Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 10:27



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Kolejny skandal w Kościele 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 08, 2012 10:16
Posty: 93
Post Re: Kolejny skandal w Kościele
mkb napisał(a):
Jajko napisał(a):
Thomas Williams ze zgromadzenia Legionów Chrystusa, gwiazda telewizji, jeden z najpopularniejszych księży zajmujący się teologią i moralnością, przyznał się do ojcostwa i wyznał, że kilka lat temu zgodził się uznać dziecko


"oo je jej! ale sie podzialo"
" co Paniusia nie powie??? Naprawdę??"
"..a słyszała Pani o tej...? niezła z niej..."
"..a widziała Pani tego...z niego to dopiero..."

...i tak jedna baba drugiej babie pod sklepem, opowiadały...

:?


Niestety, ale się "podziało".
Każdy podobny skandal, jest czymś, czego nigdy nie powinno być.
Wszystkich nas uczy się dotrzymywania złożonych przysiąg i nikt nie powinien być z tego zwolniony.
Księża są przecież jak pasterze, którzy prowadzą boże owieczki.
To oni są głową swoich wspólnot.
Jeżeli pasterz jest nie do końca zdrowy, to czego można oczekiwać od owieczek?
Jeżeli głowa jest chora, to co dzieje się z resztą ciała?

Komu więcej dano, od tego będzie się więcej wymagać, no nie?
Księża więc, którzy powołują się na swoje powołanie, muszą świecić przykładem.
Są oni dokładnie obserwowani przez wiernych i każde odstępstwo jest natychmiast dostrzegane.

Przez podobne zachowania Kościół stracił więcej wiernych, niż przez jakąkolwiek herezję.

_________________
Krzysztof

Słuchaj zawsze głosu swego serca, a może usłyszysz ten cichy szept Boga który drzemie w każdym z nas.
W nim znajdziesz wskazówki jak zbudować własną drabinę, po której będziesz mógł wspiąć się do Niego.


Pt maja 18, 2012 8:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 20, 2012 22:55
Posty: 414
Post Re: Kolejny skandal w Kościele
Cóż, księża to też ludzie, więc niestety ( niestety bo faktycznie powinni dawac przykład) zdarza się im tez upaść. To dobrze, że ów ksiądz uznał dziecko, że wiedzieli o tym jego przełożeni. Ale wydaje mi się jednak, że powinien był wykonać jeszcze jeden krok - zrezygnować z występowania w owym programie. Chocby po to, żeby uniknąć sytuacji, gdzie potem wielu uważa (słusznie zresztą), że sam poważnie zgrzeszył, a umoralnia w telewizji ludzi, a swoim postępowaniem stracił poniekąd do tego prawo. Trzeba być konsekwentnym.


Pt maja 18, 2012 8:59
Zobacz profil
Post Re: Kolejny skandal w Kościele
Aditu napisał(a):
Cóż, księża to też ludzie, więc niestety ( niestety bo faktycznie powinni dawac przykład) zdarza się im tez upaść. To dobrze, że ów ksiądz uznał dziecko, że wiedzieli o tym jego przełożeni. Ale wydaje mi się jednak, że powinien był wykonać jeszcze jeden krok - zrezygnować z występowania w owym programie. Chocby po to, żeby uniknąć sytuacji, gdzie potem wielu uważa (słusznie zresztą), że sam poważnie zgrzeszył, a umoralnia w telewizji ludzi, a swoim postępowaniem stracił poniekąd do tego prawo. Trzeba być konsekwentnym.

Racja - bo do zachowań tego kapłana pasuje stare polskie porzekadło uczył Marcin Marcina....


Pt maja 18, 2012 9:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: Kolejny skandal w Kościele
krzysztofff napisał(a):
Komu więcej dano, od tego będzie się więcej wymagać, no nie?
Księża więc, którzy powołują się na swoje powołanie, muszą świecić przykładem.
Są oni dokładnie obserwowani przez wiernych i każde odstępstwo jest natychmiast dostrzegane.



A potem się dziwić, że księża popełniają samobójstwa, jeśli mają takich "wiernych" jak krzysztofff. To potworne co piszesz.

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


Pt maja 18, 2012 16:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Kolejny skandal w Kościele
"Spowiedź waćpan widzę czynisz, spowiedź, tylko z cudzych grzechów"!


Pt maja 18, 2012 19:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 08, 2012 10:16
Posty: 93
Post Re: Kolejny skandal w Kościele
[list=][/list]
Piotr1 napisał(a):
krzysztofff napisał(a):
Komu więcej dano, od tego będzie się więcej wymagać, no nie?
Księża więc, którzy powołują się na swoje powołanie, muszą świecić przykładem.
Są oni dokładnie obserwowani przez wiernych i każde odstępstwo jest natychmiast dostrzegane.



A potem się dziwić, że księża popełniają samobójstwa, jeśli mają takich "wiernych" jak krzysztofff. To potworne co piszesz.


To nie jest potworne, tylko prawdziwe.
Nie talko księża mają podobny los.
Każdy policjant ma podobnie, szczególnie gdy występuje w mundurze.
Bardzo wyraźnie widać to w małych społecznościach i nie ja to wymyśliłem.

Istnieje wiele zawodów, które są "na cenzurowanym".
Nazywamy je "zawodami zaufania społecznego".
Ksiądz jest jednym z nich.

_________________
Krzysztof

Słuchaj zawsze głosu swego serca, a może usłyszysz ten cichy szept Boga który drzemie w każdym z nas.
W nim znajdziesz wskazówki jak zbudować własną drabinę, po której będziesz mógł wspiąć się do Niego.


Pt maja 18, 2012 20:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: Kolejny skandal w Kościele
Czy innym jest społeczna odpowiedzialność, a czym innym narzucona konieczność nieustannego udawania wobec otoczenia, że jest się bezgrzesznym herosem.
Dla mnie ów duchowny - przynajmniej z tego, co wiemy z prasowej notki - zachował się w miarę odpowiedzialnie, jak na zawód społecznego zaufania przystało, po tym,jak uczynił to, czego jako duchowny rzymskokatolicki nie powinien.
A próby wycierania siebie ("czego można oczekiwać od owieczek") cudzym życiem, są po prostu obrzydliwe. Takie postawy to prawdziwy skandal.

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


Pt maja 18, 2012 23:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 08, 2012 10:16
Posty: 93
Post Re: Kolejny skandal w Kościele
Piotr1 napisał(a):
Czy innym jest społeczna odpowiedzialność, a czym innym narzucona konieczność nieustannego udawania wobec otoczenia, że jest się bezgrzesznym herosem.
Dla mnie ów duchowny - przynajmniej z tego, co wiemy z prasowej notki - zachował się w miarę odpowiedzialnie, jak na zawód społecznego zaufania przystało, po tym,jak uczynił to, czego jako duchowny rzymskokatolicki nie powinien.
A próby wycierania siebie ("czego można oczekiwać od owieczek") cudzym życiem, są po prostu obrzydliwe. Takie postawy to prawdziwy skandal.


Narzucona konieczność???
Czegoś tu nie rozumiem.

Czy ktoś zmusza księdza do tego by był księdzem?
Czy ktoś coś mu narzuca?

To chyba każdy młody człowiek, który chce zostać księdzem Z WŁASNEJ WOLI decyduje się na określone życie i związane z nim ograniczenia.
Te "ograniczenia" są częścią drogi, którą sobie wybrał, no nie?

Jeżeli zatem ktoś nie może poradzić sobie z tymi "ograniczeniami", to uczciwość wymaga, by przestał być księdzem.

Jeżeli byłbym księdzem i nie potrafił bym poradzić sobie z moją seksualnością i uprawiał bym seks, to oznaczałoby, że złamałem śluby, które DOBROWOLNIE złożyłem.
Gdybym nadal pozostał księdzem, to by znaczyło, że jestem dwulicowym oszustem wobec Boga, siebie samego i innych ludzi.
By móc spojrzeć sobie ponownie w twarz, musiałbym zrezygnować z kapłaństwa.
Tak postąpiłbym ja, bo tak mówiłoby mi moje sumienie.
Gdybym postąpił inaczej, to byłby właśnie "skandal"!

Może właśnie z tego powodu nie zostałem księdzem. :cry:

_________________
Krzysztof

Słuchaj zawsze głosu swego serca, a może usłyszysz ten cichy szept Boga który drzemie w każdym z nas.
W nim znajdziesz wskazówki jak zbudować własną drabinę, po której będziesz mógł wspiąć się do Niego.


Pn maja 21, 2012 12:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Kolejny skandal w Kościele
Niewątpliwie ktoś, kto nie potrafi sobie poradzić ze swoją seksualnością, nie powinien być księdzem (zresztą zakładać rodziny też nie powinien, bo może się to skończyć jeszcze gorzej :( ).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn maja 21, 2012 12:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 08, 2012 10:16
Posty: 93
Post Re: Kolejny skandal w Kościele
Johnny99 napisał(a):
Niewątpliwie ktoś, kto nie potrafi sobie poradzić ze swoją seksualnością, nie powinien być księdzem (zresztą zakładać rodziny też nie powinien, bo może się to skończyć jeszcze gorzej :( ).


Oczywiście w religiach i wyznaniach, w których DOBROWOLNIE deklaruje się celibat, czy całkowitą wstrzemięźliwość seksualną.

_________________
Krzysztof

Słuchaj zawsze głosu swego serca, a może usłyszysz ten cichy szept Boga który drzemie w każdym z nas.
W nim znajdziesz wskazówki jak zbudować własną drabinę, po której będziesz mógł wspiąć się do Niego.


Pn maja 21, 2012 12:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Kolejny skandal w Kościele
tytuł wątku jest bardzo tendencyjny i niewłaściwy,
wątek winien się zwać : dramat jednego "duchownego"

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Pn maja 21, 2012 14:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL