Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 11:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Abp Michalik: struktury zła "przycinają" Kościół 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lis 04, 2011 20:22
Posty: 296
Post Abp Michalik: struktury zła "przycinają" Kościół
CO SIĘ DZIEJA Z MŁODYMI LUDZMI ?
co ich opętało?
że pisza takie paskudne komentarze.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/abp-mich ... omosc.html

Cytuj:
Michalika do sądu!
Michalik do więzienia za słynną już aferę z policjantem!!! Statystyczny Kowalski już by siedział za coś takiego. A tak zwanego chama uważa się za "Świętą krowę" i takich się nie sądzi? To jest demokratyczne Państwo? Michalika do więzienia. A alkoholik Głódź za co ma 8000 PLN



Cytuj:
Jestem katolikiem, księże biskupie, ale mi kompletnie do szczęścia nie jest potrzebna żadna TV Trwam ani inne media T.Rydzyka. Źle jest z Kościołem? Proponuję aby Kościół przestał być tubą propagandową jednej partii. Jeśli to się nie skończy, to, gwarantuję, kościoły opustoszeją
.


Cytuj:
To normalne zachowanie Kościoła, który jest pasożytem państw i narodów,




Cytuj:
To wasze postępowanie, ogromna pazerność, zakłamanie, fałsz i obłuda, wasza arogancja i pogarda dla normalnych, którzy nie pozwalają sobie na pranie mózgów, doprowadziło do takiego a nie innego zachowania Polaków. Staliście się po tych wszystkich aferach pedofilskich, aferach gruntowych i innych




Cytuj:
Bog nie potrzebuje naszych pieniedzy tylko dobra i wspierania biednych i chorych. Nie mowie, ze wszyscy ksieza sa paskudni ale niestety nasz episkopat zagubil sie w swojej zajadlosci.


http://wiadomosci.onet.pl/kraj/abp-mich ... omosc.html

_________________
*****


N maja 13, 2012 5:10
Zobacz profil
Post Re: Abp Michalik: struktury zła "przycinają" Kościół
Trudno to nawet komentować. Takiej nienawiści do Kościoła i jego hierarchów nie było za komuny, przynajmniej od zwykłych obywateli.
Krucjata modlitewna za Ojczyznę jest bardzo potrzebna, jeśli nie będziemy się żarliwie modlić zginiemy.


N maja 13, 2012 8:12

Dołączył(a): Pn paź 31, 2011 16:34
Posty: 421
Post Re: Abp Michalik: struktury zła "przycinają" Kościół
Dziwisz się wszędzie afery pedofilskie,co raz większa ilość księży materialistów, mieszanie się do polityki. Jak sami szkodzą sobie to tak dalej będzie.


N maja 13, 2012 8:51
Zobacz profil
Post Re: Abp Michalik: struktury zła "przycinają" Kościół
vulkan napisał(a):
Dziwisz się wszędzie afery pedofilskie,co raz większa ilość księży materialistów, mieszanie się do polityki. Jak sami szkodzą sobie to tak dalej będzie.

Twój demagogiczny komentarz nie odzwierciedla prawdy.
Owszem księża też grzeszą i są winni, ale ich wina jest nieporównywalnie mniejsza od wszechobecnego zła, które tam się pleni, gdzie rodzi się dobro.


N maja 13, 2012 9:07
Post Re: Abp Michalik: struktury zła "przycinają" Kościół
Cytuj:
CO SIĘ DZIEJA Z MŁODYMI LUDZMI ?
co ich opętało?
że pisza takie paskudne komentarze.


Takie komentarze stały się codziennością od paaaaru ładnych lat. Witamy zatem w szarej rzeczywistości ;)
Przyzwyczaisz się i nie będzie Cię to ruszać. Przynajmniej nie w takim stopniu.

Btw - byli już żydzi, kułacy, burżuje i krwiożerczy kapitaliści/prywaciarze. Teraz są krypto-faszyści i katole - ogłupiony lud zawsze zawsze da sobie wmówić kto jest "prawdziwym wrogiem" i zawsze wyleje swoje frustracje na tego kogo mu pod nos propaganda podstawi.


N maja 13, 2012 9:27
Post Re: Abp Michalik: struktury zła "przycinają" Kościół
wloczykij napisał(a):
Takie komentarze stały się codziennością od paaaaru ładnych lat. Witamy zatem w szarej rzeczywistości ;)
.



Dokładnie :)
Dlatego teraz idę za radą mojego chłopaka - przestałam czytać komentarze pod artykułami i śpię o wiele lepiej :)


N maja 13, 2012 10:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Abp Michalik: struktury zła "przycinają" Kościół
O ile wierzyć doniesieniom mediów to biskup Michalik zachował się jak nadęty cham we wspominanej sytuacji drogowej ( http://www.wiadomosci24.pl/artykul/glup ... 57997.html ). I jeżeli to była prawda to co najmniej śmiesznie brzmią jego słowa o strukturach zła walczących z Kościołem.

_________________
pajacyk.pl


N maja 13, 2012 13:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 20, 2012 22:55
Posty: 414
Post Re: Abp Michalik: struktury zła "przycinają" Kościół
Hmmm, akurat z drugim, częściowo czwartym oraz z piątym z cytowanych komentarzy to się w sumie zgadzam...


N maja 13, 2012 13:38
Zobacz profil
Post Re: Abp Michalik: struktury zła "przycinają" Kościół
tanie_wino napisał(a):
I jeżeli to była prawda to co najmniej śmiesznie brzmią jego słowa o strukturach zła walczących z Kościołem.

Czy gdyby Einstein był złodziejem, znaczyłoby, że teoria względności nie ma sensu?


N maja 13, 2012 14:25
Post Re: Abp Michalik: struktury zła "przycinają" Kościół
Cytuj:
Czy gdyby Einstein był złodziejem, znaczyłoby, że teoria względności nie ma sensu?


Chodzi o to że Abp mówi jedno a swoim zachowaniem temu przeczy, co sprawia że w jego ustach jest to mowa trawa. Po prostu niektórzy odmawiają mu prawa do pouczania kogokolwiek jeśli sam się do swoich nauk nie stosuje.

Złodziejstwo akurat nie jest zaprzeczeniem TW.

Często wytykamy antyklerykałom/wojującym ateistom brak merytoryki i manipulowanie więc dobrze by było gdybyśmy sami tego nie stosowali, Lizo :)


N maja 13, 2012 14:35
Post Re: Abp Michalik: struktury zła "przycinają" Kościół
Cytuj:
Chodzi o to że Abp mówi jedno a swoim zachowaniem temu przeczy, co sprawia że w jego ustach jest to mowa trawa. Po prostu niektórzy odmawiają mu prawa do pouczania kogokolwiek jeśli sam się do swoich nauk nie stosuje.

Złodziejstwo akurat nie jest zaprzeczeniem TW.

Często wytykamy antyklerykałom/wojującym ateistom brak merytoryki i manipulowanie więc dobrze by było gdybyśmy sami tego nie stosowali, Lizo :)

Dla mnie abp Michalik przestał być wiarygodny w momencie chronienia nieciekawej postaci byłego rektora PWSZ w Jarosławiu.
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/brzy ... 1--1d.html


N maja 13, 2012 17:34
Post Re: Abp Michalik: struktury zła "przycinają" Kościół
Ja nie mam żadnego zdania nt abp i mało mnie to wszystko interesuje szczerze mówiąc - odnosiłem się jedynie do wypowiedzi Lizy :)


N maja 13, 2012 17:40
Post Re: Abp Michalik: struktury zła "przycinają" Kościół
wloczykij napisał(a):
Ja nie mam żadnego zdania nt abp i mało mnie to wszystko interesuje szczerze mówiąc - odnosiłem się jedynie do wypowiedzi Lizy :)

A ja to wypowiedzi taniego wina. Tak ludzie zwykle reagują: kler jest bee, ludzie są bee...Boga nie ma.
Nie chciałabym być w ich skórze takich kapłanów w momencie Sądu i zobaczyć ilu ludzi odciągnęli od Boga żyjąc niegodnie.


N maja 13, 2012 21:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Abp Michalik: struktury zła "przycinają" Kościół
Wydaję mi się że są dwie płaszczyzny problemu, o czym pośrednio napisała już Liza. Co innego czyny człowieka, a co innego prawdziwość tego co naucza Kościół. Jeśli kościoły mają opustoszeć, bo biskup, nawet naprawdę, zachował się jak cham, to może i lepiej. Dlaczego? Bo znikną z nich ludzi letni, którzy chyba nie rozumieją o co w tym wszystkim chodzi. Wierzymy przecież że sakrament Eucharystii jest ważny, sprawowany nawet przez księdza który daleki jest od ideału. I to obrazuje co powinno być najważniejsze. Reszta z tego wynika. A zatem mam proste pytanie, ale zapewne odpowiedz będzie skomplikowana - czy owy biskup faktycznie zachował się nagannie, czy media kłamią? Czy z tych komentarzy bije nienawiść? Może i tak, ale ja jej tam nie widzę, raczej negatywne odniesienie do podanych informacji.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn maja 14, 2012 0:09
Zobacz profil
Post Re: Abp Michalik: struktury zła "przycinają" Kościół
Kiedyś już o tym pisałam, teraz powtórzę: człowiek nie zmieni swego postępowania sam z siebie. Trzeba go do tego zmusić odsłaniając mu jego niecne postępowanie. Dotyczy do wszystkich ludzi bez wyjątku. Nie jest ważne kto zwraca uwagę i jakie ma intencje (mogą być haniebne).
Kościół nigdy się nie oczyści, jeśli tolerować się będzie podwójną moralność. Należy więc nazywać zło złem. Pamiętać jednak trzeba, że złe czyny innego człowieka nie są żadnym usprawiedliwieniem dla mnie. To zaznaczono w Piśmie: słuchajcie, złych uczynków (ich) nie naśladujcie.
A więc będą ukarani wszyscy: a) siejący zgorszenie, b)wykorzystujący niegodne życie ludzi Kościoła do walki z Kościołem, c)znajdujący pretekst do niewiary z powodu grzechów innych ludzi


Pn maja 14, 2012 8:22
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL