Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 8:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Większość nie odliczyłaby 0,3% na Kościół 
Autor Wiadomość
Post Re: Większość nie odliczyłaby 0,3% na Kościół
Alus napisał(a):
Śmiało można przyjąć, że 60-70% osób zadeklarowałoby odpis 0,3% podatku, który i tak oddaje dla fiskusa.

Na razie tyle nie zadeklarowało i sądzę, że nie będzie to około 70%.
A najuczciwszy byłby podatek dodatkowy dla tych, którzy chcą gdzieś przynależeć i utrzymywać swój związek wyznaniowy. Wtedy nie byłoby już żadnych wątpliwości ilu jest w Polsce Katolików :)

Alus napisał(a):
Tym bardziej, że fundusz kościelny w znakomitej części wraca do instytucji państwa w formie składek ZUS dla misjonarzy i składek zdrowotnych seminarzystów, misjonarzy, zakonów klauzurowych.

Za te pieniądze dostają opiekę medyczną i wszelkie inne świadczenia. Naprawdę nie ma powodu by podatnicy (z podatków opłacany jest fundusz), zwłaszcza niewierzący, sponsorowali takowe tym ludziom.


Pn kwi 16, 2012 20:50
Post Re: Większość nie odliczyłaby 0,3% na Kościół
Cytuj:
Na razie tyle nie zadeklarowało i sądzę, że nie będzie to około 70%.
A najuczciwszy byłby podatek dodatkowy dla tych, którzy chcą gdzieś przynależeć i utrzymywać swój związek wyznaniowy. Wtedy nie byłoby już żadnych wątpliwości ilu jest w Polsce Katolików :)

Życie nauczyło mnie, że wszelkie sondy niewielkie mają przełożenie na życie.
A zwłaszcza internetowe grupujące młodych ludzi w dużych aglomeracji.

Cytuj:
Za te pieniądze dostają opiekę medyczną i wszelkie inne świadczenia. Naprawdę nie ma powodu by podatnicy (z podatków opłacany jest fundusz), zwłaszcza niewierzący, sponsorowali takowe tym ludziom.

Z mojej składki zdrowotnej korzystają lumpy nigdy nie pracujące, a z podatku partie sojalistyczne SLD lub lewicowo-antyklerykalna RP.
Wyraxnie widać, że popierasz wizję abp Michalik: katolicy na katolików a lewica na lewicę :-)


Pn kwi 16, 2012 21:09
Post Re: Większość nie odliczyłaby 0,3% na Kościół
-Vi- napisał(a):
Na razie tyle nie zadeklarowało i sądzę, że nie będzie to około 70%.

A ja nawet jestem skłonna przyznać, że tyle by mogło być. Chociażby dlatego, że wielu zależy na tym, aby ich słodkie dziecię było ochrzczone, czy też przyjęło komunię św.
Pewne zobowiązania można ustalić.


Pn kwi 16, 2012 21:13
Post Re: Większość nie odliczyłaby 0,3% na Kościół
Alus napisał(a):
Życie nauczyło mnie, że wszelkie sondy niewielkie mają przełożenie na życie.
A zwłaszcza internetowe grupujące młodych ludzi w dużych aglomeracji.

A to prawda. Tylko że wahać się może i w jedną i w drugą stronę. Dlatego jestem ciekawa jak to będzie wyglądać naprawdę.

Alus napisał(a):
Z mojej składki zdrowotnej korzystają lumpy nigdy nie pracujące, a z podatku partie sojalistyczne SLD lub lewicowo-antyklerykalna RP.
Wyraxnie widać, że popierasz wizję abp Michalik: katolicy na katolików a lewica na lewicę :-)

Przyznam uczciwie, że z wyjątkiem jakichś głośniejszych spraw, które rzucają mi się w oczy, nie zajmuję się śledzeniem tego, co gadają księża. I nie wiem zatem jakie są wizje abp Michalika.
Natomiast jeśli chodzi o moje poglądy, to zdecydowanie nie jestem lewicowa i nie popieram państwa opiekuńczego i wspomagającego. Też nie chcę płacić na lumpy, niepracujące matki i ich dzieci itp. Nie popieram również sponsorowania z budżetu partii politycznych i wszelkich ugrupowań (forma, którą proponował Ruch Palikota, która oczywiście nie przeszła, jest ok.). Uważam, że każdy powinien zarabiać na siebie a nie pasożytować na innych. Związki wyznaniowe i i wszelkie działalności oparte na danym światopoglądzie powinny być sponsorowane przez zainteresowanych (jeżeli takowych nie ma, to znaczy że taka partia czy kościół są niepotrzebne). Podatki powinny być jak najniższe i przeznaczane na to co służy wszystkim. Takie jest moje zdanie.


Pn kwi 16, 2012 21:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Większość nie odliczyłaby 0,3% na Kościół
70% nie da, bo tylu Polaków nie płaci podatków! Jest nas wszystkich ok 38 milionów, a pracuje 16! Więc gdyby każdy z pracujących zechciał odpisać kasiorkę na Kościół, to byłoby to zaledwie 42% Polaków. A trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że sporo osób pracujących nie rozlicza się z podatków (rolnicy PITów nie wypełniają)! Podobnie jak renciści i emeryci (którzy nie mają dodatkowych dochodów), a to oni stanowią grupę tradycyjnie najbardziej wspierającą organizacje religijne.
Jeśli dobrze to zinterpretowałem i mam dobre dane, to sądzę że jak zapłaci 20-25% społeczeństwa to będzie dobrze. Do tego znaczna część przekaże swą kasę nie na Kościół kat., ale na inne Kościoły - odszczepieńcy bywają bardziej zdyscyplinowani...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn kwi 16, 2012 22:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Większość nie odliczyłaby 0,3% na Kościół
Nawet Gowin mówi zdecydowane NIE dla propozycji 1% podatku kościelnego!
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... e=warszawa

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz maja 10, 2012 10:13
Zobacz profil
Post Re: Większość nie odliczyłaby 0,3% na Kościół
Alus napisał(a):
a z podatku partie sojalistyczne SLD lub lewicowo-antyklerykalna RP.


A przede wszystkim PO. To oni najwiecej dostają z bużdetu. A RP jako jedyna partia była za zniesieniem subwencji budżetowej dla partii politycznych i zastąpieniem jej dobrowolnym odpisem z podatku


Cz maja 10, 2012 16:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Większość nie odliczyłaby 0,3% na Kościół
Propozycja RP ma dwie strony. Jedna dobra, bo partie finansować się będą z kieszeni ich sympatyków, co jest słuszne i zbawienne, ale druga strona jest gorsza - najwięcej kasy dostanie partia ludzi bogatych i istnieje obawa, że będą rządzić bogaci dla bogatych....

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz maja 10, 2012 19:06
Zobacz profil
Post Re: Większość nie odliczyłaby 0,3% na Kościół
Jajko napisał(a):
najwięcej kasy dostanie partia ludzi bogatych i istnieje obawa, że będą rządzić bogaci dla bogatych....

A jaką partie uważasz za partie ludzi bogatych? PO? Bo napewno nie PiS


Cz maja 10, 2012 19:17
Post Re: Większość nie odliczyłaby 0,3% na Kościół
mykitos napisał(a):
Alus napisał(a):
a z podatku partie sojalistyczne SLD lub lewicowo-antyklerykalna RP.


A przede wszystkim PO. To oni najwiecej dostają z bużdetu. A RP jako jedyna partia była za zniesieniem subwencji budżetowej dla partii politycznych i zastąpieniem jej dobrowolnym odpisem z podatku

Oni wszyscy przrd wyborami, a zwłaszcza gdy mają nikłe szansewyborcze, podnoszą problem zniesienia subwencji państwowej, likwidacji senatu, zmniejszenia liczby posłów.....stara, zdarta bajeczka.

mykitos napisał(a):
Jajko napisał(a):
najwięcej kasy dostanie partia ludzi bogatych i istnieje obawa, że będą rządzić bogaci dla bogatych....

A jaką partie uważasz za partie ludzi bogatych? PO? Bo napewno nie PiS

PO potencjalnie skupia ludzi bogatych, ale za to PiS fanatycznie oddanych - prędzej odda kasę fanatycznie oddany, niż rozstanie sie z kasą bogaty dusigrosz.


Cz maja 10, 2012 20:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Większość nie odliczyłaby 0,3% na Kościół
Oczywiście, że miałem na myśli PO. PiS jest partią raczej ludzi biednych. Dlatego propozycja RP średnio przypadła mi do gustu. Ma sens, ale niesie też zagrożenie. Biednym trzeba pomagać, a nie każdy bogaty ma na to ochotę. Co nie znaczy, że nierobów trzeba utrzymywać i niańczyć przez całe życie.
Generalnie nie jestem przekonany co do słuszności proponowanego rozwiązania.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt maja 11, 2012 13:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Większość nie odliczyłaby 0,3% na Kościół
Najnowsze wieści:
Kościół, nie mogąc przekonać rządu do 1% chce teraz wynegocjować okres przejściowy, w którym zmniejszone wpływy z podatku kościelnego (w stosunku do FK) będą w jakiś sposób rekompensowane przez Państwo.
Swoją drogą, ciekawe kto wyszedł z inicjatywą takiego okresu przejściowego? Kościół czy Państwo? I ile miałby on trwać? Wiek? Pół wieku? A może millenium?

Nie rozumiem za bardzo rządu. Sprawa powinna być jasna: wóz albo przewóz. Chcecie 0,3% to będziecie mieć, nie podoba się, to w ogóle nie będzie. Nie rozumiem o czym tu od miesięcy debatować??

http://wiadomosci.onet.pl/kosciol-w-pol ... temat.html

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt maja 11, 2012 14:14
Zobacz profil
Post Re: Większość nie odliczyłaby 0,3% na Kościół
Przecież to stara wiadomość :shock: .
Jak się zaczęły negocjacje, to już o tym mówili, nawet mam o to pretensje, że PO jak zwykle boi się grup uprzywilejowanych i jak zwykle zamiast wziąć się za coś raz a porządnie to jest ugodowa.


Pt maja 11, 2012 14:56
Post Re: Większość nie odliczyłaby 0,3% na Kościół
Alus napisał(a):
, podnoszą problem zniesienia subwencji państwowej, likwidacji senatu, zmniejszenia liczby posłów.....stara, zdarta bajeczka.

.

W tych kwestiach to prym wiodła przed laty własnie PO. Te postulaty to "wynalazki" PO. Chcieli czymś się wykazać przed wyborcami


Pt maja 11, 2012 16:20
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL