę umarło tysiące, jak nie setki tysięcy wierzących. Umiera się bowiem tylko za PRAWDĘ

Cóż jedni umieraja za cos o czym myślą, ze jest "Prawdą".
Inni zabijaja za 5 zł lub dlatego, że ktos wyznaje inna religię.
Nie każdy musi byc normalny :-D

NowennaPompejanska napisał(a):
No chyba, że ty będziesz pierwszym, który umrze za grafomaństwo i jakąś śmieszną i groteskową postać z tej grafomańskiej bajki.

Θελημα to kult życia, radości, siły, piękna, miłości a nie śmierci i poświecenia za wiarę.

Na ziemi daję niewyobrażalne radości: pewność, nie wiarę, w życiu, przy śmierci; niewypowiedziany spokój, odpoczynek, ekstazę; nie wymagam niczego w zamian w ofierze.

Bóg jest wewnatrz. Mam niszczyć jego świątynię?


So kwi 07, 2012 19:25
Post Re: Wielki Tydzień - tydzień modlitwy o nawrócenie Żydów
Cytuj:
Tak, nie wolno pogardzac innymi, nawet Żydami
Czemu "nawet"? - przecież nie są gorszą rasą, a grzesznikmi są podobnymi jak i my.
Cytuj:
Trzeba za to za nich sie modlić

Jak wszystkimi innymi - bo wszyscy jesteśmy grzeszni.
Cytuj:
i pisać prawdę o ich działaniach mających na celu niszczenie Kościoła, tak jak pisał św. Maksymilian

Święty Maksymilian jest dwojako postrzegany - jednym, jak Tobie służy za wzór, a mnóstwo duchownych pisze i mówi, ze tylko wrogowie Koscioła przypisują św Maksymilianowi antysemityzm.
Niszczycieli Koscioła wymieniane są rzesze - Żydzi, masoni, liberałowie, libertyni, lewacy, antyklerykałowie, inowiercy.


So kwi 07, 2012 20:33

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wielki Tydzień - tydzień modlitwy o nawrócenie Żydów
NowennaPompejanska napisał(a):
No chyba, że ty będziesz pierwszym, który umrze za grafomaństwo i jakąś śmieszną i groteskową postać z tej grafomańskiej bajki.

Chyba to nie grafomaństwo ale całkiem dobra literatura. Ale czy są jakieś dowody że ta literatura opisuje prawdę. Jezus powiedział że nie da żadnych znaków poza znakiem Jonasza. Zmartwychwstanie było największym cudem. Jest nawet na to materialny dowód - całun.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N kwi 08, 2012 6:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Wielki Tydzień - tydzień modlitwy o nawrócenie Żydów
wklejam cytaty wrzucone przeze mnie w innym wątku

z modlitwy powszechnej z celebracji Męki Jezusa (Wieki Piątek)

Módlmy się za Żydów, do których przodków Pan Bóg przemawiał, aby pomógł im wzrastać w miłości ku Niemu i w wierności Jego przymierzu.

Wszechmogący, wieczny Boże, Ty dałeś swoje obietnice Abrahamowi i jego potomkom; † wysłuchaj łaskawie prośby swojego Kościoła, * aby lud, który jest ludem pierwszego wybrania, mógł osiągnąć pełnię odkupienia.





z deklaracji Soborowe nostra aetate



Skoro więc tak wielkie jest dziedzictwo duchowe wspólne chrześcijanom i Żydom, święty Sobór obecny pragnie ożywić i zalecić obustronne poznanie się i poszanowanie, które osiągnąć można zwłaszcza przez studia biblijne i teologiczne oraz przez braterskie rozmowy.A choć władze żydowskie wraz ze swymi zwolennikami domagały się śmierci Chrystusa, jednakże to, co popełniono podczas Jego męki, nie może być przypisane ani wszystkim bez różnicy Żydom wówczas żyjącym, ani Żydom dzisiejszym. Chociaż Kościół jest nowym Ludem Bożym, nie należy przedstawiać Żydów jako odrzuconych ani jako przeklętych przez Boga, rzekomo na podstawie Pisma świętego.


z deklaracji Soborowe nostra aetate

Zagłębiając tajemnicę Kościoła, święty Sobór obecny pamięta o więzi którą lud Nowego Testamentu zespolony jest duchowo z plemieniem Abrahama. Kościół bowiem Chrystusowy uznaje, iż początki jego wiary i wybrania znajdują się według Bożej tajemnicy zbawienia już u Patriarchów, Mojżesza i Proroków. Wyznaje, że w powołaniu Abrahama zawarte jest również powołanie wszystkich wyznawców Chrystusa, synów owego Patriarchy według wiary, i że wyjście ludu wybranego z ziemi niewoli jest mistyczną zapowiedzią i znakiem zbawienia Kościoła. Przeto nie może Kościół zapomnieć o tym, że za pośrednictwem owego ludu, z którym Bóg w niewypowiedzianym miłosierdziu swoim postanowił zawrzeć Stare Przymierze, otrzymał objawienie Starego Testamentu i karmi się korzeniem dobrej oliwki, w którą wszczepione zostały gałązki dziczki oliwnej narodów. Wierzy bowiem Kościół, że Chrystus, Pokój nasz, przez krzyż pojednał Żydów i narody i w sobie uczynił je jednością.

Zawsze też ma Kościół przed oczyma słowa Apostoła Pawła odnoszące się do jego ziomków, "do których należy, przybrane synostwo i chwała, przymierze i zakon, służba Boża i obietnice; ich przodkami są ci, z których pochodzi Chrystus wedle ciała" (Rz 9,4-5), Syn Dziewicy Maryi. Pamięta także, iż z narodu żydowskiego pochodzili Apostołowie, będący fundamentami i kolumnami Kościoła, oraz bardzo wielu spośród owych pierwszych uczniów, którzy ogłosili światu Ewangelię Chrystusową.

Według świadectwa Pisma świętego Jerozolima nie poznała czasu nawiedzenia swego i większość Żydów nie przyjęła Ewangelii, a nawet niemało spośród nich przeciwstawiło się jej rozpowszechnieniu. Niemniej, jak powiada Apostoł, Żydzi nadal ze względu na swych przodków są bardzo drodzy Bogu, który nigdy nie żałuje darów i powołania. Razem z Prorokami i z tymże Apostołem Kościół oczekuje znanego tylko Bogu dnia, w którym wszystkie ludy będą wzywały Pana jednym głosem i "służyły Mu ramieniem jednym"


na tym koniec cytatu z dokumentów soborowych
i odemnie (tak zrozumiałam to co przytoczyłam)

- Bóg jest wierny swoim obietnicom i nie cofa ani "darów ani powołania" "narodowi pierwszego wybrania" (Żydom), absolutnie nie można twierdzić, że utracili oni swoje wybraństwo poprzez to, że nie rozpoznali w Jezusie Mesjasza (zresztą nie wszyscy - przcież pierwsi chrześcijanie byli Żydami - dopiero potem chrzścijaństwo dotarło do greków i rzymian)

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


N kwi 08, 2012 17:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: Wielki Tydzień - tydzień modlitwy o nawrócenie Żydów
jesienna napisał(a):
wklejam cytaty wrzucone przeze mnie w innym wątku

z modlitwy powszechnej z celebracji Męki Jezusa (Wieki Piątek)

Módlmy się za Żydów, do których przodków Pan Bóg przemawiał, aby pomógł im wzrastać w miłości ku Niemu i w wierności Jego przymierzu.


To jest dość dziwne "tłumaczenie" tekstu z Waszego Missale Romanum 2002: Orémus et pro Iudaeis, ut, ad quos prius locútus est Dóminus Deus noster, eis tríbuat in sui nóminis amóre et in sui foderis fidelitáte profícere.
w editio typica nic nie ma o żadnych przodkach, jest to wezwanie do modlitwy za naród, do którego Pan Bóg nasz mówił najwcześniej.

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


N kwi 08, 2012 18:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL